Zumba ® - fitness, posilňovanie aj tanec

Cvičenie Zumba ® JE RADOSTI zábavou. JE TO ALE zhotoviť kombinácia aeróbneho cvičenia fitness, ktoré predpokladajú dodržiavanie určitých pravidiel, aby sa dostavil požadovaný Výsledok. Pozrite sa na niektoré z nich dosiahne výsledkov Tak maximálnych.


Zumba ®

V prvej časti sme sa vám snažili zodpovedať na niekoľko zásadných otázok, ktoré si Rada z Vás prípade kladie V Reali Má vyskúšať Nové cvičenie. Veríme, že ste našli v NICH oporu získali väčšie sebavedomie pre váza rozhodnutia.

Ani druhá edited nezostáva pozadu. Nabite SE informáciami, jake zásady JE nutné dodržiavať edited správnom cvičení, intenzita cvičenia Jaka JE pre Vás bezpečne Alebo kedy edited by. dochádza k efektívnemu spaľovaniu Tuku.

Otázka 7: Je potrebné, ABY bol súčasťou Zumba ® silový Tréning?

Silový Tréning JE iste nepríjemný pre mnohé z. Vás. Trápi váza Telo, váza svaly, potíte SE musíte poriadne zabrať. Zumba ® posilňuje všetky partie edited by od ZAD, CEZ ramená, Podané ruky, hrudník, brucho, stehná lýtka. Všetko je založené na cvičenie správnom postupe, ktorý nerobíte Len náhodným mácháním končatín, ALE cieleným pevným silovým pohybom.

Ale Ako inak SE zbaviť prebytočného tuku? Jina cesta neni, nez do svojho cvičebného programu zaradiť aj silový tréning, ktorý vám pomôže spaľovať hlbšie vrstvy Tuku. Tim si vytvarujete postavu, posilníte svaly rozhodne na JE príjemnejšie, nez aby ste držali Radu drastických som Finále neúčinných stravy.

Otázka 8: Ako dlho, ako môžem akú intenzitou vôbec cvičiť so zreteľom Na mňa Srdiečko?

TOTO JE zhotoviť Častá otázka, ktorú Na SE PTA Rada z Vás. Čo je pre Vás bezpečné, o JE pre Vás účinné, čo VAM neublíži? Všetko záleží Na vašom zdravotnom stave kondíciu, ktorú poznáte najlepšie vy Váš osobný lekár. Ak si nie ste istí, že je pre vás určité cvičenie vhodné, Alebo konkrétne cviky na VAM mohli pôsobiť lekárska fakulta Alebo tým mali vesta k zraneniu, vždy je potrebné najskôr sa poradiť s lekárom. Na túto otázku VAM totiž neodpovie žiaden lektor.

Všeobecné SE v rámci aeróbneho ci fitness cvičenia rozlišuje Medzi cvičením edited Nízke srdcovú frekvenciu Alebo edited Vysoké srdcovú frekvenciu.

Cvičenie edited Nízke intenzite srdcový Frekvencia znamená, Zo Srdiečko pracuje Na 60% - Vasu 65% maximálnej srdcovej frekvencie. Tu sebe zahŕňa cvičenie rozložené do dĺžky 30 až 60 minút.

Cvičenie edited Vysoké intenzite srdcový Frekvencia predpokladá výkon Medzi 75% - 85% a viac Vasu maximálny srdcový Frekvencia. Tento spôsob záťaže je možné aplikovať na dobu Okolo 20 až 30 minút, spravidla formou striedajúcich SE intervalov.

Otázka 9: Kedy začínam spaľovať tuky?

Všetko záleží na vašom tele, množstvo Tuku cukrov Na intenzite cvičenia. DA SA Tu stanoviť jedno stručné pravidlo, že po 16 minútach cvičenia Telo spaľuje cukry až potom o sebe dostáva k zásobám Tuku začína JE tiež spaľovať.

Otázka 10: Aké sú zásady správneho cvičenia Všeobecné?

Existuje niekoľko základných pravidiel, Na who by ste mali pamätať edited akomkoľvek aeróbnom Ci fitness cvičenie platí samozrejme zhotoviť pre Zumba ®. Nie vždy Sila, rýchlosť cvikov Alebo väčšie množstvo ich opakovaniu vedie ku správnym výsledkom. Buď z daného cvičenia nebudete mit žiadny efekt, alebo sa len zadýchate, Alebo si privodíte nejaký Drobný úraz. CIM SA teda mate riadiť?

Spevnite si "korzet" edited

Pri cvičení je dôležité, aby ste nachádzali oporu v brušným svalstve av chrbtovom svalstve. Snažte sa mať trup edited Pevný, vyrovnaný. Jedná sa o hlboký brušné svalstvo svaly tiahnúce sa pozdĺž chrbtice panvu. Ak cítite v tejto Oblasti nedostatky, skúste SE zaujímať prijať Ö cvičenie Pilates, ktoré VAM pomôže posilniť tieto partie.

Nepodceňujte jednoduché cviky rúk

V priebehu cvičenia určite narazíte Na cviky, ktoré vám pripadajú neúčinné, jednoduché Bez efektu. V žiadnom prípade nepodceňujte JE. Ide najmä o údery rúk, ich pohybov rytmických, držanie v určitých polohách. Ak budete tieto cviky vykonávať správne, JE garantované, po niekoľkých opakovaniach Zo uvidíte ucítite ich Učinek.

Postavenie nôh

Pri pohybe nôh JE dôležité si uvedomiť, že ide o Ľahký ladný pohyb, noha neni kŕčovitá, Koleno ohnutá sú ľahko, nikdy JE nepropínejte vázu Tela JE vyváženej symetrické k príslušnej osi (podľa Toho, kam smeruje pohyb nohy).

Ak sú súčasťou cvičenia Kopy, nerobte JE príliš vysoko. Ak ste začiatočník, smerujte Kopy do výšky Koleno svojho protivníka. JE TO spôsob, ako sa naučiť správne Dany pohyb ukladaniu si žiadne zranenia. Ak ste už pokročilejšie, Kopy, DLE druhu cviku, Vyššieho môžu byt, ALE maximálne do výšky úrovne vašich bedier. Nikdy nie vyššie. Vyššie Kopy môžu vesta ku poranenia kĺbov, najmä bedier, ku zbytočnému preťaženiu svalstva. Muze SE VAM zhotoviť stat, Zo neudržíte Tela vyvážané "zrúti" SE VAM jeho "korzet".

Necvičte príliš Rýchle

Základom správneho cvičenia JE všetky pohyby robiť dokonale, musi byt dotiahnuté do svojho konca, nie polovičaté. Polovičaté pohyby nevedú k očakávaným výsledkom som Finále Ani nemusia posilniť pretiahnuť Tela. Ak JE Rytmus Hubu Na Vás príliš Rýchly, spomaľte, cvičte aj DLE svojho tempa Tak, ABY cviky mali význam. Pretože v tomto prípade menej znamená viac!

Pomalší Rytmus cvičenie JE zhotoviť Výhodný v tom, Zo riadne lektor dokáže vysvetliť podstatu cviku vy mate Priestor sa ho správne naučiť. Kazda lekcia totiž obsahuje kombináciu rôznych cvikov, ktoré SE meni. Lekcia nie monotónna vždy sa niečo nové přiučíte.

Dýchajte pravidelne

Chybou, ktorú o sebe často Rada cvičiacich dopúšťa JE, Zo zadržiavajú dych. Buď SE príliš sústredíte Na Prevedenie daného cviku, Alebo nestíhate tempo rytmu. Všetko vedie k tomu, že prestanete pravidelne dýchať. Pre cvičenie JE dôležitý správny nádych výdych som správnu dobu. Len takéto dýchanie VAM Doda dostatok kyslíka zabezpečí potrebné množstvo VAM Energia pre ĎALŠIE cvičenie.

Ak s dychom naozaj nestačíte, spomaľte. Necvičte Tak Rýchle, Cvik opakujte radšej méněkrát, ALE s maximálnou účinnosťou. Výsledky SE po niekoľkých cvičeniach dostaví.

Posilňovanie s činkami

Zapojíte Ak do cvičenia činky, robte tieto posilňovacie cviky plynule, nie Rýchle ZA sebou trhane. Plynulý pohyb predchádza úrazom natiahnutie svalov Hlavné správnu formou postupom posilňuje vázu svalové partie. CIM pomalšie činky zdvíhate, tim Viac zapájate sval do tohto pohybu. Pohyb činky hore späť od Mel byt rozložený Na 2 sekundy hore a 2 sekundy dole.

Otázka Na Vás: Aký JE Váš ské cvičenie Zumba ® ci iného fitness cvičenie?

Ciele si vždy musíte stanoviť sami. JE Na Vás, či chcete schudnúť do plaviek, posilniť partie rúk Alebo zadočku alebo si len tak zacvičiť pre Radosť stretnúť s priateľmi o sebe. Dôležité je, že tento skej si stanovujete vždy Len vy sami.

Pri jeho určenia však dbajte Na všetky pre aj proti, who s cvičením súvisí. Nepreceňujte Resetovať sily nechcite dosiahnuť heroických výkonov Pocas 2 týždňov. Takýto skej JE nereálny, zničí Vás Muze som Vás vybudovať nechuť k akejkoľvek fyzickej aktivite ĎALŠIE. Vždy sa riaďte aj tim, čo VAM Rika váza Tela buďte trpezliví. Verte, Zo Sila vytrvalosť VAM prinesie požadovaný Výsledok.

Veľa Šťastie!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: