Wellness masáže a kúpele

Čo Vás príjemne uvoľní, dodá vnútornú silu, odovzdá pocit istoty, ovplyvní celkový stav organizmu? Široká ponuka wellness masáží a kúpeľov Vás povzbudí, uvoľní, zregeneruje, zbaví bolestí. Stačí si len vybrať a nechať sa oddávať relaxácii plnými dúškami.


Druhy wellness kúpeľov

Kúpeľ perličkový - kúpeľ relaxačný sa sedatívnym účinkom môže byť veľmi vhodná ako príprava na masáž. Vzduchové bublinky spôsobujú príjemné dotykové dráždenie, uvoľňujú svalové psychické napätie.

Kúpeľ uhličitý - termálny kúpeľ obohatená o oxid uhličitý zvýši prekrvenie Vašej kože a prekrvenie povrchových tkanív. Znižuje krvný tlak a odľahčuje vnútorným tkanivám. Má predovšetkým relaxačný účinok. Oxid uhličitý (CO2) má dlhodobo priaznivé účinky na centrálny nervový, srdcový a cievny systém. Priamo pôsobí na krvnú zrážanlivosť, na svalový a lymfatický systém, na zlepšenie energetickej bilancie vo všetkých bunkách a na odstraňovanie jedovatých a civilizačných znečistenia z buniek samotných iz medzibunkových priestorov.

Kúpeľ termálne - kúpeľ v prírodnej minerálnej vode má regeneračné a relaxačné vplyv a je zvlášť vhodná ako príprava na masáž. Stopové prvky v minerálnej vode urýchľujú odbúravanie škodlivých látok, majú antistresový účinok.

Kúpeľ vírivý - kúpeľ v prírodnej minerálnej vode, pri ktorej dochádza k intenzívnej masáži celého tela tenkými prúdy vody z trysiek po obvode vane. Kúpeľ má priaznivé psychorelaxační účinky.

Kúpeľ s prísadou soli z Mŕtveho mora - kúpeľ má dermatologickej a liečebné účinky. Detoxikuje a dezinfikuje pokožku, pôsobí protialergicky a protizápalovo. Kúpeľ zlepšuje prekrvenie pokožky, zlepšuje jej pružnosť.

Pivný kúpeľ - kúpeľná procedúra je výborná antistresová terapia vhodná pre duševné oddych a relaxáciu. Vhodné pri liečbe lupienky, celulitída a akné. Preukázateľne zlepšujú imunitný systém organizmu. Podporuje regeneračnú schopnosť kože, celkovo upokojí dermatické problémy a psychickú disharmóniu.

Význam masáže

Masáž je bezpochyby najstaršou formou terapie, poskytuje útechu a zmierňuje bolesť. Vo forme riadne a láskavo uskutočnenej masáže nielen uvoľňuje a dodáva silu chorému alebo unavenému telu, ale odovzdáva aj teplo, pocit istoty a sebaúcty. Masáž ovplyvňuje celkový stav organizmu, a to ako telesný, tak duševné. Účinok na telesnú stránku sa prejavuje jednak na pokožke urýchleným odstraňovaním povrchových, zrohovatených vrstiev kože, podstatným zvýšením výživy kožných buniek a zlepšovaním ich činnosti. Masáž pôsobí aj na sústavu nervovú. Pomalá a ľahko vykonávaná masáž má upokojujúce účinky, na rozdiel od masáže rýchlejší a silnejší, ktorá pôsobí dráždivo a povzbudivo.

Existujú výnimky, kedy nepríjemné, dokonca až boľavé pocity vyváža naprostá odlehčenost tela, a účinky masáže sú mnohokrát výraznejšia ako u masáže klasickej, jedná sa napr masáž Thajsko.

Druhy wellness masáží

Masáž plosky nohy reflexná - reflexná terapia využíva masážou akupresúrnych bodov na chodidlách. Pomocou špeciálne masážne techniky sa harmonizuje činnosť orgánov celého tela. Reflexná masáž plosky nohy podporuje imunitný systém, ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, pohybového aparátu, podieľa sa na zmiernenie stresu, má relaxačný účinok. Ak sa vykonáva masáž pravidelne niekoľkokrát denne, môže pomôcť aj pri dlhodobých chronických ochoreniach, kedy klasická liečba nezaberá. Význam masáže je tiež v účinkoch dotyku a telesného kontaktu.

Masáž ručné - jedná sa o klasickú ručnú masáž, ktorá poskytuje príjemné uvoľnenie aj miernu únavu, zlepšuje prekrvenie tkanív, prehrieva, uvoľňuje svalstvo, prináša odpočinok. Masáž je vhodná pre chronické ochorenia chrbtice, kĺbov, na tlmenie bolesti, celkovej relaxácii.

Masáž športové - uvoľňuje a regeneruje celé telo po športovom výkone

Masáž s éterickými olejmi - masáž je vykonávaná v ľahu alebo v sede a to na oblasť chrbta alebo celého tela. Rôznymi hmaty sa uvoľňuje svalové napätie a navodzuje svalová harmónie. Masáž zvyšuje obranyschopnosť, spomaľuje starnutie. V neposlednom rade zvláčňuje pokožku, podporuje spánok, posilňuje zrak a svalstvo. Pri masáži sa používajú éterické oleje, ktoré súčasne navodzujú psychickú pohodu. Na masáž sa používajú čisto prírodné, zastudena lisované liečivé oleje, ktoré dodávajú pokožke elasticitu a jemnosť.

Masáž podvodná - vodoliečebné procedúry, pri ktorej fyzioterapeut vykonáva podvodná masáž prúdom vody z masážne trysky. Masáž celého tela prebieha vo vode teplej 35-38 ° C, pomocou trysky je smerovaný prúd vody na jednotlivé masírovanej časti. Prehrieva tkaniva, napomáha svalovej relaxácii, zlepšuje pohyblivosť kĺbov.

Masáž reflexná - jedná sa o špecializovaný manuálna liečebný zásah na povrchu tela aplikovaný v mieste druhotných zmien. Špeciálnymi technikami a hmaty sú stimulované body, ktoré pozitívne ovplyvňujú funkčné degeneratívne a druhotná ochorenia pohybového aparátu. Masáž má tiež pozitívny vplyv na vnútorné orgány.

Masáž banková - je jednou z vhodných metód pre zmiernenie ťažkostí pri bolestiach chrbta bez vedľajších účinkov. Okrem výrazného uvoľnenia svalov a blokád majú banky veľký význam na čistenie organizmu od toxických látok, ktoré sa vo stuhnutých svaloch usadzujú.

Lymfodrenáž manuálna - zvyšuje imunitu, podporuje detoxikáciu organizmu a prevenciu vrások. Masáž je vykonávaná v štyroch základných zostavách: nôh, nôh proti celulitíde, rúk a hlavy a krku. Procedúra je zvlášť vhodná pri chronických opuchoch končatín a po operáciách. Tiež ju oceníte aj pri ošetrení unavených končatín. Je základom pre ošetrenie celulitídy a pokožky vôbec.

Bylinková masáž - pri masáži sú používané plátené vačky, naplnené zmesou bylín a tráv s arómou látkami podľa 6 storočí starých receptúr. V parnom kúpeli nahriate bylinkovej balíky sú prikladané na miesta, kde sa sústreďujú napätie a bolesť.

Bambusová masáž - masáž má uvoľňujúce, upokojujúci, obnovujúci a drenážne vlastnosti. Táto silne pôsobiace masáž s výraznou bio stimulujúci a obnovujúcej charakteristikou, je určená na telo aj na tvár

Masáž lávovými kameňmi - využíva sa 53 hladkých lávových kameňov, ktoré sa dopredu nahreje vo vodnom kúpeli a následne sa prikladajú na telo. Súčasne prebieha masáž jednotlivých častí tela horúcim olejom a dvoma najväčšími kamene, ktoré sa drží v dlani. Teplo z kameňov prestupuje hlboko do celého tela, kde spôsobuje úplné uvoľnenie a nabitie organizmu.

Čakrová masáž lávovými kameňmi - kombinácia sily lávových kameňov a Ajurvédske masáže má relaxačný a upokojujúcimi účinok na vaše telo a myseľ. Pomalé, teplej pohyby majú extrémne harmonizujúci a uvoľňujúci účinok na energetické polia - čakry, ktoré súvisí s harmonickou činnosťou organizmu.

Piesková masáž - pri masáži je využívané mešcov, ktoré sú naplnené špeciálnou zmesou jemného piesku v kombinácii s bylinkami. Masáž sa postará o prekrvenie, zjemnenie pokožky aj doliečenie bolestivých miest.

Medová masáž - detoxikačná masáž využíva liečivých a skrášľovacie účinkov medu a masérských hmatov. Pri masážou dochádza k odstraňovaniu starých usadenín a jedov až z hĺbky telesných tkanív.

Korenia masáž - silné prehrievacia a aromaterapeutické vlastnosti korenia stimulujú oblasti náchylné k tvorbe celulitídy.

Zázvorová masáž - detoxikačná masáž je vhodná pri celkovej únave vyvolané stresom.

Masáž konopné - konopný olej má silné regeneračné účinky, posilňuje odolnosť pokožky, spomaľuje proces starnutia kože.

Shiatsu masáž - masáž, kedy pomocou tlaku palcov, prstov a dlaní, ale tiež kolien, lakťov alebo chodidiel na príslušné body na tele, je znovu obnovovaná energetická rovnováha tela. Shiatsu masáž zvyšuje sebauvedomenie, citlivosť a uvoľňuje napätie. Podporuje a vyživuje životnú silu. Masáž shiatsu sú vynikajúce prevenciou najrôznejších civilizačných ochorení, urýchľujú rekonvalescenciu po chorobe alebo operácii, zmierňujú vedľajšie účinky niektorých lekárskych procedúr, môžu pomôcť v tehotenstve ai

Thajská masáž - masáž používa tlaku pozdĺž energetických línií, široké spektrum pasívneho preťahovanie a stláčanie bodov na vytvorenie relaxačného, vysoko efektívneho terapeutického liečenia. Thajská masáž je vynikajúca prevenciou pred chorobami a prostriedkom k dosiahnutiu dobrej fyzickej kondície a psychickej pohody. Thajská masáž prináša celkovú relaxáciu, pocit novo nabité vitality a duševnej rovnováhy. Thajská masáž nie je vhodná pri menštruácii, v tehotenstve a mesiac po pôrode.

Mechanicko - jedná sa o masáž pomocou špeciálneho masážneho kresla. Konštrukcia masážneho mechanizmu u kresiel vychádza z tradičnej ázijskej masáže, kedy pohyby masážnych valcov imitujú masérovi ruky a prsty pri ručnej masáži, pričom masáž je úplne prirodzene zameraná na oblasť chrbta, chrbtového aj krčného svalstva. Masáž urýchľuje obnovu poškodených tkanív, posilňuje odolnosť voči chorobám, zmierňuje bolesti a napätie svalov, pôsobí proti stresu, podporuje pravidelný spánok, urýchľuje vylučovanie odpadových látok z tela ai


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: