Vírusové ochorenie Detská

Vírusové ochorenia Detská sú choroby, ktorými o sebe Človek nakazí raz v živote obvykle v detskom veku. Ľudský Mikroorganizmy JE Potom proti nákaze imúnne. Bohužiaľ niekedy JE útok Viru silnejšie, aby so sebou nesie trvalé následky.


Detským vírusovým ochorením o sebe spravidla nakazíte Len raz v živote. A práve v detskom veku, aspon teda v 99% prípadoch. Vlastné Obrana edited Potom vytvor imunitu proti ochoreniu na celý život. Zvyčajne sú neškodné, odporúčané očkovanie si s nimi dobre poradia. Ak chcete však neplatí v prípadoch, keď choroba odbočí Zo Resetovať "pravidelné linky", dostane sa do miest, kde narobí poriadnu paseku. Výsledkom JE ochrnutie, vážna choroba dokonca aj Smrť. Pozrime sa teda týmto ochoreniam "Na Zoubek" Informujte sa, ako SE Jim bezpečne vyhnúť, prípade najzávažnejšie prípady obmedziť.

Detská obrna - olasti SE zlou hygienou

Neni to ZAS Tak dávno, čo detskou obrnou Na celom svete ochorelo milióny ľudí, z ktorých pätina cela Na chorobu zomrela Preklep SE stala navždy invalidov. Dnes sa už diky Moderné vede TOTO ochorenia u nás vyskytuje veľmi zriedka. Zatuchnutý sú však Na svete oblastí, kde o sebe Stav ZA tech 50 rokov, vôbec nezmenil. Ide o oblasť viac či menej zaostalejší, Ako sú tropické subtropické Zeme, ai dokonca v Oblasti Stredomoria.

Pôvodcom detskej obrny polivirus JE Vir, ZO SKUPINY pikonavirů, ktorý obsahujú RNA. Prenáša SE nečistotou, kontaminovanú Vodou, Take potravinami Alebo predmety, pretože o sebe urobiť edited dostáva ústami. Odtiaľto SE az vírus dostane do čriev. IDE o veľmi odolný vírus, Ani Dobré hygienické podmienky človeka nemôžu uchrániť. Ochorie jeden Zo sto nakazených. Na začiatku choroby SE objaví horúčka, nechutenstvo, bolesti hlavy, únava, aj vracanie, ťažkosti v tráviacom trakte. Prebieha diéty neškodne, po uzdravenie aj ĎALŠIE mesiacov môžu byť vírusy vylučujú stolicou. Nebezpečenstvo začína, ak o sebe vírusy dostanú prostredníctvom krvi do nervového systemu. Tam uz Nici nervové bunky, ktoré riadia pohyb. Táto RNDr SE prejavuje neustálou horúčkou následným stuhnutím šije. Našťastie Len nepatrná edited percenta ochrnutie doživotne. Avšak môže nastať aj ĎALŠIE RNDr choroby, kedy o sebe vírusy dostanú az do dýchacích svalov, vtedy jedna pätina takto chorých zomiera.

Obrna nepostihuje Len Deti, čím ďalej sa častejšie objavuje u adolescentov dospelých. Jediná možnosť ochrany JE očkovanie v dojčenskom veku Potom opakovať raz ZA desať rokov.

Detská obrna neni to isté čo detská mozgová obrna

Nemýľme si prosim detskú obrnu detskú mozgovú obrnu, who JE dôsledkom poškodenia mozgu po šúľky už v tehotenstve, Alebo edited pôrode alebo mesiacoch v prvých dieťaťa života. Proti detskej mozgovej obrne SE očkovať nedá neni dedičná Ani nákazlivá.

OSÝPKY - ochorenie predaji pred rekonštrukciou každý

Vírus zo SKUPINY paramyxovírusu, ktorý JE pôvodcom tejto choroby, sa nakazí v detstve skoro každý. Prenáša SE kvapôčkovou nákazou JE veľa nákazlivý. K prenosu z človeka na človeka MU Staci aj len niekoľko metrov. Avšak Mimo ľudskej Tela čoskoro zanikne. Do edited SE dostáva dýchacími cestami do buniek sliznice, tá, SE Potom rozmnožuje, následne SE krvou dostávajú lymfu k organum. Napáda aj kožu, mandle imunitné bunky. Najprv SE prejavuje chrapotom, kašľaním, pálením oči horúčkou.

V druhej fáze sa potom objavuje vyrážka, prvý na tvári hlave, postupne na celom tele. Táto choroba býva často sprevádzaná inými chorobami, Ako zápal stredného ucha, Pneumónia ĎALŠIE. Veľkou hrozbou JE, rozšíri-li o sebe vírus az do mozgu, kde dochádza, niekedy aj smrteľné encefalitíde. Dnes je diky zavedenému očkovanie ochorenia Dosť zriedkavé, vyskytuje SE v rozvojových krajinách.

Zápal MUMPS - môže viesť až k meningitíde

ĎALŠIE vírus Zo SKUPINY paramyxovírusu spôsobuje zápal mumpsu. Kvapôčkovou nákazou SE dostáva do slizníc nosa hrdla. Tu pôsobí aj na slinné žľazy, čo často vedie k zápalom opuchom príušných žliaz. Obyčajne SE také ochorenie spozná tvárou viditeľným opuchom, horúčkou, silnými bolesťami hlavy, bolesťami krku uši. TOTO odoznie zhruba do týždňa. Mumps zvyčajne prebiehajú neškodne, ale aj tu môže dôjsť k vybočeniu z pravidelnej trasy vírus napáda mozog, čo má za následok zápal mozgových blán, čiže meningitíde. Nebezpečné JE ochorení predovšetkým u chlapcov dospievajúcich, kedy ochorenie vedie k zápalu semenníkov často aj vedie k sterilite. Ak sú kontaminované aj iné žľazy zároveň, vyvinie sebe niekedy aj cukrovka. Trvalým následkom JE po prekonaní najčastejšie hluchota. Pretože lek proti mumpsu Zatiaľ nebol objavený, odporúča SE očkovanie pre Deti do 15. Měšice života.

RUBEOLA - bolestivé uzliny

Čiže rubeola, JE ochorenia vírusom Rubivirus, ktorý Patrí do skupiny togavirů, obsahujúce RNA. Prenáša sa opäť kvapôčkovou nákazou z človeka na človeka. Na začiatku napadnutia sebe vírus rozmnožuje v lymfe, v Oblasti nosa hrdla spôsobuje ochorenie s príznakmi edited bežné prechladnutia, často sprevádzané bolestivými opuchmi uzlín. Následne SE Na tvári objaví tmavo červená vyrážka Siri SE dale po celom tele. Tá zmizne asi po troch dňoch, rovnako edited ĎALŠIE príznaky. Pri normálnom priebehu choroby si Človek ochorenia Ani nevšimne, horšie JE TO, ak vírus začne útočiť aj na ďalšie orgány dostane SE do mozgu, kde spravidla dochádza k zápalu mozgu. Najčastejšie sú postihnuté chorobou Deti Medzi tretím desiatym rokom veku. Najvážnejšia Potom JE, JE ak nakazené chorobou tehotná Žena, Jež neni proti chorobe imúnna. Tu nastáva zvyčajne znateľné poškodenie plodu niekedy dokonca aj potrat. Epidémia rubeoly s ľahším priebehom sebe objavuje raz za štyri roky, vážnejší priebeh Potom raz ZA desať rokov. K liečbe rubeoly doteraz nebol vyvinutý žiadny liek, je teda nutné SE očkovať. Niekedy SE rubeola môžu spliesť s tzv Pätou chorôb, Jež Má podobné príznaky edited rubeola - únava, zvýšená Teplota, lekárska fakulta v krku Hlavné červená vyrážka Na tvári, Jež SE Rýchle jednoducho prenáša z človeka na človeka. Ale az Na podobné príznaky Nema s touto chorobou nič spoločné.

Vírusy V tehotenstve

Pretože imúnna systém človeka začne pracovať az po narodení, býva ľudský plod, v prípade ochorenia Matky ohrozený. Záleží však Na druhu ochorenia imunite Matky. Napadnutia vírusom Matky o sebe často prenáša na nenarodené dieťa, závažný prenos SE zhotoviť deje pri pôrode. Najvážnejšia JE, ak JE Matka vírusom napádané v prvých troch mesiacoch tehotenstva, kedy o sebe tvoria orgány, Dieťa SE Potom narodí s vážnymi chybami alebo mŕtve. Edited takých Deti, teda v prípade prvom, do jedného Roka života zomiera. Ochranou v tomto prípade JE samozrejme očkovania. Pred otehotnením od SE Žena Mela nechať vyšetriť na obsah obranných krvi látok proti Ak SE preukáže Slabá imunita ženy, Mela spoločnosť Se nechať očkovať par mesiacov počkať s otehotnením. Avšak správny lekár vždy poradia s najlepším postupom.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: