Vírusové ochorenia - posilní imunitu

Chrípka JE najbežnejšie vírusové ochorenie u človeka ai CEZ k Zo SE moze niekedy zdať zanedbateľná, zomiera ročne na chrípku niekoľko tisíc ľudí po celom svete. Pozrime SE Teraz som na iné vírusové ochorenia ujasnite si, čo je čo neni chrípka.


Chrípka - nádcha, prechladnutie alebo kašeľ?

Snáď každý z nás JE niekoľkokrát do roka postihnutý nachladnutím, nádchou, kašľom, bolesťami hlavy ci chrapotom, kĺbov, malátnosťou av niektorých prípadoch horúčkou. Ale aj Reali SE Človek necíti najlepšie, jedná sa len o chrípkové ochorenie, postihujúce dýchacie cesty nemožno ho zamieňať SE skutočnou chrípkou, ochorením oveľa vážnejším. Pozrime sa na obidve ochorenia podrobnejšie. Na príznakoch nachladnutia chrípkového sa môže podieľať cez dve stovky rôznych Viru ai baktérie. Pôvod samotnej choroby sú Buď adenovírusy, rinoviry, coronaviry coxsaskieviry. Vo farmakológii vyvinuli Radu prostriedkov potláčajúce symptómy, ALE dokonalé očkovacie Látky sú Zatiaľ som fáze skúšok.

Adenovírusy vyvolávajú prechladnutie, zápaly v krku, u ťažkých prípadov i Zápal pľúc. Choroboplodné zárodky SE vylučujú stolicou Tak o sebe môžu OPET prenášať. Zvyčajne sa ľudia nakazia týmito vírusmi už v detskom veku. Pre prekonanie ochorenia SE vírusy rozmnožujú v mandliach, bez o choroba prepukla.

Rinoviry spôsobujú bežnú nádchu tim, Ze nakazí sliznicu nosa hrtana. Logicky prenáša kvapôčkovou nákazou SE z človeka na človeka. Imunita získaná po infekcii trvá krátko navyše sa vzťahuje len na Dany typ Viru.

TOTO sú Zatiaľ na predaj pred rekonštrukciou neškodné chrípky, skutočnú chrípku vyvoláva orthomyxovírusmi vírus SKUPINY. Najznámejšie JE chrípka - A - vírus, ktorý spôsobuje celosvetovej epidémie, Dale typ B, menej častý typ C vyvoláva ľahšie prechladnutie bez horúčky. Najviac chorých postihuje choroba od decembra do marca, kedy o sebe choroboplodné zárodky prenášajú kýchaním, kašľaním ďalšími možnými prejavmi kvapôčkovej choroby, prenikajú do buniek sliznicových, dale do nosa, hrdla, priedušnice, kde sa množia. Za Tri dni po napadnutí sebe začínajú prejavovať Na chorom Prvé symptómy - Suchý kašeľ, bolesť v krku Na hrudi, vziať Vysoká horúčka, bolesti kĺbov, svalov celková slabosť. Bežne zmizne ZA 7 až 10 dní. Občas však misto Toho prídu vážne komplikácie. A v tom prípade, ak o sebe dostane chrípkový vírus aj baktérie do pľúcneho tkaniva, kde vypukne zápal pľúc. Takáto choroba u starých ci príliš mladých organizmov muze vesta Rýchle ku Smrti. Preto často lekári odporúčam, najmä starším osobám 60 rokov predsezónne očkovanie proti chrípke.

Chrípkovej epidémie v histórii

* 1889 - 1890 - Ruská chrípka H2N1
* 1918 - 1919 Španielska chrípka H1N1
* 1957 - Ázijská chrípka H2N2
* 1968 - Honkongská chrípka H3N2
* 2009 - Mexická chrípka (Prasačia) H1N1

Všetky tieto chrípky spôsobil vírus, ktorý uniká imunitnému systemu, pretože akonáhle o sebe s vysporiada Nim Tela, vírus SE zmení.

Črevné infekcie - gastroenteritída

Črevnú chrípku pozná snáď každý, oficiálne SE nazýva gastroenteritída. Avšak nemýľme si ju SE ústrojenstva zápaly tráviaceho, žako JE zápal žalúdka tenkého čreva. Krátke, ALE JE intenzívny ochorenie zvyčajne vyvolané choroboplodnými zárodkami bakteriálnymi. Prejavujú SE bolesťami brucha, nevoľnosťou, vracaním, hnačkou horúčkou. Silný hnačka Má navyše vysokú stratu ZA následok vody z edited ai minerálnych látok. Ak chcete JE Potom dôsledkom oslabenia celého edited, vezmite ochromenie funkčnosti niektorých orgánov, chudokrvnosti apod Vírusy tohto ochorenia o sebe urobiť edited dostávajú ústami, občas aj kvapôčkovou infekciou av klietkach tenkého čreva SE rozmnožujú. Vírusy SE vylučujú z edited som stolicu, ALE dlho prežívajú Na koži, Tak sa ďalej rozširujú rozmnožujú. Našťastie TOTO ochorenia netrvá dlho, postihnutým prospieva pomáha konzumáciu dostatočného množstva tekutín, primeraná strava odpočinok. Diky vyspelé Spoločnosti, ktoré už žijeme, pokladáme črevnú chrípku ZA ľahké ochorenie. Avšak v rozvojových krajinách, kde sú veľmi zlé hygienické návyky, Na tento typ chrípky umiera pomerne Veľké množstvo populácie najmä dojčiat.

Herpetické infekcie

Skupina herpesvírusom zahŕňa množstvo Viru, ktoré sú si podobné navzájom veľmi, ALE vyvolávajú odlišné choroby. Herpesvírusom JE cela rada druhu. Uvádza sa dokonca, že JE ich niekoľko nastavení. Obsahujú DNA chránené sú obalom. Tieto vírusy má v sebe každý jedinec, často prežívajú v tele, bez toho aby o sebe prejavili nejaké príznaky. V tele sa schovajú obmedzí svoju ČINNOSŤ. Do pohybu JE muze dát akákoľvek zmena stavu jedinca, na už Vysoké preťaženie, Slnečné lúče Alebo horúčka.

A) Virus herpes simplex, edited 1

Vírusom SE Človek nakazí obvykle v detskom veku, vstupnou bránou sú usta. Reaktivácia Viru spôsobuje infekčnú ťažkosti v Oblasti ústnej dutiny, objavuje SE opar, bolesti edited prehĺtaní, vyrážka, horúčka. Vážnejšie Potom JE, ak vírus odbočí Zo Resetovať pravidelnej dráhy útočné Na oči Alebo dokonca mozog. Napadnutie vedie aj k oslepnutiu zápalom mozgu.

B) Virus herpes simplex, Druh 2

Prenáša SE pohlavným stykom spôsobuje pľuzgiere zápal v oblasti genitálií. Najviac sú ohrození ľudia často meniace Resetovať sexuálne Partnerov. Napadnutia vírusom SE nemusia nijako prejaviť Ani, ALE veľmi nebezpečné JE, ak JE nakazené tehotná Žena, who tento vírus automaticky Dieťa prenáša na.

C) Virus herpes zoster

Vírus spôsobujúci Ovčie kiahne pásový opar. Prenáša SE kvapôčkovou nákazou edited styku s nakazeným. Príznaky pľuzgieriky sú horúčka. U Deti JE zvyčajne choroba, az Na nepríjemné svrbenie tolerovaná Dobre. Horší priebeh JE u dospelých, kedy JE choroba často sprevádzaná aj zápalom pľúc. Veľmi nebezpečné JE nakazení tehotné ženy, Jež zvyčajne dochádza k poškodeniu plodu niekedy az Smrti. Po prvom prekonaní JE Človek Potom po celý Život proti Viru imúnna, preto Matky s deťmi navštevujú nakazené Deti.

D) Cytomegalovírusmi

Pre normálneho človeka sú tieto vírusy neškodné. Problém nastáva u ľudí s oslabenou imunitou. Vážne zhotoviť môžu ohroziť ľudský plod.

E) Virus Epstein Baarová

Čiže choroba z libani, Ako SE Ľudové nazýva, uz vypovedá, že ide o vírus prenášaný slinami. Dale SE rozširuje v dutine ústnej napáda uzliny. Ak chcete potom vedie k infekčnej mononukleóze. Akonáhle Človek raz ochorie mononukleózou, uz naveky Má oslabený imunitný systém zatiaľ SE nepodarilo úplne odstrániť vírusy.

F) Ľudský herpes vírus 6

Vírus JE pôvodcu choroby, Ľudové zvané "trojdňový horúčka". Napadnutý Má po Tri dni horúčku postupne objaví vyrážka SE. Prenáša sa slinami, ALE zvyčajne nevyvoláva žiadne ochorenie. V dospelosti ho v sebe nosia 90% všetkých ľudí.

Kliešťová encefalitída

Pri výlete do prírody hrozí kousnuti kliešťom. Zvyčajne si všimneme kliešťa az neskôr, kedy JE nasiaknuté nasi krvi. Do edited jedinca SE Tak môžu ľahko dostať baktérie vírusy Zo sekrétov kliešťa. Baktérie spôsobujú Lymská borelióza, vírusy Potom encefalitídu. Vírus obsahuje RNA spôsobuje zápal mozgových blán, mozgu miechy. Choroba sa prejaví až za niekoľko dní po napadnutí na príznaky edited u chrípky - bolesti kĺbov, horúčka ai. Pote u niektorých ľudí dochádza k druhej fáze, tj zápal Centrálne nerovové sústavy, spojený s horúčkou dokonca ochrnutím. U niektorých táto choroba zanechá trvalé následky. Aj Reali SE vyskytuje prevažne už Východnej strednej Európe, teda u nás, JE TOTO ochorenia u nás nehybné zriedkavé. Vyhnúť sa tomuto ochorenia môžeme príslušným očkovaním.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: