Urinoterapie

Moč alebo urina pre niekoho symbolizuje odpadovú tekutinu, ktoré by sa, hoci je to produkt jeho vlastného tela, ani nedotkol. Je to ale dobre? Urina je ultrafiltrátem krvnej plazmy. Sú v nej obsiahnuté vitamíny, hormóny, proteíny, aminokyseliny,glukóza ai


Urinoterapie - liečebná a preventívna ochrana

Urinoterapie je liečebná metóda, ktorá pri správnom vykonávaní lieči organizmus ako celok nie iba jednotlivé orgány. V tomto ohľade má veľa spoločného s homeopatiou, uplatňuje sa v nej princíp liečenia podobného podobným. Na poškodený orgán je použitá moč z chorého tela. Pri liečbe sa telo zbaví všetkých nepotrebných látok, ktoré sa v ňom za roky nesprávnej životosprávy usadili. Očistné procesy prebiehajú dokonca až na úrovni buniek. S jej pomocou však môžeme ochoreniam aj predchádzať. Urina nelieči len určitý postihnutý orgán, ale ozdravuje organizmus ako celok, nemá nežiaduce vedejší účinky a netoxikuje organizmus zanášaním zvyšky po najrôznejších medikamentov. Extrakty z urine sú súčasťou liekov, kozmetických prípravkov i liečebných masťou.

História urinoterapie

Liečebná metóda urinoterapie sa využíva odnepamäti, aj keď nemusí byť toľko známa. Prvé písomné zmienky o tejto liečebnej metóde sú staré už 5000 rokov, pochádzajú z Indie. Veľkého rozmachu docielila urinoterapie v 19. a 20. storočia v Európe.

Druhy moču

* Novorodenecká, detská, mužská, ženská, tehotných žien,
* Čerstvá, stará, veľmi stará, odparené,
* Prvé, stredné a posledné prúd moču.

Novorodenecká a detská moč je plná informácií z rýchlo sa vyvíjacieho organizmu a pomáha pri zle sa hojacich ranách.

Detská moč je navyše nasýtená imunitnými látkami a hodí sa preto pre tých, ktorí si chcú posilniť obranyschopnosť organizmu.

Moč tehotných žien má protirakovinové účinky a pôsobí proti starnutiu.

Ženská a mužská moč sa líšia obsahom hormónov.

Pri urinoterapii platí jedna zásada: najvhodnejšie je vždy moč vlastný. Ak z nejakého dôvodu používame moč darcu, malo by to byť najlepšie dieťa do 12 rokov, prípadne tehotná žena. V krajnom prípade použijeme darcu rovnakého pohlavia - nikdy nie opačného.

Starecká urina je k darcovstvu nevhodná.

Čerstvá moč sa používa najčastejšie. Všeobecne platí, že čím zastaralejší je choroba, tým staršie urina sa použije. Na očistenie hrubého čreva od dlhoročných nánosov a hniloby zvyškov nevylúčenej potravy sa napríklad používa najviac 3 dni staré moč, ktorú sme nechali odstáť pri 20 ° C.

Najúčinnejšia je ranný moč. Je bohatá na hormóny a má kyslú reakciu. V druhej polovici dňa a večer je moč nasýtená látkami z potravy, a preto ju možno použiť ako výživu.

Unikátny urina sa tvorí počas hladovania. Pitie tejto moču napomáha silnému rozpúšťanie usadenín a odpadových látok. Dochádza k masívnemu uvoľňovaniu hlienov.

Súčasti krvnej plazmy a moču v%

Krvná plazma

* Voda 90
* Bielkoviny 7,9
* Cukor 0,1
* Močovina 0,03
* Soli 0,9

Moč

* Voda 98 a viac
* Močovina 0,08-3,5
* Soli 0,8-1,8

Princíp pôsobenia moču

Voda, ktorá prejde naším telom, si uchováva ucelenú informáciu. Vlastné moč je nenahraditeľná tekutina, nabitá informáciami o tele. Do štruktúry vody sa zapisuje stav rôznych orgánov človeka. Ak použijeme takto zakódovanú moč, sama si nájde ohnisko, odkiaľ táto informácia vzišla.

Zloženie moču

* Tvorba moču čiže urine sa dokončuje v obličkách. Za jeden deň človek vylúči cca 1-2 litre moču.
* Moč vzniká z krvi a obsahuje niektoré látky rovnakej ako krvná plazma.
* Moč je akási kontrolná tekutina nášho tela.
* U zdravého človeka má rôzne odtiene žltej farby, je priezračná a má charakteristický pach.
* Jej chuť je horká, ak používame soľ, potom slaná.
* Ak z moču cítime nejakú potravinu, znamená to, že telo nie je schopné si s jej trávením poradiť. Takým jedlám by sme sa mali vyhnúť.

Akým spôsobom moč používame

*

Preplachovanie - pri nádche preplachovať nosohltan (jogíni túto metódu poznajú pod názvom Netia).
*

Kvapkanie - napríklad do očí pri zápaloch.
*

Kloktanie - pri bolení v hrdle.
*

Pitie - pre prečistenie tráviaceho traktu.
*

Masáže - koža veľmi dobre vstrebáva účinné látky. Urine vtierame alebo prikladáme obklady z 3-6 dní starej moču. Obklady sa dávajú na miesta chorých orgánov. Tiež je prikladáme na miesta postihnuté vredy, abscesy, popáleninami, na rany, opuchy a iné.
*

Klystír - používa sa hlavne k očiste hrubého čreva. Táto procedúra sa hodí pre tých, ktorí neprekonali odpor k pitiu. Kým nápojmi urine očistíme zažívací trakt do úrovne tenkého čreva, pitie a klystír ho očistí celý. Na očistenie hrubého čreva je dobré používať vlastné urine. Trpíme Ak nejakou chorobou, sú v nej údaje o nej zakódované
*

Zavádzanie tampónov - vlastný moč je výborný prostriedok na prevenciu ženských chorôb, napríklad vaječníkových cýst, nezhubných nádorov maternice, erózie krčka maternice.
*

Vdychovaním aróma čerstvé moču aktivujeme sexualitu. Pach pôsobí na inštinktívna centrá a stimuluje prvotné biologické potreby človeka. Jedincom so zníženou sexualitou sa odporúča vdychovať arómu urine pohlavne vzrušeného jedinca opačného pohlavia.
*

Ako kozmetický prípravok - pre zlepšenie pleti potierame urine tvár, ruky aj krk. Procedúru opakujeme niekoľkokrát, po natretí sa moč nechá zaschnúť alebo sa vmasíruje do kože. Môžeme si urobiť aj obklady na tvár z vaty. Najvhodnejšie je použiť čerstvú moč, môžeme ju však tiež nechať odstáť.

Pravidlá aplikácie moču

* Používa sa stredný prúd moču, 2-3 ml prvého a posledného prúdu sa nezaznamenávajú.
* Moč sa vypije jedným dúškom.
* Najúčinnejšie je urina medzi 3-4 hodinou rannou.
* Počas dňa pijeme 1,5-2 l vody.
* Pri užívaní liekov erinoterapii nevykonávame, po vysadení liekov počkáme s vykonávaním urinoterapie 2-4 dni.
* Je nutné vynechať biely cukor, bielu múku, konzervy, údeniny, syry a mliečne výrobky s výnimkou jogurtov a kefíru.

Liečivé účinky pitie moču

Pitím moču môžeme pomôcť pri:

* Zápaloch ústnej dutiny a mandlí
* Upevnenie zubnej skloviny
* Ťažkostiach so žalúdkom alebo dvanástnikom
* Liečenie žlčníkových kameňov a pečeňových chorôb
* Polypoch v žalúdku
* Infekčných ochoreniach
* Ozdravenia obličiek
* Boli zaznamenané aj liečebné účinky pri:
* Malígnych nádoroch
* Zelenom zákale
* Leukémii
* Atmatā
* Lupienke
* Rakovine čriev
* Zápalu obličiek
* Poruchách menštruačného cyklu
* Najrozšírenejší je používanie moču pri:
* Prasklinách na koži
* Pľuzgieroch
* Popáleninách
* Potivosti nôh
* Tvorbe lupín
* Bradaviciach

Ako môže naše telo pri vykonávaní urinoterapie reagovať

Vždy záleží na stave organizmu a na "staré" ochorenia. Čím viac je organizmus zanesený odpadom a zahlienení, tým opatrnejšie s urinoterapií postupujeme. Musíme totiž telu dopriať, aby mohlo uvoľnené usadeniny vylúčiť, aby sa nezahltily cievy a črevá.

Mnohokrát sa (rovnako ako pri liečbe homeopatika) môžeme dočkať dočasného zhoršenia zdravotného stavu. To je známka očistného procesu. Terapiu preto neprerušuje a pokračuje v užívaní moči. Vytrváme-li, ťažkosti začnú po nejakej dobe ustupovať.

Ak moč napríklad pri aplikácii na ekzémom postihnutú kožu vyvolá svrbenie alebo pálenie, je možné riediť ju vlažnou prevarenou vodou.

Zamyslime sa teda nad touto bezosporu zaujímavú tekutinou a odhaľte časť jej liečebných schopností.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: