Trampolíny vonkajší

Hľadáte šport, ktorý by ste mohli prevádzkovať po celý rok, doma alebo vonku? Predstavujeme Vám cvičenie na trampolíne, ktoré posilňuje vnútorné telo ako kompletnú jednotku a súčasne pracuje Váš lymfatický systém a vyplavuje z tela toxíny.


Možnosť využitia vonkajšie trampolíny

* Zábava
* Relaxácia
* Účinné cvičenie

Ak chcete urobiť radosť svojmu dieťaťu alebo si len tak poblbnout na trampolíne, odporúčame Vám navštíviť internetový obchod NEJTRAMPOLINY.CZ

INTERNETOVÝ OBCHOD - NEJTRAMPOLINY.CZ

Internetový obchod NEJTRAMPOLINY.CZ pre Vás pripravili širokú ponuku veľmi kvalitných trampolín, ktoré sú certifikované medzinárodne uznávanými certifikátmi TÜV. Všetky trampolíny majú vysokú nosnosť (maximálne zaťaženie) a vysokú bezpečnosť. Ponúka Vám trampolíny vhodné do bytu aj na záhradku o veľkosti už od 244cm do 488cm.

V ich ponuke nájdete aj príslušenstvo k trampolínam:

* Horné ochranná sieť vrátane konštrukcie
* Ochranný kryt pružín trampolíny
* Stany k trampolínam
* Schodíky k trampolínam
* Hojdačky pre deti

Bezpečnostné pokyny pri skákaní na trampolíne

* Majte na pamäti, že trampolína neslúži ako odrazový mostík.
* Dbajte na bezpečnosť detí. Trampolínu môžu používať deti len za dozoru dospelej osoby. Na trampolínu by nemali chodiť deti do troch rokov.
* Minimálna voľná plocha pre umiestnenie trampolíny je tri metre.
* V blízkosti trampolíny by nemali byť žiadne nebezpečné predmety.
* Postavte trampolínu na pevnú podlahu, zem.
* Pod trampolínou nesmú byť žiadne prekážky (hračky, predmety, ktoré môžem spôsobiť prípadné zranenia).
* Neprekračujte povolenú nosnosť trampolíny.
* Trampolínu vždy dobre zmontujte a postavte na vodorovnú podlahu. Ak by bola trampolína na šikmej podlahe, krajinu, dôjde postupne k degradácii oceľových spojov.
* Pred cvičením si vždy skontrolujte, či sú dotiahnuté nožičky. Každá noha musí byť dobre opretá o zem, prípadne vypodložené.
* Trampolínu môže súčasne používať len jedna osoba. Ak je na trampolíne viac osôb, zvyšuje sa tým tak riziko prípadného zranenia.
* Ak umiestnite trampolínu vonku, potom ju umiestnite ďaleko od vody. Nestavajte trampolínu blízko tvrdých plôch, ako sú cesty, terasy.
* Ak umiestnite trampolínu vnútri miestnosti, dbajte na dostatočnú výšku stropu. Nedávajte trampolínu pod svetla, lustre.
* Pri cvičení na trampolíne Nenoste voľné oblečenie, šperky, hodinky, mp3 ai, čo by mohlo spôsobiť zachytenia do trampolíny.
* Necvičte v kĺzavé obuvi, ponožkách, pančuchách. Vhodné je cvičiť priamo naboso.
* Skáčte vždy s pokrčenými kolenami a spevneným telom tak, že sa neodrážíte vysoko do vzduchu, ale naopak silou skáčete smerom do trampolíny.
* Majte na trampolíne vždy aspoň jedno chodidlo celou plochou v kontakte s trampolínou, neskáčte teda ani len na špičku alebo len na pätu, ak máte druhú nohu súčasne vo vzduchu, ale na celé chodidlo.
* Ak nemôžete udýchat skákanie, nerobí Vám to dobre, buď zvoľna tempo, alebo si odpočiňte.

Možnosti cvičenia na trampolíne

Na trampolíne môžeme behať, skákať kengurích skokov, zo strany na stranu, zdvíhať kolená striedavo do výšky, twistovat. Začínať a končiť cvičenie je doporučované v rytme chôdze. Aspoň päť minút, aby sme sa na začiatku rozohrali a na konci upokojili.

Pri cvičení sa využíva motivujúcu hudby rovnako ako u hodín aerobicu.

* Ankle and wrist weights - záťaže na členky a zápästia

Pre viac vytrvalostné cvičenie si umiestnite na členky a zápästia záťaže, s ktorými potom budete poskakovať (zdvíhať nohy, zdvíhať ruky).

* High bounce - veľké skoky

Skáčte na trampolíne s väčším odrazom. Najprv začnite s nohami pri sebe. Akonáhle ste hore, vždy nohy trochu roztiahnite. Cvičenie vykonávajte až tri minúty, či ako Vám vyhovuje.

* High kick, low kick - vytáčanie tela do boku

Skáčte na trampolíne hore, keď otáčate rukami, Boka aj vrchnou časťou tela doprava a kolenami doľava. Pri ďalšom skoku na trampolíne, točte naopak. Cvičenie vykonávajte až 50x, či ako Vám vyhovuje.

* Jogging - behanie

Bežte na mieste, na trampolíne. Zdvíhajte kolená vysoko a pohybujte pažami ako pri klasickom behu. Toto cvičenie robte až desať minút, či ako Vám vyhovuje.

* Jog with dumbbells - poskoky s činkami

Do oboch rúk si vezmite ľahké činky. Pri jednotlivých poskokoch zdvíhajte striedavo ľavú a pravú ruku. Cvičenie vykonávajte až tri minúty, či ako Vám vyhovuje.

* Knee up - kolená hore

Pri tomto cvičení nepôjdete do kroku zo strany na stranu, ale s kolenami rovno hore. Ak chcete zvýšiť intenzitu cvičky, dávajte kolená vyššie.

* Nožnice

Pri tomto cviku budete strihať nohami tak, aby ste čo najväčšou silou dupalo do trampolíny. Chrbát držte spevnená av miernom predklone, striedavo vymieňajte nohy. Vaše chodidlá by mala byť pri doskoku celou plochou na výpletu trampolíny.

* Panák

Pri tomto cviku sa budete snažiť dupat dole do trampolíny. Zoskok je vždy doprostred trampolíny, odskok potom do strán tak, aby ste sa nedotýkali ochranného vonkajšieho krytu trampolíny. Pre zvýšenie intenzity zvýšite dôraz skoku a pridáte ramena, s odskokom silou od seba, sa zoskokom silou k sebe.

* Side and forvard late rals

Vezmite si činky a držte ich v oboch natiahnutých, roztiahnutých rúk. Pri skoku, ruky připažte. Pri ďalšom skoku ruky predpažte a opäť připažte. Cvičenie vykonávajte až 25x, či ako Vám vyhovuje.

* Straddle hops - poskoky

Začnite cvičiť s nohami pri sebe as rukami v bok. Pri skoku hore roztiahnite nohy a ruky dajte nad hlavu. Pri dopade potom dajte obe ruky k sebe, a to aj nohy. Cvičenie vykonávajte až 50x, či ako Vám vyhovuje.

* Twister - vytáčanie do boku

Skáčte na trampolíne hore, keď otáčate rukami, vrchnou časťou tela a Boka doprava, kolenami doľava. Pri ďalšom skoku točte naopak. Cvičenie vykonávajte až 50x, či ako Vám vyhovuje.

* Zakopávanie

Tento cvik vychádza z klasického aeróbneho joggingu. Budete akoby bežať na mieste, a to uprostred trampolíny. Snažte sa zakopávať nohy tak, aby ste ich dostali do pravého uhla, nie až k zadku.

Vplyv cvičenia na trampolíne na zdravie

Trampolíny sú vhodné:

* Pre aeróbny tréning,
* Pri rehabilitácii po zranení,
* Všeobecne pri cvičení,
* Pre zlepšenie cirkulácie,
* Pre zníženie hladiny cholesterolu,
* Pri zníženie výskytu celulitídy,
* Pre revitalizáciu organizmu,
* Pre navodenie veselé nálady,
* Pri úsilí schudnúť,
* K obehu lymfatickej tekutiny (skákanie na trampolíne zvyšuje tlak, ktorý tie chlopne uzatvára, pri výskoku tlak klesá a chlopne sa otvárajú. To potom dovoľuje lymfe voľne prúdiť. Aktivita výskoku a doskoku funguje tiež ako pumpa lymfatickej tekutiny. Skákanie na minitrampolíny je najlepšie aktivitou , ktorá zlepšuje lymfatický systém),
* Pre odstraňovanie jedov a toxínov z tela,
* Pre posilnenie srdca (skákanie na trampolíne pomáha predchádzať chorobám srdca),
* Pre posilnenie každého svalu, orgánu, tkanivá, bunky v tele.,
* Posilnenie celého tela vnútri aj mimo, všetky bunky v pečeni, obličkách, v močovom mechúre, srdci, pľúcach. Koža bude hladká, pevná a bude vyzerať mlado,
* Pre posilnenie kostí (Vaše telo bude reagovať na zrýchľovanie aj spomaľovanie pri cvičení, ako na zmeny gravitácie),
* Pre osoby trpiace osteoporózou,
* Pre stimulovanie antistresového účinku.

Trampolína rozvíja vnímanie vlastnej telesnosti.

Jumping

* Jedná sa o cvičenie na trampolíne, ktoré je vhodné pre každého bez rozdielu veku alebo váhy.
* Za 50 minút poskakovanie na trampolíne spálite priemerne až 600 kcal.
* Rozdiel medzi trampolínkami a cvičením Jumping spočíva v tom, že trampolíny nemajú riadidlá.
* Cvičenie na trampolíne spaľuje kalórie, spevňuje Vašu postavu, a to najmä problémové partie (zadoček, boky, stehná).
* Cvičenie na trampolíne šetrí Vaše kĺby, ktoré nie sú pri cvičení namáhané, ako napríklad pri behu.
* Cvičenie na trampolíne zlepšuje Vašu kondíciu.
* Cvičenie je efektívny prostriedok pre tzv striasanie tuku.

Pre koho nie je vhodné cvičenie na trampolíne

* Nikdy necvičte na trampolíne pri akútnom ochorení a infekciu.
* Ak by ste chceli cvičiť na trampolíne a trpíte: ochorením srdca, kĺbov, kostí, žíl, odchýlenie sietnice hľa, vždy sa najprv poraďte s Vašim ošetrujúcim lekárom.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: