Starostlivosť o nohy zhora až dole

Hýčkanie, masírovanie a láskanie si vaše chodidlá naozaj zaslúži. Sú akupunktúrnym atlasom celého tela a majú významný vplyv na jeho správne fungovanie. A navyše - to, čo robí dobre nohám, poteší i Vašu dušu.


Ak chcete byť špecialista na krásne a zdravé nohy absolvujte kurz pedikúry.

Pedikérský kurz - E-STYLE Praha - Eva Váchová

Ak máte záujem rozumieť pedikúre? Chcete sa priučiť pár nových vecí? Tak neváhajte a prihláste sa do kurzu pedikúry v Prahe. Výučba pedikúry zahŕňa komplexné vyškolenie v odbore pedikúra intenzívneho charakteru.
# Výučba modeláž nechtov na nohách.
# Bonus pridávame P-Shine (japonskú metódu starostlivosť o nechty).
# Základy ortopédia a dermatológie podľa odborne spracovaných skript.
# Zoznámenie s platným živnostenským zákonom, hygienickými predpismi a požiadavkami.
#

Toto všetko Vám ponúka kurz pedikúry, ktorý máte zakončený záverečnou skúškou s osvedčením akreditované MŠMT. Veríme, že keď ste sa rozhodli pre kurz pedikúry, budete s vykonávaním tejto práce spokojní. Počas kurzu Vás budú sprevádzať profesionáli, ktorí Vám zodpovie všetky Vaše otázky.

Preto neváhajte a navštívte kurz pedikúry, kde Vám okrem iného samotnú pedikúru is manikúrou ponúka ako službu. Na Vašu návštevu sa teší pani Eva Váchová, ktorá bude robiť všetko k Vašej spokojnosti. Veríme, že po prvej návšteve pedikérského kurzy sa tu budete radi vracať.

Ošetrenie pre krásne nohy

*
Ošetrené

A na rade je revízia chodidiel: máte rozpraskanú kožu na pätách? Otlačky a kurie oká zo zimných topánok? Prerastené a zarůstající nechty? Objednajte sa na pedikúru. Profesionálny pedikér uvedie vaše chodidlá do štandardného stavu, ktorý väčšinou stačí udržiavať 1x mesačne.

*
Teplá kúpeľ pre nohy

Pripravte si teplú kúpeľ, pridajte do nej soľ, či špeciálny prípravok na uvoľnenie nôh a chodidlá na niekoľko minút namočte. Stvrdnutá koža za chvíľu zmäkne a zbelie. Umyte si nohy, osušte a potom stvrdnutú kožu obrúste pemzou, rašpľou alebo pilníkom. Najviac jej býva na pätách a na vonkajších hranách chodidiel. Potrebné nástroje zoženiete v lekárňach, ale pre profesionálnu starostlivosť už je nutné zakúpiť je v špecializovaných obchodoch zdravotných potrieb alebo si ich môžete objednať priamo u pedikúry.

Typ: rašple na nohy patrí k základnému vybaveniu. Najlepšie je obojstranná, s odlišnou hrubosťou brúsnych plôch. Neodporúčame: máčať nohy a obrusovať napučali kožu. Tým sa potrhá, navyše zapíše rašple.

*
Brúsenie nôh

K zjemnenie pomáha peeling chodidiel (prípravok na nohy je hrubší než na telo), ktorý obrúsi odumreté bunky kože aj na najcitlivejších miestach.

*
Masáž nôh

Vmasírujte hydratačný krém, ktorý bráni přesušování a praskaniu kože. Príliš ale netlačte - okrem priehlavku by ste si mohli odrieť aj citlivú kožu na končekoch prstov. Tip: Neodporúčame: používať veľa mastný krém, pretože sa dlho vsakuje, a navyše vám budú bosé chodidlá v topánkach kĺzať.

*
Maska nôh

Čas od času si vaše nohy zaslúži masku. Aby sa zvýšila jej efektívnosť, navlečte si na chvíľu bavlnené ponožky a schovajte chodidlá do mikroténového vrecka. Na zábal postačí aj obyčajný uterák.*
Záverečná starostlivosť nôh

Na záver umyte nohy od kolien nadol chladnejšie vodou a dobre ich osušte. Pri krémování premasírujte celé chodidlá aj lýtka .. Gélovou konzistenciu zvoľte, ak sa ponáhľate. Vstrebáva sa rýchlejšie ako krém a nemusíte sa obávať "mastných" nôh

*
Úprava kůžiček okolo nechtov

Kožičku okolo nechtov nikdy nestrihajú, mohlo by dôjsť k zaneseniu infekcie. Po napareniu nôh ju môžeme opatrne odstrániť exkavátorem
alebo Žlábkovat škrabkou, prípadne ľahko zatlačiť.

*
Úprava nechtov

U strihanie nechtov na nohách rešpektujeme vlastnú tvar rastu nechtov, v salóne sa pediatri riadi prianím zákazníka.Volný okraj nechtov by mal byť cca 1mm, aby nedochádzalo k zarastaniu alebo inému poškodeniu.

*
Ochrana nechtov

Najskôr naneste bezfarebný lak a nechajte zaschnúť. Farebný nanášajte až ako druhú a tretiu vrstvu. Aby sa neodřela, fixujte ju tvrdým bezfarebným lakom. Neodporúčame: nanášať farebný lak priamo na necht. Farbivo prenikne do rohoviny a ešte dlho po odlakovanie bude necht červenkastého.

Skalpel alebo brúska pri ošetrenie nôh?

Okrem klasickej pedikúry skalpelom (mokré) sa vykonáva aj pedikúra medicinálne (suchá) bruskami.Zákazník si sám vyberie metódu, ktorá je mu príjemnejšie.
Nemožno však jednoznačne povedať, ktorá metóda je lepšia. Vyskúšajte sami, ktorý spôsob vám lepšie vyhovuje, prípadne ich môžete skombinovať.

Tu Vám uvádzame pár tipov, ktoré sa Vám ku krásnym nohám od pedikérky veľmi hodí.

Tipy pre nohy pevné, žiarivé, zlatisté, hladké a ošetrené

*
Pevné

Krátke sukne i nohavice neľútostne odhalí povolenej svaly aj prvé známky celulitídy. Ku spevnenie stehien existuje jediná účinná metóda: cvičiť, behať, jazdiť na bicykli alebo kolieskových korčuliach. A denne používať spevňujúce a anticelulitídnej telové mlieka a oleja. Denná masáž predovšetkým na problémových miestach, je tou najlepšou prevenciou na zamedzenie vytvoreniu tzv pomarančovej kože (celulitídy). Ľahnite si na chrbát a zdvihnite nohy nahor. Dlaňami potom dlhými, silnými ťahmi prechádzajte po nohách od chodidiel až k stehnám. Opakujte niekoľkokrát za sebou. Odporúčanie: Pri premasírovanie stehien pritlačte.

*
Žiarivé

Zbavte nohy zhora nadol škaredé, zašednuté kože. Odumreté bunky odstráňte telovým peelingom alebo scrub, prípadne kuchynskou soľou. Ale pozor na odreniny! Keby sa do nich soľ dostala, bude to páliť. Potom sa poriadne osprchujte (soľ na tele kožu vysúša, pretože je hygroskopická). Rovnako dôležitá ako peeling je výdatná hydratácia, hlavne na kolenách a predkolenia, kde má koža sklon šupinatět. Na presušenú pokožku sú lepší nemastné telové oleje. Čas od času si urobte kúru rastlinnými olejmi: votrite je do pokožky, zabaľte sa do nahriate osušky a počkajte 15 minút, než sa olej vsiakne. Efekt je báječný a vydrží niekoľko dní. Odporúčanie: Olejová kúra je najlepšia po pare alebo saune.

*
Zlatistej

Nohám nesluší farba vápna. Preto je po peelingu natrite samoopaľovacím prípravkom. Roztierajte po malých dávkach a dôkladne, aby sa neurobili šmuhy. Odporúčanie: Pozor, aby chĺpky nezrezly. Odstráňte je.

*
Hladké

Jestli ste cez zimu chĺpky neholil, je najvyšší čas sa objednať na depiláciu. Prípadne si ju urobte sama: epilačným strojčekom, žiletkou voskom alebo depilačným krémom. Žiletkou - pred holením natrite nohy hrubou vrstvou mastného krému, aby sa na pokožke netvorila žiadne začervenané miesta, a rovnako sa tým podstatne zníži riziko poranenia. Voskom - po zakúpení prípravku určeného na domácu depilácii postupujte presne podľa priloženého návodu. Väčšinou je potreba vosk ohriať (v žiadnom prípade ho nepoužívajte príliš horúci - hrozí nebezpečenstvo popálenín!), Potom naniesť špachtľou a pomocou priložených prúžkov plátna strhnúť. S depilačným krémom opatrne - pozor na alergiu! Krém najprv vyskúšajte na malej ploche. Keď do 24 hodín kože neočervenie, NEOTEC, nenaskáče na nej vyrážky, môžete začať. Odporúčanie: Najdlhšie vydrží (celú sezónu až do jesene) depilácia laserom. Ale má to háčik - je najdrahší.

Mať nohy v suchu

Príslovie "mať nohy v suchu" má svoje opodstatnenie. Plesne napadajúce chodidlá a nechty si totiž vo vlhku priamo vyžívajú a na svoje obete čakajú všade. Po kúpaní si starostlivo osušte i štrbiny medzi prstami a pri návšteve verejných bazénov nezabúdajte používať papuče.

Ploché nohy

Veľa ťažkostí spôsobuje nesprávne klenutá, plochá noha. Pri pravidelnej lekárskej prehliadke si nechajte skontrolovať, či vám tahle nepríjemnosť nehrozí. Ťažkosti sa dajú zmierniť používaním anatomických tvarovaných vložiek do topánok aj cvičením. Niektoré cviky môžete prevádzkovať aj pri jazde verejnými dopravnými prostriedkami. Postojačky prenášajte váhu z jednej nohy na druhú. Pri balansovanie sa zapájajú, a tým posilňujú, všetky svaly chodidiel.

Čo nohám škodí

*
Topánky s úzkymi špičkami na vysokých podpätkoch
*
Nadváha
*
Ponožky s úzkymi lemami
*
Chodenie naboso vo verejných sprchách


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:Starostlivosť o nohy zhora až dole

Říčany u Prahy Brandýs nad Labem-Stará Boleslav 1 Úvaly Kostelec nad Černými Lesy Čelákovice Mnichovice Kamenice Líbeznice Mukařov Měšice u Prahy Depo Říčany u Prahy 70 Klecany Zeleneč v Čechách Mratín Jirny Zdiby Senohraby Jenštejn Dřísy Nehvizdy