Skvelá forma tela podľa ázijského receptu

Prestaňte sa trápiť v telocvični a skúste ázijský spôsob získavania krásy. Dopomôže vám nielen k sexy siluete a pokožke hebké ako zamat, ale ik psychickej vyrovnanosti a energie budete mať na rozdávanie.


Ázijské cvičenie

Aziatky sa pri modelovaní svojej postavy netrápi, ale relaxujú, a namiesto toho, aby sa vyčerpávali, dobíjajú sa energiou. Aziati totiž verí, že okrem krvného a lymfatického obehu je telo pretkané meridiány, v ktorých prúdi životná energia, ktorá je zárukou vitality i krásy. A najúčinnejšie podľa nich toto prúdenie podporuje pohyb. Druhé tajomstvo ázijského pôvabu sa skrýva za vierou, že skutočná krása vychádza zvnútra. Ošetrujúce kozmetické prípravky Asiatek preto pôsobí na vrchnú vrstvu kože rovnako ako na dušu. To možno dosiahnuť prostredníctvom zmyslov - napríklad čuchu (používajte vonné éterické oleje) alebo sluchu (vnímajte špliechanie vody pri sprchovaní, ktoré je balzamom pre uši namáhané hlukom).

Jóga dodávajúci telu silu i vyrovnanosť duše

Zväzovanie tela do uzla a ležanie na hřebíkách, podivné pozície a záviděníhodné pružná chrbtica - tak o tom jóga nie je. Jóga je múdra, viac ako päť tisíc rokov stará filozofia pôvodom z Indie, ktorá sa zaoberá liečením najrôznejších neduhov. Prostredníctvom duševných a telesných cvičení zmierňuje stres aj problémy s poruchami spánku, priaznivo ovplyvňuje produkciu hormónov a správne dýchanie (čím zlepšuje okysličovanie a vyživovanie tkanív aj odstraňovanie odpadových látok) a zvyšuje telesnú silu, energiu, vitalitu, pružnosť i pohyblivosť.

JOGA - cvik poloha balíčka

*
V ľahu na chrbte pokrčte nohy v kolenách, tá pritiahnite k hrudníku, pričom je prdržiavajte rukami.
*
Súčasne zdvihnite hlavu.
*
Potom vydýchnite, rukami pritiahnite kolená čo najbližšie k hrudníku a čelo čo najbližšie ku kolenám.
*
Pri nádychu potom napätie povoľte, ale hlavu ani nohy nepokladajte na podlahu.
*
Pri ďalšom výdychu sa zase "zbaľte".
*
Opakujte šesťkrát.

Kickbox modelujúci postavu a odbúravajúce napätie

Tento relatívne mladý thajský šport je obmenou čínskeho kung - fu, japonského karate, kórejského taekwon-da alebo tiež boxu. V posledných rokoch sa stal skutočným trendom - najprv v USA, o niečo neskôr potom aj v Európe. Prečo? Pravdepodobne preto, že dokáže zvýšiť fyzickú zdatnosť, spevniť svalstvo celého tela aj znížiť jeho hmotnosť. Kickbox je však zároveň aj skvelou možnosťou, ako sa zbaviť stresu, napätia a agresivity. Z podobných úderov a kopov (proti imaginárnímu protivníkovi) sú zostavené i známejšie cvičenia tae-bo a Thai aerobic.

Kickbox - výkopy vpred

*
Postavte sa a na šírku bokov rozkročte nohy (so špičkami smerujúcimi dopredu).
*
Ruky zovrite do päsťou, a tie držte pred bradou.
*
Potom zdvihnite pravé koleno (do výšky pása) a silne švihněte pätou (smerom mierne doprava), pričom trochu natočte bok.
*
Nohu na niekoľko sekúnd zase postavte.
*
Opakujte päťkrát a vymeňte nohy.

Qi gong aktivujúce pohyblivosť a pôsobiace proti stresu

Viac ako štyri tisícky starý liečebný a meditatívne, ale aj posilňovací gymnastická program qi gong je nejklidnějším a najelegantnejším cvičením, ktoré sa kedy objavilo. Pôvodne vzniklo ako bojové umenie, dnes tvorí základ tréningu čínskych astronautov. Qi gong vychádza z tradičnej teórie o vnútornú energiu a predstavuje úplne jednoduché, pomaly a plynule vykonávané, takmer baletné pohyby. Jeho význam spočíva v schopnosti zlepšiť pohyblivosť kĺbov a svalov, navodiť psychickú pohodu, podporiť samoléčivé sily a znížiť krvný tlak.

QI GONG - cvik odtlačování hmly

*
Postavte sa, nohy rozkročte (so špičkami smerujúcimi dopredu).
*
Vo výške pŕs spojte tesne pred hrudníkom palcami a ukazovákmi ruky.
*
Potom prejdite do podrepu, mierne sa predkloňte (s rovným chrbtom) a súčasne pred seba napnite paže.
*
Opakujte po dobu dvoch minút.

Strečink zvyšujúce fyzickú kondíciu i sebavedomie

Pod názvom strečink sa skrýva cvičenie, ktorého cieľom je zvýšenie pružnosti a pohyblivosti svalstva a šliach. V podstate ide ale len o moderný výraz pre dávno osvedčené metódy, ktoré boli súčasťou už prastarých gymnastických programov (napríklad čchi-kungu a jogy) - naši múdri predkovia totiž dobre vedeli, že bez nich skvelé telesnej kondície, sily a ohybnosti dosiahnuť nedá. Oveľa neskôr sa tieto metódy osamostatnili a následne potom zlúčili do špecializovaného cvičenia (strečingu). To sa zároveň stalo aj nevyhnutným ukončením každého tréningu.

Docielenie okúzľujúcich pŕs

Máloktorá žena je so svojim poprsím spokojná - zdá sa jej buď príliš malé, alebo príliš veľké. O zvodnosti dekoltu však zďaleka nerozhoduje len objem hrudníka. S pomocou správneho držania tela a dostatočnej starostlivosti môže vyzerať krásne každej poprsia! Správne držanie tela predstavuje široký hrudník (ramená sú posadená dozadu a dole), ktorý vyvoláva dojem pevnejších i väčších prsiach, ale aj sebadôvery, otvorenosti a priateľskosti a zároveň pôsobí ako prírodné lifting poprsia! Tento spevňujúci efekt môžete dosiahnuť implementáciou špeciálnych cvikov, vtieraním vypínacích krémov a masáží

*
Masáž prsníkov: 15 kvapiek oleja ylang-ylang, zmiešaných so 100 mililitrami základného masážneho alebo stolového oleja. Prsia masírujte miernym tlakom a krúživým pohybom - najprv doprava, potom doľava.
*
Pretiahnutie hrudníka: v tureckom sede s rovným chrbtom rozpažte (ramená tlačte dozadu a dole). Potom paže ohnite v lakťoch do pravého uhla, asi o 10 centimetrov je zdvihnite (bez toho aby sa pohla ramená) a silou tlačte dozadu - 20 sekúnd.

Zadok a nohy nemusia byť super štíhle

Hruška alebo jablko? Toto rozhodnutie za vás urobila príroda - tvar zadočku nezmeníte. Ovšem ako pevný a pružný bude, to už je len na vás. S takými problémami ako sú tukové vankúšiky, voda vo väzive, celulitída a hrubá pokožka bojovať môžete. A zvíťaziť nad nimi tiež. To platí iv prípade nôh - aby vám dodali sebavedomie, nemusí byť super štíhle! Pevné tvary zabezpečí týmto partiám predovšetkým cielené, pravidelne každý druhý deň vykonávané cvičenia. S celulitídou si poradí zase špeciálny telové krémy a gély, ale aj masáž pokožky.

*
Masáž pokožky proti celulitíde: 50 mililitrov základného masážneho alebo stolového oleja a po šiestich kvapkách rozmarínového, muškátového a jalovcového oleja. Vtierajte od kolien smerom nahor kefou alebo lufou premasírovanie alebo peelingovým prípravkom ošetrenej pokožky.

Recept na sexy pevné a ploché bruško

Najjednoduchší spôsob, ako okamžite zamaskovať perličky v oblasti pásu predstavuje voľné oblečenie alebo tiež zatiahnutej brucho. Ani jedna z uvedených možností však nie je riešením problému. Lepšie je sa venovať cielenému cvičenie vysoko účinných cvikov zameraných na spevnenie brucha a kozmetickej starostlivosti. Vo všetkých východných náukách o zdravie zohráva práve brucho jednu z najdôležitejších rolí. Aziati totiž vychádzajú z toho, že sa v oblasti pupku zhromažďuje všetka energia a odtiaľ sa potom rozvádza do celého organizmu. Najrôznejším chorobám možno preto podľa nich predísť, keď sa zabráni vzniku blokád týchto energetických dráh - hlbokým a uvoľneným dýchaním, stimulujúcimi cviky či masážou.

*
Masáž na spevnenie brušných svalov: intenzívny vtieranie spevňujúceho mlieka alebo vypínacieho krému pomalými krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek okolo pupku.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: