Skrášlenie tela plastickú chirurgiou

Doslova na každom kroku na nás útočia obrazy krások, ktorých parametrov väčšinou nedosahujeme ani náhodou. Cvičíte, zdravo jete, ale spokojné so svojou postavou nie ste? Pomôže plastická chirurgia? Aké sú jej riziká? Čo Vám plastické úpravy prinesú?


Vo svojich začiatkoch bol obor plastickej chirurgie veľakrát zatracovaný laickou i odbornou verejnosťou. Jeho hodnotu však treba posudzovať s prihliadnutím na potreby ľudí, ktorým pocit dokonalého vzhľadu prispieva k duševnej pohode a spoločenskému i partnerskému uplatnenie. Plastické operácie sa stávajú otázkou spoločenskej prestíže a estetická chirurgia na to pružne reaguje

Rozhodnutie, ktoré vedie k plastickej operácii

Väčšina z nás má predstavu, že by niečo na našom tele mohlo vyzerať lepšie. Potom záleží na tom, ako silno tento rozpor medzi ideálom a skutočnosťou prežívame, aký mu dávame vo svojom sebahodnotenia význam. Pre niekoho je to drobný nedostatok, pre iného veľký mindráky, ktorý tak výrazne narušuje jeho sebavedomie, že ho zaháňa do kúta, pôsobí mu problémy nadväzovať kontakty s ostatnými ľuďmi aj fungujúce partnerské vzťahy. Svoju úlohu v tom samozrejme hrá aj zvyšujúci sa spoločenský tlak na to, aký by mal človek byť. Ak je nespokojnosť s vlastným telom neúnosná, máme dve možnosti - buď sa rozhodneme, treba aj za pomoci odborníka-psychológa, pracovať na tom, aby sme sa s komplexy vyrovnali, alebo zvolíme cestu plastickej operácie.

Cesta psychoterapeutické vedie cez sebaprijatia toho, akí sme, a zníženie nárokov na seba sama, pretože za nespokojnosťou sa mnohokrát skrýva túžba po dokonalosti, náš vlastný perfekcionizmus. Ten bohužiaľ plastickí chirurgovia odoperovat nedokážu.

Preto sa často stáva, že človek podstupuje ďalšie a ďalšie zákroky, keďže na svojom tele odhaľuje ďalšie a ďalšie chyby.

Plastický chirurg - MUDr. Karel Urban

Chcete na svojom tele čokoľvek skrášliť? Tak Vám odporúčame navštíviť plastického chirurga Karla Urbana. Karel Urban je spoluvlastníkom súkromnej kliniky Esthé, kde sa špecializuje na estetikou chirurgii a ďalej tiež pôsobí na Klinike plastickej chirurgie Fakultnej nemocnice na Bulovce, kde je tiež jej primárom.

Na klinike plastickej chirurgie Esthé MUDr. Karel Urban vykonáva tieto zákroky: operácie prsníkov, liposukcia, zväčšenie pier, opreace uší, operácie nosa, operácie viečok, operácie vrások a mnoho iných užitočných zákrokov, ktoré sú denne veľmi žiadané.

MUDr. Karel Urban počas svojej dlhoročnej praxe nazbieral mnoho skúseností a osvedčenia. Z toho dôvodu je v dnešnej dobe najvyhľadávanejším plastickým chirurgom nielen u nás, ale aj v zahraničí, predovšetkým v USA, Veľkej Británii, Nemecka a Švajčiarska.

Na základe skúseností našich čitateľov má pán MUDr. Karel Urban individuálny prístup ku každému klientovi, a spokojní klienti sa k nemu radi vracajú.

Čo zvládne plastika

*
Viečka

Klesol viečka a vačky pod očami sú taktiež vhodným úlohou pre plastického chirurga. Pri operácii horného viečka sa odstráni nadbytočná koža, v mieste rezu je potom malá jazvička. Vačky pod očami sú tvorené tukovými telieskami. Lekár vykoná laserovým skalpelom rez na "vnútornej" strane dolného viečka, sliznica sa po operácii zalepí - nešije sa, nevznikajú jazvičky.

*
Vrásky

Vrásky dodávajú tvári "charakter" a ich vzhľad mnohokrát napovie io povahe svojho nositeľa. Avšak žiadna žena nie je povinná mať svoje vrásky rada. Plastika ponúka facelifting, kedy sa koža v požadovanej partii vypne a jej prebytok sa odreže. Rez je vedený v "nevidelných" oblastiach - zvyčajne za hranicou vlasovej línie. Po tomto zákroku vždy zostanú jazvy. Ďalšou možnosťou sú endoskopické operácie, po ktorých zostávajú len drobné jazvičky. Chirurgický facelift dopĺňa laserový, kedy sa určitým typom lúča "odparí" povrchová vrstvička buniek pokožky, ktorá je v niekoľkých dňoch nahradiť "novou kožou". Tejto metódy je možné veľmi dobre využiť aj pri odstraňovaní jazvičiek po akné.

*
Nos

Zmeniť sa dá tvar nosa (pozor, tvár potom môže nadobudnúť celkom iného výrazu), tvar pier, ušných lalokov, viac zákrokov pri jednej narkóze.

*
Prsia

To, že prsia možno zväčšiť implantáty, zmenšiť a upraviť ich tvar, je dostatočne známe. Už je, nad všetku pochybnosť dokázané, že k následkom týchto operácií nepatria vznik nádorov. Pekná prsia posilní sebavedomie, ale nezachráni rozpadajúci sa vzťah.

*
Bruško

Vyklenuté bruško, treba po pôrode alebo výraznej redukcii hmotnosti, často nejde "vycvičiť". I ženy, ktoré cvičia takmer profesionálne, môžu mať "povolené" brucho. Za tento jav môže zvyčajne rozostup priamych brušných svalov, akási "škára" v brušnej stene, ktorú vedia plastickí chirurgovia "zošiť" a prebytočnú "vytiahnutú" kožu resekovat. Plastika brucha je však pomerne náročný výkon, ktorý vyžaduje dlhšie trvajúcu rekonvalescenciu.

*
Stehná, zadok, kolená

Nahromadenie tuku v oblasti brucha, zadku, stehien, prípadne v okolí kolien, podbradku či chrbta možno odstrániť liposukciou. Pri nej sa rozrušia tukové tkanivo buď mechanicky (chirurgický zákrok), alebo ultrazvukom alebo mikrovibrácií a následne sa odsaje. Po operácii je potrebné dodržiavať po dobu rekonvalescencie (zhruba týždeň) kľudový režim a niekoľko týždňov až dva mesiace nosiť elastické návleky. Až potom je telo pripravené na plnú fyzickú záťaž (v prípade vibráciami asistovanej liposukcia je možná plná záťaž približne po štyroch týždňoch). Táto metóda je vhodná až keď sa ani cvičením ani správnou stravou nepodarí odstrániť vzdorujúci tukové vankúšiky. Dôležitým predpokladom úspešnosti je dostatočná pružnosť kože nad ošetreným miestom.

S čím si plastická chirurgia neporadí

Sú niektoré chyby na kráse, s ktorými si ani plastická chirurgia neporadí. K nim napríklad patrí telesná výška. Aj keď vo svete sú známe pracoviská, ktoré ponúkajú predlžovanie alebo skracovanie končatín, neradno sa nimi nechať zlákať. Ide o dlhodobú "terapiu", značne bolestivú, s nezaručeným výsledkom. Tiež zmenšovanie vystupujúce dolnej čeľuste možno technicky uskutočniť, ale odhodlať by sa k nej mali len tí, ktorým tzv progerie robí problémy.

Riziká plastickej chirurgie

Pred operáciou by vás mal lekár oboznámiť s cieľom i odvrátenú tvárou vytúženého výsledku. Že niečo získate, ale niečo budete musieť obetovať. Napr. operácií síce získate ploché bruško, ale za cenu, že do konca života na ňom budete mať viditeľnú jazvu.

Prípadné problémy totiž napospol nie sú spojené so samotným zákrokom, ale vznikajú až v priebehu hojenia. Niekto má potrebné nečakane veľké jazvy, u iného aj cez dodržaní pooperačného režimu môže po odsatie tuku dôjsť k nerovnosti kože, pri modelácii prsníkov sa čas od času rána rozestoupí alebo nastane porucha výživy prsného dvorca.

S Facelifting sa zase musí začať včas. Ak totiž podstúpite podobný zákrok príliš skoro a príliš často ho opakujete, môžete vyzerať neprirodzene.

Ak si myslíte, že umelé prsia nepovisnou, hlboko sa mýlite. Proces starnutia sa zastaviť nedá.

Čo čas napácha, je možné poupraviť, koža sa môže trochu vypnúť, ale počítajte s tým, že povoľovanie bude pokračovať.

Miesta, kde sa vykonáva plastická chirurgia

Ide nielen o váš vzhľad, ale aj ozdraví, preto je vhodné obrátiť sa na renomovanej, najlepšie rokmi preverené pracovisko, kde pracujú skúsení a neustále sa vzdelávajú zdravotníci. Najlepším odporúčaním sú osobné skúsenosti klientov. Ak je priateľka niekde spokojná, potom nie je dôvod nesvěřit sa do osvedčených rúk.

Výkony, ktoré plastická chirurgia poskytuje, nie sú, až na pár výnimiek, hradené z prostriedkov verejného zdravotného poistenia. Väčšinou ide o nemalé sumy, ktoré sa môžu u rôznych pracovísk líšiť. Preto je nevyhnutné včas zistiť, čo všetko navrhovaná cena zahŕňa.

Orientačné ceny zákrokov plastickej chirurgie

*
Očné viečka: 8 - 10 000 Sk
*
Úprava nosa: 12 - 18 000 Sk
*
Odstávajúce uši: 7 - 10 000 Sk
*
Modelácia prsníkov: 20 - 26 000 Sk
*
Plastická úprava brucha: 22 - 26 000 Sk
*
Liposukcia: 7 - 10 000 Sk za jednu oblasť

Skúste mať radi svoje telo aj s jeho nedostatkami. Ak však cítite, že vám plastická operácia zdvihne sebavedomie, choďte do toho!

Predtým si však ešte raz poctivo odpovedzte na otázku, či problém s krivým nosom alebo malými prsiami len neodvádza pozornosť od problému duše, na ktorý je skalpel krátky.v


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: