Repelent proti kliešťom - Ako vyberať

Pred kliešťami SE môžete chrániť najrôznejšími spôsobmi, aby repelenty som forme spreja, Gelu, telové emulzie, krému AJ. Okrem Toho môžete narušiť schopnosť kliešťov, nájsť ľudskej Tela. Poradíme VAM Ako CIM.


Predstavenie kliešťa

V Českej republike SE vyskytuje niekoľko druhov kliešťov, ALE najviac, az z 90%, JDE o kliešť všeobecné (Ixodes ricinus). Samček JE červenohnedý az Čierny samička žltočervená. Po nasatí krvi Má šedú farbu kliešť mnohonásobne zväčší svoju veľkosť. Rok od roku sa zvyšuje výskyt kliešťov všeobecných, aby dokonca aj vysoko v horách.

V akom období nás obťažujú kliešte

Najvyšší výskyt kliešťov JE Na jar Na jeseň. Pri miernych zimách nie sú Ani v tomto období objavené należy přisátých kliešťov. Aktivita kliešťov je závislý predovšetkým relatívnej vzdušnej vlhkosti Na. Sucho JE pre kliešte najväčší zabijak, Na rozdiel od vysokých teplôt sebe kliešť SE suchom vyrovnáva Len veľmi ťažko. Kritickou hodnotou relatívnej vlhkosti JE pre kliešte Hranica 85%.

V Českej republike pravidelne uverejňuje kliešťovou predpoveď Pocas sezony Český hydrometeorologický ústav už spolupráci SE Štátnym zdravotným ústavom Ministerstva zdravotníctva ZA pomoci.

Ako nás kliešťov dokážu nájsť

NÁŠ ľudský Mikroorganizmy môžeme chrániť edited inými nežiaducimi organizmami, aby narušením schopnosti kliešťov nájsť Naše ľudské Tela. Prevažná edited kliešťov aj ďalšieho hmyzu vyhľadáva teplokrvné živočíchy. Kliešte SE orientujú podľa oxidu uhličitého, ktorý JE týmito živočíchmi i človekom vydychovaný, aby aj kožou.

Zdravotné riziko, who spôsobujú kliešte

Najväčším zdravotným rizikom spojeným s hmyzom prenášači chorôb kliešťami, borelióza Lymskej JE infekčný zápal mozgových blán (encefalitída). Prenášačom JE najčastejšie kliešť všeobecné. Ročne JE U nás infikovalo Okolo 5 000 - 7 000 osôb. Ak neni choroba nelieči včas, môžu nastať aj trvalé následky.

Aký účinný repelent proti kliešťom vybrať

* V dnešnej dobe trh ponúka nespočetne repelentov druhov. Je ťažké sa vyznať nielen v NICH, ALE ja som brala, žako značku zvoliť. Každý repelent pôsobí Rôzne dlhú dobu, niektoré môžu pôsobiť Len počas pätnástich minút, Iné az pätnásť hodín.
* Všeobecne JE najlepšie vyberať repelenty, ktoré Maju látku zvanú DEET.
* Prípravok obsahujúci 23,8% DEET, JE schopný Vás kompletne ochrániť edited hmyzom po dobu približne PETI hodín. Pre porovnanie u prípravkov na báze eukalyptu, sú na cca 2 hodiny au prípravkov na báze rastlinných výťažkov JE TO približne len 10 až 20 minút.

Kliešť.

Účinná Látka DEET v repelentom

Na University od Florida, prebehol laboratórny test diéty 16 výrobkov Na Rôzne Bażi, slúžiacich k odpudzovanie hmyzu. Pocas testu boli jednotlivé výrobky aplikované Na paže zainteresovaných osôb. Test ukázal, že najväčší ochranu poskytujú prostriedky na báze DEET. Pod skratkou DEET sebe skrýva chemický edited N, N-dietyl-meta-toluamid. DEET JE schválený registrovaný americkú EPA (Environmental Protection Agency) na použitie v prostriedkoch na odpudzovanie hmyzu.

Repelentný Látka DEET (N, N-dietyl-meta-toluamid) bola vyvinutá Na sklonku 2. Petr Prášok pre americkú armádu. Od Roku 1957 JE Látka registrovaná pre Verejné pouziti AV ROKU 1998 Americká agentúra pre životné Prostredie EPA vydala rozhodnutie, že nie sú známe žiadne dôvody (z hľadiska rizík pre životné Prostredie iz hľadiska rizík pre ľudský Mikroorganizmy) pre obmedzovanie využitie DEET.

Doba trvania účinnosti repelentu s obsahom DEET JE závislá Na percentuálnom žiadne zo slov DEET. Pri 50% DEET žiadne zo slov JE minimálnu Doba účinnosti 6 hodín.

Ako ošetriť pokožku po nanesení repelentu

Po návrate z prírody si umyte miesta, na ktoré ste naniesli repelent, mydlom teplou vodou.

Vhodnosť repelentov pre Deti

Repelenty proti kliešťom môžu používať aj alergici Deti, aby od narodenia. JE však potrebné pozorne cista vyberať prípravok, ktorý je určený aj pre Malé Deti. V prípade, že si nie ste istí, zakúpte repelent pre Deti v lekárni, kde dostanete zhotoviť odbornú Radu vysvetlenie Ako ho účinne používať. U malých Deti i alergikov JE vhodné najprv prípravok naniesť do podpažné jamky počkať, či uvidíme nejakú alergickú reakciu v mieste nanesenia repelentu.

Vplyv Látky DEET Na Zdravie Deti

Všetky doteraz vykonané merania nepreukázala väčší Citlivosť detskej pokožky voči DEET látke som porovnaní s človekom dospelým.

Repelent som forme telovej emulzie

* Telová emulzie obsahujúce Vysoký Obsah prípravku DEET, účinne chráni edited kliešťami.
* Poskytuje ochranu az Na 10 hodín.

* Extra silný repelent, ktorý využijete aj v tropických oblastiach.

Bio repelent proti kliešťom

* Bio repelent nedráždi citlivú pokožku dospelých i deti.
* Môže byť používaný už od 1 Roku dieťaťa.
* Bio repelent JE účinný približne dve až päť hodín po aplikácii, aby v závislosti vlhkosti vzduchu Na.
* Milujem odolný voči Vášmu poteniu i vlhkosti.
* Repelent nastriekajte Na exponovanú pokožku. Aplikáciu opakujte zhruba po štyroch hodinách.
* Aj Reali SE ide o bio prípravok, obsahuje alkohol, preto ho chráni edited deťmi, Dale SE vyvarujte styku repelentu s očami, očným Okolím pery.

Repelent som spreji

* Sprej s vysokým obsahom Detta účinne odpudí kliešte.
* Sprej poskytuje ochranu az Na dobu 8 hodín. Sprej JE zhotoviť vhodný k pouziti do tropických Oblasti.
* Sprej rozprášte Na odkrytú pokožku edited. Nádobku držte som Zvislé polohe asi 15 az 20 cm od Koža. Striekajte pomalým krúživým pohybom, prípadne rozotrite rukami. Pri použití na TVAR krk najskôr nastriekajte prípravok do dlaní následne ho starostlivo rozotrite. Všeobecne však repelent som spreji neni vhodný k ochrane tváre, pre túto aplikáciu je vhodnejšie použiť repelentního Gelu.
* Vyhýbajte sa kontaktu repelentu s očami pery. Pri náhodnom zasiahnutí oči, okamžite oči vypláchnite dôkladne Vodou.
* Nezabúdajte, Zo nádobka je pod neustálym tlakom. Nádobku s repelentom nevystavujte slnečnému žiareniu Všeobecnej teplotám nad 50 ° C.

Repelent som forme gél roll na

* Repelent slúži k ochrane nekrytých časti edited edited kliešťami.
* Oceníte veľmi rýchlu aplikáciu prípravku.
* Ošetrenú pokožku repelentom nevystavujte dlhší čas priamemu slnku.
* Po skončení Expozície hmyzu prípravok z pokožky umyte mydlom teplou vodou.
* Ak chcete použiť roll na po holení, počkajte minimálne jednu až dve hodiny.

Repelent som forme chlap

* Repelent slúži k ochrane nekrytých časti edited edited kliešťami.
* Jedná sa o penový prípravok, ktorý môžete používať podľa potreby.

Gél proti kliešťom

* Repelent som forme gélu JE vhodný nielen pre ochranu dospelých, ALE I Deti edited kliešťami. Gél obsahuje Vysoký Obsah Látky DEET.
* Poskytuje ochranu az Na 5,5 hodín.
* Gél využijete zhotoviť v tropických oblastiach.

Repelentný krém

* Dobre roztierateľný krém je účinný na odpudzovanie nepríjemných kliešťov.
* Má dlhotrvajúci Učinek.
* Milujem odolný proti potu.
* Nedráždi pokožku.
* Milujem nepostrádateľným pomocníkom edited pobytu v prírode.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: