Laserové kozmetické zákroky

Laser JE užívať nielen už zdravotníctva, ALE aj kozmetickom priemysle. Niektoré kozmetická laserová centrá pracujú s nízkovýkonnými lasery, iné sú vybavené aj vysokovýkonným lasery. Laser VAM pomôže s vráskami, akné, epiláciou, celulitídou, únavou AJ.


Čo je laser

Laser JE zjednodušene povedané Svetlo s určitými, pre neho špecifickými vlastnosťami. Svetlo kmitá v rovine jedne jedne danej vlnovej dĺžke. V kozmetike sa využívajú lasery polovodičové nízkovýkonné. Svetlo, žako také, ma pre každú živú bunku veľmi zásadný aj nezastupiteľný význam.

Princíp fungovania lasera

Laserová Energia JE v tkanive absorbovaná prostredníctvom buniek cytochromatických. V mitochondriálním aparátu jednotlivých buniek SE premieňa svetelnú energiu na energiu bunečnú. Zároveň SE edited priechodu Svetla zvyšuje priepustnosť bunkových membrán, čo vedie k ich lepšej výžive, zlepšeného fungovania rýchlejšiemu delenie. Tieto deje Potom aktivujú som tkanive makrofágy, Zodpovedné ZA pohlcovanie škodlivín hojivé procesy, zvyšujú aktivitu fibroblastov, väzivových buniek podporujúcich syntézu kolagénu som tkanive, vyvolávajú zvýšené vyplavovanie špecifických enzýmov. Okrem stimulácia rastu, hojenie SE ĎALŠIE využívajú vlastnosti laserového lúča, aby napríklad pre schopnosť znižovanie bolestivosti pôsobením Na nervové zakončenia, protizápalový efekt Alebo stimulácia akupunktúrnych, Alebo Bodu fyziologických spoušťových.

Druhy laserov v kozmetike

Biostimulačný laser

Pri pouziti biostimulačního lasera SE jedná o veľmi šetrnú metódu ošetrenia.

Tento Druh lasera SE používa predovšetkým na rýchle hojenie pooperačných rán, k úprave korekcii čerstvých aj starších jaziev, potlačenie zápalových prejavov k pleti (akné, opar, ekzém, dermatis AJ.).
Švec pracujúce Na princípe fototermolýzy.

Svetelný Lúč lasera s vlnovou dĺžkou Rôzne JE vychytávajú cieľovú štruktúrou Koža - chĺpkami, žilky Alebo pigmentom nesúcim farbivo - chromofor tomu JE selektívne odovzdaná Energie. Súvisiace zákroky: (napr. odstránenie chĺpkov, žiliek, tetovanie, hnedých škvrniek ai)

Ablatívny lasery

Sú vysokovýkonné chirurgické NÁSTROJE schopné "lúpať" kožu som vrstvách, ktoré o sebe zmestia stokrát Na hrúbku Listov papierov. V lekárskom centre Laserové MUDr. Yveta Štouračové pracovisku používajú erbiový laser (tzv. najstudenšia laser) o vlnovej dĺžke 2940 nm. pre jeho šetrnosť. Súvisiace zákroky: (omladzovacou zákroky, výbrus vrások hľa ..)

Intenzívne pulzné lampy

Emitujú cele spektrum vlnových dĺžok viditeľného Svetla. Dolné Hranice JE limitovaná priepustnosťou skleneného krištáľu uloženého v rukoväti. Lampy SE prevažne používajú k farebnému zjednoteniu Koža a regeneráciu pleti. Súvisiace zákroky: (omladzovacou zákroky - regenerácia podkožia,
vyhladzovania plošných keloidných jaziev aj ...)

Myostimulační prístroj

Na princípe impulzov drobných elektrických svalových vlákien dosahuje zvrašťovanie - mimických aj kostrových. Súvisiace zákroky: (vyhladzovanie vrások, redukcia tukových vrstiev podkožia, neinvazívna liposukcia aj ...)

So všetkými Druhy laserov pracuje pani doktorka Yveta Štouračová som svojom lekárskom Laserové centre.

Lekárske Laserové centrum - Ordinácia MUDr. Yveta Štouračové

Ordinácie MUDr. Yveta Štouračové sa špecializuje na liečbu laserem.Mezi Jej ponúkané služby patrí:

* Liečba akné
* Odstránenie chĺpkov
* Odstránenie ZIL žiliek
* Odstránenie materských znamienok
* Odstránenie hnedých škvŕn
* Odstránenie jaziev
* Odstránenie bradavíc, tetovanie mnoho ďalších ...

Ak nie ste spokojní so svojou vizážou, neváhajte navštívte Laserové centrum pani MUDr. Yveta Štouračové, who VAM pomôže vyriešiť váš problém.

Využitie laserov v kozmetickom priemysle v kocke

Okrem laserov chirurgických, s ktorými môžu pracovať len lekári, sú v ponuke tzv soft lasery, ktoré sú terapeutické, čiže biostimulačný. Maji v kozmetike Veľké pole pôsobnosti.

Laser:

* Dokáže rozstřelovat pigment Koža, prípadne aj farbivo po tetovanie,
* JE určený na odstraňovanie pigmentových škvŕn aj stareckých Alebo tetovanie,
* Slúži na odstránenie nežiaduceho ochlpenia,
* JE schopný odparovať vrásky,
* JE schopný reparovat jazvy.

Využitie laseru v kozmetike

Laser hojí zápalové iné poruchy, edited sú:

* Akné - ide o sebe o jeden z najčastejších kozmetických problémov zenu i mužov. Akné netrápi Len dospievajúci Mládež. Bohužiaľ SE v dôsledku ŽIVOTNÉHO štýle: stresu, štýlu stravovania, ovzdušia AJ., Zatuchnutú akné častejšie týka aj dospelých Generácie. Laser napomáha účinnému hojenie zápalových papulek pustulek uz po niekoľkých aplikáciách, pleť reaguje už väčšine prípadov Na laserovú liečbu spontánne veľmi Rýchle.
* Dermatitis - laser napomáha zlepšeniu zápalových ďalších zmien Na koži, zapríčinených rôznymi vplyvmi.
* Drobná povrchové poranenia - vrátane opuchov podliatin SE s prispením lasera lieči veľmi Rýchle.
* Ekzém - laser moze zlepšiť kvalitu života jedincov zmiernením povrchových prejavov tejto choroby.
* Opar - opar SE spravidla neobjaví, ak o sebe bolestivá oblasť ožiari ešte edited výsevom pľuzgierikov, prípadne Má veľmi mierny priebeh. V ostatných prípadoch o sebe zvyčajne do niekoľkých hodín po ožiarení Na opare utvorí stroupek vyhneme nepríjemným SE mokvavým prejavom. Laser skráti hojenie o Viac nez polovicu JE vhodný ik liečbe postherpetická neuralgia. Po liečbe laserom SE zhotoviť predlžujú intervaly Medzi jednotlivými výsevy.
* Tetovanie, permanentný make-up - laser dokáže efektívne odstrániť najhlbšej aj najviac komplikované tetovanie. Absorpcia vysokovýkonných nanosekundových laserových pulzov v koži rozbíja tetovacie pigment Na veľmi Malé častice, ktoré sú Lepe rýchlejšie vstrebávajú imunitným systémom.
* Vypadávanie vlasov - laser účinne stimuluje hrdza vlasov, skvalitňuje vlasový porast.

Laser dokáže skrášľovať celkový vzhľad klientov od hlavy počnúc, az po nohy končiac:

* Biostimulace Koža - laser celkovo upokojí pokožku celého edited by zlepší Jej vzhľad, vyhladí, vypne odstráni drobné defekty.
* Celulitída - laser treba brať edited jednu Zo zložiek Komplexné Starostlivosť, zvyšuje mikrocirkuláciu lymfy krvi, lokálne znižuje napätie bolestivosť, uvoľňuje kolagénové vlákna. Výsledkom používania lasera Na oblasť postihnutú celulitídou JE dokonalé vypnutie Koža, výrazné zlepšenie ci úplné odstránenie celulitídy.
* Fotobělení - vybielenie zubov. Laserové bielenie zubov studeným modrým svetlom JE najefektívnejší úplne bezpečná technológie, POMOCI, ktoré možno dosiahnuť žiarivo bieleho úsmevu.
* Laserová maska - Aplikácia pleťové masky, ktorej funkcia aktivuje ožiarením laserovým SE lúčom, kombinácia hĺbkového čistenia s biostimulací.
* Lupiny - laser posilňuje Učinek špeciálnych šampónov proti lupinám. Lupiny môžu vyskytovať aj SE edited sprievodný znak edited najrôznejších ochoreniach, nielen kožných, ALE aj neurologických, porúch imunity ĎALŠIE. Lupiny predstavujú drobné, viac či menej výrazné šupinatosť pokožky hlavy. Nadmerné odlupovanie vlasovej pokožky JE sprevádzané aj nepríjemným svrbením.
* Neinvazívnych mezoterapia - zmiernenie vzhľadu dvojitej brady, vačkov odstránenie kruhov pod očami.
* Omladenie vzhľadu - rejuvenace pokožky Jej vyhladenie. Princíp spočíva v prehriatie kolagénnych elastických vlákien v podkoží. Prehrieva SE laserovým lúčom. Pleť tváre SE vypne zlepší SE zhotoviť Jej textúra.
* Vrásky - biostimulačný laser nedokáže mechanicky odstrániť vrásky, ALE zlepšením kondície pokožky prispeje k väčšej pružnosti Jej elasticite. Na druhú stranu Frakčný CO2 laser dokáže odstrániť drobné vrásky. Hlavnou príčinou starnutia Koža JE nedostatok nášho vlastného kolagénu v pokožke.
S pribúdajúcim vekom, masové žľazy obmedzujú svoju ČINNOSŤ Tak SE pokožka nedokáže dostatočne promastit, stráca SE zhotoviť Viac vody.

Účinnosť lasera po najrôznejších kozmetických procedúrach, edited sú:

* Epilácia - Aplikácia laseru po epilácii voskom Alebo elektrickým epilátorom výrazne upokojí podráždenú kožu vpichy SE zhoja v podstatne kratšom čase. Odporúča SE stimulovať príslušnú oblasť nielen po výkone ALE aj edited vlastné epiláciou pre analgetický Učinek účinnejšie naštartovanie hojivých procesov.
* Hojenie nechtových lôžok - laser úspešne napravia následky aj po aplikácii na nechty designu.
* Permanentný make-up - po Mechanické penetráciu pigmentov pod kožu laser regeneruje mikrojizvičky, upokojí podráždenú kožu.
* Upokojenie pokožky po mechanickom čistení - laser rýchlejšie regeneruje kožu s červenými škvrnami, drobnými opuchy podlitinkami, otvorenými aj rozšírenými Pory.

Laser JE účinný iv prípade, ak Vás trápi fyzickej alebo psychické ťažkosti, edited sú:

* Chronický únavový syndróm - laser moze byt pre Resetovať stimulačné účinky zaradený edited edited terapia.
* Migrénní stavy - súčasťou kozmetické Starostlivosť často býva aj zmiernenie negatívnych prejavov podobných chorôb.
* Myorelaxace - kozmetický salón býva spojený niekedy je fitness, s masážami, kde o sebe laser môže aplikovať na uvoľnenie svalov edited masážou, prípadne edited uvoľňujúci prostriedok edited bolestiach chrbta, šije.
* Sezónny nedostatok Svetla - laser JE vhodný v psychostimulaci.

Doplnky k laserovému ošetreniu

*
Laserová maska

Maska JE podkladom pre odstraňovanie napríklad akné, pre zvýšenie hydratácie, pre potlačenie starnutia Koža ai k pomoči lasera. Maska sebe aplikuje v tenkej vrstve Na VOPRED pleť očistenú, následne sebe zapracuje laserom. Odporúča SE aspoň jedna návšteva kozmetičky mesačne udržiavacia terapia edited Alebo edited intenzívnej Kôra laserové masky JE doporučovaná jedna návšteva týždenne po dobu jedného mesiaca.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: