Infarkt - Ako DÁL po infarkte

Kardiovaskulárnych príhod sú najčastejším dôvodom hospitalizácie. Potešujúce však je, že lekári dokážu veľa pacientov zachrániť. Prevencia po prekonanej kardiovaskulárnej príhode Jiz JE dôležitá, od nej závisí,či o sebe pacient Vyhne opakovanému infarktu.


Rizikové faktory kardiovaskulárnych chorôb

* Zvýšená hladina cholesterolu,
* Zvýšený krvný tlak,
* Diabetes mellitus,
* Nezdravá strava,
* Fajčenie,
* Nadváha,
* Nedostatok pohybu,
* Sklady.

Prevencia kardiovaskulárnych ochorení v dospelom veku

* Nefajčiť!
* Dodržiavať celkový príjem Tuku Menšie nez 25-35% celkového energetického príjmu,
* Príjem nasýtených tukov Menšie nez 7% celkového energetického príjmu,
* Príjem cholesterolu Menšie nez 200 mg / deň.
* Konzumovať Ovocie zeleninu, celozrnné výrobky, mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, Rybie chudé Mäso.
* Nahradiť nasýtené tuky komplexnými sacharidmi mononenasycenými polynenasýtené tuky z rastlinných zdrojov morských živočíchov.
* U osôb SE zvýšenou koncentráciou LDL-cholesterolu zaradiť konzumácii rastlinných sterolov v dávke 2 g / deň.
* Nepodceňovať pestrosť stravy Edit Energetický príjem tak, aby osoby s nadváhou alebo obezitou znížili svoju hmotnosť ABY U osôb s telesnou hmotnosťou Normálna nedochádzalo k jej vzostupu.
* Byt fyzicky Aktívna, minimálne 30 minút väčšinu dňu v týždni.
* Milujem preukázané, Zo ochorením srdca CEV možno az z 90% predísť práve úpravou životných návykov.

Čo čaká pacientov po infarkte

* Meli o sebe čo najskôr dostať do špecializovaného zdravotníckeho zoradené, ktoré JE personálno aj prístrojovo vybavené na liečbu infarktu.
* Pacient väčšinou podstupuje angioplastika (roztiahnutie tepny balonkem).
* Trombolýzou (rozpustenie krvnej zrazeniny v tepne).
* Bypass (chirurgický zákrok).
* Podľa stavu pacienta nasleduje pokoj Na lôžku (spravidla 1-2 dni).
* Postupná rehabilitácie.
* Celková dĺžka hospitalizácie sa u nekomplikovaných prípadov pohybuje 7-10 Medzi dni.
* Ak pacient trpí poruchami látkovej výmeny, ktoré viedli k infarktu (a mohli tým spôsobiť ĎALŠIE), dostáva lieky na zníženie hladiny škodlivého cholesterolu, krvného tlaku vyššieho Alebo na úpravu látkovej výmeny krvných cukrov.
* Pri dodržiavanie optimálneho režimu kardiorehabilitace JE väčšina pacientov schopná nastúpiť do práce Pocas 1-2 mesiacov.
* Niektorí z pacientov SE po prepustení z "bezpečia nemocnice" citi bezradní, zradený často podliehajú depresiám.
* Nesmierne dôležitú úlohu u pacienta po infarkte hrá rodina, prevažne manžel Ci manželka. Chorý po infarkte potrebuje psychologickú pomoc Ako, Tak praktickú Pomoc.
* Významnou Rolu edited súčasnej intenzívnej Pecí môžu pre predĺženie skvalitnenie svojho života zohrávať sami pacienti po infarkte.

Odporúčanie - Ako DÁL po infarkte

Verte svojmu lekárovi

Ak lekár predpíše lieky VAM Na zníženie hladiny cholesterolu, krvného tlaku Alebo proti škodlivému zrážaniu krvi, dodržiavajte ich pravidelné užívanie Sami JE nevysazujte. Nasledujte rady lekára ohľadom životosprávy úpravy-lekár Vám môže poradiť, ALE ZA zodpovednosť Resetovať Zdravie nesiete vy.

Strážte hladinu svojho cholesterolu

Celkový cholesterolu nemal prekročiť 4 mmol / l, u niektorých rizikových pacientov Mel byt aj nižšia. Hoci jeho zvýšená hladina nijako nebolí, JE kľúčovým rizikovým faktorom infarktu ci mozgovej mŕtvice. Znížiť ju môžete úpravou stravy zaradením 2 g rastlinných sterolov do jedálnička denne (najlepšie formou potravín obohatených o steroly, žako JE Flora pro.activ rastlinný tuk mliečne výrobky - probiotický minidrink, Mlieko, jogurt).

Strážte si krvný tlak

Ideálna hodnota JE to sto štyridsať devadesátiny, u pacientov s cukrovkou do 130/80 mm Hg. Sami môžete krvný tlak znížiť, Reali obmedzíte prísun soli (pokrmy soľte iba mierne edited príprave, nepřisolujte, vyhýbajte potravinám s vysokým SE obsahom soli), dosiahnete ideálny VÁHY, budete pravidelne hýbať SE znížite nadmernú konzumáciu alkoholu.

Dodržujte zásady zdravej výživy

Strava JE nesmierne dôležitá pre správne fungovanie srdca, CEV celého organizmu. Mela byt podľa pestrá Mela podľa dodávať všetky živiny, ktoré potrebuje Tela. Jesť by ste mali pravidelne 4-5 x denne v menších porciách. Energetický príjem Mel výdaju zodpovedať energetickému, u obéznych pacientov Mel byt príjem nižší než výdaj. Preto znížte prísun Tuku preferujte rastlinné edited živočíšnymi, obmedzte spotrebu červeného mäsa, zvýšte konzumáciu rýb, dávajte prednosť nízkotučným mliečnym výrobkom, znížte spotrebu cukru, soli alkoholu, konzumujte dostatok Ovocie, zeleniny celozrnných výrobkov. Ak si neviete rady, kontaktujte odborníka Na výživu.

Nefajčite

Fajčenie urýchľuje Rozvoj aterosklerózy, TJ. kôrnatenie CEV, zvyšuje riziko infarktu (primo úmerne s počtom vyfajčených cigariet). Ak nedokážete Ani po infarkte prestať fajčiť, verte, že si riziko opakovaného infarktu zdvojnásobuje. Skúsiť môžete nikotínovej náhradky, ktoré pomáhajú prekonať ťažké obdobie odvykaní. Ak nezvládnete tento problém vyriešiť sami, môžete o sebe poradiť s odborníkmi v poradniach na odvykanie od fajčenia.

Hýbte SE

Staci rýchlejšia chôdza alebo jazda na bicykli v kombinácii s posilňovaním. Fyzickú aktivitu prispôsobte Resetovať kondíciu postupne zvyšujte dĺžku intenzitu pohybu-stupeň intenzitou určí lekár. Po fyzickej námahe podľa relaxácia Mela nasledovať uvoľnenie.

Bráňte SE nadváhe obezite

Nadmerná hmotnosť Telesná JE spojená s častejším výskytom ďalších rizikových faktorov - vysokého krvného tlaku, cholesterolu, cukrovky. K nadváhe prispieva nadmerná konzumácia kalórií Ako, Tak nevhodná skladba stravy nedostatok pohybu. Za obzvlášť rizikovú JE považovaná obezita typu jablko, vvi ktoré o sebe podkožný tuk ukladá najmä v oblasti brucha hrudníka. Ak mate obvod pasu väčší nez 88 cm (ženy) Alebo 102 cm (muži), radí sa medzi obézny Meli by ste okamžite začať SE zhadzovaním nadbytočných KIL. Nielenže tým znížite riziko infarktu, pivo zhotoviť odľahčíme svojim kĺbom budete sa lepšie cítiť aj vyzerať.

Vydajte sa do kúpeľov

Ak lekár predpíše VAM plne hradený Kúpeľný pobyt, neváhajte využite možnosti, ktoré kúpele kardiakům ponúka. Pobyt v kúpeľoch VAM pomôže k celkovej rekonvalescencii, pod vedením lekárov postupne nadobudnete fyzickú kondíciu, naučíte SE zásadám zdravej výživy životosprávy, prestanete fajčiť, zlepšíte si fyzický predovšetkým psychický Stav. Nové získavaná kondície, psychická pohoda osvojené zdravšie zásady sú správnym tim štartom do Nového života. Aj keby ste nemali pobyt predpísaný od lekára, vydajte SE Na Víkendový, týždenný ci dlhší pobyt v kúpeľoch Sami!

Dodržujte určité obmedzenia

Platí, že pohyb v prírode pre kardiakov bezpečný JE Medzi 4 a 30 ° C edited vlhkosti vzduchu 60-90%, preto o sebe pacientom po infarkte odporúča sledovať Meteorologická hlásenia záťaže. Kedy Kam do Meli jazdiť Na dovolenku? Aspon na dva týždne na miesto bez častých klimatických zmien. V prípade dovolenky som vyšších nadmorských výškach SE poraďte s lekárom. Na dlhšie cesty si radšej Vyberte lietadlo, v prvých mesiacoch po srdcovej operácii SE neodporúča riadiť auto. Pohlavné Život môžete Mark Už za niekoľko týždňov po prepustení z nemocnice. Ak pacient edited Anthropometry navštevoval saunu, moze v saunovanie pokračovať, ale mal na SE zchlazovat Vodou len chladnejšie, nie ľadovú.

Relaxujte, vyhýbajte sa stresu verte sami sebe, že sa dokážete

Vezmite sklady JE rizikový faktor srdcových cievnych ochorení. Stresu SE samozrejme nedá úplne vyhnúť, JE však Dobré držať ho v rozumných medziach. Pravidelne relaxovať, urobiť si chvíľku pre seba, vydať sa na prechádzku do prírody Alebo tráviť pekné chvíľky s rodinou či priateľmi, aby vsechno pomôže nadmerný stres kompenzovať. Je len na Vás, Ako o sebe budete k svojmu telu správať či si predĺžite Ako dĺžku, Tak aj kvalitu života.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: