Hot Stones

Dnešnej uponáhľanej a stresom naplnená doba má za následok, že sa cítime unavení, preťažení, telo nás bolí, nedokážeme dostatočne relaxovať. A práve relaxácie je toľko dôležitá. Odpočiňte si pri masáži Hot Stones,ktorá ovplyvňuje energetické dráhy v tele.


História účinku liečivých kameňov

Blahodárne účinky kameňov pri masáži sa využívali už pred 5 000 rokmi. Masáže pomocou teplých kameňov, alebo prikladaním vzácnych kameňov na telo, boli obľúbené u starých Inkov, Mayov, v Indii, v Číne, u Indiánov, v Mezopotámii.

Lávové kamene na masáž Hot Stones

Lávové kamene, ktoré sú využívané na českom trhu, zvyčajne pochádzajú z Číny: gabro, claptzu, čadič, basalt, alebo z Havaja. Lávové kamene rozlišujeme podľa percenta obsiahnutého kovu v kameňoch, hladkosti, ďalej či sú z horných či hlbších vrstiev Zeme, či sú málo alebo vôbec neupravená ai Lávové kamene pomáhajú odstraňovať blokácie na dôležitých bodoch, tzv meridiánoch a významne rozprúdi tok energie vo Vašom tele . Lávové kamene majú mimoriadne silnú energetickú vibráciu.

Zdraviu prospešné lávové kamene dokážu pri zahriatí uvoľňovať určité anióny kovov do tela cez kožu. Veľmi citliví jedinci si môžu overiť, že majú mimoriadne silnú energetickú vibráciu. Všetky vlastnosti lávových kameňov prispievajú k rýchlejšej regenerácii tkanív, odstraňovanie blokáciou dôležitých bodov, samozrejme dokážu dokonale rozprúdiť energiu v tele.

Lávové kamene Hot Stones, ktoré sa používajú, musia byť najvyššej kvality, tak aby vyžarovali optimálnu energiu a nahromadenia potrebné teplo.

Čo zažijete pri masáží Hot Stones

Ide o relaxačné metódu, ktorá pôsobí pozitívne na organizmus i na psychiku a má blahodárne liečebné účinky; navodzuje stav hlbokého uvoľnenia, ktorý pomáha pri strese a napätí, stimuluje krvný obeh, podporuje imunitný systém. Masáž Vám dá možnosť naplno si oddýchnuť a relaxovať. Pri masáži sa používajú špičkové oleja. Masáž Vám dokáže navodiť pocit absolútneho pokoja i uvoľnenia. Obnovený tok energie Vás najprv upokojí, takže pociťujete úžasnú relaxáciu a nesmierne slastné pocity bezpečia, keď starosti a stresy samovoľne odplývají. Na konci masáže prichádza hlboký pokoj a vyrovnanie a tento pocit aj účinok vydrží po niekoľko dní. Kombináciou tepla, dotyku, vôňa radí masáž Hot Stones medzi výnimočnú luxusnú masáž, ktorá vo Vás zanechá neopakovateľné okamihy a pocity.

Účinky masáže Hot Stones v kocke

* Postupne prehrieva celé telo.
* Stimuluje krvný obeh i lymfatický systém.
* Hlboko relaxuje aj harmonizuje.
* Vyrovnáva energiu v tele.
* Pomáha detoxikáciu organizmu.
* Pomáha odstraňovať bolesti v oblasti krčnej a bedrovej chrbtice.
* Pomáha liečiť opuchy, vzniknuté pri zadržiavaní telesných tekutín.
* Pomáha eliminovať predmenštruačný syndróm.

Účinky masáže Hot Stones

Masáž:

* Pôsobí ukľudňujúcim a stimulujúcou činnosťou na vegetatívny nervový systém,
* Aktívne podporuje prekrvenie kapilár,
* Hĺbkovo uvoľňuje svaly,
* Urýchľuje látkovú výmenu,
* Zlepšuje krvný obeh,
* Pomáha pri migréne,
* Pomáha pri nespavosti,
* Reguluje krvný tlak,
* Pozitívne pôsobí na vnútorné orgány,
* Spomaľuje a prehlbuje dýchanie,
* Povzbudzuje trávnu,
* Posilňuje samoliečbu ľudského tela,
* Zlepšuje prácu lymfatického systému,
* Má osviežujúci, povzbudzujúci aj tonizačný efekt,
* Zrýchľuje uzdravenie po úraze i ťažkej choroby,
* Zrýchľuje metabolizmus,
* Pomáha pri liečení bolesti kĺbov, šliach, svalov,
* Odbúrava prebytočný tuk,
* Odstraňuje stres,
* Regeneruje a zlepšuje obranyschopnosť organizmu,
* Po vykonanej masáži budete cítiť liečivú silu kameňov po dlhú dobu. Príjemné teplo budete cítiť aj niekoľko dní po masáži.

Najvhodnejšie obdobie na transpozíciu masáže Hot Stones

Masáž lávovými kameňmi si môžete dopriať po celý rok. Radíte Ak sa však medzi tzv zimomravé jedinca, je táto masáž pre Vás priamo ideálne v chladných dňoch.

Princíp masáže Hot Stones

Lávové kamene sú zahrievané vo vodnom kúpeli na teplotu 45 až 55 stupňov a potom ich hladkým povrchom je za pomoci aromatických olejov masírované celé Vaše telo. Masáž prebieha v ľahu na bruchu. Masírujú sa nohy a medzi tým sa uvoľňujú chrbát teplom položených kameňov po celej dĺžke chrbtice. Po masáži nôh nasledujú chrbát, masíruje sa olejom dlane, predlaktia. Po tej sa otočíte na chrbát, drobné kamienky zahriatej v špeciálnej nádobe sa Vám vloží medzi prstami na nohách a na hruď a brucho sa pokladajú stredne veľké kamene. Potom nasleduje hlava, jemné hmaty už bez oleja uvoľní dôležité body v oblasti Vašich spánkov, čela a vlasov. Pri masáži sú využívané aj prírodné oleje, ktoré umožňujú kameňom ľahšie kĺzať po Vašom tele. Ďalej tieto oleje zjemňujú a dodávajú pokožke elasticitu. Teplo kameňov je odovzdávané stuhnutým aj unaveným svalom, ktoré sa tak nádherne uvoľní. Teplo kameňov stimuluje oslabené partie, zvyšuje mikrocirkuláciu, zrýchľuje bunkový metabolizmus, urýchľuje odstraňovanie škodlivín i toxínov, odstraňuje svalové blokády, vyživuje medzistavcové väzy spolu s použitými olejmi, urýchľuje regeneráciu, prehlbuje relaxáciu i energetické toky v tele. Masáž má vysoký terapeutický účinok a vyvolá vo Vašom tele pokoj i vyrovnanosť.

Pre koho je masáž Hot Stones vhodná

Túto masáž si môže dopriať prakticky ktokoľvek. Kto ju však naozaj ocenia:

* Jedinci s problémom spánku,
* Jedinci s problémami koncentrácie,
* Ženy s klimakterickým ťažkosťami,
* Jedinci, ktorí majú problémy sa uvoľniť,
* Podnikatelia, ktorí sú pod stálym tlakom,
* Jedinci, od ktorých je požadovaný v krátkom čase špičkový výkon.

Cena za masáž Hot Stones

Cena sa odvíja podľa toho, či sa rozhodnete pre celkovú masáž, alebo len vybraných partií. Ak si vyberiete celkovú masáž, počítajte s čiastkou cca 1300 Sk, a to za dvojhodinovú masáž. Cena masáže za jednotlivé partie sa pohybuje okolo 700 Sk, a to za dobu jednej hodiny.

Čo potrebujete pre domáce masáž Hot Stones

Ak si chcete dopriať uvoľňujúce účinky masáže Hot Stones aj doma, stačí Vám zakúpiť nižšie uvedené príslušenstvo a potom sa nechať oddať blahodárne masáži, treba od partnera.

Lávové kamene - budete potrebovať sadu kameňov, ktoré zahŕňajú kamene medziprstovej, malé kamene, stredné kamene, veľké kamene.

Ohřevový prístroj lávových kameňov - ohřevové prístroje sa líšia objemom nádoby. Ohřevový prístroj je dodávaný vrátane regulátora teploty.

Masérský kurz Masáž Hot Stones

Ak si chcete dopriať masáž lávovými kameňmi aj doma, je dobré, ak si urobíte špeciálny masérsky kurz, len tak si budete môcť Vy i Váš partner vychutnávať blahodárne účinky masáže. Čo sa dozviete a naučíte na masérske kurze Masáže Hot Stones:

* Fyzické a psychické účinky metódy Hot Stones na organizmus,
* Históriu a pôvod masáže lávovými kameňmi,
* Lávové kamene - ich význam, údržba, očista, druhy lávových kameňov,
* Základné rozdelenie čakier, hlavné meridiány,
* Keď túto techniku masáže nemožno použiť,
* Ako pripraviť atmosféru masáže,
* Ako správne zaobchádzať s lávovými kameňmi,
* Technika, rytmus masáže lávovými kameňmi ai

Masérský kurz zvyčajne trvá dva dni. Počítajte s cenou cca 3 000 Sk. Po úspešnom absolvovaní masérského kurzu obdržíte certifikát, ktorý Vás bude oprávňovať prevádzkovať túto výnimočnú masáž. Certifikát tak budete môcť využiť aj profesionálne. Na konci kurzu budete znalí vecí i vybavení praktickými zručnosťami, že už druhý deň budete môcť aplikovať masáž Hot Stones na svojom partnerovi, medzi priateľmi ai

Môžete tiež využiť masérského kurzu Hot Stones - tvár, Hot Stone Massage Academy - ročný masérsky kurz.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: