Celulitída

Väčšina žien si jedného dňa všimne, že sa celulitída "proplížila" na dolné partie tela. Je to aj váš prípad? Myslíte, že sa s tým musíte zmieriť? Nie! Čítajte ďalej a skúste náš návod, ako s ňou bojovať.


Čo je to celulitída

Ide o označenie poruchy štruktúry kože a podkožia, ktorá sa vyskytuje len v určitých partiách tela (boky, stehná, zadok). Vzniká usadením nadbytočných tukov, ktoré sa zhlukujú v podobe hrbolčekov. Nesúvisí ani s obezitou, ani s vekom a vyskytuje sa aj u štíhlych a veľmi mladých dievčat.

Masáž proti celulitíde

Prevencia je samozdřejmě lepšia ako liečba, celulitída sa neobjaví cez noc, ale akonáhle sa raz ukáže, je ťažké sa jej zbaviť. Čím horšie je problém, tým viac úsilia bude stáť ho zlikvidovať. Nehľadajte okamžité riešenia. Ta neexistujú.
PREVENCIA A liečba celulitídy - CELULITÍDA-SANACELL.CZ

Rad reklám tvrdí, že práve inzerovaný prípravok (zázračný a určite drahý) vás stopercentne celulitídy zbaví. Pravda je však krutá. Ak sa vás už raz zmocní "pomarančová koža", len tak ľahko ju neunikne. Za úspech možno považovať, ak proces tvorby hrbolčekov ľahko zmiernite a zabránite jeho ďalšiemu pokračovaniu. Liečba musí byť vedená veľmi komplexne, svedomito a najlepšie s odborným lekárskym dohľadom. Nepodceňujte prevenciu, naozaj sa oplatí. Základom liečby je "zdravý životný štýl", ale čo si pod tým presne predstaviť? Ďalej potom spomínaná prevencia proti celulitíde, ktorú nájdete na http://www.celulitida-sanacell.cz/

Účinnos nohavíc SANACELL proti celulitíde:

* Redukcenevzhledné kožné celulitídy
* Odvodňujúci a zoštíhľujúci masáž
* Účinok v modelácii brucha, zadku a nôh
* Aktívne lymfodrenážna a zoštíhľujúci masáž

Prečo sa celulitída vytvára?

Vzhľad povrchu kože je najviac ovplyvnený množstvom, veľkosťou a tvarom tukových buniek a pevnosťou spojivového tkaniva, ktorá má štruktúru včelieho plástu. Ženy majú (v porovnaní s mužmi, ktorých sa problém pomarančovej kože netýka) podkožného tukovú vrstvu hrubšie a negenerujú hustú, pevnú sieť kolagénových vlákien. Tukové bunky žien preto ľahko zväčšia svoju veľkosť aj počet (toxíny obaľuje bunky postupom času zvápenatí, čím blokujú pórovitý obal bunky, ktorá tak stráca elasticitu a prestáva plniť svoju funkciu) a potom sa začnú zoskupovať do ostrovčekov pôsobiacich na pokožku zvýšeným tlakom. Tým sa na jej povrchu vytvorí jamky alebo plytké priehlbiny a zduřeniny alebo vypoukliny.Viníci celulitídy

* Dedičnosť: ženské pohlavné hormóny, stavba ženské tkaniva aj genetické dispozície sú faktory, ktoré neovplyvníme.
* Hormonálne prostredie: celulitída ženy trápia predovšetkým v období veľkých hormonálnych zmien - v puberte, tehotenstve av období prechodu. Zdá sa, že hlavným vinníkom je estrogén, pretože pôsobí na ukladanie tuku a toxínov v stehnách a zadku. S hormonálnymi zmenami toho moc nenarobíte, ale môžete v uvedených životných obdobiach venovať osobitnú pozornosť strave a životnému štýlu a riziká celulitídy tak minimalizovať.
* Nedostatočná činnosť lymfatického systému: tesnej odevy obmedzujú krvný obeh a môžu dlhodobo poškodiť kožu. Mimo to znemožňujú prirodzený pohyb vnútri tela. To má potom za následok hromadenie tekutín a toxínov a vyššiu pravdepodobnosť vzniku celulitídy.
* Nedostatok pohybuNevhodná strava: znížte dennú spotrebu vysokotučných jedál, soli, cholesterolu, cukru a alkoholu. Obmedzte výrobky z pšeničnej múky. Lepok obsiahnutý v chlebe, cestovinách a ostatných výrobkoch z pšeničnej múky, obsahuje gliadín, ktorý údajne bráni absorbovanie živín a vedie k ukladaniu toxínov a tuku v tele. Avšak sa týchto potravín Nezriekajte úplne, ale jedzte ich s mierou.
* Zlý pitný režim: káva, čaj, čokoláda a mnoho šumivých nápojov obsahujú veľké množstvo kofeínu. Tento stimulant má podľa niektorých odborníkov priamy vplyv na prúdenie nymfy (odstraňuje odpadové produkty z tela) a krvný obeh. Cievy sa sťahujú a kyslík a živiny sa nedostanú do tkaniva v potrebnom množstve. Prehnaná konzumácia čokolády a perlivých nápojov má navyše za následok hromadenie tuku.
* Zdravotné problémy (ochorenie pečene, štítnej žľazy, lymfatického systému)
* Toxíny v ovzduší: ulice, zafajčené miestnosti - tu dostávame svoju každodennú dávku vzduchu plného splodín. I keď to samo o sebe na vznik celulitídy priamo nepôsobí, každá toxická záťaž navyše môže byť povestnou poslednou kvapkou.
* Fajčenie: pri fajčení stráda každá bunka nedostatkom kyslíka. Dymom z cigarety dopravíte do organizmu okolo 4000 jedovatých látok, ktoré poškodzujú podporné tkanivá, ako je napríklad kolagén potrebný na zachovanie pružnosti kože. Nikotín navyše zaťažuje pečeň, preto nemôžu byť všetky škodliviny odstránené bezo zvyšku a namiesto toho sa uloží v tukových bunkách - a vyrobí nám parádne celulitídu.

Pomocníci v boji s celulitídou

* Vitamíny radu B: predovšetkým kyselina listová, vitamín E.
* Bylinky: skúste Gotu Kola, známu pod názvom Centella asiatica (k dostaniu v obchodoch so zdravou výživou), jej substancie posilňujú kožné tkanivo.
* Detoxikačný kúryPotravinové doplňkyLymfodrenáže: táto forma masáže stimuluje lymfatický obeh a vzhľadom na to, že lymfa má v tele čistiacu funkciu, je jednoduché, že je výhodné jej v tom všetkými možnými prostriedkami pomôcť.
* Masáže: uvoľní svalové napätie a povzbudí krvný aj lymfatickú sústavu. K masážam je vhodný olej zo šalvie, borievky guličiek, levandule, grapefruitu alebo škorice.
* Špeciálne kúpele: raz až dvakrát týždenne rozpustíme vo vode teplej 37 stupňov niekoľko lyžíc morskej alebo kúpeľové soli a pár kvapiek (nie viac ako 10) rozmarínového alebo cypřišového oleje.V tejto kúpeli, ktorá podporuje potenie, napomáha odplaveniu toxínov z tela a má detoxikačné účinky zostaneme pol hodiny.
* Úprava jedálnička: jedzte čerstvé potraviny, surovú zeleninu a ovocie. Jedlo okoreňte cibuľou a cesnakom.
* Správny pitný režim: vypite každú hodinu pohár vody. Ak vypijete veľa tekutín naraz, rýchlo vami prejdú bez toho, že by stihli "umyť" bunky a odplaviť z nich toxíny. Čierny čaj nahraďte bylinkovým alebo zeleným, ktorý je účinným tonikom.
* Šport: jeden z najväčších efektov vo vojne s celulitídou prináša pravidelný pohyb (chôdza, jazda na bicykli a na kolieskových korčuliach, plávanie), ktorému sa však musíme venovať najmenej dvakrát až trikrát v týždni. Svaly pracujú pri fyzickej námahe prispievajú k výraznému zlepšeniu vzhľadu pokožky postihnutej celulitídou nielen spaľovaním tukov, ale tiež zvýšením aktivity lymfatických ciest a obmedzením zadržiavanie vody aj plynov v organizme, ktoré rozvoju celulitídy veľmi želajú.
* Kozmetika: niektoré kozmetické prípravky podnecujú prekrvenie a mobilizujú tuk v bunkách (vďaka obsahu výťažku z brečtanu alebo z morských rias, éterických olejov, kofeínu a kolagénu), iné, takzvané termoprodukty, zase dokážu výrazne povzbudiť látkovú výmenu - pomocou striedavého dráždenie chladom a teplom .
* Zábaly: účinky kozmetických prípravkov (ale aj prírodných látok, predovšetkým éterických olejov a morských rias) proti celulitíde môžeme ešte znásobiť. Po kúpeli ošetrené partie zabalíme do vlhkého uteráka, cez neho potom ešte omotáme igelitovú fóliu a necháme 30 minút pôsobiť.
* Peeling: masáž pokožky hrubú sisalovou rukavicou alebo kefou s prírodným vlasom vykonávaná pravidelne každý deň, povzbudzuje krvný obeh a vyhladzuje pleť. Suchú pokožku masírujeme (krúživými pohybmi rúk) od chodidiel smerom nahor - cez nohy k zadku, bruchu a dolnej časti chrbta.
* Studená voda: polievanie tela studenou vodou je vynikajúcim prostriedkom proti celulitíde. Rovnako účinné (prijateľnejšie) je sprchovanie striedavo studenou a teplou vodou, ktoré napína pleť, povzbudzuje látkovú výmenu, posilňuje cievy a urýchľuje spaľovanie tukov. Začíname teplou vodou (ta cievy rozširuje) a po tridsiatich sekundách ju vystriedame studenú. Niekoľkokrát opakujeme.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: