Celostná medicína - človek ako celok

Spoznajte nový spôsob liečby, ktorý vám ponúka celostnej medicína! Dokážete si predstaviť liečbu akejkoľvek choroby bez chemicky vytvorených liekov? Iba s pomocou prírody? Celostná medicína ponúka oveľa viac ako len prírodné metódy liečby!


Filozofia celostnej medicíny vznikla v polovici minulého storočia a od tej doby získava stále viac priaznivcov. Veď aj predtým sa ľudia liečili prostredníctvom prírodných postupov!

Čo znamená pojem celostnej medicína?

Celostnej čiže holistická medicína sa v niektorých aspektoch podobá alternatívnej medicíne. Názov pochádza z gréckeho výrazu holos-celý, celistvý. Zaoberá sa človekom ako celkom. Najskôr je potrebné poznať človeka, jeho dušu a myseľ, ktoré ak sú v súlade, nespôsobujú telu zdravotné komplikácie. Stručne povedané, či našu dušu alebo myseľ trápi nejaký problém, prejaví sa to na stave nášho tela. Tak začínajú všetky choroby.

Celostná medicína a jej zakladateľ

Tvorcom filozofie celostnej medicíny je nemecký lekár Friedrich Perls (1893-1970). Medicínu vyštudoval v Berlíne, kde tiež pôsobil ako neuropsychiatr. Jeho osobné problémy ho priviedli k psychoanalýze, ktoré venoval viac a viac času. Jeho myšlienky boli ovplyvnené radom vtedy známych psychológov.

Došiel k presvedčeniu, že každá choroba má duševné príčinu, ktorá vznikla niekedy v minulosti. Naša myseľ a duša sa nevyrovnala s nejakým trápením a preto naše telo ochorelo. Po druhej svetovej vojne odišiel aj s rodinou do USA, kde svoje učenie praktikoval a dosiahol nemalých úspechov. Aby rozšíril svoje učenie, často cestoval po svete.

Centrum celostnej medicíny Zlín - Noli

Klub Noli Vás pozýva do tvoriacej sa spoločenstvo ľudí, ktorí chcú od života niečo zmysluplné, ako čo doteraz žijú. Či už hľadáte novú cestu, obnovu zdravia, lepšie vzťahy, vyrovnanie sa alebo svoje nové a správna smerovanie a ciele, východiská, svoju pravdu. Alebo práve potrebujete úľavu, inšpiráciu, pomoc a radu. Ste srdečne vítaní.

Neváhajte a navštívte internetový obchod celostnej medicíny Noli. Tu máte na výber zo širokého sortimentu čínskej medicíny, byliniek, vitamínov, minerálov, produktov CIC Joalis, nápojov a doplnkov z Reishi ai

Ďalšími službami, ktoré centrum Noli poskytuje sú konzultácie, meranie, terapia, masáže, akcie organizované centrom, doprava ku klientom atď.

Celostnej versus klasická medicína

Aký je rozdiel medzi celostnej a klasickou medicínou? Celostná medicína sa zaoberá človekom ako celkom. Najprv lieči dušu a myseľ a až potom sa zaoberá telom. Naopak klasická medicína sa zaoberá len telom. Choroba posudzuje podľa príznakov, bolesťou, výsledkov odborných testov apod Podľa uváženia lekára vás vyšetrí iný odborný lekár, ktorý veľakrát vykoná odborné vyšetrenie.

Podľa celostnej medicíny sú mnohokrát tieto vyšetrenia zbytočná a príliš invazívne pre naše telo. Často môžu spôsobiť ďalšie komplikácie alebo zhoršenie zdravotného stavu. Napríklad röntgenové vyšetrenie a rôzne invazívne odbery vzoriek z orgánov sú škodlivé pre naše telo.

Ako pristupuje celostný medicína k liekom?

Dokážete si predstaviť, koľko chemických látok obsahujú lieky? Viete, že lieky zaplavujú naše telo toxíny? Liekmi klasickej medicíny potlačí, utlmia alebo aj vylieči príznaky choroby, na druhú stranu však zaplaví telo toxíny a môžu mať aj vedľajšie účinky na organizmus. A to sa môže prejaviť ďalšie chorôb.

Napríklad, ak užívate dlhšiu dobu antibiotiká, lekár by vám mal po ich vysadení vykonať pečeňové testy, aby overil, či nedošlo k ich poškodeniu. Ak užívate silnejšie lieky na srdce, obličky, pľúca a pod, je veľmi pravdepodobné, že sa u vás prejaví niektorý z vedľajších účinkov, napríklad sa vám zvýši krvný tlak. Na tento vedľajší účinok vám lekár predpíše ďalší liek a tak to ide stále dokola.

Riešením je detoxikácia!

V lekárňach alebo v špecializovaných obchodoch nájdete veľa detoxikačných kúr. Sú to väčšinou výťažky z rastlín, očisťujúce čaju, kapsule, sirupy apod Čo nám detoxikácie prinesie? Očistenie tela od nežiadúcich toxínov. Vypláva zo svojho tela prebytočné toxíny!

Ako dlho trvá detoxikácie?

Užívate dlhodobo nejaké lieky? Alebo antikoncepciu? Žijete v meste? Dĺžka detoxikácie závisí na vašom životnom štýle, prostredí, v ktorom žijete a tiež na tom, čo jete. Vždy záleží na vašom stave, do akej miery je vaše telo toxíny zahlteniu. Ako byť úspešní v detoxikáciu? Zmeňte svoj jedálniček, obmedzte stres, fajčenie, konzumáciu alkoholu a žite zdravo!

Pozor na toxíny v tehotenstve!

Podľa teórií niektorých vedcov, toxíny preberáme z tela matky počas tehotenstva. Preto je dôležité, aby hlavne budúce mamičky dbali na správny životný štýl. Toxíny potom spôsobujú veľa zdravotných komplikácií u detí, najmä chronické ochorenia. Plánujete tehotenstvo? Najprv svoje telo zbavte nebezpečných toxínov! Pozitívne tým ovplyvníte zdravie svojho dieťaťa!

Chcete zmenu?

Vyskúšajte celostnej medicínu! Tá ponúka iba prírodný spôsob liečby, ktorý nemá na telo žiadne vedľajšie efekty! Po liečbe bude vaše telo očistené od všetkých vplyvov, ktoré by mohli vyvolať ďalší choroba!

Čo môžeme liečiť pomocou celostnej medicíny?

Celostnej medicínou možno vyliečiť všetko. Od akútnych bolestivých stavov až po dlhodobá ochorenia. Dĺžka liečby závisí na aktuálnom zdravotnom stave pacienta a jeho spoluprácu. Ak uveríte celostnej medicíne, výsledok na seba nenechá dlho čakať!

Kto lieči pomocou celostnej medicíny?

Chcete sa liečiť pomocou celostnej medicíny? Vyhľadajte si lekára, ktorý ju používa! V Českej republike je niekoľko lekárov a kliník, ktoré sa špecializujú na liečbu pomocou celostnej medicíny. Kde je nájsť? Kontakty na špecializované kliniky a lekára nájdete v rôznych adresároch, či už internetových alebo tlačených. Väčšina centier sa však sústreďuje okolo veľkých miest ako je Praha či Brno.

Akými prostriedkami celostnej medicína lieči?

Rozhodli ste sa navštíviť špecializovaného lekára? Čo od neho môžete očakávať? Akým spôsobom vás bude liečiť, keď nie lieky? Celostná medicína používa prírodné metódy liečby ako napríklad fototerapiu-liečba pomocou liečivých výťažkov z rastlín, astromedicínu, preberá aj orientálne učenia ako je jóga, reiki, feng-šuej, Ayurveda, šiatsu, akupunktúra, akupresúra. Lekár celostnej medicíny bude od vás vyžadovať úpravu jedálnička či zmenu spôsobu života.

Ako sa chrániť pred chorobami?

Podľa filozofie celostnej medicíny choroba vzniká pri narušení rovnováhy mysle či duše. Udržujte preto vašu myseľ i dušu v harmónii. Ako to docieliť? V dnešnom rýchlom svete plnom vysokých nárokov je to veľakrát ťažké. Ako si pri každodenných starostiach zachovať pokoj duše a mysle? Využite orientálne duchovné cvičenia, pri ktorých si uvoľníte svoju myseľ. Odreagujte sa od vašich problémov a trápenia! Doprajte vašej duši i mysli odpočinok!

Jóga, reiki, šiatsu ...

Počas cvičenia jogy si pretiahnete svoje telo a zároveň sa pri cvičení uvoľníte. Uvedomíte si svoje dýchanie, spomalíte svoje myšlienky a zabudnete na svoje starosti. Relaxujte s jogou! Pri jednotlivých pozíciách jogy môžete dosiahnuť rovnováhu medzi mysľou, dušou a telom. Skúsený cvičiteľ upraví cvičebný plán podľa vašich požiadaviek a možností.

Reiki kladie dôraz na meditáciu a oddych, ktorý každý z nás potrebuje. O reiki sa hovorí, že má výrazné liečivé účinky. Máte náročnú prácu? Vyskúšajte reiki, ktoré vás naučia kedykoľvek meditovať! Počas pracovnej prestávky si tak môžete odpočinúť ešte viac!

Ďalšou formou veľmi príjemné relaxácia môže byť šiatsu. Neviete, čo je šiatsu? Ide o japonskú masážne techniku, ktorá sa aplikuje cez ľahký odev. Cítite sa unavení? Bez energie? Potom práve pre vás je šiatsu vhodné, pretože masáž aktivuje prúdenie energie v tele. Počas uvoľňujúce masáže odhodíte svoje problémy a môžete tak v pokoji a plní energie relaxovať.

Rada na záver: Žite zdravo!

Vynikajúcou ochranou proti všetkým chorobám je zdravý životný štýl. Pravidelný pohyb, strava bez chemických prísad, čisté ovzdušie a život bez napätia, stresu a negatívnych emócií je zaručeným receptom na zdravie a duševnú pohodu. Nielen celostnej medicína odporúča zdravý životný štýl.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: