Celiakia - život bez gluténu

Lepiaca vrstva na poštových známkach, obálkach a podobných tlačovinách je upravený lepok. Ak sa chcete skutočne vyhýbať gluténu, neolizujte známky ani obálky. Obálky sa dnes už väčšinou predávajú samolepiace.


Choroba Celiakia - život bez gluténu

Celiakia je autoimunitné ochorenie tenkého čreva, ktoré sa prejaví v každom veku, ale aj mnohými spôsobmi. Je to ochorenie vrodené a nevyliečiteľné. U detí sa prvé príznaky ochorenia objavujú medzi 1. a 2. rokom života, u dospelých spravidla medzi 40. a 50. rokom.

Ak ľudia s týmto ochorením skonzumujú potravinu obsahujúce lepok, sliznica tenkého čreva sa zapáli a vzniká deštrukcia epitelových buniek čreva. Živiny zostávajú v čreve nestrávené. Touto chorobou sú pacienti postihnutí celý život. Jedinou možnosťou liečby celiakie je dôsledné dodržiavanie bezlepkovej diéty.

Celiakia - príznaky choroby

Typickými príznakmi u detí je malý vzrast, anémia, hnačky, bolesti brucha, introvertný správanie, precitlivenosť, plačlivosť, mentálne zaostávanie. U dospelých je to podobné. Typické príznaky celiakie sú chudokrvnosť, hnačky, bolesti brucha, neschopnosť otehotnieť, či potraty. Ďalej predčasná osteoporóze, náchylnosť k infekčným chorobám. Neliečená, teda nerozpoznané celiakie mnohokrát končí rakovinovými nádormi, najčastejšie nádorom hrubého čreva, nádorom lymfatických uzlín.

Celiakia - odhad odborníkov

Odborníci odhadujú, že až 40% ľudí s rakovinou hrubého čreva sú neliečení celiaci, 17% ľudí s rakovinou lymfatických uzlín sú neliečení celiaci. Okrem uvedených typických príznakov má celiakie dlho príznaky nenápadné, a tak je ťažko diagnostikuje. Medzi ťažkosti, ktoré sú väčšinou pripisované akejkoľvek inej príčine a napriek tomu v mnohých prípadoch môže ísť o celiakii sú celková únava, chudnutie, apatia, nepokoj - nervozita interné-anémia z nedostatku železa, nadúvanie, nevoľnosť, bolesti brucha, krvácavosť, opuchy, svalové kŕče, mravčenie, gynekologické ako nepravidelná menštruácia, neplodnosť, spontánne potraty kožné-atopický ekzém a ďalšie vyrážky, pigmentácia, zubné-afty, defekty zubnej skloviny duševné napríklad depresia, úzkosť, u detí môže dôjsť k mentálnemu zaostávanie.

Celiakie u detí

U detí sa celiakia najčastejšie objavuje skoro po potom, čo im bola prvý podaná strava obsahujúca lepok - krupičnú kaša, piškóty a polievky zahustené múkou. Deti začnú trpieť hnačkou, majú objemné nápadne zapáchajúce stolice. Trpí bolesťami v brušku, ktoré sa začína postupne zväčšovať. Deti strácajú chuť do jedla, sú často plačlivé a mrzuté. Ubúdajú na váhe a málo rastú. Môže sa tiež prejaviť anémia z nedostatku železa. U starších detí au dospelých často prepuká ochorenia po záťaži. Okrem typických príznakov sa môže objaviť vracanie, znížená chuť do jedla, anémia, osteoporóza, zvýšená kazivosť zubov, bolesti kĺbov, depresia alebo únava.

Zanedbanie liečby Celiakia

V prípade, že sa celiaci nelieči dochádza ku zhoršenému vstrebávaniu niektorých živín, predovšetkým tukov, minerálov a vitamínov rozpustných v tukoch. Zvyšuje sa riziko vzniku metabolickej kostnej choroby - prořídnutí kostí, chudokrvnosti, alebo podvýživy. Tiež je tu vyššie riziko nádorových ochorení. Jedinou liečbou príznakov je diéta.

Celoživotné diéta - Celiakia

Celiakia patrí odborovo pod gastoenterologii, ale ak pacient nemá typické gastrointesciální ťažkosti, býva odhalený neskoro alebo vôbec. Táto diéta je celoživotným osudom pri chorobách ako celiakia. Pre pacienta to znamená jediné - vyradiť z jedálnička všetky potraviny, ktoré lepok čiže glutén obsahujú.

Celiakia - výrobky

Zjednodušene možno povedať, že ide o všetky výrobky obsahujúce múku, alebo pri ktorých výrobe bola použitá pšenica, jačmeň alebo raž. Lepok je totiž obsiahnutý takmer vo všetkom, čo využíva bežná kuchyne a to napríklad iv mliečnych výrobkoch, ktoré sú zahusťovanie pšeničným škrobom a náhrady týchto potravín sú častokrát veľmi zložité. Výrobky určené pre celiaky bezpečne spoznáme podľa symbolu s preškrtnutým klasom alebo pomocou písané informácie na obale - "vhodné pre celiaky", "" neobsahuje lepok "apod

Celiakia - obchody

Nie každý obchod tieto výrobky má vo svojej ponuke, ľahšie je objednávka z eshopu. Navyše, neustále aj rastie počet výrobkov, ktoré sú vhodné pre bezlepkovú diétu. Okrem tradičných diétnych potravín sú k zohnaniu aj najrôznejšie cukrovinky či údeniny. V súčasnej dobe si aj takto chorý človek môže pochutnať na parkov či klobásy, čo predtým nebolo vôbec možné. Bezlepková diéta jedného chorého odhadom vyjde ročne na cca 36 tisíc korún.

Zdravotné poisťovne, ktoré poskytujú príspevok na bezlepkovú diétu

* Česká priemyselná a zdravotná poisťovňa
* Zamestnanecká poisťovňa Škoda
* Všeobecná zdravotná poisťovňa

Celiakia - ukážka diéty - raňajky

Chlieb s maslom a hermelínom

Chlieb pripravíme - 250 g chlebovej zmesi pôvodná receptúra z Ampy Pardubice, 200 ml vody teplej asi 28 ° C, 20 g droždia, 2 lyžice oleja a soľ

Zmes nasypeme do misy, osolíme, vytvoríme dolíček, v hrnčeku v odmerané vode rozpustíme droždie, nalejeme do misy so zmesou, pridáme olej a vypracujeme cesto, najskôr ľahko měchačkou, potom múku zapracujeme rúk. Spracujeme bochník, ktorý potrieme vodou a na plechu na pečenie papiera necháme 20 min kysnúť. Pečieme 15 min na 220 ° C, potom dopekáme 40 min na 170 ° C.

K tomu maslo a hermelín bez lepku.

Celiakia - ukážka diéty - obed

Karbonátky so zemiakmi

1 / 2 kg mletého mäsa, 1 vajce, soľ, korenie, vegeta, 4-5 strúčikov cesnaku, asi 1 / 4 malej hlávky kapusty, 10 - 15 dkg tvrdého syra, pažítka (alebo ligurček, petržlen), niekoľko lyžíc pohánkovej múky.

Do mletého mäsa sa pridajú uvedené suroviny - vajcia, podľa chuti soľ, korenie, vegeta, rozdrvený cesnak, posekané pažítka (alebo iné zelené bylinky), nahrubo nastrúhaný tvrdý syr a kel (ovařená asi 5 minút a posekané na drobné kúsky). Všetko sa zahustí pohankovú múkou. Mokrými rukami sa tvarujú karbonátky a smaží sa na oleji. Kel karbonátky odľahčí. Ak niekomu vadí cesnak, nemusí ho dávať alebo môže zvoliť inú príchuť.

Príloha zemiaky.

Celiakia - ukážka diéty - večera

Ryža zapečená s rybou

600g rybieho filé, 80g masla, 160g ryže, 300g paradajok, 2 cibule, soľ

Rybu nakrájame na malé kúsky a osolíme. Nadrobno nakrájanú cibuľu opražíme na časti masla. Ryžu krátko povaríme v osolenej vode, scediť a polovicu vložíme do ohňovzdornej misky vymastenej maslom

Na zahustenie sa dá použiť

Pohánková múka, Solamyl, Maizena, surové zemiaky, mrlík čínsky, amarant, alebo sa dá zahustit vaječným žĺtkom. Celiak môže piť akúkoľvek vodu, teda aj minerálne, vrátane vôd sladených.

Zaujímavosť - poštové známky - lepok

Poštové známky, obálky a kolky. Lepiaca vrstva na poštových známkach, obálkach a podobných tlačovinách nie je nič iného, než upravený lepok. Ak sa chcete skutočne vyhýbať gluténu, neolizujte známky ani obálky. Obálky sa dnes už väčšinou predávajú samolepiace ... No, a známky jednoducho musíme navlhčiť inak, než jazykom.

Môžete sa zapojiť sa do diskusie, odporučiť svojou obľúbenou predajňu či reštauráciu, kde s celiaky počítajú ako so zákazníkmi.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: