Boj s celulitídou

Celulitída sa bohužiaľ nevyhne ani veľmi štíhlym dievčatám. Ako ju zmierniť alebo dokonca odbúrať? Zamerajte sa na Váš jedálniček, používajte pravidelne kozmetické prípravky s anticelulitidovým účinkom, využite doplnky stravy, nezabúdajte ani na pohyb.


Potraviny svedčiace celulitíde

* Tučná jedlá - odstráňte z vášho jedálnička všetky tučné jedlá. Ak budete zásobovať Vaše tukové bunky, vedzte, že sú tou najlepšou a najvďačnejšie zásobárňou celulitídy.
* Čaj, káva, sladené minerálka, sladká limonáda - obmedzte pitie tekutín s obsahom kofeínu, ďalej nápoje sladké. Zaraďte do Vášho pitného režimu neperlivú minerálnu vodu, riedené džúsy, čistú pramenitú vodu, zeleninové šťavy z paradajok, červenej repy, špenátu, brokolice, petržlenu, mrkvy, zeleru ai
* Sladkosti, torty, cukrovinky - snažte sa vyhnúť sladkým pochúťkam medzi jednotlivými jedlami. Všetky tieto maškrty priamo priťahujú celulitídu.
* Alkohol - snažte sa čo najviac obmedziť alkohol, ktorý zaťažuje Vaša pečeň, ktoré predstavujú hlavné detoxikačné orgán.

Všeobecne sa snažte čo najviac v jedálničku obmedziť: údeniny, slaná tučné jedlá, zemiačiky, zmrzliny, fast food, výrobky z bielej múky, rafinované a stužené tuky, sladené nápoje, čierny čaj, káva, alkohol, soľ.

Potraviny bojujúci s celulitídou

* Teplá voda s čerstvou citrónovou šťavou - vypite každé ráno nalačno pohár teplej vody s vymačkaným citrónom. Váš metabolizmus dostane ten správny štart.
* Zelenina, ovocie - každý deň zjedzte aspoň 500 g zeleniny a ovocia celkom.
* Čistá pramenitá voda - nezabúdajte na pitný režim a vypite počas dňa 8 pohárov vody. Ak je telo dehydratáciu ukladá si zásoby vody, čo negatívne ovplyvní celulitídu.
* Vláknina (celozrnné pečivo, vločky)
* Potraviny bez éčok

Celkovo sa zamerajte na čerstvú zeleninu, čerstvé ovocie, sušené ovocie, cmar, čerstvý tvaroh, netučné syry, srvátku, ryžu natura, celozrnné výrobky, oleje lisované za studena, chudé mäso, netučné ryby, čerstvé bylinky.

Kozmetické prípravky s anticelulitidovým účinkom

* Peeling - použite jemný peelingový krém s ovocnými alebo mandľovými zrniečkami. Naneste peeling na vlhkú pokožku, dôkladne premasírujte telo, a to dlhými krúživými pohybmi. Zamerajte sa na partie ramien, bokov, zadku, bruška, stehien. Peeling používajte pravidelne, 1x týždenne. Odstránite tak odumreté čiastočky kože, povzbudíte lymfatický systém.
* Sprchový anticelulitídový olej - je zameraný na podporu lymfatického a krvného obehu. Napomáha redukciu celulitídy, urýchľuje odplavenie toxických látok z tela von. Používajte sprchové oleje s výťažkom pomaranča, citrónu, grepu, borievky.
* Krém proti celulitíde - krém vmasírujte pomocou prstov do pokožky tela. Zamerajte sa na partie ramien, bokov, zadku, bruška, stehien. Pre dosiahnutie najväčších účinkov, používajte krém proti celulitíde 2x denne, a to po dobu minimálne jedného mesiaca.
* Spevňujúci telový krém - redukuje výskyt celulitídy, tvaruje telo, tonizuje a spevňuje pokožku.
* Telový a masážny anticelulitídový olej - oleje s obsahom mandlí, marhúľ, grepu, citrónu, pomaranča, borievky podporujú lymfatický systém. Olej je vhodný pri celulitíde, zvyšuje pevnosť i pružnosť pokožky. Pravidelnou masážou problematických partií zamedzuje tvorbe celulitídy.
* Škoricový gél - obsahuje aktívne látky podporujúce liečebný efekt v boji s celulitídou. Gél sa využíva samostatne alebo pri vákuové masáži, keď je jeho liečebný účinok ešte viac znásobený.

Kozmetická ošetrenie v boji s celulitídou

* Vákuová masáž - pracuje na princípe pulzujúceho a rolujícího pohybu. Masáž pôsobí na tukové bunky, lymfatický systém, cievny systém. Podtlak pri vákuovej masáži účinne narúša tukové bunky, ktoré sa následne dostávajú preč z lymfatického systému. Zlepšením toku lymfy dochádza postupne k odplavovanie všetkých toxínov a ďalších nežiadúcich látok z tela. Pri pravidelnej návšteve vákuovej masáži zaznamenáte úbytok tukového tkaniva a celkové zoštíhlenie tela.
* Ultrazvuková liposukcia - prístroj pomocou ultrazvukové vlny vytvorí v každej tukovej bunke mikrobublinky, ktoré sa následne pôsobením okolitého tlaku rozpadajú a narúšajú tak stenu tukové bunky. Ultrazvuková liposukcia formuje Vašu postavu, účinne vyhladzuje celulitídu. Nemusíte mať obavy, ultrazvukové liposukcia je úplne bezbolestná.
* Lymfodrenáž - zaktivuje tok lymfy v lymfatickom systéme, ktorý zodpovedá za zber aj odplavovanie odpadových látok z telesných tkanív. Po lymfodrenáž spozorujete okamžité viditeľné výsledky. Okrem celulitídy je účinná pri opuch členkov, migréne, detoxikáciu, odvodnenie, zlepšenie stavu pokožky a celkovému zoštíhlenie.
* Ručné lymfodrenáž - zverte sa do rúk odborníka, ktorý Vám pomôže rozprúdiť lymfu a odviezť z tukových buniek odpadové látky aj usadeniny. Sami doma môžete podporiť Vašu lymfodrenáž vykonávaním ľahkých masáží, a to pomocou prípravkov proti celulitíde. Masáž vykonávajte ľahkým tlakom od vzdialeného konca končatín smerom k telu. Vhodné je rozotierať krém vždy až cez triesla, k dolnej časti podbruška.
* Ručný masážny prístroj proti celulitíde s rôznymi nadstavcami - Pravidelným používaním tohto prístroja napomôžete svojmu lymfatickému systému k lepšiemu odvádzanie nepotrebných a škodlivých zvyškov látkovej výmeny.
* Anticelulitídna korenia masáž - táto špeciálna masáž s účinkami pepřového oleja napomáha k celkovej detoxikácii Vášho organizmu, zlepší aj bunkový metabolizmus.
* Anticelulitídna bandáže - potláčajú celulitídu, sú prevenciou proti ukladaniu novému tuku, prispievajú k tonizáciu pokožky, celkovo zoštíhľujú.
* Sójová masáž - sója hlboko spevňuje tkanivá pokožky. Doprajte si v kozmetickom salóne túto výnimočnú sójovú spevňujúce masáž, ktorá dodá Vašej pokožke pevnosť, elasticitu aj podporu.

Doplnky stravy v boji s celulitídou

* Carnitine - je telu vlastná látka, ktorá v ľudskom tele pôsobí ako tzv prenášač voľných mastných kyselín do mitochondrií, miesta ich spaľovania. V bežnej potrave sa vyskytuje predovšetkým v tmavom mäse, ktorého konzumácia je v súčasnej dobe čoraz nižšia, preto aj nešportujúcej populácie trpí jeho nedostatkom. Carnitine však nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, ďalej deti do 15 rokov.
* CLA - jedná sa prírodnú látku, konjugovanú kyselinu linolovú, ktorá odbúrava tuky tým, že je odplavuje do krvného riečišťa i do svalov, kde sa spaľujú. Látka ďalej podporuje spevnenie a vytvarovanie postavy.
* Jablčný ocot - je významný čistiaci a detoxikačný prostriedok. Prírodné enzýmy a kyseliny v jablčnom octe riedia krv a tak pomáhajú detoxikácii organizmu.
* Březová šťava - odplavuje toxíny z kožných tkanív, uľahčuje čistenie organizmu. Trpký, ale napriek tomu chutný nápoj pomôže očisťovať organizmus vyplavovaním najrôznejších usadenín z tela, a to úplne prirodzenou cestou. Flavonoidy v brezových listoch podporujú očistnú kúru tela.
* Praslička - výborná pre pevnejšie postavu, tonizuje.
* Guarana - obsahuje kofeín, ktorý urýchľuje spaľovanie tukov uložených v organizme, pomáha ich vylučovať. Stimuluje i posilňuje pokožku.

Pohyb v boji s celulitídou

Pohybom rozproudíte Vašu krv v tele, zahrejete sa a umožníte tak lepšiemu odbúravaniu podkožného tuku. Je však dôležité mať pravidelný pohyb a pohybovať sa v tzv aeróbnom pásme, čo Vám zabezpečí rotoped, aerobik, squash, beh, step-aerobik, kick-box, spinning ai Posilňovanie vo fitness spevňuje svaly pod tukové tkanivo a pomáha obmedzovať výskyt celulitídy . Aeróbne cvičenie ako behanie, bicyklovanie a plávanie spaľujú kalórie a zmenšujú objem tukových buniek, čo tiež vedie k redukcii celulitídy. Výrazne môže pomôcť aj pravidelné saunovanie - obzvlášť v zime.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: