Baktérie - Ako sa chrániť

Podľa posledných prieskumov väčšina ľudí, ktorí si myslia, Zo správne dodržiavajú hygienické návyky, necháva som svojom inak vycíděném byte vedľa seba ZIT miliardy nepriateľských baktérií, ktoré môžu spôsobiť vážne Jim zdravotné ťažkosti.


Baktérie predstavujú mikroskopické organizmy, poletujúce všade Okolo nás v ovzduší. Baktérie sú Praktický usadené mieste Na každom, kam sa len pozriete. Moze sa stat, ak nebudete že proti nim bojovať, Vás môžu zničiť, pretože spôsobí najrôznejšie infekčné ochorenia. Čistota v domácnosti je tým hlavným základom v boji proti likvidácii baktérií. JE treba si však dávať Pozor, ak o sebe už Vasu domácnosti vyskytujú aj deti, pretože silné čistiace prostriedky ako také môžu ľahko stat nebezpečenstvom v podobe otravy, poleptanie apod

Treba však pamätať, Zo sterilné Prostredie nevytvoríte, Ani SE sebelepším dodržiavaním čistoty. Nepodceňujte však zmiernenie výskytu baktérií.

Baktérie v kúpeľni - zubná kefka

Priemerne zubná kefka používaný ZA svoj Život hostí Viac nez desať miliónov baktérií. Na štětinkách SE veľmi Libi kvasinkám, stafylokokom i baktériám E. coli.

Všetky tieto baktérie sebe môžu dostať do vášho krvného obehu - Staci, Reali budete mit v ústach miniatúrne otvorenú ranku. Ak mate svoj kefka v tégliku s ostatnými členmi rodiny, baktérie SE prenášajú z jedného kefky Na Druhy, takže prenos chorôb z osoby na osobu je veľmi jednoduchý.

Reseni: zubná kefka by ste mali používať maximálne tri mesiace. Ak Vás prepadne nádcha, Alebo viróza, mente kefka každý Týždeň. V kúpeľni Mel rodiny každý člen Vyhradené mit misto pre svoj zubná kefka. Zubná kefka SE nepožičiava Ani partnerovi Ani najbližším priateľom.

Baktérie v kúpeľni - Holenie

Nemusíte hneď SE porezať, aby ste si spôsobili zdravotné problémy. Staci, Reali si zabudnete pravidelne meniť hlavicu. Na pštrosie SE totiž usadzujú váza Kožné baktérie, MAZ nečistoty, ktoré Vodou z kohútika Proste neopláchnete. Vznikajú Tak vriedky boláky navyše si takú žiletkou môžete poškodiť vačky, z ktorých chĺpky Alebo fúzy vyrastajú.

Reseni: nikdy si nepožičiavajte Cudzie strojček planžety Mente hneď, Ako VAM začnú pripadať treba Len máličko tupé.

Baktérie v kúpeľni - Uteráky

Do tejto kategórie patria aj kúpacie Osuský. Vlhko, teplo a (väčšinou), TMA, aby sú ideálne podmienky pre rozmnožovanie baktérií. Pri otieranie po sprche SE do štruktúry uteráka utierajú aj vázy odumreté bunky, ak mate Na teľa mokvajúce misto, bunky z naj strhnuté SE môžu rozvinúť v pleseň Na mieste inom. Ak si teda liečite Kožné problém, majte na danom mieste Špeciálny osušku, rovnako edited Na Intímne partie.

Reseni: dvakrát týždenne meniť osušku Medzi tim ju sušiť v miestnosti vetrané. Použité Osuský Prat minimálne Na 60 stupňov.

Baktérie v spálni - Vankúše

10% hmotnosti dvojročného vankúša tvorí Prach odumreté zvyšky Koža všetkých, KTO Na ŇOM spali. Tento Koktejl moze ZA väčšinu alergií, ktoré Vás ZA dobu jeho používania stretli. Pri spanie vdychujeme Látky, ktoré môžu vyvolávať podráždenie žalúdka, zápaly ucha Alebo astmu. Posledné prieskumy ukázali, že v syntetických vankúšoch sa darí baktériám lepšie ako v tech z peria.

Tip pre alergikov: skúste poradiť sa so svojím alergológom, Na ktoré perie alergickí nie ste, určite sa vám v noci uľaví.

Reseni: nechajte si Resetovať podušky každé tri mesiace vyčistiť raz za rok je kompletne vymeňte.

Baktérie v spálni - Obliečky

Podložky v posteli, obliečky, prikrývky, na VŠE sú lapače prachu, ktoré môžu škodiť VAM. Zachytáva v sebe totiž nielen NICH Prach, odumreté bunky Kožné hrniec, ALE aj zvyšky jedla z romantickej Večera. Aj Reali povlékáte pomerne často, v látke o sebe veľmi ľahko zachytávajú Pory jemný Prach, ktoré VAM môžu okrem alergie spôsobiť aj problémy s pokožkou (ekzém).

Reseni: posteľové podložky vyperte pravidelne aspoň raz za pol roka, obliečky Minimálne jedenkrát za týždeň. Perte Na šesťdesiat nevynechávajte žehlenie. Horúca para totiž dokáže zničiť aj tie najodolnejšie baktérie.

Baktérie v spálni - Matrace

Priemerná matrac obsahuje NECO Medzi státisícmi miliónom baktérií, ktoré VAM veľmi ľahko spôsobí astma, ekzém ci ĎALŠIE Kožné problémy.

Reseni: po ôsmich rokoch o sebe svoju matracov nekompromisne rozlúčte. Každý mesiac ju povysávajte každého Pol Roku nechajte vyčistiť.

Baktérie v šatníku - Topánky Na behanie

S každým kilometrom, ktorý v NICH prebehnite, sa znižuje ich schopnosť spoľahlivo držať váš členok, spevňovať nohu odsávať pot. Najviac úrazov edited behanie vzniká vinou sešlapaných topánok.

Reseni: Mente obuv každú sezónu.

Baktérie v šatníku - Športová taška

Ak zabudnete po návrate z fitcentra vytiahnúť Zo športové tašky svoj propocený dres, vlhký uterák spotené topánky, môžu o sebe napríklad nasať do uteráka baktérie z topánok edited budúcom pouziti VAM spôsobiť Na teľa treba bradavice.

Reseni: po každej Dôvod fitcentra VŠE vyperte, nechajte dôkladne vetrať Hlavné si každý rok Mente celú tašku ZA Novú. I Na ňu - teda Na obale - sa baktériám Libi. Ako zvnútra, zvonku Tak.

Baktérie v kuchýň - Hubky

Predovšetkým sa na nich dari baktériám E. coli. Uvedomte si, koľkokrát ZA deň ju použijete, zle vyplákame, nedostatočne usušíte. Štúdia ukázala, Zo 75% všetkých domácností meni hubku Na riad maximálne raz za dva mesiace.

Reseni: stanovte si Týždeň edited najdlhšiu dobu na výmenu riadu hubky Na.

Baktérie v kuchýň - Utierky

Medzi riskantnými vecami som Vasu domácnosti Maje utierky výsadné postavenie. Môžete totiž urobiť čokoľvek NICH utrieť, čokoľvek s Nimi zotrieť vyčistiť nakoniec JE ešte deň oschnúť Na kúrenie, takže baktérie získané Zo všetkých časti miestnosti o sebe začnú v teple množiť. Môžete o sebe Na vlastnej koži zoznámiť treba SE salmonelou Alebo žltačkou.

Reseni: nakúpte si poriadnu zásobu látkových utierok Mente JE ZA niekoľkokrát Týždeň, kľudne denne perte minimálne Na šesťdesiat stupňov.

Baktérie v kuchýň - Doska

Predstavte si, Ako na jednom doske edited príprave nedeľného obeda Krájame VŠE: zeleninu, Mäso, pečivo, Ovocie do dezertu.

Vedci zistili, že viac ako 79% britských gazdiniek používa jedno univerzálne prkénko. Na VŠE!

Reseni: majte dosky Na zeleninu, chlieb, Ovocie, Mäso atď. - Sami si určíte riskantné mierumilovnejšiu Potraviny. Môžete si kúpiť Sadu líšt budete vedieť, Ze na zelenej Patri zelenine, mäsu červené atď. Sedátka po pouziti dôkladne umyte horúcou vodou s vhodným saponátom.

Baktérie v kabelke

* Tampóny: Mela by ste JE meniť každé Štyri hodiny, nez o sebe v nich začne zadržiavaná krv rozkladať.
* Antikoncepčné pilulky: ak užívate ty s progesterónom Váha SE VAM vyšplhala CEZ 70 kg, poraďte SE s gynekológom o zmene. Pri ťažších zen sú totiž menej spoľahlivé.
* Riasenka: ak nechcete si spôsobiť jačmenné zrno alebo zápal spojiviek, mente ju raz za pol roka. Kontrolujte si dátum spotreby rovnako starostlivo edited u potravín.
* Lesk na pery: ak ho nanášate prstom, mente LESK po každom polroku. Ak kamarát aplikátor, môžete o sebe Zo svojho lesku rok tešiť. Lesky rúžu nikomu nepožičiavajte.
* Hrebeň: môže v ňom prežiť az 50 000 baktérií, takže ho každý Týždeň prepláchnite horúcou vodou šampónom.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: