Aloe Vera - kráľovná medzi liečivka

Významné účinky Aloe Vera pre naše zdravie oceníme vždy, trápi Ak nás najrôznejšie civilizačné problémy. Spoznajte s nami, aké sú všestranné liečivé účinky tejto rastliny, ktorá je známa na všetkých kontinentoch sveta.


História liečivých účinkov Aloe Vera

Liečivé účinky Aloe Vera sú už využívané tisíce rokov. Egypťanmi bola Aloe Vera označovaná za rastlinu nesmrteľnosti. Dôkazy o používaní tejto liečivé rastliny boli nájdené aj na hlinených doštičkách v Mezopotámii datovaných do roku 2100 pred naším letopočtom. Aloe Vera poznala grécka, rímska, arabská a dokonca indická staroveká civilizácia. V súčasnosti věhlas Aloe Vera rozhodne nezaniknutý, skôr je to naopak.

Aloe Vera je jednou z najviac využívaných rastlín

Jej domovom je mys Dobrej nádeje, a preto sa jej darí v tropických oblastiach. Aloe Vera patrí do čeľade rastlín liliovitých (je príbuzná cesnaku alebo cibuľu). Svojím vzhľadom určitým spôsobom pripomína sukulent alebo kaktus, najmä svojimi dužinatými ostrými zubatým listy. Tie obsahujú gelovitú tekutinu a vyrastajú zo základu rastliny.

Dospelé rastliny Aloe Vera

majú v priemere 15 listov a dozrievajú v závislosti na klimatických podmienkach počas 1 - 5 rokov. Aloe Vera obsahuje až 99,5% vody a pH má približne 4,5. Zostávajúca pevná časť je tvorená viac ako 75 látkami vrátane minerálov, vitamínov enzýmov, cukrov, saponátov, sterolov, aminokyselín a kyseliny salicylovej. Aloe Vera je právom jedným z najúžasnejších darov prírody, ktorý čo do liečivých vlastností nemá obdobu. Unikátne zloženie Aloe Vera je súborom celého spektra dôležitých látok.

Druhy Aloe Vera

Na svete existuje dokonca na 300 druhov rastlín rodu aloe. Najrozšírenejším druhom, ktorý má súčasne nejblahodárnější účinky pre ľudský organizmus, je tzv pravá Aloe Vera (Aloe Barbadensis Miller).

Pologél šťava listov Aloe Vera

Pologél šťava nachádzajúce sa v jednotlivých listoch rastliny Aloe Vera je tiež po niekoľko tisícročí obľúbeným liečebným prostriedkom. Obsahuje významné množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov, enzýmov, aminokyselín a ďalších výživných látok. Najefektívnejšie a ideálne je pre liečebné účely čerstvá šťava z práve utŕžených pozdĺžne rozrezaných listov.


činky šťavy a gélu z celých listov Aloe Vera

Aloe Vera:

* Je prospešná pri prekyslení žalúdka a pálenie záhy,
* Zvyšuje činnosť buniek vytvárajúcich ochranný sliz, ktorý bráni poškodeniu sliznice,
* Obnovuje rovnováhu medzi kyselinami a zásadami v organizme,
* Výrazne zabraňuje tvorbe obličkových kameňov,
* Stará sa o správne zvlhčovanie stolice, má schopnosť regenerovať zdravú črevnú mikroflóru a potláčať nežiaduce mikroorganizmy. Pitie tejto aloe je aj prevenciou tzv letných hnačiek.
* Je vhodná pre Vás, ak trpíte stavmi hypoglykémiou (zníženie hladiny cukru v tele, prejavujúce sa únavou, bolesťou hlavy, chvením viečok, poruchou koncentrácie, studeným potom, potrebou jesť, trasením rúk apod),
* Zmierňuje uvoľňovanie histamínu zo žírnych buniek,
* Ochraňuje kožu pred ionizujúcim žiarením, čo zmierňuje negatívne následky ožarovania na kožu pri liečbe nádorov,
* Je spojencom v boji o krásnu kožu a zdravé vlasy.

Význam Aloe Vera na ľudský organizmus

Aloe Vera:

* Lieči poruchy imunity
* Lieči poruchy trávenia
* Lieči chronickú zápchu
* Lieči alergie
* Lieči lupienku
* Účinná pri výskyte rakoviny hrubého čreva
* Účinná pri detoxikácii organizmu, kedy prečisťuje ľudský organizmus od zbytočných a škodlivých látok. Podporuje správnu funkciu pečene a pankreasu.
* Prejavuje sa lepšie činnosťou buniek
* Účinná pri pečeňových chorobách
* Účinná pri žlčníkových problémov
* Účinná pri migréne
* Účinná pri bolesti kĺbov
* Účinná pri reumatizme
* Účinná pri liečení cukrovky. Cukrovka je spojená s radom ďalších ochorení, ako mŕtvica, obezita, rakovina, vysoký krvný tlak, neurologické ochorenia, metabolické poruchy a ďalšie. Aloe Vera má výrazný antidiabetický účinok. Organizmus diabetikov nedokáže bohužiaľ plne využiť životne dôležité vitamíny, ako sú E a C. Aloe Vera napomáha k lepšiemu a efektívnejšiemu využitiu práve týchto vitamínov.
* Účinná pri chronickej infekcii močových ciest
* Účinná pri opici, ktorá vzniká otravenim ľudského organizmu látkami, ktoré uvoľnil v tele alkohol. Požití alkoholu sa postupne premení na acetaldehyd, ktorý zaťažuje činnosť našich vnútorných orgánov (pečeň, obličky, mozgového tkaniva). Aloe Vera prispieva k rýchlejšiemu odbúravaniu látky acetaldehydu z organizmu.
* Účinná pri hypertenzii
* Účinná pri kôrnateniu tepien
* Účinná v boji s kŕčovými žilami
* Účinná v prevencii obličkových kameňov, ktoré vznikajú ako následok zrážanie rozpustených minerálov v obličkách, močovod, ktoré vedú moč z obličiek do močového mechúra. Tvorba obličkových kameňov je prejavom biochemické a minerálne nerovnováhy v močovom ústrojenstve, v obličkách.
* Uľavuje pri menštruačných problémoch
* Vylučuje z ľudského organizmu všetky balastné látky, ktoré sa u nás za dlhé roky nahromadili
* Zmierňuje a lieči depresie
* Zvyšuje našu chuť do života
* Zastupuje úlohu anestetiká v miestach, kde je gél z Aloe Vera aplikovaný
* Pomáha hojiť zranenia
* Je protisvrbiaci
* Zráža teplotu zapálených častí tela
* Rozťahuje kapiláry
* Urýchľuje regeneratívnu fázu hojivého procesu
* Účinná pri výskyte parazitov
* Účinná proti vírusom, plesniam baktériám. Tejto schopnosti Aloe Vera vďačí vďaka obsiahnutým polysacharidom, ktoré zvyšujú množstvo a intenzitu všetkých imunitných buniek v ľudskom tele. Aloe Vera obsahuje až 10% účinných polysacharidov. Baktérie spôsobujú napríklad hnačka, vaginálne, respiračné, kožné infekcie, streptokokový zápal hltana a šarlach, infekčná plesne nechtov, vlasov, kože, otravu potravou, reumatickou horúčkou a ďalšie.
* Stimuluje látkovú výmenu
* Optimalizuje žalúdočnej kyslosti a produkciu žalúdočných štiav, pomáha pri pálení záhy
* Normalizuje chuť k jedlu, kedy zvýšenú chuť znižuje a zníženú chuť naopak zvyšuje
* Zvyšuje pracovné schopnosť a schopnosť znášať zvýšenú psychickú aj fyzickú záťaž
* Pomáha pri potravinových alergiách
* Pomáha pri atopických ekzémoch
* Pôsobí proti kožným chorobám: najmä akné, ekzémoch, oparoch, lupienke, plesňovým ochorenia, bradaviciam, popáleninám, výskytu lupín
* Rozbíja a stravuje mŕtvu tkanivo
* Znižuje krvácanie
* Tlmí a odstraňuje bolesť
* Podporuje pooperačnú regeneráciu
* Pôsobí proti únave
* Zmierňuje popáleniny
* Zmierňuje intestinálne problémy
* Minimalizuje poškodenie mrazom
* Chráni proti radiácii
* Hojí miesta poškodená psoriázou
* Znižuje krvný cukor pri cukrovke
* Obmedzuje infekciu HIV
* Redukuje artritickej opuchy
* Stimuluje imunitnú odozvu proti rakovine
* Pomáha pri rakovine pľúc
* Prispieva k správnej činnosti ľudského tela, najmä metabolizmu
* Vhodná ako prevencia osteoporózy
* Lieči epitelové tkanivo. Epitel je vrstva buniek, ktorá pokrýva povrch ľudského tela alebo vystiela dutinu, ktorá s povrchom komunikuje. Kože, ktorá je najväčším orgánom tela, je súčasne aj najväčším povrchovým epitelom. Ďalšie epitelové tkanivá vystielajú nos, dutiny, pľúca, ústa a ostatné časti tráviaceho traktu a celé pohlavné ústrojenstvo.
* Dodáva výživné látky a má protizápalový účinok, ale poskytuje aj široké rozpätie antimikrobiálnej aktivity.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: