Ako sa starať o vlasy

Starostlivosť o vlasy vyžaduje trpezlivosť a pravidelnosť. Či už vám príroda nadelila vlasy husté alebo jemné, lesklé alebo matné, v každom prípade je vo vašich silách postarať sa o to, aby vyzerali lepšie. Každé vlasy môžu byť krásne.


O vlasoch sa hovorí, že korunujú vzhľad človeka. Pekný a upravený účes prináša nielen dobrý osobný pocit, ale dotvára aj tvár človeka.
Kvalitný vlasová kozmetika je základ - www.alcinakosmetika.cz

Ak nepatríte k tým, ktorí majú na hlave hustú hrivu kvalitných, pevných a lesklých vlasov, je tento článok určený práve pre Vás. Nemusíte ale zúfať, takých ľudí je väčšina a každý druhý človek nemá vlasy také aké by si želal. Niekto má vlasy jemné a riedke, niekomu často vlasy vypadávajú, niekomu sa často mastia a niekto má lupiny.

Balzam na vlasy ALCINA

Iste existuje veľa "babských" rád ako prirodzenou cestou svoje vlasy zhustiť a posilniť, v dnešnej dobe je na trhu tiež mnoho rôznych kozmetických značiek, ktoré Vám sľubujú doslova zázraky, ktoré by sa Vám po aplikácii týchto prípravkov mali stať.

Maska na vlasy ALCINA

Ak máte záujem o opavdu kvalitnú vlasovú kozmetiku, môžete sa obrátiť napríklad na internetový obchod www.alcinakosmetika.cz. Tu si ju môžete aj objednať za nízke ceny a zdarma si nechať poradiť.

Relaxačné starostlivosti pre končeky vlasov

Ako sa starať o mastné vlasy

Keď sa z nejakého dôvodu narušia funkcie mazových žliazok ústiacich u korienku vlasu, začnú tieto žliazky produkovať príliš veľa kožného mazu. A kadere potom už za niekoľko hodín po umytí nevyzerajú zdravo, sú ťažké, zlepené, zlepené.

Šampónovanie - jemné bylinkové šampóny

obsahujúce extrakty zo žihľavy, lopúcha, mäty aj iných byliniek dokážu znížiť vylučovanie kožného mazu, zbrzdiť jeho rozptýlenie po dĺžke vlasu a zároveň upokojiť podráždenú pokožku hlavy. Peelingový šampón (použiť raz za týždeň) odstráni z pokožky odumreté bunky az povrchu vlasov maz aj zvyšky stylingových prípravkov a vlasy budú žiariť čistotou oveľa dlhšie.

Regenerácia vlasov

Svoju úlohu splní, len výrobky určené špeciálne na regeneráciu mastných vlasov. Okrem kondicionérov a balzamov preukážu pokožke hlavy s nadmerne aktívnymi mazovými žliazkami výbornú službu tiež toniká, ktorá sa nevtírají do vlasov, ale do kože k ich korienkom a spravidla sa nechávajú pôsobiť.

Špeciálna starostlivosť - masky výlučne určené mastným kadeřím

Ich prednosťou je schopnosť absorbovať nadbytočný maz, normalizovať činnosť mazových žliazok a dlhodobo upokojiť podráždenú pokožku i spomaliť masteniu.

Styling - penové tužidlo

naneste len ku korienkom a odtiaľ ho potom rozčešte po celej dĺžke vlasov. Týmto spôsobom získajú objem, nepriľne k pokožke a budú sa preto menej mastiť. Podobného efektu dosiahnete, keď ku korienkom vlasov nastriekate lak a vlasy v predklone vysušíte.

Ako sa starať o vypadávajúce vlasy

Strata asi 60 až 100 vlasov denne nepredstavuje žiadny problém. Ak ich však neustále a takmer všade nachádzate celé chuchvalce, vypadávajú vám nadmerne.

*
Šampónovanie - používajte liečebný, posilňujúci šampón s Aminexilom a vitamíny PP, B5 a B6, ktorý priaznivo pôsobí na vlasové cibuľky.
*
Regenerácia - masáž vlasovej pokožky vykonávajte krúživými pohybmi prstov počas každého umývania vlasov i počas vtieranie prípravkov, ktoré majú zabrániť ich vypadávaniu.
*
Špeciálna starostlivosť - na nadmernom vypadávaní vlasov má najväčší podiel tuhnutia kolagénu okolo vlasovej cibuľky. Korienok vlasu je potom zvieranie a nedostatočne vyživovaný, vlas sa stáva slabým a predčasne vypadáva. Proti tuhnutia kolagénu aktívne pôsobí Aminexil, a preto vypadávanie vlasov nebráni nič tak účinne ako aminexilové ampulky. Výrazne tiež pomôže aj pestrá strava a potravinové doplnky.
*
Styling - vyvarujte sa farbenie, odfarbovanie a trvalého ondulování, ale aj vysúšanie horúcim vzduchom a upravovanie kulmou alebo nahřívacími natáčkami. Zo stylingových prípravkov nepoužívajte mastné vosky, brilantíny, pasty a krémy.

Ako sa starať o slabých a jemné vlasy

Je takmer nemožné vyčarovať z vašich vlasov náročnejší účes? Strácajú ľahko nadýchaný vzhľad a prijímajú ľahko statickú elektrinu? Potom sú nejspíš slabé a jemné.

*
Šampónovanie - tento typ vlasov potrebuje výživné a zvlhčujúce látky, ktoré im dodajú silu a vnútorný objem, postarajú sa o ich ľahké rozčesávanie a ochráni ich pred poškodením, voči ktorému sú len málo odolné. Používajte preto šampóny s rastlinnými výťažkami a vitamíny, najmä panthenolom vázajícím vlhkosť.
*
Regenerácia - ošetrujúce výrobky určené na ošetrenie slabých a jemných vlasov majú väčšinou podobu peny alebo spreje. S ich pomocou, za predpokladu pravidelnej aplikácie, môžete dosiahnuť výrazného zlepšenia kvality a vzhľadu svojich vlasov. Dokážu posilniť štruktúru vlasu, zvýšiť jeho plnosť i lesk a zbaviť ho elektrifikované.
*
Špeciálna starostlivosť - ideálne regeneračný prípravok je keratínový zvlhčujúci sprej, ktorý obsahuje potrebné zvlhčujúce látky a nemenej dôležitý keratín, prirodzenú stavebné látku vlasov (preto sa takým sprejom hovorí "tekutej vlasy"), ktorý zaceľuje porézne miesta vlasu. Vďaka keratinovému zvlhčujícímu spreji tak vlasy získajú viditeľne väčší objem, lesk a silu.
*
Styling - používajte penová tužidlá s nepríliš silným tužiacim efektom, ale so schopnosťou výrazne zväčšiť objem, a laky (tie vám pomôžu zvládnuť poletujúce vlasy a spevniť účes). Vyberajte si produkty obohatené panthenolom alebo ceramidy a vyhýbajte sa mastným stylingovým prípravkom, ktoré vlasy nadmerne zaťažujú.

Ako sa starať o vlasy s lupinami

Odložiť všetky obľúbené blúzky a svetríky, pretože sú na nich lupiny obzvlášť dobre viditeľné, rozhodne nie je riešenie!

*
Šampónovanie - špeciálny šampón určený pre vlasy postihnutých lupy.
*
Regenerácia - čím dlhšie a častejšie sa lupiny tvoria, tým viac stráca vlasy lesk a vitalitu, je veľmi dôležité venovať primeranú pozornosť pokožke hlavy. Nespoliehajte sa len na šampón, ale používajte aj tonikum proti lupinám, ktoré je účinne odstraňuje aj preventívne pôsobí proti ich ďalšiemu výskytu.
*
Špeciálna starostlivosť - Vysoko účinnú zbraň pre boj s lupinami nájdete taktiež v peelingových prípravkoch vlasovej kozmetiky. Obsahujú jemné abrazívne mikročiastočky, ktorých úlohou je "vygumovať" povrch vlasovej pokožky (zbaviť ju všetkých nečistôt vrátane lupín), a upokojujúce látky. Prinášajú sviežosť i odstraňujú pocity svrbenia.
*
Styling - pokožka hlavy postihnutej lupinami je extrémne citlivá na vonkajšie nepriaznivé vplyvy, medzi ne patrí príliš horúca voda a vzduch alebo dlhý pobyt na mraze alebo na slnku - dráždia ju však aj hrebene a kefy s ostrými hrotmi aj stylingové prípravky (tie je skutočne potrebné nanášať len na vlasy). Preto nechávajte pokiaľ možno vlasy po umytí uschnúť voľne na vzduchu a na ich úpravu používajte výhradne mäkučké natáčky z penovej gumy.

Ako sa starať o poškodené a suché vlasy

Ak sú vaše vlasy lámavé, hrubé a zle rozčesatelné, skôr ako po nožniciach skúste siahnuť po prípravkoch špeciálne určených na starostlivosť o poškodené a suché vlasy.

*
Šampónovanie - najzákladnejšia prípravky vlasovej kozmetiky určenej na umývanie suchých a poškodených vlasov musí obsahovať látky, ktoré vlas vyživí, zvlhčí a zacelí jeho narušenú štruktúru - teda rastlinné oleje, panthenol, ceramidy a keratín.
*
Regenerácia - okrem kondicionéru, ktorého použitie po každom umytí je absolútne nevyhnutné, doprajte poškodeným a suchým vlasom aspoň raz za dva týždne intenzívnej výživnú starostlivosť masky alebo zábalu. Tieto produkty totiž odstraňujú aj poškodenia vzniknuté hlboko vo vlasu.
*
Špeciálna starostlivosť - jedným z nepríjemných trápenie poškodených a suchých vlasov sú štiepiace sa končeky. V takom prípade siahnite po nožniciach a potom, aby nebolo nutné tento radikálny zásah opakovať, ošetrujte konca svojich vlasov špeciálnym sérom. Prípravky na končeky vlasov účinne zaceľujú poškodenú štruktúru vlasu a chráni ho pred vysušením, mechanickým poškodením i ďalším štiepením.
*
Styling - vlasy perfektne skrotí vosky a brilantíny, ktoré im navyše dodajú aj nádherný lesk a ešte ich ochráni pred nepriaznivým počasím. Ďalšími stylingovým prípravky vhodnými pre poškodené a suché vlasy sú penová tužidlá, laky a lesky v spreji obsahujúci UV filtre, zvlhčujúce látky a panthenol alebo rastlinné oleje.

Ako sa starať o ztrvalené vlasy

Vlasy upravené trvalou onduláciou, potrebujú pravidelnú starostlivosť šampónu, kondicionéru či balzamu a masky alebo zábalu - určených pre vlasy po trvalej, prípadne pre farbené vlasy.

Suchým, trvalou onduláciou poškodeným vlasom maximálne prospievajú prípravky obohatené proteíny, keratínom, panthenolom a ovocnými vosky. Tieto látky vlasy zvlhčujú a vyhladzujú ich povrch, ale nenarovnávají je (lokienky narovnávajú výrobky s veľkým obsahom olejov).

Oplatí sa vám investovať do "osviežovača vĺn" - fluidu či spreje, pomocou ktorého budú vlasy stále zvlnené.

Ako sa starať o vlasy po zime

Striedanie chladného vzduchu vonku a teplého v miestnosti, nosenie klobúkov a čiapok, nedostatok slnka a stres vyplývajúce z nedostatku svetla spôsobujú väčšie mastivost vlasov a občas aj kožné ochorenia pokožky na hlave. Regenerácia je teda nevyhnutná.

*
Regenerácia: obyčajný šampón vlasy a pokožku očistí, ale len na povrchu. Ošetriť by ich mal odborník - nemusí ísť o lekára, spravidla úplne stačí kaderníčky. Vitamínové či hydratačné vlasové kôry, pokožku uvoľní a očistí, spevní vnútornú štruktúru vlasu a chráni ho na povrchu. Účinné látky z nich prenikajú aj do podkožia. Nanáša je kaderník pomocou špeciálnych masáží trvajúcich 10 až 15 minút. Rozstrapkané či oslabenej konca jemných vlasov je nutné odstrihnúť.

Stav vlasov ovplyvňuje aj rad chorôb, stres a diétne chyby

Napríklad nízky obsah tukov, najmä nenasýtených mastných kyselín (nájdeme ich najmä v rastlinných olejoch) môže vyvolávať stratu vlasov. Vinou nedostatočne pestrej stravy rastú vlasy jemné, riedke, krátke a matného vzhľadu.

Tipy pre ozdravenie vlasov po zime:

*
Zvýšiť príjem vitamínov a stopových prvkov (najmä vitamíny skupiny B, železo, selén, zinok, fosfor).
*
Voliť dobrú vlasovú kozmetiku a starať o pokožku.
*
Vylúčiť alebo dočasne odložiť nešetrné úpravy vlasov: vykonávanie trvalá ondulácia aj farbenie. Aj tzv pestujúci farby totiž zasahujú do štruktúry vlasu.

Vlasy dokresľujú tvár človeka. Hoci sú mŕtvu tkanív stvorenú prevažne z bielkovín (keratínu), mali by sme starostlivosť o ne zveriť do rúk odborníkom. Škody, ktoré napáchajú spravidla v dôsledku vidiny lacné a rýchle zmeny image, nás potom stojí nielen veľa času, ale vyžadujú spravidla aj ostrihanie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: