Ako mať krásne nohy

Obdivujete krásne štíhle nohy modeliek ako je Gisele Bündchen? Chcete mať aj také? Musíte sa o ne starať a hýčkať je. Takmer 82% žien je nespokojných so svojimi stehnami. V nasledujúcom článku sa dozviete ako na krásne nohy.


Existujú tri základné pravidlá ako sa starať o nohy, dôkladná hygiena, správna obuv a odpočinok. Koža na nohách je až päťkrát silnejší, než kože na tvári, potrebuje preto oveľa viac starostlivosti.

Ako mať krásne - stehná

Stehna patrí k najproblematickejší častiam nášho a zvlášť ženského tela. Takmer každú ženu trápi celulitída, hromadia sa tu tukové bunky. Jediným spôsobom ako dosiahnuť krásnych stehien je cvičenie a pohyb. Najvyššie funguje jazda na bicykli alebo rotopede. Ďalej sa snažte konzumovať pravidelne zdravú stravu. Masáže tiež nič nepokazí, pokožka stehien po nich bude vďaka prekrvenie krásne jemná a vláčna na dotyk.

Ako mať krásne - kolená

Pokožka kolien býva často hrubá a suchá. Snažte sa tomu predísť používaním hydratačných krémov či mliek. Alebo skúste kolená potrieť citrónom, ktorý rozpustí zrohovatené bunky.

Ako mať krásne - lýtka

Väčšinu žien trápia nežiaduce chĺpky na nohách predovšetkým v oblasti lýtok. Nielenže dorastajú rýchlejšie, ako tie na stehnách, ale lýtka aj oveľa viac vystavujeme svetu. Spôsobov ako sa chĺpkov zbaviť je veľa, stačí si vybrať ten, ktorý Vám najviac vyhovuje. Môžete používať napríklad teplý vosk. Nohy by mali bez chĺpkov vydržať aj 4 týždne, samozrejme je to individuálne. Výhodou je, že časom chĺpky slabnú. Snáď najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je zbaviť sa chĺpkov v sprche pomocou žiletky, alebo pomocou holiaceho strojčeka. Nevýhodou však je, že už druhý deň začínajú chĺpky dorastať. Môžete tiež používať epilátor, alebo zájsť na laserovú depiláciu. Laserová depilácia je bohužiaľ finančne oveľa náročnejšie, než ostatné spôsoby a navyše je aj trochu bolestivá. Po niekoľkých návštevách je ale efekt trvalý.

Ako mať krásne - členky

Na opuchnuté členky funguje najlepšie kúpeľ vo vode s morskou soľou, alebo reflexná masáž, ktorú Vám urobí napríklad pedikérky.

Ako mať krásne - chodidlá

Chodidlá sú nejzatěžovanější častí tela. Raz týždenne im teda doprajte kúpeľ. Po každom kúpaní je potrite krémom alebo telovým mliekom. Môžete tiež skúsiť zábal, kedy na chodidlá nanesiete hrubou vrstvou krému, vložíte ich do mikroténového vrecka a potom navlečiete ponožky.

Kŕčové žily

Kŕčové žily sa najčastejšie objavujú práve na nohách. Sú spôsobené hromadením krvi v žilách. Proti ich vzniku pomáha aj vitamín C a meď. Medzi ďalšie prevencii patrí napríklad šlapania v studenej vode. Ak sa kŕčových žíl potrebujete zbaviť, musíte podstúpiť procedúru pomocou lasera, alebo ich chirurgické odstránenie procesom zvaným sklerotizácia.

Opuchy nôh

Ak sú Vaše nohy unavené, ťažké a opuchnuté ponorte ich do teplého kúpeľa so soľou a citrónom. Sedenie a státie aspoň raz za hodinu prerušte. Sprchujte si chodidlá a lýtka studenou vodou. Denne vypite aspoň 2 litre neperlivej vody, alebo čaju. Vo voľnom čase si snažte pri sedení nohy natiahnuť vedľa seba na gauč.

Spevňujúce krémy

Účinky spevňujúcich krémov a spevňujúcich telových mliek sa prejaví až po 6 týždňoch. A väčšina z nich naozaj funguje, musíte teda vydržať. Krémujte nohy večer po okúpaní, keď je pokožka na vstrebanie krému najlepšie pripravená. Ak používate zoštíhľujúci krém proti celulitíde, skúste ho nanášať krúživými pohybmi ráno po prebudení. V túto dobu sa totiž začína uvoľňovať tuk, aby sa mohol premeniť na energiu a krém sa tak využije najlepšie.

Celulitída

Čiže pomarančová koža trápi v rôznych štádiách až 90% žien. Súvisí s nedostatočnou činnosťou lymfatického systému, krvného obehu as pôsobením ženského hormónu estrogénu. Tukové bunky v podkoží sa zväčšujú a rastie ich množstvo, následne ochabuje podkožné väzivo. Existujú 4 štádia celulitídy.

1. štádium - príznaky celulitídy - celulitída je viditeľná iba pri tlaku na kožu
2. štádium - prejavuje sa nerovnosťami kože, ktoré sú viditeľné i pri sedení, alebo pri napnutie svalov
3. štádium - nerovnosti sú viditeľné vždy
4. štádium - ide o veľmi hrubé nerovnosti, sú sprevádzané opuchmi a bolestivosťou, väčšinou sa vyskytujú u vysoko obéznych ľudí

Prevencia celulitídy

Ak už celulitídu máte, ťažko sa jej zbavuje. Najdôležitejšie je teda prevencia, medzi ktorej patrí napríklad zdravé stravovanie, pravidelné cvičenie a starostlivosť o telo. Na celulitídu fungujú aj masáže. Masírujte stehná krúživými pohybmi od kolien nahor, čím sa podporí činnosť lymfatického systému a odvádzanie škodlivých látok.

Cviky pre krásne nohy

1. Ľahnite si na bok a hlavu si podložte rúk. Zrovnajte svoje telo tak, ako keby ste vzpriamene stáli a stiahnite ramená dole. Druhou rukou sa oprite o zem pred hrudníkom a vtiahnite pupok k chrbtici. Nohy majte natiahnuté s členky v pravom uhle. Teraz zdvíhajte vrchnú nohu asi 30 cm nad zem. Opakujte 50, potom nohy vymeňte. Ak nohy skrčíte do pravého uhla, pri cvičení zapojíte aj boky.
2. Vyzujte si topánky, sadnite si na stoličku a nohy položte na protiľahlú stoličke. Teraz striedavo vypínajte špičky a päty. Tento cvik je dobrý na posilnenie lýtok. Nakoniec pre uvoľnenie zakružte nohami v členkoch.
3. Ak máte sedavé zamestnanie skúste nasledujúci cvik: Zložte si topánky a ponožky. Bosé chodidlá nechajte na podlahe. Zdvíhajte päty a prsty držte na podlahe až chodidlá postavíte na špičky prstov. Opakujte desaťkrát.

Záverom - ako mať krásne nohy

Mať krásne nohy je snom snáď každej ženy. Krásnymi sa ale nohy nestanú len tak samé od seba, musíme ich riadne rozmaznávať a dopriať im dostatok odpočinku. Choďte doma bosky, chodidlá si tak krásne odpočinú.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:Ako mať krásne nohy

Hradec Králové 2 Hradec Králové 3 Hradec Králové 12 Hradec Králové 9 Chlumec nad Cidlinou Nový Bydžov Hradec Králové 11 Smiřice Třebechovice pod Orebem Hradec Králové 6 Nechanice Lhota pod Libčany Hradec Králové 8 Všestary Smidary Hradec Králové 15 Předměřice nad Labem Černilov Stěžery Skřivany u Nového Bydžova