Zdravá zmrzlina - recepty

Leto so sebou prináša aj nadmernú konzumáciu zmrzliny. Zmrzlina so sebou nesie nálepku tučné sladkosti. Nemusí to tak ale byť vždy. Je zvláštne, koľko existuje mýtov spojených so zmrzlinou.


V nasledujúcom článku sa okrem iného dozviete ako urobiť chutnú domácu zmrzlinu.

Ak si zmrzlinu radi doprajete a máte starosť o svoju váhu, nekupujte tú kornoutovou. Nemôžete sa o nej dozvedieť z čoho presne je vyrobená. Zájdite do supermarketu, kde je výber zmrzlín väčší, alebo si pripravte domácu zmrzlinu. Domáci zmrzlina je lákavá, pretože si môžete urobiť takú, ktorú máte radi a ďalším plusom je, že viete úplne presne čo obsahuje.

Čo je to zmrzlina?

Zmrzlina je chladený alebo mrazený produkt zo zmesi smotany, mlieka, cukru a rôznych prísad medzi ktorými sú aj príchuti a stabilizátory. Počiatky zmrzliny spadajú až do starého Grécka, kde sa ľudia ochladzoval snehom či ľadom ochuteným medom. Prvú skutočnú zmrzlinu pravdepodobne vynašli Mongoli. Roku 1903 bol patentovaný prvý zmrzlinový kornútok av roku 1921 bola zase vyrobená prvá zmrzlina na drievka, dnes označovaná ako nanuk.

Skôr sa zmrzlina vyrábala z mlieka a smotany, išlo teda o mliečny výrobok. Dnes prevažuje ta vyrábaná z rastlinných tukov. Kopček poctivé smotanové zmrzliny Vám nijako neuškodí, obsahuje totiž len okolo 200kcal. Problémom však býva na takúto zmrzlinu naraziť.

Zmrzlina obsahuje všetky nutričné zložky, skladá sa teda z cukrov, tukov, bielkovín, vitamínov a minerálov. Kvalitné zmrzlina je tiež vyrobená z kvalitných ingrediencií ako je mlieko, tvaroh a ovocné šťavy uchované zmrazením.

Zmrzlina sa v súčasnosti vyrába z rastlinných tukov prevažne kvôli finančným dôvodom, rastlinné tuky sú totiž omnoho lacnejšie ako smotana alebo tvaroh. Sú síce tiež oveľa zdravší, ale niektorí výrobcovia šetrí tak moc, že do zmrzliny pridávajú nie moc kvalitné rastlinné tuky.

Pri nákupe zmrzliny v obchode si prečítajte etiketu na vaničke, ktorá by mala udávať z čoho sa zmrzlina skladá a tiež by mala uvádzať množstvo obsiahnutých kalórií.

Obsahuje zmrzlina veľa tuku?

Väčšina druhov zmrzlín obsahuje iba 4 - 8% tuku. Ak si dáte zmrzlinu s polevou, obsah tuku sa môže vyšplhať až na 20%.

Je zmrzlina vysoko kalorická?

To, že zmrzlina obsahuje veľké množstvo kalórií je jedným z najväčších mýtus. Avšak narazíte na pravé talianske smotanové zmrzliny, s ktorými by ste to rozhodne nemali preháňať, ale vďaka rastlinným tukom z ktorých sa vyrába prevažná väčšina zmrzlín, je zmrzlina pomerne nízkokalorickú potravinou.

Obsahuje zmrzlina veľa cukru?

Väčšina druhov zmrzlín obsahuje maximálne okolo 15% cukru. Ak ale budete hľadať, nájdete aj takú, ktorá neobsahuje viac ako 10% cukru.

Obsahuje zmrzlina umelé farbivá?

Zmrzliny často obsahujú umelé farbivá, ale nie je tomu tak u všetkých. Napríklad vodové ovocné zmrzliny si bez farbív väčšinou vystačí.

Strácate sa v názvoch zmrzlín?

Smotanová zmrzlina

Je vyrobená z mliečneho tuku, ktorého musí byť najmenej 8%. Pri jej výrobe preto nesmie byť použitý rastlinný tuk.

Mliečna zmrzlina

Vyrába sa z jogurtu alebo tvarohu. Mliečneho tuku však musí obsah najmenej 2,5% a rovnako ako u smotanové zmrzliny nesmie byť k výrobe použité rastlinné tuky.

Zmrzlina s rastlinným tukom

Miesto mliečneho tuku sa používa tuk rastlinný.

Ovocná zmrzlina

Je vyrábaná z vody a ovocné pasty, pričom musí obsahovať najmenej 15% ovocnej zložky. Nesmie tiež obsahovať žiadny pridaný tuk.

Sorbet

Sorbet je ovocnú zmrzlinou, ktorá obsahuje najmenej 25% ovocnej zložky a je bez prídavku tuku.

Vodová zmrzlina

Neobsahuje žiadny tuk. Jej základom je voda.

Ako na domáce zmrzlinu?

Receptov na domáce zmrzlinu existuje veľké množstvo. Medzi tie najjednoduchšie patria napríklad domáce jahodová a vanilková zmrzlina.

Jahodová zmrzlina

Budete potrebovať 500 g jahôd, 1 banán, 200 ml mlieka (alebo smotany), práškový cukor.

Jahody a olúpaný banán nakrájaný na kúsky dajte do misy a posypte ich lyžicou cukru. Misu potom dajte na niekoľko hodín do mrazničky, kým jej obsah nezmrzne. Dvakrát misu premiešajte, aby sa jahody pri mrazení neprilepil k sebe.

Jahody a banán potom rozmixujeme v mixéri, kým nevznikne jahodová drvina. Potom prilejeme trochu mlieka (smotany), prisladíme a znovu mixujeme. Za stáleho pomalého miešania prilievame mlieko (smotanu), kým nemá zmes redšia konzistenciu. Myslite na to, že pri mrazení zmrzlina ešte stuhne.

Vanilková zmrzlina

Budete potrebovať 1 polievkovú lyžicu vody, želatínu, 3 rozdelenej šálky mlieka, 3 veľké žĺtky, práškový cukor a 1 vanilkový struk.

Dajte želatínu do misky a pridajte 1 polievkovú lyžicu vody. Nechajte vodu nasiaknuť a medzitým raz či dvakrát premiešajte. Vytvárate tak základ pre zmrzlinu.

Nalejte 1 ½ šálky mlieka do veľkého kastróla pridajte semená vanilky z lusku. Zahrievajte na miernom ohni.

Našľahajte žĺtky s trochou mlieka. Pridajte ich do teplého mlieka a šľahajte kým sa zmes nespojí. Potom znovu zahrievajte za stáleho miešania na miernom ohni po dobu 3 - 5 minút. Nepřivádějte však k varu, došlo by ku stuhnutí celej zmesi.

Zmes prelejte cez jemné sitko do ďalšej misy. Teraz pridajte rozměklý želatínu a šľahajte, kým sa zmes nespojí. Potom pridajte zvyšok mlieka.

Zmes chlaďte v chladničke, aby si oddýchla, aspoň dve hodiny, až potom ju dajte do mrazničky.

* Výroba domácej zmrzliny nie je nič ťažkého a ani na to nepotrebujete prístroj na výrobu zmrzliny.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: