Zdravá strava - mladý jačmeň

Mladý jačmeň Vám poskytne celý rad vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, stopových prvkov. Je zdrojom vitality, vytrvalosti, sily a pevného zdravia. Nič nebráni tomu, aby ste podporili Vaše zdravie a boli plní energie, elánu a pozitívnej nálady.


Mladý jačmeň ako významná zelená potravina

Zelená potravina je pestovaná organicky, sú v úplnej chemickej rovnováhe. Zelená potravina je vlastne namiešaná od prírody samotnej, a presne tak, ako potrebuje ľudský organizmus a môže danej látky čo najlepšie využiť. Každá z obsiahnutých látok podporuje tú druhú, aby mohla ešte lepšie pôsobiť a ako komplex boli všetky látky využité ľudským organizmom. Pri konzumácii Mladého jačmeňa, zelené potraviny, náš organizmus neplatí vôbec žiadnu daň v podobe sebemenších vedľajších efektov, ako je tomu u akéhokoľvek chemicky upravených preparátov a potravín. Agronómovia odhadujú počiatky kultivácie tejto obilnej trávy už na 7. tisícročia pred naším letopočtom, pravdepodobne v juhozápadnej Ázii.

Mladý jačmeň najvyššej kvality môžete zakúpiť na www.mlady-jecmen.eu

Pestovanie a zber Mladého jačmeňa

Mladý jačmeň, ako zelená potravina, je pestovaná bez použitia pesticídov aj herbicídov. Žne sa mladé lístky v čase, keď majú dvadsať až dvadsaťpäť centimetrov. V tejto fáze rastu totiž vykazuje Mladý jačmeň najvyšší obsah aktívnych zložiek. Zrná mladého jačmeňa vznikajú tak, že rastlina koncentruje výživné zložky do tvrdej šupky. Mladý jačmeň zozbieraný pred začatím reprodukčného procesu má iné chemické zloženie ako zrelý jačmeň, ktorý už nie je plodný. Listy Mladého jačmeňa sú nazbierané, opláchnuté, vylisované a získaný extrakt sa potom necelé 2 minúty suší iba pri teplote 31 ° C. Tým vznikne naprosto 100% čistý a nepasterizovaný prášok na prípravu živej šťavy jemnej chuti.

Význam Mladého jačmeňa pre ľudský organizmus

* Mladý jačmeň čistí a sýti zároveň, bráni prekysleniu organizmu a pálenie záhy, zlepšuje krvný obraz, ale aj pleť a trávenie, prospieva diabetikom, posilňuje imunitu.
* Mladý jačmeň obsahuje množstvo vitamínov, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii chorôb i najrôznejších patologických stavov. Bez enzýmov nastáva narušenie všetkých životných funkcií trávenie, dýchanie, pohyb ai Obsiahnuté enzýmy v Mladom jačmeni priaznivo ovplyvňujú metabolické pochody, pôsobí proti zápalom, opuchom, podporujú a až o polovicu skracujú rekonvalescenciu po úrazoch (nielen pohybového systému) a po operáciách.
* Mladý jačmeň odstraňuje prekyslenie organizmu spôsobené nevhodne zvolenou stravou, je zásadotvorná.
* Mladý jačmeň podporuje zdravý rast. Tzv. zelené bielkoviny lieči vredy a chránia povrchové tkanivá a sliznice. Rastlinná miazga je bohatá na prírodný zázrak zvaný chlorofyl.
* Pomáha odstrániť poruchy spánku, únavu, migrénu.
* Zlepšuje náladu.
* Zmierňuje depresie.
* Podporuje pitný režim.
* Vďaka účinným antioxidantom chráni väzivové a svalové bunky pred poškodzovaním voľnými kyslíkovými radikálmi.
* Podporuje črevnú peristaltiku, pôsobí proti zápche.
* Spomaľuje bunkové starnutie.
* Znižuje rakovinové bujnenie.
* Pomáha znižovať nadváhu.
* Zlepšuje krvný obraz.
* Prospieva diabetikom.
* Lieči choroby kože.
* Je prospešný pri chudokrvnosti.
* Je vhodný aj pre jedinca precitlivelé s Crohnovou chorobou.
* Pomáha a lieči pri dýchacích ťažkostiach, astmy.
* Pomáha pri pohybových ťažkostiach.
* Účinne dopĺňa dôležité živiny pri pôstu, diéte, detoxikáciu.
* Výrazne skracuje rekonvalescenciu i regeneráciu síl po náročných záťažiach a výkonoch.
* Vďaka vysokému obsahu chlorofylu a enzýmov je Mladý jačmeň ideálnym prostriedkom pre detoxikáciu organizmu.
* Zabraňuje tvorbe trombov, aterosklerózy, koronárnych chorôb a infarktu myokardu.
* Podporuje liečbu kožných ochorení.
* Očistné prejavy Mladého jačmeňa môžu krátku dobu cítiť jedinci s výrazným nedostatkom vitálnych látok vo svojej strave.

Vplyv Mladého jačmeňa na plodnosť

Medzi základné vlastnosti Mladého jačmeňa patrí adaptogénny účinok, čo predstavuje harmonizujúci vplyv zelených potravín ako na fyzický, tak aj psychický stav tela. Ten prispieva k tomu, aby sa upravili utlmené alebo zvýšenej hormonálnej funkcie nielen ženských pohlavných orgánov, ale aj všetkých spolupodílejících sa systémov, ako sú štítnej žľazy a hypofýzy. Toto znamená predovšetkým pravidelný menštruačný cyklus, ktorý je aj predpokladom správnej ovulácie. Ďalším významným účinkom je protizápalové pôsobenie Mladého jačmeňa, ktoré napomáha zlikvidovať zápaly adnex, teda vaječníkov a vajíčkovodov.

Význam Mladého jačmeňa pri prevencii a liečbe rakoviny

Rakovinové bunky účinne potláča vo vode rozpustná bielkovina obsahujúce enzým SOD, ktorý obsahuje Mladý jačmeň. Jedinečné pôsobenie SOD bolo potvrdené aj v USA, kde bol enzým klinicky aplikovaný pacientom s rakovinou za účelom prevencie vedľajších účinkov rádioterapie.

Význam Mladého jačmeňa na liečbu cukrovky

Mladý jačmeň využíva pri ovplyvňovaní zvýšené hladiny glykémie svoj adaptogénny účinok. Dokáže upravovať stav jednotlivých ľudských orgánov a ich činnosť k normálu. U cukrovky sa účinok Mladého jačmeňa prejavuje na viacerých úrovniach. Tou najdôležitejšou úrovňou je stimulácia endokrinné, inzulín produkujúce, funkcie pankreasu.

Spôsob užívania Mladého jačmeňa

Ak zakúpite Mladý jačmeň v podobe prášku, užívajte jednu čajovou lyžičkou 2x denne, nalačno. Deťom podávajte prášok Mladého jačmeňa v množstve 0,5 čajovej lyžičky denne, nalačno, a to od troch rokov. Prášok jednoducho zmiešate so šálkou studenej alebo vlažnej vody. Nepoužívajte teplotu vody vyššia ako 45 ° C, pretože by ste zničili dôležité vitamíny aj enzýmy. Forma nápoja je vstřebatelnější, než v prípade nákupu Mladého jačmeňa v tabletkách. Proces vstrebanie začne už v ústach a počas 20 minút je celý nápoj strávený. Nástup energie je veľmi rýchly a stráviteľnosť nutričných látok je maximálna.

Obsahové zloženie Mladého jačmeňa (mg / g)

* Bielkoviny 280 mg
* Cukry 500 mg

Obsahové zloženie vitamínov v Mladom jačmeni, (mg/100g)

* Vitamín C - 457 mg
* Vitamín B6 - 17,8 mg
* Vitamín B5 - 5,1 mg
* Vitamín B3 - 3,63 mg
* Vitamín B2 - 2,41 mg
* Vitamín B9 (kyselina listová) - 1,5 mg
* Vitamín H (biotín) - 0,8 mg
* Vitamín K - 0,77 mg
* Vitamín B12 - 0,46 mg
* Vitamín B1 - 0,43 mg
* Betakarotén - 1370 IU / g
* Vitamín A - <50 UI
* Vitamín E - 22,5 IU

Obsahové zloženie fytolátok v Mladom jačmeni (mg/100g)

*

Chlorofyl 300 mg

Obsahové zloženie aminokyselín v Mladom jačmeni (mg / g)

* Kyselina glutámová - 26,1 mg
* Kyselina aspartová - 19,7 mg
* Leucín - 18,2 mg
* Izoleucín - 18,2 mg
* Alanín - 16,9 mg
* Prolín - 14,8 mg
* Lyzín - 14,6 mg
* Arginín - 13,4 mg
* Valín - 13,0 mg
* Fenylalanín - 13,0 mg
* Glycín - 12,4 mg
* Cystín - 12,4 mg
* Treonín - 11,5 mg
* Serín - 11,4 mg
* Tyrozín - 8,29 mg
* Histidín - 5,22 mg
* Metionín - 3,6 mg

Obsahové zloženie minerálov v Mladom jačmeni, (mg/100g)

* Draslík - 4050 mg
* Vápnik - 679 mg
* Sodík - 641 mg
* Fosfor - 394 mg
* Železo - 37 mg
* Mangán - 14 mg
* Meď - 9 mg
* Kremík - 4 mg
* Horčík - 3 mg
* Bór - 58 mcg / g
* Striebro - 50 mcg / g
* Chróm - 1,09 mcg / g


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: