Varíme hravo a zdravo v pare

Či už to je alebo nie je pre mnohých z nás prekvapujúce, varenie v pare patrí k najzdravším spôsobom prípravy jedla. A tento spôsob varenia je čoraz viac obľúbený medzi kuchári a hlavne kuchárka.


A to nielen pre svoju jednoduchosť, ale hlavne vďaka dokonalému uchovanie vitamínov, minerálnych látok, antioxidantov, esenciálnych mastných kyselín a ďalších výživných zložiek obsiahnutých vo všetkých surovinách.

Chcete zdravo jesť? Držíte diétu, ale chcete zároveň jesť chutné jedlá? Vyskúšajte varenie v pare. Prekvapí vás, koľko pokrmov môžete v pare pripraviť.

V čom variť aneb niečo o parných hrncoch ...

Na varenie v pare sa zvyčajne používa parný hrniec. Parné hrnce patria k spotrebičom, ktoré si na našom trhu postupne vydobyli svoje miesto a sú stále žiadanejším tovarom. Uplatniť je možné v každej kuchyni, v ktorej sa varí zdravo a zároveň úsporne. Jeho prednosti určite ocenia nielen zástancovia zdravého spôsobu stravovania, ale aj gurmáni a hlavne ľudia, ktorí musia dodržiavať prísny diétny režim.

Výhody parného hrnca

Pracovať s parným hrncom je veľmi jednoduché. Jednoduchá manipulácia a údržba patria medzi prednosti parného hrnca. Parný hrniec si môžete voziť is sebou, treba na chate. Príprava pokrmov v parnom hrnci je výrazne rýchlejšie a pohodlnejšie, než bežné varenie v klasických hrncoch.

Spokojní užívatelia parných hrncov tvrdí, že už nepotrebujú klasický sporák. Všetko zvládnu uvariť v tomto hrnci pohodlne a rýchlo! Tiež sa vám pri varení pripáli pokrm ku klasickému hrnci? S týmto hrncom je to vylúčené. Funguje totiž na princípe teplovzdušnej rúry, čo zabraňuje akémukoľvek pripaľovaniu.

Z čoho je zložený parný hrniec?

Parný hrniec sa skladá zo spodného hrnca a dvoch alebo troch parných nástavcov, záleží na výrobcovi. Tieto nástavce môžete používať buď všetky naraz, alebo len jeden, keď pripravujete menšie porciu. Výrobcovia často uvádzajú, že v jednom hrnci môžete variť celý pokrm dohromady, to znamená mäso, prílohu, zeleninu a dokonca aj sladký múčnik! Nemusíte sa však obávať, že sa pachy či vôňa potravín navzájom zmiešajú. Para tieto pachy neprevádza a tak si každá surovina uchová svoju špecifickú vôňu.

Ako funguje parný hrniec?

Princíp parného hrnca tkvie v tom, že pri zahrievaní hrnca sa z vody vytvorí para, ktorá stúpa nahor a v ktorej sa varí všetky suroviny uložené do parných nástavcov. Para týmto spôsobom jemne preniká každú potravinou, a tak dochádza k jej tepelnej úprave. Design hrnca je prispôsobený tomu, že voda, ktorá sa na veku a stenách nástavcov zrazí, nekvapká na potraviny, ale stečie po stenách späť do spodného hrnca.

Uvažujete o kúpe parného hrnca?

Ak si chcete kúpiť parný hrniec, najprv si vyberte, aký typ parného hrnca si chcete kúpiť. Na trhu je ako nepreberné množstvo elektrických parných hrncov, tak aj široký výber hrncov, ktoré postavíte na sporák a varíte. Zloženie u oboch typov je až na detaily rovnaké. Rozhodujúce pre vás môže byť spotreba energie.

Cena stúpa s výbavou parného hrnca

Najnovšie elektrické parné hrnce majú spravidla digitálne ovládanie a je možné ich nastaviť tak, že sa po ukončení programu prepnú na ďalších niekoľko minút - záleží na nastavení - do udržiavacieho programu. Pokrm sa nevarí, len sa udržiava teplý.

Možno parný hrniec niečím nahradiť?

Ak si nechcete kupovať celú sadu parného hrnca, môžete použiť aj iné druhy riadu, napríklad panvici alebo aj klasický hrniec, ale je potreba mať parné nástavce, ktoré sa dajú kúpiť aj samostatne.

A čo parné rúry?

Varenie v parných rúrach je rovnako zdravé a chutné ako v parných hrncoch. V parných rúrach tiež môžeme pripravovať rôzne druhy zeleniny, ryby, mäsa, príloh a dezertov a čo naviac-potraviny môžeme aj ohrievať a rozmrazovať! Ak máte parnú rúru, tú mikrovlnnú už nepotrebujete!

Je rozdiel medzi parným hrncom a parnou rúrou? Príprava jedla je spočiatku rovnaká ako v parnom hrnci, na záver je ale potreba rúru prepnúť na funkciu gril alebo horúci vzduch. A jedlo je hotové!

Ako funguje parná rúra?

Parná rúra je vybavená interné alebo externé nádobkou na vodu a vyvíjačom pary. Ihneď po zapnutí sa voda začne premieňať v páre o teplote šesťdesiat až sto stupňov, ktorá sa postupne vpúšťa do pečenie časti.

Nie je nutné jedlo otváraním dvierok kontrolovať, pretože pri tomto spôsobe varenia sa pokrm nikdy nespáli, ak nastavíme dlhšiu dobu prípravy, ako je potrebné, jedlo sa nespáli, bude len mäkšie, ale vždy chutné. Navyše otváraním dvierok by sa zbytočne strácala para, a to by predĺžilo dobu prípravy. Moderné parné rúry majú digitálny displej, dĺžku varenia si nastavíte pomocou tlačidiel.

A čo si v pare uvaríme?

V pare možno pripravovať všetky druhy pokrmov. Výrobcovia prikladajú k parným hrncom návod na použitie, v ktorom bežne býva aj stručná kuchárka, aby sme vedeli, ako každú surovinu presne pripravovať a ako dlho.

Varíme zeleninu

Zelenina uvarená v pare má výrazne vyššiu koncentráciu vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov ako tá, ktorá bola uvarená klasicky vo vode. U brokolica je to až o 60%! Navyše, zelenina nestratí svoj pevný tvar ani prirodzenú farbu a vôňu, ktorá povzbudzuje chuťové bunky.

A čo príloha?

Veľmi chutné sú zemiaky, ktoré varením v pare nestratí svoj vysoký obsah vitamínov, ktorý sa pri bežnom varení vyvára do vody. Medzi ďalšie suroviny patrí ryža. Napríklad hnedá ryža by mala byť varená iba v pare, pretože len takto v nej zostáva vysoký obsah vitamínu B1. Cestoviny sa vám pri tejto príprave nerozvaří.

Varenie týchto príloh vám ale bude trvať o chvíľu dlhšie ako varenie zeleniny. Na druhú stranu ryža alebo zemiaky sú uvarené v pare trikrát rýchlejšie ako pri bežnej príprave. Pouhých 10 minút sa zemiaky varia v pare. V porovnaní s polhodinovým varením v hrnci je to veľký rozdiel. A to nepočítame úsporu energie!

Ako chutí ovocie varené v pare?

Chcete skúsiť niečo netradičné? Čo takhle ananás ako príloha? Uvarte v pare aj ovocie! Odporúča sa pripraviť ovocie aj so šupkou a olúpať až po uvarení, aby sa zachovali všetky vitamíny a ďalšie výživné zložky.

A aké je mäso pripravené v pare?

Mäso vďaka varenie v pare nestratí svoju šťavnatosť a prirodzenú chuť. Pripravte si mäso bez zbytočných karcinogénnych látok, ktoré sa dostávajú do mäsa pri smažení, fritovaní alebo grilovanie!

Chutia vám ryby?

Ale nie také, ktoré sa pri servírovaní na tanieri rozpadnú na niekoľko častí, ktoré len zďaleka pripomínajú rybu? Uvarte si rybu v pare! Je to jeden z najlepších spôsobov prípravy, kedy ryby nestratí svoj tvar, pretože para nepoškodí ich štruktúru.

Chcete mať rýchlo navarené?

Nebaví vás čakanie u platne, než sa jedlo uvarí? Skúste uvariť celý obed o dvoch chodoch v parnom hrnci! V spodnej nádobe uvarte polievku, do prvého parného nástavca vložte mäso, do druhého nástavca prílohu a do tretieho nástavca zeleninu. Zapnite si stopky alebo strážte čas a približne za 20-30 minút máte hotovo!

A na záver niekoľko praktických tipov:

* Ochucovať a koreniť pokrm je dobré až na záver varenia. Para totiž soľ a ostatné koreniny "zmyje" z povrchu suroviny a koreniny sa potom nedostane dovnútra.
* Najlepšie je pripravovať kúsky približne rovnakej veľkosti. Podľa veľkosti a sily kúskov surovín sa odvíja čas varenia.
* Ak pripravujeme väčšie množstvo jedla, doba varenia sa predĺži.
* Na záver varenia už len popriať dobrú zdravú chuť!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: