Upečte si domáci chlieb - domáca pekáreň

Nebaví vás každý deň skoro vstávať, aby na vás v obchode zostalo aspoň nejaké pečivo? Máte radšej čerstvé pečivo? Upečte si domáci chlieb, kedykoľvek budete mať chuť! Hitom súčasných kuchýň sa stali domáce pekárne!


Pomôžu s prípravou domáceho chleba alebo ďalšieho pečiva! Odhoďte spomienky na ručné miešanie cesta a veľa špinavého riadu! To všetko za vás urobí modernú domácu pekáreň!

Ako sa pečie v domácej pekárni?

Príprava pečiva v domácej pekárni je veľmi jednoduchá. Záleží však aj na type pekárne. Všetky suroviny nasypete do pekárne, tá je premieša a tým vzniká cesto, ktoré nechá vykysnúť a upečie. Vy potom už len po upečení vyberiete čerstvé domáce pečivo.

Podľa čoho vyberať domácu pekáreň?

Na slovenskom trhu je v súčasnosti široký výber domácich pekární. Chcete malý či veľký chlieb? Podľa typu pekárne si môžete upiecť chleba vážiace 500 - 1800g. Patríte k náročným zákazníkom, ktorí si potrpia na kvalitu výrobku? Potom pre vás môže byť rozhodujúci aj počet a funkcie programov. Najnovšie typy pekární dokážu pripraviť nielen chleba, ale aj ostatné pečivo alebo aj džemy. Väčšina sa však špecializuje iba na pečenie chleba.

Pečenia a ranné vstávanie

Máte radi k raňajkám čerstvý chlieb a nechce sa vám ráno vstávať, aby ste si ho pripravili? Potom práve pre vás je u každej pekárne nastavená funkcia "odložený štart". Vďaka nej si večer pripravíte všetky suroviny do pekárne, nastavíte čas, kedy chcete mať chlieb či pečivo pripravené a ráno vás milo prekvapí vôňa čerstvého chleba na raňajky!

Koľko má byť hnetačov?

Pekáreň určite nevyberajte podľa počtu takzvaných hnetačov, obvykle býva jeden, ale u niektorých pekární môžu byť aj dvaja. Tieto hnetače spracúvajú cesto, ale nevýhodou je, že v ceste zostávajú aj počas pečenia, takže v chlebe potom zostáva diera. A ak sú v pekárni dvaja hnetače, máte vnútri chleba dve takéto diery. Navyše, domáce pekárne nie sú tak rozmerné, aby cesto nedokázal umiesiť jeden hnetač.

Ovládanie domácej pekárne

Každá pekáreň má digitálny displej. Problémom môže byť, že tlačidlá sú opísané zvyčajne v anglickom alebo nemeckom jazyku. Len veľmi málo pekární má menovkami v českom jazyku. Spokojní zákazníci ale tvrdí, že si časom dokážu zapamätať tých niekoľko výrazov v cudzom jazyku. A ak nemáte pamäť na cudzie slová, môžete si jednoducho položiť vedľa pekárne český preklad slovíčok uvedených na pekárni. Samozrejme, že každá pekáreň má priložený opis aj záručný list v slovenskom jazyku.

A čo spotreba energie?

Spotreba elektrickej energie nie je tak veľká, ako sa môže zdať. Aj keď je doba prípravy pomerne dlhá, pekáreň po celú dobu nejede na plný výkon. Pri miešaní a kysnutie cesta má pekáreň výrazne nižšiu spotrebu ako pri pečení. Podstatné je, aké cesto pripravujete. Ak je tuhšia, spotreba je samozrejme o niečo vyššia.

Ako vyzerá chlieb z domácej pekárne?

Vďaka tvaru domácich pekární, ktorý je zvyčajne hranatý alebo mierne zaoblený, je chlieb z domácej pekárne prispôsobený tomuto tvaru. Kôrka chleba je tenšia a jemnejšia, iba z hornej strany je o trochu silnejší a chrumkavejšia.

Domáci chlieb - ako sa pečie?

Existuje množstvo receptov na chutný domáci chlieb, bagety či iné pečivo. Skúste si sami upiecť celozrnný, tmavý, pšeničný-ražný, slnečnicový, bezlepkový či sladký chlieb! Všetko záleží na tom, aké ingrediencie použijete. V obchodoch nájdete rôzne druhy múky či ďalších prísad ako sú napríklad sezamové, slnečnicové, tekvicové semienka alebo rasca či ďalšie koreniny. Do sladkého chleba môžete pridať hrozienka, oriešky či rôzne druhy sušeného ovocia.

Je možné zmes na chleba aj kúpiť?

Pre tých, čo si chcú uľahčiť prácu je tu dobrá správa - v obchodoch si môžete zakúpiť aj hotové zmesi na prípravu pečiva! Túto zmes potom iba vysypete do pekárne, zalejete vodou a môžete zapnúť pekáreň. Výhodou je, že nemusíte mať obavy, či sú suroviny v správnom pomere.

Chleba, bagety, veky, vianočky ...

Áno, aj to možno v domácej pekárni upiecť. Všetky druhy pečiva, aké si spomeniete! A u niektorých najnovších pekární výrobcovia dokonca uvádzajú, že v pekárni možno pripraviť aj džem.

Ako dlho trvá pečenie chleba?

Záleží na druhu chleba, ale obvyklá doba prípravy je 3-5hodin. Samozrejme pekárne majú aj zrýchlený program, vďaka ktorému je možné upiecť chlieb už za dve hodiny, ale tento program nie je príliš odporúčaný, chleba je totiž nedopečený. Rýchly alebo zrýchlený program sa používa, len ak je uvedený v recepte.

Nadštandardné funkcie pekárne:

Domáca pekáreň vám môže byť výborným pomocníkom aj pri príprave kvásku na koláče či džemu. Nebaví vás ručné miešanie cesta na koláče? Všetky suroviny vložte do pekárne, zapnite program pre miešanie a kysnutie cesta a za chvíľu máte hotovo! Vyberiete kvások z pekárne a môžete pripravovať koláče, vdolečky, štrúdľu a ďalšie!

Chcete ušetriť čas pri príprave džemu?

Uvarte si džem v pekárni! Všetky suroviny vložte do pekárne, ktorá bude ovocie pri vysokej teplote viac ako hodinu rovnomerne miešať. Horúcu zmes potom už len vlejeme do pohárikov! V špeciálnych pekárňach si môžete dokonca pripraviť aj domáce jogurt, ale je nutné, aby pekáreň mala regulovateľnou teplotu.

Príprava v pekárni versus pečenie v rúre

Niekto môže namietnuť, že domáci chlieb si môže upiecť aj v rúre. Samozrejme aj to je možné. Ale zvážte úsporu času i námahy pri použití domácej pekárne! Spomeňte si, koľko času zaberie správne zamiesené cesta a umytie riadu! Pri pečení v rúre musíte chlieb kontrolovať, aby sa nepopálil, ale pri pečení v pekárni stačí zapnúť správny program a pekáreň už si s tým poradí. Výhodou tiež je, že klasická rúra má vyššiu spotrebu energie ako domáca pekáreň.

Ušetrite svoje financie!

V dnešnej dobe, kedy sa neustále zvyšuje cena potravín, sa vám investícia do domácej pekárne zanedlho určite vráti. Zvážite Ak výšku nákladov-cena surovín na prípravu chleba a spotreba elektrickej energie-zaručene zistíte, že domáca pekáreň sa oplatí.

Niekoľko rád pri príprave chleba:

* Ak nechcete piecť chleba z hotových zmesí, môžete si nájsť niekoľko receptov na internetových stránkach. Je ich tam skutočne veľa. K pekárnám síce výrobcovia prikladajú niekoľko receptov, ale neodporúčajú sa, pretože suroviny sú obvykle uvedené v nesprávnom pomere.
* Po upečení chlieb vyberte z pekárne, nechajte chvíľu vychladnúť, aby sa lepšie krájel. A ak sa vám zdá kôrka príliš tvrdá, potrite ju hneď po upečení vodou, aby zmäkli.
* Na čistenie pekárne používajte vždy len navlhčenú handričku s trochou čistiaceho prostriedku. Neodporúča sa používať agresívne čistiace prostriedky alebo hrubé drôtenky, aby sa nepoškodila vnútorná forma.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: