Talianska kuchyňa

Keď povieme Talianska kuchyňa, vybaví sa nám predovšetkým pizza a cestoviny. Talianska kuchyňa však ukrýva nespočetne kulinárskeho umenia, je typická pestrosťou ingrediencií, rozmanitú chuťou a naviac zodpovedá moderným trendom zdravého stravovania.


Talianska reštaurácia Amici miei - Praha

Ak ste milovníci talianskej kuchyne, neváhajte a navštívte taliansku reštauráciu Amici miei v samotnom srdci Prahy, ktorá Vám exluzívne ponúka taliansku kuchyňu, pripravenú denne z čerstvých surovín. Nechajte sa zlákať vôňou talianskej kuchyne a príďte si vybrať z veľkého výberu talianskych jedál. Odporúčame ochutnať prvotriedne vína, ktoré reštaurácia Amici miei ponúka.

Prostredie, ktoré je veľmi útulné a príjemné, môžete využiť k romantickej večeri, špeciálne príležitosti a alebo obchodnému rokovania. Prostredie je tiež unikátny svojimi vysokými stropmi a presvetlenými priestorom, v ktorom vyniknú farby, taliansky nábytok a tiež sklenené lustre z preskleného Murano. Personál reštaurácie má ku každému klientovi individuálny prístup podľa jeho požiadavkám. Dôležitým detailom je pre pani majiteľku, aby sa aj tí najmenší návštevníci v reštaurácii cítili dobre, a preto má reštaurácia k dispozícii hračky pre deti. Pani majiteľku Jitku Klementová v reštaurácii zastihne skoro každý deň, pretože je pre ňu veľmi dôležité či môže byť k dispozícii hosťom a starať sa o ich spokojnosť.

Estetika pre šéfkuchára v reštaurácii Amici miei je veľmi dôležitá. Šéfkuchár reštaurácie asistoval v rôznych častiach sveta presláveným kuchárom. Každého zákazníka prekvapí svojimi exkluzívnymi nápadmi. Veríme, že ak navštívite Prahu, tak sa Vám oplatí ochutnať jízdlo z reštaurácie Amici miei.

Špeciality talianskej kuchyne

* Carpaccio-predjedlo. Na veľmi tenké plátky nakrájané surové hovädzie mäso zo sviečkovice, na tanieri pokvapkané citrónom, olivovým olejom a čerstvo mletým korením. Niekedy sa pridáva strúhaný parmezán alebo hľuzovka. Carpaccio sa robí aj zo surových rýb (tuniak alebo losos).
* Lasagne - obľúbený zapečený pokrm z platových širokých rezancov, prekladaných najrôznejšie náplňou, najčastejšie mletým mäsom a paradajkovou omáčkou alebo špenátom a syrom, možných variantov je nespočet.
* Minestrone - známa zeleninová polievka vo vývare, niekedy sa do nej pridávajú cestoviny.
* Panna cotta - taliansky zákusok. Jedná sa o varenú smotanu s mliekom cukrom a želatínou. Po vychladnutí získava dezert charakter pudingu, zvyčajne sa podáva s karamelom alebo ovocnými omáčkami spolu s čerstvým ovocím.
* Pizza - kto by nepoznal najznámejšie talianske jedlo na svete, ktorým je bezpochyby pizza, čo je koláč spravidla kruhového tvaru z veľmi tenkého cesta a najrôznejších ingrediencií na neho nakladených a zapečených v peci. Existujú snáď tisíce druhov pizze, ale najznámejší je určite Pizza Margherita, ktorá je zložená len z paradajok, bazalky a mozarelly alebo Pizza ai quattro Formaggi - lahodná pizza zo 4 druhov syra.
* Prosciutto e Melone - ľahký predkrm, jedná sa o nakrájanú sušenú šunku, predovšetkým parmskú a plátky cukrového melónu.
* Risotto - tradičné talianske jedlo z ryže. Variant je veľa, pridávajú sa huby, mäso, ryby, víno, syr, korenie a zelenina. Používa sa špeciálna ryža Carnaroli, Arborio. Toto rizoto sa od nášho "slovenského" líši aj tým, že je veľa krémovej, nie je suché.
* Tiramisu - slávny dezert z piškót so syrom mascarpone, kávou, smotanou a cukrom, pri servírovaní sa roznášať kakaom.

Ingrediencie Talianske kuchyne

* Cestoviny (penne, Fusilli, tortellini, ravioli, tagliatelle, gnocchi, spaghetti, farfalle, lasagne)
* Syry (parmezán, gorgonzola, mozarella, mascarpone, mantanella, grasso, Pecorino, ricotta, taleggio, parmiggiano, cacciocavallo)
* Zelenina (artičoky, baklažány, cukety, paradajky, kapary). Talianske recepty sú hojne zastúpené zeleninou, a to vo všetkých podobách, či už varenú, marinovanou, pečenú alebo grilovanú
* Olivy (zelené vykôstkované, zelené s paprikou, čierne vykôstkované, čierne s kôstkou, presušený čierne s kôstkou, sušené čierne na slnku v oleji s kôstkou, pečené čierne s kôstkou)
* Olivový olej
* Bylinky (bazalka, tymian, oregano, šalvia, rozmarín)
* Huby
* Ryža
* Morské plody (ustrice, raky, kraby, mušle, homáre, langusty, ryby)
* Mliečne výrobky
* Káva (Lavazza Quality Rossa, Pellini Espresso Casa
* Víno

Talianske cestoviny

Talianske cestoviny patrí k vyhláseným artiklom po celom svete. Nikde inde je nedokážu vyrobiť v tak originálne konzistencii, ako práve v Taliansku. Základom talianskych cestovín je semolina, talianska tvrdá pšenica.

Talianske syry

V Taliansku je okolo štyroch stoviek rôznych talianskych syrov.

*
Asiago
Charakteristika syra: syr sa vyrába z kravského mlieka ako vyzretý (Asiago d'Allevo) s minimom tuku 34%. Je dodávaný v bochníkoch s priemerom 30 - 36 cm, hrúbkou 9 - 12 cm a vážiacich 8 - 12 kg, alebo ako čerstvý (Asiago pressato) s obsahom tuku najmenej 44% o váhe 11 - 15 kg.

Oblasť výroby syra: provincie Vicenza a Trento a malá časť provincie Padova a Treviso.

*

Bra

Charakteristika syra: aromatický syr silné chuti z kravského mlieka. Syr je dodávaný v bochníkoch o váhe 6 - 8 kg, priemerom 30 - 40 cm a hrúbkou 7 - 9 cm.

Doba zrenia syra: syr v najtvrdšie variante zreje dokonca pol roka, má aspoň 32% tuku.

Oblasť výroby syra: provincie Cuneo.

* CanestratoI Pugliese
Charakteristika syra: tvrdý ovčí syr. Ktorý sa dodáva sa v bochníkoch o váhe 7 - 14 kg, priemer 25 - 34 cm a hrúbkou 10 - 14 cm.

Doba zrenia syra: syr zreje od dvoch až do desiatich mesiacov, potom má minimálne 38% tuku.

Oblasť výroby syra: provincie Foggia a časť provincie Bari.

* Fontina
Charakteristika syra: syr z kravského mlieka jemnej ovocnej chuti. Bochníky váži 8 - 18 kg, sú 7 - 10 cm hrubé, 30 - 45 cm v priemere.

Doba zrenia syra: syr zreje tri mesiace a má min. 45% tuku.

Oblasť výroby syra: údolia Aosta.

*
Gorgonzola
Charakteristika syra: syr s modrou plesňou, výraznou chuťou a vôňou. Je z kravského mlieka. Bochníky majú 6 - 13 kilogramov s priemerom 25 - 30 cm, hrúbke 16 - 20 cm.

Doba zrenia syra: syr zreje dva až tri mesiace, má aspoň 48% tuku. Podľa stupňa zrelosti rozoznávame tri typy: bianco je veľmi mladý a modrej žilky sa ešte neprejavili. Dolce má jemnú chuť a žilky ušľachtilej plesne sú už dobre znateľné. Picante je jednoducho pikantná, husto prokvetlý modrou plesňou.

Oblasť výroby syra: Lombardia a Piemont.

* Grana Padano
Charakteristika syra: tvrdý syr plné a jemne pikantnú chuť. Obrovské bochníky váži 24 - 40 kg, majú priemer 35 - 45 cm a hrúbku 18 - 25 cm.

Doba zrenia syra: syr zreje najmenej pol roka, ale tiež až dva roky, má minimálne 32% tuku.

Oblasť výroby syra: prakticky na celom severe Talianska.

* Monte Veronese
Charakteristika syra: delikátna syr z kravského mléka.Bochníky váži 7 - 10 kg, sú hrubé 7 - 11 cm a majú v priemere 25 - 35 cm. Obsahuje aspoň 44% tuku. Variant d'Allevo má minimálne 30% tuku.

Doba zrenia syra: zreje mesiac, variant d'Allevo zreje najmenej 90 dní.

Oblasť výroby syra: dediny v južnej časti provincie Verona.

* Mozzarella di Bufala Campana
Charakteristika syra: svieži čerstvý syr z byvolieho mlieka, s nádychom pižma a divých rastlín.

Oblasť výroby syra: Kampánia a Lazio.

* Murazzano
Charakteristika syra: jemný, mierne aromatický syr čisto z ovčieho mlieka alebo zmesi ovčieho, ktorého musí byť minimálne 60%, a kravského. Predáva sa v bochníčcích s priemerom 10 - 15 cm a výškou 3 - 4 cm. Váži 300 - 400 gramov a má minimálne 50% tuku v sušine.

Oblasť výroby syra: provincie Cuneo na severozápade Talianska pri hraniciach s Francúzskom.

* Quartirolo Lombardo
Charakteristika syra: aromatický, jemne trpký mäkký syr dodávaný v blokoch o strane 18 - 22 cm a hrúbkou 4 - 8 cm, ktoré váži 1,5 - 3,5 kg. Má aspoň 30% tuku v sušine.

Doba zrenia syra: v čerstvej variante zreje päť dní až jeden mesiac.

Oblasť výroby syra: provincie na severe: Brescia, Bergamo, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Miláno, Pavia a Varese.

Talianske lahôdky

* Parmská šunka - kto by aspoň raz neochutnal sušenú šunku z Parmy.
* Sušené paradajky
* Nakladaná zelenina

Talianske víno

Taliansko patrí medzi najdôležitejšie európske výrobcov vína. Víno vyrábané od severu krajiny až po Sicíliu.

Najznámejšie vína:

* Chianti
* Proseč
* Barolo
* Lambrusco
* Brunello di Montalcino


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: