Sušené ovocie

Sušené ovocie je zdravou sladkosťou, napriek tomu sa neteší veľkej obľube. Sušenie ovocia je jednou z metód konzervácie potravín. Ovocie si môžete usušiť aj doma v rúre alebo na slnku. Neviete ako na to?


Nasledujúci článok Vám poskytne základné informácie týkajúce sa sušeného ovocia, jeho sušenie a jeho využitie.

Prečo ovocie sušiť

Sušenie ovocia je najstarší spôsob konzervácie potravín. Sušenie výrazne predlžuje trvanlivosť ovocia. Môžete ho využiť ak nemáte doma ovocie čerstvé. A rovnako ako čerstvé i sušené ovocie je bohaté na vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6 a minerály. Sušením ovocia stratí väčšinu svojej vody, preto má výraznejšiu chuť. Nevýhodou však je, že tým stráca aj vitamín C a vitamín D. Sušené ovocie obsahuje 60% - 70% prírodných cukrov, ktoré sú veľmi ľahko stráviteľné. Sušené slivky sú navyše skvelými antioxidanty.

V čom ovocie sušiť

Sušička ovocia

Ovocie môžete sušiť pomocou sušičky ovocia. Potraviny absorbujú teplo a vlhkosť následne uvoľňujú v podobe vodnej pary. Sušička ovocia sa môže používať na konzerváciu nielen ovocie, ale aj zeleniny, korenia či húb. Tradičné sušička ovocia sa skladá zo sieťky, či mriežky na ktorej sa ovocie vešia nad zdroj tepla. K sušenie dochádza pomocou prúdenia teplého vzduchu od zdroja tepla nahor. Elektrická sušička sa skladá elektromotora ohřívajícího vzduch. Solárne sušička ovocia vytvára prúdiaci teplý vzduch pomocou slnečnej energie.

Ďalej môžete využiť aj tradičného spôsobu sušenie na slnku, alebo aj sušenie v rúre.

Ako ovocie sušiť

K sušenie by sa malo používať ovocie čerstvé a zrelé v čo najkratšom čase od zberu. Ovocie by sa malo tiež umyť. Ak ovocia naporcuje na menšie kúsky, skrátite tým dobu jeho sušenia. Pred samotným sušením sa ovocie môže ešte predhriať vo vode, čo napomáha napríklad u ovocia s hrubšou šupkou k skráteniu doby sušenia. Pomocou ananásovej šťavy sa dá predísť nežiaducemu sčernetí ovocie. Najčastejšie sa sušia jablká (křížaly), hroznové víno (hrozienka), marhule, slivky, paradajky a citrusy. Ak ovocie obsahuje jadro, nezabudnite ho vybrať. Sušenie ovocia s jadrom a kôstkami nielen že proces sušenia zbytočne spomaľuje, ale naviac nedosiahnete ideálneho usušenia.

Ako skladovať sušené ovocie

Sušené ovocie by sa malo skladovať vo vzduchotesnej nádobe. Táto nádoba ovocia chráni pred prachom a zabraňuje napadnutiu ovocia ovocnými muška. Ďalej pomáha udržovať jeho vlhkosť, farbu, chuť a výživové hodnoty. Ideálna teplota pre skladovanie sušeného ovocia je 10 ° C. Sušené ovocie môže byť aj zmrazené a tým dlhšie uchovalo.

Konzumácia sušeného ovocia

Sušené ovocie je bohaté na cukry, jeho kalorická hodnota je teda vysoká. Ovšem je zdravšie ktoré iné sladkosti a to vďaka obsahu len prírodných cukrov a žiadneho tuku. Môže teda slúžiť ako alternatíva príjmu sacharidov pri diéte. Nejkaloričtější sú banány, marhule a broskyne. Ale napríklad sušené jablká, ananás a jahody majú kalorickú hodnotu nižšiu ako čerstvé.

Kupovanej sušené ovocie

Výhodou kupovaného ovocia je, že si ho môžete kúpiť kedykoľvek, aj keď práve nie je sezóna daného ovocia a nemusíte nič sušiť. Nevýhodou však je, že môže obsahovať oxid siričitý, ktorá sa pridáva kvôli farbe au citlivých osôb môže spôsobiť bolenie hlavy a nevoľnosť, u astmatikov i alergickú reakciu. Preto radšej kupujte sušené ovocie v biokvalite, ktoré oxid siričitý neobsahuje.

Plusy sušeného ovocia

* Sušené ovocie podporuje zažívanie a pôsobí ako prírodné preháňadlo, predovšetkým potom slivky.
* Ovocie môžete sušiť aj bez sušičky ovocia jednoducho v rúre, alebo na slnku.
* Je chutné a dodáva veľké množstvo vitamínov.
* Dá sa dlhšie skladovať.
* Slúži ako ochucovadlo pokrmov.
* Obsahuje len prírodné cukry a je ľahko stráviteľné.

Pri sušení v rúre sa začína na nízkej teplote okolo 20 ° C a až potom teplotu zvyšujeme na 50 ° C až 70 ° C, ku koncu sušenie teplotu zase znížime. Rúru však nechajte pootvorené, aby z nej mohla unikať para. Pri prvom sušenia je ťažké odhadnúť kedy a akú teplotu na rúre nastaviť, avšak pri ďalšom už to bude jednoduchšie. Ovocie môžete rozložiť priamo na plech, alebo ho poskladať na rošty. Pre sušenie nepoužívajte teplotu vyššiu ako 85 ° C, ovocie pri nej stráca nielen farbu, ale aj väčšinu vitamínov.

Správne usušené ovocie

Správne usušené ovocie je pružné a vhodné ku žuvanie a ak ho stlačíte nevyteká z neho šťava. Sušené ovocie obsahuje menej ako 5% vody.

Využitie sušeného ovocia

Sušené ovocie sa hodí k priamej konzumácii, môžete ho ale pridať napríklad do bieleho jogurtu, do lekváre na chleba alebo vianočku. Zo sušených jabĺk môžete upiecť aj jablkový nákyp, jeho chuť potom bude viac jablčná. Ďalej sa dá pripraviť napríklad ryžový nákyp so sušenými marhuľami a tiež môžete sušené ovocie nasypať na palacinky. Všeobecne sa dá povedať, že ovocie v akomkoľvek pokrmu môže byť nahradené svojou sušenú formou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: