Spirulina - sladkovodná riasa

Spirulina bola vedci pomenovaná ako "potrava budúcnosti". Prečo tomu tak je? Jedná sa o rýdzo prírodný produkt, riasu, ktorá je unikátna svojou rastovou schopnosťou, schopnosťou prežiť a jedinečnú čistotou bez toxických látok.Poďte sa s ňou viac


Čo je to Spirulina?

Spirulina sa radí medzi riasy, ktoré ponúkajú ľudskému telu rad prospešných vlastností, látok, ktoré podporujú zdravie, psychickú i fyzickú kondíciu. Spirulina je jednobunková modrozelená riasa, ktoré sa dobre darí v horúcich sladkých vodách. Vďaka svojim jedinečným rastovým vlastnostiam rastie vo veľkých zoskupeniach vo voľnej prírode.

Meno Spirulina je odvodené od latinského slova, ktoré znamená špirála. Z buniek vzniká pri jej formovaní vlákno, ktoré má podobu klasickej špirály. Tento názov sa teda uplatnil pre jej pomenovanie, ktoré je charakteristické pre samotný vzhľad.

Spirulina je buď prírodného pôvodu, alebo sa v súčasnosti pestuje na rozsiahlych plantážach a využíva sa v potravinárskom priemysle ako doplnok zdravej výživy.

Potrava budúcnosti

Spirulina si vyslúžila unikátne prezývku "potrava budúcnosti". Táto riasa je úžasná v tom, že dokáže v sebe koncentrovať vysoký podiel výživných látok, ktoré sú potrebné pre ľudský organizmus. Obsah týchto látok je vyššia ako u iných rias, ktoré sa tiež využívajú ako doplnky stravy, preto získava popredné postavenie na pomyselnom rebríčku.

Ako príklad je dobré uviesť, že Spirulina v sebe obsahuje 65 až 71 percent proteínov so všetkými zásadnými a podstatnými aminokyselinami vo vyváženej kombinácii. V porovnaní s hovädzím mäsom, ktoré obsahuje len 22 percent proteínov, je táto hodnota viac ako veľavravná.

Obsah látok vo Spirulina

Ako už bolo spomenuté, Spirulina dokáže nahradiť veľkú časť základnej stravy, ktorú potrebujete pre výživu organizmu. Všetko je založené aj na účinné fotosyntéze, ktorá je oproti fotosyntéze bežných zelených rastlín až 3 krát vyššia (okolo 10 percent).

Vo Spirulina sú obsiahnuté tieto látky:

* Proteíny obsahujúce aminokyseliny
* Železo, vápnik, horčík, mangán, draslík, selén, zinok
* Pigment
* Komplexné prírodné rastlinné cukry
* Vitamín B
* Betakarotén
* Enzýmy (v rôznych formách)
* Bioflavonoidy

I cez to, že sa jedná o jednobunkový organizmus, dosahuje Spirulina úctyhodnej dĺžky až 0,5 mm. Spirulina je takto viditeľná voľným okom. Jednoduchá schopnosť rozmnožovať sa a výborná prispôsobivosť životu v kolóniách robí zo tejto riasy rozsiahlu rastlinnú masu. Týchto vynikajúcich vlastností je využívané práve pri umelom pestovaní tejto riasy.

Delenie rias podľa farbivá

Každá riase je charakteristická svojim prevládajúcim sfarbením, ktoré jej bolo dané do vienka. Riasy takto delíme na modrozelené, zelenej, červenej a hnedej. Spirulina patrí do modrozelených variantov.

Farba Spirulina je tvorená nasledujúcimi zložkami:

* Existencia chlorofylu - dodáva riase zelené sfarbenie
* Fykocianin - sú to modré pimento v bunkovej štruktúre, dodávajú riase modrého nádych

Spirulina a prostredie pre jej rast

Spirulina je síce príbuzná s chaluhami (morskými riasami), ale v žiadnom prípade sa o morskú rastlinku nejde.

Preferuje prostredie sladkovodných rybníkov a nádrží, ktoré majú vysoko zásaditú vodu. PH vody sa tu pohybuje od 8 do 11. V alkalickom prostredí veľmi ťažko prežívajú iné mikroorganizmy, čo dáva tejto riase veľkú konkurenčnú výhodu. Má svoje vlastné prostredný, ktoré je hygienicky čisté, netoxické.

Spirulina veľmi dobre prospieva vo vode od 32 až 45 stupňov Celzia a dokáže prežiť aj teplotu až 60 stupňov Celzia.

Špeciálne druhy Spirulina

V prírode existujú špeciálne druhy Spirulina, ktoré sa adaptovali na prostredie, v ktorom rastú. Ide o oblasti, ktoré je negatívne ovplyvnil vysokými teplotami. Rybníky alebo nádrže, v ktorých Spirulina rastie, sa pod vplyvom vysokých teplôt vyparí az riasy vzniká tzv spiace alebo nečinná forma. Táto forma zostáva prichytená na skalách aj pri 70 stupňoch Celzia.

V tomto spiacim stave sa modrozelená riasa pokryje bielu "inovaťou". Z riasy vychádza omamná sladká vôňa, ktorá vznikla premenou 71 percent proteínov na polysacharidy. Niektorí vedci špekulujú, že pokrm, ktorým sa živili putujúci Izraelčanmi a ktorý opisujú ako zázrak skál s chuťou hostie, bola forma suché riasy Spirulina.

Pre zdravú výživu sú najviac využívané tieto druhy Spirulina:

* Spirulina maxima
* Spirulina platensis

Nezávadnosť Spirulina

Vďaka podmienkam, v ktorých sa darí tejto riase, je zabezpečená absolútna zdravotnú nezávadnosť. Riasa nemôže byť nakazené infekcií alebo inými splodinami. Dôvod je jednoduchý. Riase sa dobre darí v teplých a zásaditých vodách.

Tieto vody nie sú v žiadnom prípade vhodné pre iné organizmy. Tým, že v týchto vodách nežijú iné druhy, nemôže dochádzať k toxikaci Spirulina splodinami z ostatných organizmov.

Týmto sa Spirulina stáva najčistejšie a najviac sterilné potravinou, ktorá sa nachádza v našej prírode. Ďalšou nespornou výhodou je jej odolnosť a adaptácie na vysoké teploty. U väčšiny zelených potravín dochádza ku zničeniu všetkých výživných látok pod vplyvom horúčavy. Spirulina sa týmto podmienkam prispôsobila a uchováva si tak svoju výživnú hodnotu.

Spirulina je "nukleárna rostllina"

Toto prirovnanie dali vedci tejto úžasnej riase právom. Znamená jedinečný, výnimočný, inde nedošlo k, unikátne.

Spirulina je vývojovým vrcholkom medzi rastlinami a zvieratami. Je považovaná za "nadrostlinu", kedy tejto riase chýba v jej štruktúre tvrdá membrána z celulózy, ktorá je práve typická pre rastlinnú ríšu. Týmto charakteristickým prvkom sa radí bližšie k zvieratám, nespĺňa podmienku pre špecifikáciu rastlín.

Metabolický systém je naopak založený na princípe fotosyntézy, čo je jedinečným znakom rastlinnej ríše. Spirulina sa tak pohybuje na pomedzí týchto dvoch skupín.

Svetovej využitie Spirulina

Spirulina sa využíva najmä pre svoju vysokú výživovú hodnotu (proteíny) a betakarotén. Svetovou zdravotníckou organizáciou bola táto riasa použitá ako podporný výživový prostriedok pre podvyživené indiánske deti. Tento úspešný program napomohol deťom, ktoré z nedostatku vitamínu A mohli oslepnúť. Ich strava bola natoľko chudobná, že slepota bola prejavom silného nedostatku tohto vitamínu.

Druhou významnou látkou, ktorá bola vo Spirulina skúmaná, je vitamín B12. Vysoký obsah tohto vitamínu v riase sa však vyskytuje v nepoužiteľné forme. Vitamín B12 je nutný výživový prvok pre vegetariánov a vegánov. Spirulina však dodáva do tela aj nevhodnou formu tohto vitamínu, ktorý nakoniec blokuje vstrebávanie "dobrého" vitamínu B12 z ostatných zdrojov potravy.

Spirulina

V rozprávanie o Spirulina ste sa zoznámili s pôvodom riasy, jej prirodzeným prostredím pre rast a existenciu, jej nesporné klady ako čistého prírodného produktu.

Nabudúce sa zameriame na jej konkrétne využitie ako doplnok zdravej výživy a pozrieme sa na jej konkrétne zloženie.

Zameriame sa na tieto kapitoly:

* Zloženie Spirulina a účinky jednotlivých látok
* Liečba chorôb, prevencia pomocou Spirulina
* Ako chudnúť sa Spirulinou?
* Nežiaduce účinky
* Je Spirulina vhodná pre každého?
* Balenie Spirulina na pultoch

Spirulina je výživový doplnok, ktorý dokáže dodať telu rad vitamínov a minerálov, zabezpečuje prísun proteínov, ale aj svojím zložením napomáha napr. pri redukcii hmotnosti.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: