Spirulina - najbohatší z prírodných zdrojov živín

Sladkovodné modrozelená mikroriasy Spirulina je jedinečná svojimi účinkami na ľudské zdravie. Je bohatá na vitamíny, minerály a ďalšie živiny, vďaka ktorým môžete výrazne zlepšiť Váš zdravotný stav. Spoznajte s nami jej jedinečné vlastnosti.


Vedecké výskumy spojené s účinkami Spirulina na ľudské zdravie

V roku 1986 prebehol výskum, kedy vedci zistili výrazný úbytok váhy u obéznych pacientov, ktorí po štyroch týždňoch konzumovali sladkovodné mikroriasy Spirulina. Samozrejme sa pri tomto nesmie zabúdať na rovnováhu medzi energetickým príjmom a energetickým výdajom.

Výskyt divoko rastúce Spirulina

V súčasnosti na svete zostala len tri jazerá, kde môžete nájsť divoko rastúce Spirulina, a to v Afrike jazero Čad, v južnej Amerike Teskoko av Číne v provincii Junnan jazero Czinchaj.

Účinky Spirulina na ľudský organizmus

* Spirulina má protivírusový účinok
* Redukuje cholesterol
* Kontroluje hladinu cholesterolu
* Znižuje krvný vysoký tlak
* Kontroluje krvný tlak
* Zvyšuje laktáciu mlieka u dojčiacich žien
* Spirulina je vhodná pre normalizáciu sexuálneho libida mužov i žien
* Spirulina je účinná pri zvýšenom potení
* Kyselina gama-linolenová obsiahnutá vo Spirulina má schopnosť znížiť hladinu cholesterolu, zlepšiť priebeh zápalových procesov v oblasti srdca a ciev, znížiť zvýšený krvný tlak, znižuje riziko vzniku infarktu myokardu alebo jeho opakovanie
* Kyselina gama-linolenová môže svojím zásahom do regulačných hormonálnych systémov organizmu pomôcť tlmiť nepríjemné ťažkosti
* Kyselina gama-linolenová svojimi tonizujícími účinkami zachováva zdravie u osôb duševne i fyzicky pracujúcich, dospievajúcej mládeže aj starších osôb
* Pomáha pri cukrovke
* Stabilizuje hladinu krvného cukru
* Dodáva potrebné minerály, vitamíny a živiny
* Podporuje krvotvorbu
* Podporuje správnu funkciu kĺbov
* Má vysokú výživnú hodnotu v detskej výžive
* Má preukázateľný vplyv pri stimulácii vzniku nových červených a bielych krviniek
* Podporuje chudnutie - Spirulina pomáha udržiavať stále koncentrácie cukrov a aminokyselín v krvi, tým mozog nezačne signalizovať hlad, a to ani v čase, keď je Váš žalúdok úplne prázdny. Pretrváva aj u nás pocit, že je naše telo nasýtené).
* Zvyšuje imunitu organizmu
* Ovplyvňuje chemické procesy v mozgu as nimi napríklad chuť k jedlu (najmä na sladké), vôľu, náladu
* Je prevenciou chudokrvnosti
* Pôsobí ako prebiotikum, podporuje tvorbu Lactobacily a Bifi dobakterií
* Podporuje detoxikáciu obličiek a pečene
* Je účinná pri liečbe podvýživy a hypovitaminózy
* Zlepšuje črevnú mikroflóru
* Pomáha odstrániť chronickú zápchu
* Čistí tráviace ústrojenstvo
* Pomáha pri nedostatočnej výžive organizmu
* Vyhladzuje vrásky
* Chráni bunky pred radiáciou
* Podporuje kožné metabolizmus, hojí najrôznejšie rany a vredy
* Pomáha neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov
* Silne zvyšuje hladinu interferónu gama a interleukínov v ľudskom tele, kedy tieto látky sú kľúčové pri regulácii imunitného systému človeka.
* Ovplyvňuje energetické dráhy žalúdka, pankreasu, sleziny, tenkého čreva, hrubého čreva, pečene, žlčníka, srdca, osrdcovníka
* Pomáha osobám, ktoré vedú hektický život. Ochraňuje ich telo pred nepriaznivými vplyvmi z okolia.
* Spirulina a preparáty z nej sa odporúčajú pri liečbe rakoviny, v rekonvalescencii po ťažkej operácii.
* Spirulina je veľmi obľúbená a vyhľadávaná u ťažko pracujúcich a stresovaných osôb, a to vďaka vysokému obsahu bielkovín.

Kontraindikácie Spirulina

Spirulina sa neodporúča pri akútnych žalúdočno-črevných ochoreniach.

Použitie Spirulina konzultujte s ošetrujúcim lekárom, ak máte choré obličky, a ak Vám bolo odporučené obmedziť príjem bielkovín v strave.

Formy Spirulina, ktorú môžete zakúpiť

Zo Spirulina sa vyrábajú najrôznejšie preparáty a potravinové doplnky, ktorých užívanie má na ľudské telo blahodárne účinky. Môžete si vybrať Spirulina balenú v prášku a riasu si namiešať do jedla (do jogurtu, do nápoja ai), alebo si môžete Spirulina zakúpiť balenú v kapsliach alebo tabletkách, ktoré jednoducho prehltnete. Záleží na Vašej preferenciu.

Havajská Spirulina

Cyanobaktérií rodu Spirulina je vďaka svojmu vysokému obsahu bielkovín veľmi cenenou potravinou a potravinovým doplnkom. Jedná sa o unikátny riasu s veľkým množstvom živín a pigmentu, ktorá rastie v semibrakických vodách, zóne, kde sa miešajú slaná a sladká voda. Havajská Spirulina je pestovaná v pobrežných oblastiach Havaja (Kona) a je považovaná za najčistejšie na svete.

Havajská Spirulina je jedinečná svojim zdrojom proteínov a radu ďalších výživných látok nazvaných 100plus, ktoré sú tvorené napríklad vitamínom E, vitamínom B12, železom, vápnikom, ďalšími vitamíny, minerály, všetkými 9 esenciálnymi aminokyselinami, chlorofylom. Havajská kyselina ďalej obsahuje gama linolénovú kyselinu, antioxidanty.

Havajská Spirulina je vhodná pri posilňovaní, ako doplnok zdroja energie, keď sa Vám nedostáva, zabezpečuje zvýšenie odolnosti ľudského organizmu.

Havajská Spirulina bola základnou zložkou dávnej potravy Aztékov.

Výroba Havajské Spirulina

Havajská Spirulina rastie na Havaji, a to v špeciálnych sádku. Jej rast je podporovaný iba prírodnými nutrienty. Keď Spirulina dozreje, je následne pozbieraná, potom filtrovaná a vysušené. Výsledkom je perfektný stabilný prášok.

Vedecké objavy Havajské Spirulina

Vedecké štúdie dokázali, že Havajská Spirulina má najväčší imunitu posilňujúci potenciál zo všetkých doteraz skúmaných potravín. Po štrnástich dňoch užívania Havajské Spirulina došlo podľa štúdie až k desetinásobnému nárastu hladiny interferónu gama a interleukínov, ktoré sú rozhodne kľúčové v boji ľudského tela s mnohými patogény.

Bio Spirulina

BioSpirulina je 100% sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obsahujúce vzácne Fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, ako napr fykocyanín a sulfolipidy.

BioSpirulina dodá vášmu telu kompletné živiny a energiu a vyčistí ho úplne prirodzeným spôsobom. Aj konzumácia malého množstva tejto koncentrovanej potraviny denne výrazne prospeje celkovo Vášmu zdraviu.

Obsahové zloženie Bio Spirulina

* Bielkoviny - 65%
* Sacharidy - 18%
* Minerálne látky - 8%
* Tuky - 5%

Obsahové zloženie tukov v BioSpirulině, (mg/100g)

* Kyselina gama-linolenová GLA - 770 mg
* Kyselina linolová - 513 mg

Obsahové zloženie vitamínov v BioSpirulině, (mg/100g)

* Bioflavonoidy - 79 mg
* Inozitol - 66 mg
* Vitamín E - 19 mg
* Vitamín B2 - 6 mg
* Vitamín B1 - 3 mg
* Vitamín B3 - 3 mg
* Vitamín B6 - 3 mg
* Vitamín B12 - 0,05 mg
* Kyselina listová - 0,06 mg

Obsahové zloženie aminokyselín v BioSpirulině, (g/100g)

* Leucín - 9,3 g
* Kyselina glutámová - 6,1 g
* Metionín - 6,0 g
* Lyzín - 5,2 g
* Alanín - 4,9 g
* Arginín - 4,7 g
* Serín - 4,1 g
* Izoleucín - 3,5 g
* Glycín - 3,0 g
* Fenylalanín - 2,7 g
* Prolín - 2,3 g
* Kyselina aspartová - 1,7 g
* Threoin - 1,5 g
* Tryptofán - 1,4 g
* Valín - 1,4 g
* Tyrozín - 1,0 g
* Histidín - 1,0 g
* Cysteín - 0,7 g

Obsahové zloženie fotopigmentů a enzýmov v BioSpirulině, (mg/100g)

* Fykocyanín - 16 400 mg
* Chlorofyl - 1450 mg
* Karotenoidy - 444 mg
* Xantofyly - 180 mg
* Betakarotén - 175 mg
* Superoxiddismutaza - 40 mg

Obsahové zloženie minerálov a stopových prvkov v BioSpirulině, (mg/100g)

* Sodík - 1271 mg
* Draslík - 1260 mg
* Fosfor - 847 mg
* Horčík - 740 mg
* Vápnik - 500 mg
* Železo - 80 mg
* Mangán - 5,2 mg
* Zinok - 3 mg
* Meď - 1,8 mg
* Chróm - 0,4 mg
* Selén - 0,1 mg

Spirulina Barley

Jedná sa o bioinformačný prípravok, ktorý obsahuje kombináciu sladkovodnej riasy Spirulina a extraktu z mladého jačmeňa.

Extrakt z mladého jačmeňa je získavaný z rastliniek veľmi šetrne zožatá, a to v období ich raného rastu (do výšky 15 cm nad zemou), keď rastlina čerpá z pôdy i zo vzduchu najviac účinných látok. Extrakt z mladého jačmeňa obsahuje široké spektrum živých enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie celého nášho organizmu a jeho acidobázickú rovnováhu. Extrakt z mladého jačmeňa je tiež bohatý na vitamíny, minerály a aminokyseliny, a to vo forme, ktorá je v ľudskom organizme ľahko využiteľná.

Spirulina Barley pozitívne ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy žalúdka, sleziny, pankreasu, tenkého a hrubého čreva, pečene, srdca, žlčníka, osrdcovníka a troch žiaričov. Preukázateľným radioprotektivními účinky Spirulina Barley chráni ľudské telo pred voľnými radikálmi a najrôznejšími typmi škodlivých žiarenia (UV, RTG ,...). Je vhodnou voľbou pre prevenciu i ako doplnok liečby rakoviny a kardiovaskulárnych chorôb. Normalizuje hladinu cukrov v krvi, pôsobí priaznivo na pankreas. Spirulina Barley je obzvlášť vhodná pre diabetikov.

Spirulina a Chlorella (2 v 1)

Jedinečná kombinácia obsahujúce sladkovodnej riasy Chlorella pyrenoidosa a Spirulina platensis. Chlorella najmä vyniká svojimi detoxikačnými účinkami vďaka svojej schopnosti viazať na seba ťažké kovy, ktoré odvádza z tela von. Chlorella neutralizuje a odbúrava jedovaté látky z tela, čím pomáha organizmu bojovať proti rakovine všetkých orgánov.

Spirulina cereálne kaše

Jedinečný prípravok obsahujúci Spirulina a obilniny. Spirulina obilné vločky sa pripravujú z najkvalitnejších obilných vločiek a prášku spiruliny. Je to jeden z najlepších, ľahko dostupných zdrojov potravy. Z lieku si pripravíte výživnú chutnú cereálne kašu, ktorá Vás plne zasýti.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: