Slivky - antioxidačné bomba

Slivky sú neoddeliteľnou súčasťou našej domácej kuchyne, ktorá by bez slivkových lekvárov, knedlí a koláčov bola výrazne ochudobnená. Slivky sú navyše zdrojom celého radu látok, ktoré sú pre náš organizmus veľmi cenné.


Slivka je jednou z odrôd slivky domácej (Prunus domestica). Medzi jej blízkych príbuzných patrí slivky, ringloty, Blum, špendlíky a spústa ďalších odrôd a hybridov, ktoré u nás rastú na záhradkách, u ciest a ciest alebo na medziach. Často sa jedná o miestne poddruhy, ktoré majú ľudové a krajové názvy. Dnes sa dá len ťažko vysledovať ako sa jednotlivé druhy a poddruhy medzi sebou krížili. Známa sú napríklad karlátka, ktorá sa nazývajú podľa toho, že sa u nás pestovali už za vlády Karola IV.

Pôvod sliviek

Pravlasť slivky nie je presne známa, ale kultúrne odrody pravdepodobne pochádzajú z Prednej Ázie. V strednej Európe sú pôvodnými druhmi sadbový s malými plodmi (slivka), ktorých kôstky boli nájdené pri archeologických vykopávkach v osadách, ktoré pochádzajú z obdobia neolitu, a tiež vo vykopávkach zo stredoveku. Zdá sa, že kultúrne odrody sliviek priviezol do Grécka Alexander Veľký. Odtiaľ sa toto ovocie rozšírilo do Ríma a postupne aj do celého Stredomoria. Do strednej Európy sa slivky dostali asi začiatkom nášho letopočtu cez Alpy. Nedá sa vylúčiť, že niektoré odrody so sebou priniesli Slovania zo svojej pravlasti.

Predstavenie slivky domácej (Prunus domestica)

Je opadavá ovocná drevina, ktorá môže dorásť do výšky až 10 metrov. Stopkaté listy slivky sú podlhovasté a majú pílovitý okraj, kvety sú biele. Plodom sú slivky, ktoré majú fialovú až červenomodrou šupku av čase zrelosti zlatožltou dužinu. Ich pecka je sploštená a špicatá. Slivky sa medzi sebou pomerne ľahko krížia av minulosti boli takto vytvárané nové odrody. V roku 812 napríklad nariadil Karol Veľký pestovať slivkovej stromy rôzneho druhu. Aj u nás v 14. storočia za vlády Karola IV. Bola pestovanie sliviek venovaná pomerne veľká pozornosť.

Výživové zložky slivky

Slivky sú zdrojom celého radu látok, ktoré sú pre náš organizmus veľmi cenné.

*
V tomto ovocí boli zistené cukry (glukóza, sacharóza), organické kyseliny (jablčná, citrónová, šťaveľová, jantárová, cinchonínovej), vláknina a pektíny.
*
Slivky sú dobrým zdrojom vitamínu C, obsahujú vitamín A a E, ďalej niacín, kyselinu pantoténovú, tiamín, riboflavín, kyselinu nikotínovú, listovú a pyridoxín.
*
Z minerálov a stopových prvkov draslík, fosfor, železo, jód, meď, mangán, selén a zinok.
*
Významnými látkami v plodoch sú polyfenoly, ktoré majú antioxidačné účinky a chráni organizmus pred zhubným pôsobením voľných radikálov, preventívne pôsobí napríklad proti srdcovo - cievnym a nádorovým ochoreniam. Je to predovšetkým kvercetin, izokvercetin, antokyány a leukoantokyany, na ktoré sú bohatšie žlto sfarbené plody, napríklad vypestované a špendlíky.
*
Z karotenoidov sa vo slivkách nachádza karotén a tiež luteín a zeaxantín, ktoré chránia oči pred poškodením slnkom, starnutím, degeneráciou šošovky a šedým zákalom.

Liečivé účinky sliviek

*
Slivky obsahujú viac ako 78% vody a vďaka obsahu draslíka a ďalších látok majú močopudné účinky, pomáhajú telu zbaviť sa prebytočnej vody a soli a prospievajú obličkám. Často sú účinné pri opuchoch, ktorých príčinou je nedostatočná činnosť obličiek. Majú silne laxatívny účinok.
*
Slivky ďalej podporujú vylučovanie cholesterolu a zistilo sa tiež, že môžu priaznivo ovplyvňovať vysoký krvný tlak.
*
Vzhľadom k pomerne veľkému množstvo vitamínu C zvyšujú slivky vstrebávanie železa a posilňujú imunitu.
*
V listoch slivky sa nachádzajú kumaríny, ktoré sú účinné proti trombóze, dilatuje cievy, posilňujú kapiláry a upokojujú.
*
V ľudovom liečiteľstve sa listy odporúčajú na reumatizmus, poruchy metabolizmu, čerstvé i sušené listy sa prikladajú na rany.

Pre koho nie sú slivky vhodné

Vzhľadom k pomerne vysokému obsahu cukru nie plody vhodné pre chorých cukrovkou.

Slivky obsahujú malé množstvo oxalátov, tie sa môžu v niektorých prípadoch v tele hromadiť a spôsobovať zdravotné problémy, ako napríklad obličkové kamene. Oxaláty môžu tiež zasahovať do vstrebávanie vápnika v tele, potravinové doplnky s vápnikom by sa preto mali užívať 2-3 hodiny predtým, než bude človek jesť slivky.

Slivky zrýchľujú činnosť čriev

Už naši predkovia využívali slivky liečebni ako príjemné a spoľahlivé preháňadlo. Ich laxatívny účinok sa uplatňuje pri zápche, ale tiež napríklad pri ochabnutosti čriev.

Podľa Mathioliho herbára (1562) sú najzdravšie slivky trochu kyslé a trochu sladké. Tento lekár je tiež odporúčal ako preháňadlá (obměkčují brucho a chladí) a radil, aby v prípade zápchy píl postihnutý pred začiatkom jedla odvar zo sliviek. Zdôrazňuje aj liečebné pôsobenie listov, z ktorých sa mal pripraviť odvar, ktorý sa určitú dobu nechal v ústach, aby priaznivo pôsobil na ďasná, hrdlo, čapík aj mandle. Živicu vo víne podával tento lekár v prípade obličkových kameňov.

Laxatívne účinky sliviek nemusí byť vždy žiaduce, ale vzhľadom k tomu, že sa účinná látka nachádza predovšetkým v šupke, ošúpané slivka by nemala pohyby čriev tak výrazne podporovať.

Kyslé slivky proti hnačke

V obchodoch so zdravou výživou sa občas nechá kúpiť zvláštny druh sliviek, ktorý je populárny v Číne av Japonsku. V Číne je zoženiete pod názvom wumei, v Japonsku av našich obchodoch so zdravou výživou ako umeboshi. Plody tejto sadbový, ktorá má botanický názov Prunus mume, sa používajú sušené, nakladané alebo údené. Podľa tradičnej čínskej medicíny majú kyslú chuť a neutrálny charakter a ovplyvňujú akupunktúrne dráhu pečene, sleziny, pľúc a hrubého čreva. Na rozdiel od našich sliviek pôsobí tento druh opačne - vďaka svojej kyslej chuti zastavuje hnačku. Ďalej sa tieto slivky odporúčajú na kašeľ a utíšenie smädu, harmonizujú žalúdok, zastavujú krvácanie a brzdí rast nádorov. Bolo dokázané, že plody sliviek wumei majú bakteriostatické a protiplesňové účinky.

Využitie sliviek - od lekváru po slivovicu

*
Slivky sa konzumujú čerstvé, mali by byť mäkké, dobre zrelé a sladké. Je možné ich po určitú dobu skladovať, napríklad v chladničke.
*
Najlepšie sa ale uchovávajú sušené slivky. Najčastejšie sa sušia horúcim vzduchom, v niektorých oblastiach sa nechávajú tieto plody doschnúť priamo na strome.
*
Vynikajúce sú slivky prešlo mrazom, majú vysoký obsah cukru a dokážu príjemne spestriť prechádzku krajinou v neskorom jesene.
*
Zo sliviek sa pripravujú kompóty, sirupy, džúsy, džemy a lekvár, ktoré sa dávajú do buchiet a koláčov, obľúbenou pochúťkou sú tiež slivkovej knedle.
*
Z mäsa a sušených sliviek sa pripravujú pikantné pokrmy, populárny je slivková omáčka.
*
Niektorí ľudia si každý deň dávajú ráno jednu "štamprličku" slivovice pre zdravie. Alkohol v malých dávkach väčšinou pôsobí priaznivo napríklad na srdcovo-cievne choroby, ale slivovica ujala svoje liečebné vlastnosti aj od ovocia, z ktorého bola vypálená - od sliviek. Požívanie v malom množstve dodáva nášmu telu silu a říz a navyše podporuje chuť k jedlu a zlepšuje trávenie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: