Prekysleniu žalúdka - kvalitné produkty

Bývate unavení, bolí vás hlava či kĺby? Kazí sa vám zuby? Trpíte zápaly močového mechúra? To všetko môže mať jednu príčinu: prekyslenie. Poradíme Vám, na ktoré potraviny sa zamerať, aby ste sa cítili lepšie.


Naše telo je veľká chemické laboratórium, v ktorej v každom okamihu prebiehajú stovky zložitých reakcií. Aby všetko fungovalo, ako má, musí byť vnútri stále prostredia. Jednou z najdôležitejších podmienok je pritom rovnováha kyselín a zásad - stačí malá odchýlka a enzýmy, ktoré umožňujú zdarný priebeh všetkých biochemických reakcií, prestávajú plniť svoju funkciu.

Zásadotvorná a kyselinotvorné potraviny

Ktoré potraviny sú zásadotvorná, ktoré kyselinotvorné, av akom pomere by sme ich mali konzumovať?

Niektorí odborníci odporúčajú 80% jedál zásadotvorných a 20% jedál kyselinotvorných, iní sa drží reálnejšieho pol na pol. Podstatné je uvedomiť si, že každý díleček na stupnici pH smerom k "zásaditému" životnému štýlu znamená pre vaše telo veľkú úľavu. A tiež sa vám za to bohato odmení - treba ústupom niektoré z problémov, na ktoré sa síce neumiera, ale dokážu život poriadne znepríjemniť.

Veľmi zásadotvorná potraviny

*
Pšeno
*
Pohánka
*
Zemiaky
*
Koreňová zelenina
*
Repa
*
Cibuľa
*
Brokolica
*
Banány
*
Zakysané mliečne výrobky
*
Morské riasy
*
Mandle
*
Para orechy
*
Jablčný ocot
*
Zelený čaj

Mierne zásadotvorná potraviny

*
Klíčky
*
Kukurice
*
Väčšina druhov surovej zeleniny
*
Čerstvé ovocie (okrem citrusov)
*
Jogurt
*
Med
*
Javorový sirup
*
Melasa
*
Kokos
*
Sója a výrobky z nej
*
Hrach
*
Ľan
*
Sezam
*
Slnečnicové semená

Mierne kyselinotvorné potraviny

*
Väčšina obilnín
*
Ovsené vločky
*
Cestoviny
*
Hydina
*
Vnútornosti
*
Mlieko
*
Ryby
*
Kyslá kapusta
*
Slivky
*
Citrusové plody
*
Šošovka
*
Čierny čaj
*
Ocot
*
Orechy

Veľmi kyselinotvorné potraviny

*
Cukor a sladkosti
*
Mäso
*
Vajcia
*
Syr
*
Maslo a masť
*
Výrobky z bielej múky
*
Zaváranie a sušené ovocie
*
Alkohol
*
Kečup
*
Káva
*
Kakao
*
Konzervanty
*
Instantné potraviny
*
Chemické lieky

Večný súboj kyselín a zásad vo vnútri tela

Hodnoty pH v jednotlivých orgánoch sa môžu výrazne líšiť - napr v žalúdku, do ktorého je vylučovaná koncentrovaná kyselina chlorovodíková, je pH 1,0, čo je prostredie vysoko kyslé (neutrálne pH je 7,0). Ľudský organizmus ako celok je však mierne zásaditý, pH krvnej plazmy je 7,4. Existuje ale veľa faktorov, ktoré môžu tieto hodnoty ovplyvňovať - pritom však platí, že nadmerná zásaditosť človeka ohrozuje len veľmi výnimočne. Väčšina z nás naopak zápasí s výrazným prekyslením organizmu.

*
Najväčší podiel na tom má naša strava. Nie vždy to ale bolo také - naši predkovia totiž konzumovali až 80% tzv zásadotvorných potravín a len 20% kyselinotvorných. To, čím sa dnes živíme my, je však pravý opak: jedálniček väčšiny z nás tvorí z viac než 90% potraviny kyselinotvorné.
*
Svoju úlohu však zohráva aj sedavý spôsob života v uzavretých miestnostiach, rýchle chudnutie, nedostatok alebo naopak nadmiera pohybu. Veľa sa na prekyslenie podieľa aj stres. Pri ňom sa totiž sťahujú cievy v našich útrobách, čo vedie k hromadeniu odpadových látok kyslej povahy.
*
Kyslosť však môžu zvyšovať aj niektoré choroby - choroby pečene a obličiek, cukrovka, horúčkovitého ochorenia, otravy, ale aj "obyčajná" zápcha.
*
Zástancovia alternatívnej medicíny hovorí o tzv kyselinotvorných emóciách. Najmä varujú pred závisťou, hnevom a strachom.
*
Naše telo samozrejme nie je voči kyselinám bezbrannej: časť z nich "pohltí" látky mene pufre, niečo vydýcháme pľúcami, ďalšie trošku vylúči obličky.
*
Ak ale telu nedopraje trochu toho "zásaditého oddychu" bude sa snažiť udržať správne pH v životne dôležitých orgánoch za každú cenu. Napríklad tým, že výrazne zvýši kyslosť tam, kde to priamo neohrozuje život - v ústach, močovom ústrojenstve, v črevách apod

Nepríjemné následky prekyslenie organizmu

Pokiaľ Váš organizmus překyselíte, môžete sa "tešiť" na zvýšenú kazivosť zubov, reumatizmus, paradentózu, zápach z úst, zhoršené vstrebávanie cukrov v črevách, ktoré je rizikovým faktorom cukrovky. V kyslom prostredí sa tiež veľmi darí baktériám, ktoré spôsobujú chronické zápaly a tvorbu zápalových ložísk.

Ďalším obranným mechanizmom je vytváranie akýchsi vnútorných skladov kyselín, napríklad v tukových tkanivách - typickým dôsledkom je potrebné celulitída.

Pri neutralizačných súbojoch vnútri tela dochádza k vyplavovaniu minerálov, najmä potom vápnika, horčíka a zinku Nedostatok prvého menovaného vedie napríklad k osteoporóze, ale môže byť príčinou aj bolestí chrbta. Vyčerpanie minerálnych látok môže spôsobovať nadmernú únavu, problémy so sústredením a pamäťou, bolesti hlavy, nespavosť, poruchy imunity a celý rad ďalších ťažkostí.

Úprava pH organizmu smerom k zásaditým hodnotám

Existujú samozrejme potravinové doplnky (napríklad lucerna či nápoj z výhonkov mladého jačmeňa), nie sú ale všemocné.

*
Jediné čo naozaj zaberie je radikálna zmena životného štýlu a najmä potom stravovacích návykov. Obmedziť príjem kyselinotvorných potravín a naopak do jedálnička pridať tie zásadotvorná.
*
Ovocné plody by ste mali jesť len zrelé; v nezrelých plodoch nie cukor ešte dokonale vytvorený, a preto môžu v organizme vyvolať kyslú reakciu. Zrelé plody naproti tomu, aj keď chutia kyslo, vyvolávajú v tele reakciu zásaditú.
*
Ovšem pozor: "kyselinotvorné" nie je to isté čo "kyslý" - napríklad jablčný ocot patrí medzi výrazne zásadotvorná pochutiny!
*
Obmedziť konzumáciu sladkostí. Ak sa jej rafinovaný cukor v akejkoľvek forme alebo múčnemu výrobok spoločne s ovocím počas jedného jedla (s výnimkou banánov, datlí, fíg a hrozienok) alebo počas jednej až dvoch hodín po jedle, majú cukry a škroby v zažívacom ústrojenstve sklon ku kvasenie, čo vedie skôr alebo neskôr k chemickej reakcii zvanej acidosa alebo k prekysleniu žalúdka.
*
Na trávenie cukru je potrebné veľké množstvo minerálov, ktorých úbytok potom spôsobuje zvýšenie kyslosti. Neznamená to, že sa ich musíme úplne vzdať, stačí ich len trochu obmedziť, a chuť na sladké zahnať potravinami mierne zásadotvornými (napr. med, melasa, javorový sirup).
*
Ďalšou oblasťou, v ktorej je potrebné ubrať, je mäso a ďalšie potraviny s vysokým obsahom bielkovín. Tie sú totiž zložené z aminokyselín, ktoré, ako už názov napovedá, sú povahy kyslé. Ich trávenie navyše nadmerne zaťažuje obličky.
*
Tabu sú aj ďalšie výdobytky civilizácie: káva, alkohol, biele pečivo, instantné potraviny a všetky "chemické" súčasti jedálnička.
*
Zásaditosť pokrmov znižuje tiež tepelná úprava.
*
Pri zostavovaní jedálnička je potreba riadiť sa intuíciou a počúvať svoje telo. Každý človek je originál. Reakcie ľudí na jednotlivé potraviny sa môžu líšiť podľa toho, k akému metabolickom typu patrí. Niektorí ľudia oveľa ľahšie spracúvajú bielkoviny (to sú tí, ktorí sa bez mäsa proste nedokážu obísť), a iní zase cukry.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: