Ovocná bomba

V dnešnej dobe nám v obchodoch ponúka veľkú škálu dovezeného tovaru. Medzi potravinami sa k tomu radí aj mnoho exotického ovocia, ktoré veľakrát ani nepoznáme, a pritom nám môže ponúknuť nielen vitamíny, ale aj skvelú chuť.


Tropické ovocie aneb vieme, čo jeme?

Ananás, karambola, banán, kivi, avokádo, granátové jablko, mango, líči, curuba, maracuja, čerimoja, dudhi, garcinie, guave, nangka, papája, Nashi, Physalis, salak, tamarilo a mnoho mnoho ďalších - tropické ovocie, ktoré býva k dostaniu v našich marketoch. Niektoré, ako napríklad ananás či kivi, poznáme všetci a dnes sú všeobecne rozšírené. Ale čo taký plod s názvom salak?

Poďme sa ich niekoľko jednotlivo predstaviť.

Curuba - je to kolumbijskej národnej ovocie, ktoré svojím vzhľadom pripomína banán. Do Európy sa okrem z Kolumbie dováža aj z Nového Zélandu. Od banánu sa líši svojou svetlejšie farbou a tiež má tenší a chúlostivejšie šupku. Táto šupka je o niečo tuhší, takže je možné ju olúpať. Čerstvá curuba sa však rozrezáva a jej dreň sa potom vydlabe. Dreň ružovej, až oranžovej farby má kyslastú chuť pripomínajúca jablko. Tento druh ovocia sa využíva ako náplň do pečiva, ale ik príprave sirupov, želé, sorbetu. Dodáva jedlám nezvyklú chuť.

Čerimoja - patrí medzi najchutnejšie tropické ovocie a história pestovania siaha až do ríše Inkov. Plody dorastajú rôzne veľkosti a jeho zelená šupinatá šupka dozrievaní hnedne. Dužina je bohatá na vitamín C, fosfor, vápnik a hroznový cukor. V kuchyni sa používajú ako desert a pre ich stravovanie je potrebné plody po dĺžke vyšetrí a dreň vyškrábnout.

Garcinie - v juhovýchodnej Ázii, odkiaľ pochádza, mu hovoria aj mangostan. Hoci by nám tento názov mohol evokovať ovocia mango, nemá s ním vôbec nis spoločného. Pri nákupoch sa môžeme stretnúť s ich dovozom z Brazílie. Veľkosť plodu pripomína malé jablko a kôra na povrchu má fialovú farbu. Dreň má sladkokyslou chuť a je veľmi bohatá na vitamín C. Najčastejšie sa jej v surovom stave, ale je vhodné aj k príprave pudingov či ku zdobenie.

Guave - pripomína svojim vzhľadom stromček a nesie na sebe až dvanácticentimetrové bobule. Husto žíhaná šupka zrelých plodov máva svetlo zelenú až žltú farbu. Čerstvý plod sa rýchlo kazia, a preto je najlepšie olúpať ho čo najskôr, rozkrájať na kúsky a jesť. Prípadne sa môže ešte pocukrovat a pokvapkať citrónovou šťavou. Toto ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínu C av nemalej miere aj vitamín A, B alebo tiež minerálne látky, je preto skvelým doplnkom ovocných šalátov.

Tamarindo - tento zaujímavo znejúce druh tropického ovocia je v Afrike a Indii dôležitým zdrojom potravín. Asi dvadsať centimetrov dlhé struky obsahujú sladkokyslou dreň, ktorú je vhodné, čo najrýchlejšie spotrebovať, a ktorá sa vyznačuje vysokým obsahom cukru - až 35%. Vďaka tomu je výborným zdrojom energie. Hodí sa k príprave korenených omáčok či osviežujúcich nápojov.

Ako som spomenula už na začiatku, to množstvo, ktoré je dnes dostupné a ktoré nám supermarkety ponúka, je ohromné. Vďaka takejto ponuke môže byť náš jedálniček veľmi pestrý, zábavný a tiež v neposlednom rade zdravý. Nebojme sa vyskúšať niečo, čo nepoznáme. Možno, že aj takýto plod s názvom salak alebo tamarínd, sa po prvom ochutnaní môže stať našim obľúbeným ovocím a doplnkom k rade pokrmov. Nemajte obavy ani z toho, že hneď netušíme, ako sa také ovocie konzumuje. Väčšinou býva u ich ponuky aj nejaký informačný letáčik, v ktorom sa to najdôležitejšie dozvieme.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: