Ovocie - nepríliš časté plody

Na našom trhu sa môžeme stretnúť ako s plodmi tradičnými, tak aj tými menej obvyklými. A pretože sme zvyknutí pripravovať pokrmy z tradičných surovín, je tu nasledujúci článok, ktorý môže pomôcť odbúrať obavy z neznáma.


Čerešňa SKVOŇ - OVOCIE, ktorý dáva krídla

Táto subtropická rastlina zahŕňa 700 až 1000 druhov. Je to dané tým, že figovník je známy po dlhé stáročia i tisícročia a postupne sa rôzne krížil, šlechtil a vyvíjal. Je to ker dorastajúci výšky asi troch metrov as guľovitými plodmi červenej až fialovej farby. Vďaka obsiahnutým látkam je figovník po konzumácii veľmi výborným a rýchlym prísunom energiu a povzbudenie. Zo zdraviu prospešných látok obsahuje veľké množstvo vitamínov C a B2, ďalej provitamínu A, bielkoviny, draslík, vlákninu a sacharidy. Pretože sa čerstvé figy nedajú prepravovať na väčšie vzdialenosti, často sa preto suší. Bohužiaľ takto pripravené figy stráca veľké množstvo vitamínu C ai ďalších látok. Čo je škoda, pretože pre svoj obsah je figa výborný pri zažívacích problémoch, najmä ako prírodné preháňadlo.

CURUBA - ZELENÝ BANÁN NEMUSÍ BYŤ VŽDY BANÁN

Ďalšie, menej známe ovocie pre naše kraje. Vzhľadovo pripomína banány. Vlastne vyzerá ako zelený banán. Chuťovo pripomína zelené jablko. Do Európy sa síce dováža, ale u nás zatiaľ nezískal osobitnú obľubu. Tiež preto, že nie je až tak často k zohnaniu. Oproti tomu je národným ovocím v Kolumbii, odkiaľ sa dováža a export curuby tiež vykonáva Nový Zéland. Späť ale k samotnému plodu, ktorý pod tuhou šupkou skrýva rôsolovitou dreň ružovkastej farby s veľkým množstvo jadierok, určené aj na konzumáciu. Curuba obsahuje veľké množstvo vitamínov A, C, B1 a B2. Konzumuje sa surová a pripravujú sa z nej sirupy, šťavy, zmrzliny, alebo miešané nápoje.

Salak - OVOCIE V KOŽI Hada

Pre našu oblasť stále neznáme ovocie, prezývané hadiu ovocie. Pestuje sa hojne v Ázii a Austrálii. V poslednej dobe sa dostáva na európsky trh, aj keď v menšom zastúpení. Rastlina salak je vlastne palma, s malým kmeňom a dlhými listami. Plodom rastliny je rovnomenný plod, tvarom väčšieho fík s kožovitý šupkou, ktorá vzhľadovo pripomína kožu hada, preto takáto prezývka. Vnútri plodu sa nachádza tri alebo štyri biele dieliky, chuťovo sladké, mierne skysnuté, osviežujúci. Mierne pripomína hrušku a ananás.

Brusnice obyčajnej - silný antioxidant a prírodný liek

Plody brusnice obyčajnej sú u nás veľmi známe a často podávané ku sviečkovej. O ich výborných liečivých a podporných účinkoch toho naopak zas až toľko nevieme. Obmedzte teda zoznámenie so samotnou rastlinou a vrhneme sa rovno na obsah tohto zázračného plodu. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, rad organických kyselín a antioxidanty. Vďaka tomu je skvelá v boji proti rakovine, či už zmierňujúcimi účinky pri tomto ochorení alebo ako prevencia. Predchádza tiež infarktu a ochorení srdca. Výborná je tiež pri liečení močového ústrojenstva, predchádzanie vredov, dokonca aj zubného kameňa a vírusových ochorení. Zmierňuje ochorenia dýchacej sústavy, ako je astma, zápal priedušiek alebo chrípka. Celkovo potom zvyšuje imunitu.

UMEBOSHI - ŠVĚSTIČKY Z Japonska ZÁHRADKY

Umeboshi sú japonské nakladané slivky ovocného plodu ume. Pôvodne pochádzajú z Číny, ale v Japonsku sa im omnoho lepšie darí. Pripravujú sa najprv sušením, potom sa na ne pokladajú liesky jednej tamojšej rastliny, as morskou soľou sa niekoľko rokov nechávajú fermentovať. Dajú sa však konzumovať tiež čerstvé, surové, hneď po dozretí. Umeboshi má veľký obsah kyseliny citrónovej, tiež vápnik, železo a draslík. Vďaka tomu pomáhajú pri črevných ťažkostiach, pôsobí protizápalovo, posilňujú imunitu, redukujú kožné problémy a prispievajú k zdravým pečeni.

Datle - povzbudzujúci, UVOŇUJÍCÍ ALE Kalorická

Datle, aké známe nie sú u nás žiadnou novinkou. Najčastejšie sú na našom stole vidieť v období Vianoc. Poďme si ich predstaviť trochu viac. Objavili sa v Predné Ázii a Mezopotámii a ich pestovanie má tradíciu viac ako 5 tisíc rokov. Pre svoju trvanlivosť boli datle dôležitým pokrmom na ďalekých cestách púšťou. Známe sú tiež ich afrodiziakálne účinky. Konzumáciou z nich telo získava veľa bielkovín, vitamínu B5, draslíka, železa, vápnika a ďalších látok. To čerstvé datle, sušené navyše obsahujú meď a horčík. Na druhú stranu sú zas energetickú bombou. Preto by sme ich mali konzumovať výnimočne. Aj napriek tomu, že sú veľmi prospešné pre naše psychické zdravie. Ďalej podporujú zdravé kosti, zuby, vlasy, kožu a povzbudzujú pri únave.

JUJUBA - ČÍNSKEJ Datle s priaznivými účinkami na celý organizmus

Hovorí sa im čínske datle, a ako už názov napovedá, jedná sa o menšie plod s kôstkou. Tieto datle sú bohaté na vitamín C, provitamín A, z minerálnych látok potom meď, kobalt, jód, draslík, vápnik, železo, fosfor, zinok, sodík, mangán z ďalších látok to je rutín. Tým sú prospešné pre žalúdok a tráviaci systém. Výborný je proti kašľu, reumatickým ťažkostiam, skvele si poradí s problémami v ústnej dutine a je dobrým pomocníkom pri znižovaní krvného tlaku. Zvyčajne sa konzumujú čerstvé, surová, tiež ako klasické datle, teda sušená kandizovaná. Používajú sa pri výrobe kompótov, sirupov, ochucovadiel, apod

Pomelo - kríženec POMARANČE a grapefruity

Dnes je pomelo u nás k dostaniu bežne. Avšak aj tak nie sú celkom známe jeho pozitívne účinky na organizmus. Pomelo je plod citrusu krizenym grapefruitu a pomaranča. A tomu je aj zodpovedajúce chuť - nie je tak horké ako grep, zato nie je až tak lahodné ako pomaranč. Ale späť k zdraviu prospešným látkam. Logicky, a ako každý citrus aj pomelo obsahuje hŕbu vitamínu C, ďalej vitamín A a železo. Ďalším výrazne obsiahlym prvkom je draslík, ktorý tiež prispieva k zníženiu cholesterolu v krvi, a pôsobí ako prevencia srdcových ochorení.

ACEROLA - ZDRAVÁ Čerešňa

Strom Acerola pochádza z Karibiku, teraz je rozšírený v Južnej Amerike a čiastočne Amerike Strednej. Kvety sú ružové, plody červené, veľkostne zodpovedajú našej čerešní, preto sa tiež acerola prezýva barbadoská čerešňa. Plody Aceroly majú mäkkú dužinu a veľa malých semienok. Acerola je bohatá na vitamín C, dokonca mnohokrát viac ako v citrónu. Ďalším, bohato zastúpeným vitamínom sú vitamíny B1, B2, B3 a B6, provitamín A a látky ako vápnik, železo alebo horčík. Plod Aceroly sa najčastejšie používa ako prísada do štiav a jedál. Vďaka svojmu obsahu je prírodným liečivom pečeňových chorôb, hnačiek ai prechladnutia.

Camu-camu - Čerešničku s bohatým obsahom VITAMÍN C

Camu-camu je nízky ker, pestovaný v Južnej Amerike. Plodom rastliny camu-camu sú rovnako pomenované červené plody s veľkosťou podobné našim čerešniam, alebo švestkám. Tieto plody sú bohatými zdrojmi vitamínu C, železa, niacínu, riboflavínu a fosforu. V menšom množstve potom obsahujú minerálne a stopové látky, vápnik, karotin a proteíny. Camu-camu nášmu organizmu výrazne pomáha pre podporu imunitného systému, je skvelým doplnkom stravy pre zdravé oči, kožu a zubov. Podporuje lepšiu náladu a činnosť mozgu. Plody camu-camu sa bežne užívajú na výrobu marmelád, džúsov, zmrzlín a cukríkov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: