Orechy - druhy orechov

Existuje niekoľko druhov orechov. Niektoré sú nám notoricky známe, iné bežne neužívajú. Aké majú účinky na náš organizmus a čím nám môžu prospieť? Vedeli ste napríklad, že pistácie môžu samy vzplatout?


Makadamové orechy - tučný a drahý Austrálčan

Orech, ktorý orechom oficiálne nie je. Patrí medzi kôstkovice a strom, na ktorom rastie je podobný gaštanu. Vlastne aj plod je gaštanového typu a preto nám snáď môže byť dovolené, zaradiť makadamu do orechov. Guľatý plod veľkosti čerešne má pod tvrdú škrupinou semeno, teda orech, ktorý sa ale v surovom stave neje. Zvyčajne sa pražia a korenie, niekedy len soľou alebo cukrom. Tento plod je veľmi tučný - v obsahu má 80% tuku a preto sa z neho vyrába olej. Ďalšie využitie je bežné ako u iných orechov. Výnimka nie je ani kozmetika. Obsah makadamu v prípravkoch so starostlivosťou o telo sú vhodné pre suchú a stvrdnutú pokožku. Dodajú jej vláčnosť a pružnosť. Na chuť sú veľmi lahodné, ale tiež veľa drahé. Možno je to tým, že pôvodom tejto dreviny je Austrália, aj keď sú Makadamové plantáže po celom svete.

Lieskový orech - symbol lásky a plodnosti

Popelka v ňom našla potrebné šaty, ktorými očarila princa. A iste lieskový orech nebol pre túto službu vybraný v rozprávke náhodou. Od nepamäti bol symbolom lásky a plodnosti. Je možné, že to bolo vďaka dobrému vplyvu na správnu funkciu srdca a krvnému obehu. Lieskový orech je tiež dobrý pri fyzickom vyčerpaní, upokojuje a prospieva zlepšeniu pamäte. Obsahuje niekoľko potrebných prvkov ako je fosfor, horčík, vápnik, draslík, železo a meď. Z vitamínov sú to predovšetkým vitamín E a B. Lieskový orech je plodom liesky obyčajnej, ktorá sa bežne pestuje aj u nás. Láka vás nazbierať si pár čerstvým orechov? Šancu budete mať v auguste a septembri.

Pekanový orech - ničia rakovinové bunky

Z amerických filmov je známa pekanové zmrzlina. Čo to však pekan je mnohí netušia. Je to orech podobný Vlašskému. Škrupina plodu je však hladká, rôznych farieb cez odtiene žltej, hnedej a oranžovej, Vnútri sú jedlá jadra. Sú veľmi chutí, ale ako už u orechov býva, tiež veľmi tučná. Na druhú stranu sú bohatým zdrojom provitamínu A, vitamínov B, draslíka, vápnika, železa a fosforu. Jedinečné sú aj obsahom fytochemikálie, ktoré vyvolávajú proces apoptózy, pri ktorom sa navzájom ničia rakovinové bunky. Pre konzumáciu je najvhodnejší jadra orecha namočiť na 15 minút do vriacej vody. Ľahko sa potom lúpajú.

Vlašský orech - zasvätený bohu Jupitera

Pre nás notoricky známy a bežne pestovaný Orech kráľovský je mohutný a vysoký strom, ktorý plodí aj sto rokov kôstkovice s jadrom. Svoj oficiálny latinská názov - Juglans - získal v staroveku podľa boha Jupitera, ktorému bol strom zasvätený. Pôvod jeho pestovanie by sme teda hľadali v Taliansku, ktorej vtedajší obyvatelia verili, že vďaka vonkajšej podobnosti jadra s ľudským mozgom, ich konzumácia podporuje správny vývin mozgu. Dnes už vieme, že vlašské orechy podporujú nielen mozog, ale aj celú nervovú sústavu. Obsahujú vitamíny E a B, diele železo, zinok a selén. Majú dobré antioxidačné účinky, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, ale pozor pri žlčníkových problémoch - ľahko vyvolávajú záchvat.

Búrske oriešky - Arašidy

Plody rastliny Arašidové olejnej už napovie, že Burak nerastú ako väčšina orechov na stromoch, ale v krajine. Priezvisko rastliny zase vypovedá o vysokom obsahu tuku. Na druhú stranu vďaka tomu sa z orieškov vyrába kvalitný olej a samotné plody sú bohaté na vitamíny E a B a ďalej bielkoviny. Pre svoju špecifickú chuť a vôňu sa arašidy často ochucujú vyrábané sladkosti. Z Ameriky a Anglicka k nám zase pomaly prúdi arašidové maslo, čo je vlastne nátierka používaná hlavne na toasty či do sendvičov.

Kešu - na výrobu liehovín

Brazílsky strom pestovaný v tropických oblastiach sa využíva mnohonásobne. Jednak to sú plody kešu jablká, ktorými sa kŕmi dobytok, alebo sa lisujú a zo šťavy sa vyrába alkohol. Ďalej nepravé plody - kešu oriešky, aké poznáme u nás. Predávajú sa najčastejšie samotnej, pražené alebo solené. Výborné sú na reumatické ťažkosti, podporujú správnu funkciu očí a zvláčňujú pokožku. Ako aj iné orechy vitamíny B a E, ďalej minerálne látky akými sú horčík, zinok a železo.

Para orechy - zle sa množia, zle skladuje

Nielen Kešu má pôvod v Brazílii. Ďalším zástupcom je para orech, pomenovaný po prístavu Pará, z ktorého sa vyvážal do Európy. Je plodom Juvie ztepilý, ktorá sa veľmi zle množia. Preto sa pestuje najmä v Južnej Amerike. Para orech je plod veľký asi ako orech kokosový, v ktorom je niekoľko desiatok jedlých semien. Para orechy sú bohatým zdrojom vitamínov A, B, E, minerálnych látok ako vápnik, fosfor, horčík, železo a draslík a bielkovín. Pre vysoký obsah olejov sa zle skladujú, lebo rýchlo žluknou. Používajú sa ako ku konzumácii, aj v kozmetickom priemysle. Haraburdy či mlieka z neho vyrobené vyživujú pokožku a dodávajú ju pružnosť, vláčnosť a jemnosť.

Jedlé gaštany - miesto oleja škrob

Strom gaštana siaty sa tiež nazýva jedlý. Plodí totiž orechy, či gaštany len o niečo menšia ako je klasický gaštan. Plody sú pichľavé guľôčky, v ktorých vnútri sa nachádza jedlé semeno. To sa zvyčajne konzumuje pečené v rúre, s vopred naříznutými špičkami. Pestuje sa v teplejších oblastiach, u nás napríklad u viníc. Obsahujú škrob, vitamíny B, C a E. ľudskému organizmu prospievajú v oblasti srdca a nervovej.

Kolový orech - účinky ako kokaín

Z názvu môžeme usúdiť, že ide o orech nejako spojený s bicyklom. Toto je ale zlá hypotéza. Kolový orech má vďaka svojim povzbudzujúcim účinkom čo dočinenia s nápojom kolesa. Ale to je len jedna z viacerých vlastností tohto pôvodom afrického orechu. Kolový orech je známy ako stimulant, zahánějící pocit hladu, bolesti a účinky má porovnateľné s kokaínom. Býva tiež považovaný za afrodiziakum. U nás ho zoženiete tak v tradičnej forme, tak v prášku.

Kokos - bohatý na vlákninu

Plod palmy obsahujúce aromatické kokosové mlieko je u nás dobre známy. Poďme sa teda venovať jeho zloženie a použitie v priemysle. Pod tvrdú a silnou škrupinou je biela dužina, bohatá na vápnik, vlákninu a proteíny. Vysušená dužina sa strúha do takej podoby, ako ju poznáme z predajní potraviny alebo sa z nej ďalej vyrába olej, využitý ako v potravinárstve na výrobu kokosových esencií a laskomin av kozmetike do výroby telových mliek, krémov a olejov. Prípravky zjemňujú pokožku a dodávajú jej pružnosť. Kokosové mlieko je zase bohatým zdrojom vitamínov B a C a draslíka.

Pistácie - samo sa môžu vznietiť

Malé oriešky obalené veľmi tvrdou škrupinou sú u nás tiež veľmi známe. Najčastejšie je konzumujeme solené alebo z nich vyrobenou zelene sfarbenou zmrzlinu. Zeleň by nás mohla zmiasť, že ide o zrelé plod, nenechajme sa však zmýliť, vo všeobecnosti platí, že čím zelenšia jadro, tým kvalitnejší. Sú bohatým zdrojom vitamínov A, B, E, ďalej železa, medi, selénu zinku a antioxidantov chrániace organizmus pred rozmnožovaním rakovinovým buniek. Pistácie sú veľmi horľavé. Samy od seba sa dokonca môžu vznietiť, preto sa neskladujú vo veľkom množstve naraz. Rovnomenný ker, ktoré rodia tieto vynikajúce orechy, pochádza z Ázie, kde je tiež hojne rozšírený.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: