Netradičné zelenina

Pripadá vám mrkva, paprika alebo zemiaky už nudné a fádne a radi by ste siahli po niečom novom, nevšedný? Alebo len hľadáte vhodný pokrm na chudnutie? Potom teda venujte pozornosť nasledujúcemu článku.


Názvy nasledujúcich zelenín už možno poznáte, ale zatiaľ ste neochutnal, pretože vám vzhľad zeleniny neprišiel lákavý, alebo netušíte, ako pripraviť vhodný pokrm? To by po prečítaní článku nemal byť až taký problém. Poďte a zoznámte sa novými druhmi zeleniny.

Okra - lusk plný slizu

Je plod ibišteka jedlého. Táto teplomilná rastlina pochádza z Afriky, známa bola už v 2. milénia pr.n.l. v Egypte, ale najrozšírenejší je v Indii a Turecku. Pestuje sa vo všetkých tropických a subtropických oblastiach. Plodom je struk asi 8 cm dlhý, zelený a hranatý. Vyzerá ako nejaký druh chilli papričky, alebo zriedkavo sa vyvinutý struk fazule. Chuťou pripomína práve spomínané zelené fazuľové struky. Vnútri je niekoľko málo semienok a slizký hmota, ktorá svoju konzicteci neztráví ani varom. Ale aj cez nevábny vzhľad má okra veľmi priaznivé účinky pri zažívaní av zažívacom trakte vôbec. Navyše má malú energetickú hodnotu, je teda vhodná pre konzumáciu pri redukčných diétach. Môže sa jesť surová, ale najčastejšie použitie je pri varení, zahustenie omáčok. Okra sa tiež smažia a zapeká. Či už ju pridáte do bežného pokrmu, alebo aj skúsite špeciálne recepty, vždy ju odrežte stonku a špičku, potom povarte 10 minút v mierne solené vode.

Vigna - krásna na pohľad, zdravá vnútri

Ak sa zaujímate o zdravú výživu, nebude pre Vigna ničím novým. Táto rovnako poverujúca sa rastlina ná pôvod v južnej Afrike, kde sa dodnes vo veľkom pestuje ako významná plodina. Z AfrikyKalifornie jej najväčším pestovateľom. Vigna je strukovina kvetoucínádhernými fialovými a žltými kvetmi. Niektorí záhradkári ju kvôli tomuto úkazu zámerne pestujú. Plodom je dlhý, úzky zelený lusk plný malých tmavých guličiek VIGNY. Táto strukovina obsahuje vysoké množstvo bielkovín, preto ju často konzumujú najmä vegetariáni a tehotné ženy pre vyšší obsah kyseliny listovej. Kyselina listová prispieva k zdravému vývoju dieťaťa. Pripravujeme ju ako klasickú strukovín. sa v 18. storočia dostala otrokmi do Ameriky a teraz je štát .

Momordika - horká uhorka liečiaci akné

Momordika je popínavá rastlina rastúca v tropických oblastiach Ázie, Afriky a Ameriky. Rovnomennej plody, podobné okurce sú zelené, bradavičnaté, podlhovasté, niekedy dĺžku až jedného metra sú veľmi horké. Aby sa horkosti aspoň čiastočne zbavili, máča sa hodiny v slanej vode. Potom sú pripravené k tepelnej úprave akú prílohu k mäsitým jedlám, alebo sa nakladajú. U nás sú na predaj vo forme sušených plátkov, ktoré sa varí. Bohatá je na bielkoviny, alkaloidy, vitamíny C, B1, B2, provitamín A a minerálne soli. Obsahujú tiež kyselinu askorbovú a ďalšie aminokyseliny. Má protizápalové a antibiotické účinky, ďalej podporuje imunitu, znižujú krvný tlak, hladinu cukru a cholesterol. Pomáha pri liečbe akné a krvného obehu.

Citrónová tráva - výtečná do čaju

Silné citrónovú arómu a pikantnú chuť je znakom citrónovej trávy. Používa sa ako dochucovadlo a hoci by sa dalo predpokladať, jedlo neokyselí, ale len zvýrazní chuť. Úzke, šedozelené listy dorastajú do výšky 150 cm a pestujú sa najmä v juhovýchodnej Ázii, aj v Austrálii, Amerike a Afrike. Citrónová tráva, inak tiež voňatka sa u nás predáva vo zväzkoch. Vypestovať si ju môžeme aj doma v skleníku. Vhodná je do pokrmov z darov mora, kurčaťa a ryžových jedál. Výtečná je tiež ako ochucovadlo do čajov. Využíva sa pri liečbe žalúdočných, nervových chorôb a chrípky. Dobrý vplyv má na trávenie.

Cícer - strukovina podobná baranej hlave

Ľudovo sa nazýva hrách baranie pre podobnosť s ovčej hlavou, je to teda strukovina s vysokým obsahom vlákniny, bielkovín a sacharidov. Bohatá je na vápnik, železo, fosfor alebo mastné kyseliny. Z vitamínov najviac obsahuje antioxidant B15 a B9. Chuťou je podobná hrachu spoločne s orieškami. Samotná rastlina je vysoká asi 40 centimetrov s malými struky. Vnútri sú malé bobuľky cíceru, ktoré sú určené na konzumáciu. Pre varenie sa odporúča niekoľko hodín namáčať a pri varení pridať do vody soľ. Najčastejšie sa z cícera pripravujú polievky alebo kaše. Pochádza zo strednej Ázie a pestuje sa aj v Amerike, Austrálie a na juhu Európy.

Fenikel - likviduje zápach z úst

Celým menom fenikel florentinský nie je korenie, aké je nám známe, ale zelenina podobná zeleru s malými bielymi stonky a zelenými výhonkami podobajúcu sa kôpru. Voľne fenikel rastie u železničných dráh, ak chcete však radšej ochutnať zdravší variant, kúpte si fenikel v predajni so zeleninou. Zelenina fenikel je nasladlá, aromatická, preto sa používa do sladších omáčok alebo polievok. Šťava z feniklu zmierňuje ťažkosti spojené s menštruáciou a krvotvorbou. Samotný fenikel obsahuje veľké množstvo vitamínu C, aminokyselín, stopových prvkov, železa a draslíka. Posilňuje imunitu, rozpúšťa hlieny a napomáha zažívanie. Kto má problém so zápachom z úst, mal by fenikel zaradiť do svojho jedálnička, nepríjemný dych zmierňuje. Pre svoje detoxikačné účinky je vhodný pri rôznych diétach. Viaže na seba tuky a jedovaté látky.

Rebarbora - pozor na častú konzumáciu

Známa tiež pod názvom rebarbora. Trvalá rastlina s červeno-zelenými stonky rastúcej od malého hrubého podzemku je rozšírená po celom svete. Pôvod má v Číne a Mongolsku rozšírili ju Arabi okolo roku 1000 pred nl Aj keď je rebarbora zelenina, konzumuje sa ako ovocie - pripravujú sa z nej kompóty, koláče, vhodná do múčnikov a ovocných knedlí. Nemala by sa však variť v hliníkových nádobách a konzumovať viackrát, ako dvakrát týždenne. Látky v nej obsiahnuté by pri väčšom požitím mohli poškodiť črevá. Rebarbora ale obsahuje aj zdraviu prospešné látky ako draslík, vápnik, provitamín A, vitamíny B. Prospieva krvnému obehu, pomáha pri zápche, zbavuje telo škodlivín, posilňuje svaly a kosti, vlasy a pokožku. Do jedálnička by rebarbora mali zaradiť aj všetci čo chcú schudnúť.

Kiwano - zelenina alebo ovocie?

Názov kiwano nie je skutočný názov, je to obchodná značka novozélandského producenta tejto zeleniny. Hovorí sa mu africký melón alebo divoká uhorka a vyzerá ako malá oranžová tekvica s pichliače. Vnútri je zelená, mastná dužina želatínovej konzistencie. Vďaka tvrdej šupke sa dá dlho skladovať. Chuťovo je kiwado podobné okurce s ľahkým nádychom banánu a kivi. Hodí sa do šalátov, kompótov, ovocných marmelád a koláčov. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, draslíka a horčíka. Rastlina Cucumis, na ktoré kiwado rastie má pôvod v Afrike, teraz je rozšírený v Novom Zélande, Austrálii av Kalifornii.

Topinambur - slnečnice a zemiak v jednom

Rastlina nenáročná na pôdu, svetlo i teplo. Spoznáte ju podľa malého, žltého kvetu podobného slnečnicu, konzumujú sa však podzemné hľuzy, ktoré sú aj mra vzdorné. Topinambura sa môže nechať v pôde aj cez zimu a konzumovať tak čerstvá po celý rok. Konzistenciou pripomína zemiaka, vhledově zázvor a chuťovo oriešky s artičoky. Najväčšími pestovateľmi na svete sú Izraelčania, preto sa topinamburám niekedy hovorí židovskej zemiaky alebo jeruzalemské artičoky. U nás sa najmä pestuje ako krmivo pre zvieratá. Čo je škoda, pretože je to zelenina vhodná pre diabetikov či rekonvalescentov. Pravidelná konzumácia pôsobí proti artritíde, vhodná je na žalúdočné ťažkosti a má antistresové a detoxinační účinky.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: