Mlieko a mliečne výrobky v našej výžive

Mlieko, mliečne výrobky patria k základným potravinám človeka. Mlieko poskytuje esenciálne živiny potrebné pre zabezpečenie riadneho rastu, vývoja kostí a zubov. Sklenka 200 ml mlieka poskytuje tretinu dennej odporúčanej dávky vápnika.


Správna a zdravá výživa má obsahovať v potrebnom množstve a v správnom pomere všetky živiny, ktoré zabezpečujú v detstve av čase dospievania telesný rast, vývoj jednotlivých orgánov, premenu látok a všetky telesné funkcie, v dospelosti obnovu tkanív a udržanie činnosti organizmu so zreteľom na vek a namáhavosť práce.

V tomto článku sa zameriame na zastúpenie mlieka a mliečnych výrobkov v našej strave.

Mlieko a mliečne výrobky

Mlieko a mliečne výrobky obsahujú všetky živiny potrebné pre rastúci organizmus dieťaťa a mladého človeka a takmer všetky látky potrebné pre výživu v dospelosti. Mlieko by malo byť každodennou súčasťou nášho jedálnička, či ako nápoj na raňajky, k přesnídávce alebo ako súčasť večera. Mlieko je základnou potravinou mnohých pokrmov: kaší, krémov, pudingov, nákypov, omáčok, polievok. Mlieko a syry zvýši hodnotu každého pokrmu: polievok, omáčok, zeleniny. Mlieko a mliečne výrobky účelne doplní bielkoviny strukovinových, zemiakových a obilninových pokrmov.

Výživovej hodnoty mlieka

* Význam mlieka spočíva predovšetkým v obsahu hodnotných bielkovín.
* Mlieko obsahuje tuk, ktorý je veľmi ľahko stráviteľný a je v mlieku rozptýlený vo forme jemných kvapôčok - emulzie.
* Mliečny cukor má nielen energetickú hodnotu, ale tiež priaznivo ovplyvňuje činnosť niektorých črevných mikroorganizmov, a tým aj využiteľnosť niektorých živín.
* Mlieko je naším hlavným zdrojom vápnika, ktorý je tu dobre využiteľný.
* Mlieko ďalej obsahuje fosfor, draslík, horčík, sodík, chlór, síru, rad stopových prvkov, rad vitamínov B1, B2, B6, E, K, A, D, C.

Stráviteľnosť mlieka a mliečnych výrobkov

Sladké mlieko je ľahko stráviteľné. Ešte stráviteľnejšie sú cmar, kyslé druhy mlieka (jogurt, kefír, bilys, acidofilné mlieko a i.). Tieto formy mlieka sa odporúčajú ľuďom, ktorým sladké mlieko pôsobí tráviace ťažkosti. V kysaných mliečnych produktoch sa činnosťou mikroorganizmov podstatne zvyšuje obsah vitamínov B1 a B2. Stráviteľnosť mlieka je závislá aj na jeho tučnosti, ľahšie stráviteľné je mlieko s nižším obsahom tuku.

Mlieko a malé děti

Kravské mlieko je pre deti do troch rokov rozhodne nevhodné. Obsahuje príliš veľa bielkovín, soli, málo železa, jódu, niektorých vitamínov. Deťom do troch rokov preto podávajte špeciálnu detskú mliečnu výživu.

Dostupné mlieko v predajniach

Mlieko, ktoré bežne kúpime v predajniach, sa pasterizuje, aby sa zničili eventuálne prítomné choroboplodné zárodky. Súčasne sa zničí aj prirodzené baktérie mliečneho kysnutia, takže mlieko tak ľahko nezkysne. Čerstvé pasterizované mlieko je zdravotne nezávadné. Pre citlivých jedincov ho převařujeme. Pri prevarení mlieka sa vytvorí škraloup, ktorého podstatu tvorí vyzrážanej mliečnej bielkoviny, a tiež trochu tuku.

Rozlíšenie mlieka podľa tučnosti

V obchodnej sieti možno zakúpiť mlieko s rôznou tučnosť - plnotučné s obsahom 3,5% tuku, polotučné s obsahom 2% tuku, nízkotučné s obsahom 1% tuku, odstredené mlieko s obsahom 0,5% tuku, mlieko ochutené ovocnou šťavou. Medzi najchutnejšie mlieko patrí bezpochyby mlieko plnotučné, má však najvyššiu obsah tuku, teda aj vyšší obsah cholesterolu a vyššiu energetickú hodnotu. U homogenizovaných mliek je obsah tuku trochu nižšia. Mlieka s nižšou tučnosť majú zhruba rovnaký obsah plnohodnotných mliečnych bielkovín i rovnaký obsah minerálnych látok, ako mlieko plnotučné. Preto sú vhodnejšie pre osoby s nízkou telesnou aktivitou, pre osoby staršie.

Mlieko sušené a mlieko kondenzovanej

Táto mlieka sa vyrába z kvalitného kravského mlieka. Sa homogenizujú tak, aby tuk bol rozptýlený rovnomerne v celom obsahu, a preto je homogenizované mlieko rovnako tučné u dna, ako na povrchu. Sušené mlieko sa predáva aj o rôzne tučnosti. Sušené a kondenzované mlieko sa predávajú s rôznou príchuťou. Pri mliečnych konzerv je nutné dodržiavať záručnú dobu, ktorá je uvedená na obaloch.

Mlieko ovčie

Mlieko ovčie je značne tučné, používa sa na výrobu ovčích syrov a žinčice, tzv ovčej srvátky. Toto mlieko smäd neuhasí, ale osvieži. Mlieko nie je tekuté, skôr má konzistenciu bieleho jogurtu. Je slané, voňavé, skysnuté. Ovčie mlieko má oproti kravskému mlieku vyšší obsah vitamínu B2, B6, B12, kyseliny pantotenovej, esenciálnych aminokyselín, bielkovín.

Mlieko kozie

Je lepšie stráviteľnejšie a zdravotne mnohokrát prospešnejší, ako mlieko kravské. V ľudovom liečiteľstve sa kozie mlieko používa na vyrážky a ekzémy. Kozie mlieko má liečebné účinky na ochorenia tráviaceho traktu, stres a migrény, alergie, reumatické bolesti, kožné alergie, prevencia nádorových ochorení.

Skladovanie mlieka

Hneď po nákupe mlieka, ho uložíme do chladničky, prípadne na tmavé, chladné miesto. Pri uskladnení na svetle mlieko stráca svoj vitamínový obsah, najmä potom vitamín B2, C, A.

Ohrievanie a zváranie mlieka

Zahrievaním mlieka sa ničí vitamíny B1 a C. Dlhším ohrevom u mlieka znehodnocuje jeho mliečny tuk, aj dôležité zlúčeniny vápnika a fosforu. Mlieko je najlepšie zvárať rýchlo a krátko, pokiaľ možno v špeciálnom dvojitom hrnci, v ktorom sa mlieko nepripáli. Akonáhle mlieko vzkypí, premiešajte je, aby sa rovnomerne prehralo a hneď ho odstavte. Pre ďalšie uchovanie mlieko rýchlo schlaďte a prikryté uložte v chladničke alebo v pivnici.

Alergia na mlieko

Mlieko obsahuje mliečne bielkoviny, ktoré môžu spôsobovať u citlivých osôb alergiu. Medzi najbežnejšie prejavy alergie patrí chronická nádcha, náchylnosť k zápalom mandlí. Mlieko a mliečne výrobky môžu zohrávať významnú úlohu aj pri astme, problémoch so spánkom, pri migréne.

Smotana

Smotanu môžeme kúpiť o najrôznejšie tučnosti, s 6% tuku do kávy, s 12% tuku pre prípravu pokrmov, s 33% tuku pre šľahanie. Ďalej môžeme kúpiť smotanu kyslú do omáčok a šalátov. Smotanu nenechávame samovoľne skysnúť pre prípravu pokrmov s kyslou smotanou. Pre tento účel kúpime smotanu kyslú, ktorá je zakvašena ušľachtilými kultúrami baktérií.

Tvaroh

Tvaroh je veľmi hodnotná potravina, ide v podstate o vyzrážanie mliečnu bielkovinu. Tvaroh je veľmi výživný, ľahko stráviteľný, s vysokým obsahom hodnotných bielkovín. Rovnako ako mlieko je zdrojom nerastných látok, vitamínov B2 a PP. Mäkký tučný tvaroh obsahuje aj vitamín A aj provitamíny karoténov. Tvrdý a mäkký tvaroh majú minimálne množstvo tuku. Tučný tvaroh obsahuje okolo 12% tuku.

Tvaroh má pri príprave pokrmov pestré využitie. Od nátierok v najrôznejších kombináciách v slanej i sladkej úprave, ako náplň do pečiva, naslano v studenej kuchyni, ako náplň do zeleniny. Je základom tvarohových ciest na prípravu ovocných knedlí, závinov, nákypov, koláčov apod Tvrdý tvaroh je vhodný na posypanie na sladké knedle, na varené zemiaky, škubánky apod

Syry

Syry obsahujú podľa druhu rôzne množstvá mliečnych bielkovín. Syry ďalej obsahujú veľa vitamínu B2, tučné syry aj vitamín A. Mäkké syry ich majú menej, tvrdé syry viac. Aj obsah tuku je rôzny, najnižšia je u olomouckých tvarôžkov, potom u Romadur. Veľa tuku majú syry tvrdé, najmä Cheddar, aj niektoré tavené syry. Stráviteľnosť syrov je rôzna, a to podľa spracovania i obsahu tukov. Krémové syry, ako napríklad žervé, sú stráviteľné ľahko, tvrdé syry horšie. Tvrdé syry majú vysoký podiel vápnika. Z tavených syrov sa v našom organizme vápnik zle vstrebáva, preto je lepšie dávať prednosť tvarohu, prírodným syrom, kysaným mliečnym výrobkom.

Syry môžeme podávať v rozmanitých úpravách, vo forme nátierok, náplňou, k posypanie teplých pokrmov, k šalátom, ako obľúbený obalený vyprážaný syr.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: