Mladý zelený jačmeň - živý nápoj

Mladý jačmeň je dnes pravdepodobne najobľúbenejší detoxikačné kúrou. Účinky mladého jačmeňa sú radené medzi super-potraviny. Hlavnou prednosťou je schopnosť omladzovania buniek, regenerácia celého tela, podpora chudnutie, čriev a prevencia rakoviny.


Najlacnejšie vysoko kvalitné mladý jačmeň v SR

ajlacnejšie mladý jačmeň od roku 2010 možno objednať u spoločnosti DENEXON Acca.

* Mladý jačmeň - zelený jačmeň MORLIFE - výrobca organických superpotraviny.

* Distribúcia ČR DENEXON Acca

Mladý jačmeň - rastlinka slnka

Predstavte si rastlinku mladého jačmeňa, ako klíči, preráža tvrdú kôru zeminy a dynamicky rastie smerom nahor k slnku. V tomto období priamo saje nesmierne množstvo živín a energie zo zeme, vody, vzduchu a slnka. V oblasti jeho úžitku sú viac ako tridsaťročné skúsenosti.

Účinky šťavy z mladého jačmeňa

Na účinky jačmennej šťavy bolo vypracovaných niekoľko desiatok vedeckých prác a štúdií. Obsahuje tiež významné množstvo mangánu a zinku. Mladý jačmeň obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Je 2x účinnejší ako špenát, najucelenejšiu zásadotvorná strava. Mladý jačmeň obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii ochorení a patologických stavov.

Mladý jačmeň a obsah vitamínov

Mladý jačmeň má vysoký obsah betakaroténu, vitamínu C, E a vitamínov radu B: B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantoténovej a cholínu, príbuzného vitamínu B. Nedostatkom vitamínov trpíme z dôvodu prevahy spracovaných potravín a skutočnosti, že niektoré naše potraviny stratia živiny skôr, než sa dostanú na stôl. Obsah vitamínu C v čerstvo nastrúhanej redkvičke klesne na vzduchu o polovicu už za päť minút. Množstvo vitamínov B1 a B2 v potravinách dramaticky klesne pri varení. Avšak vitamíny a ostatné živiny v Mladom jačmeni ostávajú takmer nedotknuté.

K čomu potrebujeme enzýmy

Bez enzýmov nastáva narušenie všetkých životných funkcií - trávenia, dýchania, pohybu atď Vedci identifikovali v ľudskom tele cez 3 000 enzýmov. V roku 1979 zaznelo na Generálnom zasadaní japonských farmaceutických spoločností, že extrakt zeleného jačmeňa obsahuje viac ako 20 enzýmov a štúdie odhaľujú ďalšie. 45% hmotnosti Mladého jačmeňa tvoria bielkoviny (v bielej múke je to iba 10%). Tie majú nízku molekulovú hmotnosť a ľudské telo ich ľahko využíva.

Mladý jačmeň podporuje zdravý rast

"Zelené" bielkoviny lieči vredy a chránia povrchové tkanivá a sliznice. Rastlinná miazga je bohatá na prírodný zázrak - chlorofyl. Ten sa v liečiteľstve používa na "osvieženie krvi" av lekárstve je okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov cenený pre dezodoračné vlastnosti. Používa sa na osvieženie dychu a na kloktanie. V zelenom extrakte sú i superoxid dismutáza (SOD), likvidátor voľných radikálov; cytochróm oxidáza, enzým urýchľujúci oxidáciu a redukciu, peroxidáza rozkladajúca peroxid vodíka na kyslík a vodu pre ľahké vylúčenie z tela, oxidáza nutná na spracovanie mastných kyselín, transhydrogenáza dôležitá pre srdcové tkanivo atď

Mladý jačmeň sa vyznačuje silnou antioxidačnou aktivitou

Väčšina komerčne dostupných enzymatických prípravkov (vrátane tých na systémovú enzýmoterapiu) sa získava z krvi, orgánov a tkanív živočíchov. Mnohí odborníci tieto zdroje spochybňujú a odporúčajú rýdzo "rastlinnú enzýmoterapiu". V Mladom jačmeni bol objavený účinný antioxidant 2 "-O-glykosylisovitexin (GIV). Jeho antioxidačná aktivita proti oxidačnému poškodeniu lipidov pokožky spôsobenému UV žiarením je približne päť setkrát vyššia ako aktivita vitamínu E.

GIV takisto podporil vysokú tlmiacu aktivitu aterosklerózy

nameranú v krvnej plazme. Jeho aktivita niekoľkonásobne prevýšila vitamín C. Výrobný proces Mladého jačmeňa a testy kvality. Listy sú nazbierané, opláchnuté, vylisované a získaný extrakt sa necelé 2 minúty (extra špeciál dokonca do 5 sekúnd!!!) Suší iba pri teplote 31 ° C. Tým vznikne 100% čistý a nepasterizovaný prášok na prípravu živej šťavy jemnej chuti.

Elixír z mladého jačmeňa

Spracovateľský proces umožňuje získať "živú" zelenú šťavu. Skutočnú rastlinnú miazgu. Účinné zložky nie sú poškodené a je to dosiaľ najšetrnejší spôsob spracovania. Od okamžiku zberu cez vylisovanie, vysušenie do vákuového zabalenia suroviny neuplynú viac ako dve hodiny! Prášok je sám o sebe svetlo zelený , ale po rozpustení vo vode získa sýto zelenú farbu. Svetlá zeleň prášku je daná lomom svetelných lúčov dopadajúcich na jemné čiastočky prášku.

Skladovanie mladého sušeného jačmeňa

Prášok udržujte v úplnom suchu, pri izbovej teplote av tme. Mladý jačmeň je svieži, enzymaticky živý nápoj plný vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: