Mladý jačmeň - zelené potraviny

Mladý jačmeň je typ zelenej trávy - jedinej vegetácie na zemi, ktorá je schopná dodávať základnú výživu od narodenia až po starobu. Počiatky kultivácie tejto obilnej trávy už na 7. tisícročia pred naším letopočtom.


Mladý jačmeň - unikátne šťava pre človeka

* Unikátnosť šťavy z mladého jačmeňa spočíva predovšetkým v tom, že nejde o klasické prírodné potravinový doplnok, ale o komplexné potravinu. Na jednej strane dodáva telu všetky potrebné látky a vitamíny a tým naše telo dokáže veľmi kvalitne vyživovať. Na strane druhej zbavuje telo všetkých škodlivín a toxínov, čím náš organizmus priebežne čistia.

["Data ":"../ img2/Martin/13728136_100620_V_S.swf", "quality": "best", "src ":"../ img2/Martin/13728136_100620_V_S.swf", "bgcolor": "# e1f4fd "]

* Klasické potravinové doplnky nerobia tieto dve veci súčasne, buď telo vyživujú alebo ho čistí, nikdy však nevie oboje. Zelené potraviny to dokážu av tom sa líši od všetkých ostatných potravinových doplnkov.

Mladý jačmeň je bohatý na enzýmy rastlinného pôvodu, preukázané ich bolo viac než-li 20. Predpoklady sú však asi 4 x vyššia. Pre porovnanie, bežne dostupné lieky na podporu imunity obsahujú napr 6 enzýmov, navyše živočíšneho pôvodu - tieto enzýmy nie sú pre človeka až tak prínosné, ako enzýmy rastlinného pôvodu. Vďaka enzýmom funguje celý ľudský organizmus, ak sa zásoba enzýmov vyčerpá a každý človek sa rodí s akousi pomyselnou enzymatickou výbavou, nastáva smrť.

Mladý jačmeň - pozor na kvalitný výber

pretože môže byť problém s výberom kvalitného jačmeňa v ČR, tak doporučujeme v neprehľadnom množstve predajcov dodávateľa, ktorý ručí za kvalitu, tovar dodáva veľmi rýchlo a navyše vďaka priamemu zastúpenie zabezpečuje jednu z najvýhodnejších cien mladého jačmeňa v SR.
* Mladý jačmeň - zelený jačmeň MORLIFE - výrobca organických superpotraviny.
* Distribúcia ČR DENEXON Acca

Superoxiddismutáza = SOD - enzým mladého jačmeňa

To je jeden z enzýmov v mladom jačmeni obsiahnutý. SOD ničí kyslíkové radikály, nebezpečné aktívnej formy kyslíka, ktoré vylučujeme počas metabolizmu. Mladý jačmeň obsahuje SOD veľké množstvo. Je skvelým pomocníkom v prevencii proti rakovine a stojí aj za dlhovekosťou.

Chlorofyl - zelený jačmeň

Ďalej mladý jačmeň obsahuje chlorofyl, ktorý je veľmi prospešný pre organizmus. Pôsobí protizápalovo, protivírusovo a protibakteriálne, má vysoký dezinfekčný účinok a pôsobí ako prírodný dezodorant. Jeho užívanie pohlcuje pachy. Preto sa hojne využíva v medicíne a kozmetológiu.

Ph mladého jačmeňa

Zelené potraviny sú zásadité a vyrovnávajú Ph organizmu. Mladý jačmeň má výrazný alkalizujúce efekt v ľudskom tele. Väčšina v súčasnej dobe konzumovanej stravy spôsobuje v ľudskom organizme kyslú reakciu a prekyslené telo je živnou pôdou pre rad chorôb a mikróbov. Naše bunky nie sú schopné správne fungovať, pokiaľ sa vnútorná pH hodnota nepohybuje v pomerne úzkom rozpätí. Mladý jačmeň obsahuje bázické minerály ako je sodík, draslík, vápnik a horčík, ktoré vďaka svojmu zásaditému charakteru pomáhajú kyslé prostredie v tele neutralizovať a tým prispievajú k optimálnym funkciám organizmu.

Energie v mladom jačmeni

Mladého jačmeňa je možné pripraviť skvelý nápoj plný vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín, ktorý dodá neuveriteľné množstvo energie. Doplníme tak svoj jedálniček o dôležité živiny, ktoré bežnou stravou dnešného uponáhľaného života nie sme schopní svojmu telu dodať.

Mladý jačmeň - vitamíny

Mladý jačmeň obsahuje vitamín A, B1, B2, B3, B6, C, E, kyselinu listovú, kremík, železo, draslík, vápnik, horčík, zinok, chlorofyl, enzýmy, aminokyseliny, vlákninu, betakarotén, neobsahuje lepok.

Kde mladý jačmeň pomáha?

* Má tiež dietetické vlastnosti - energeticky môže nahradiť jedno až dve jedlá denne je ľahko a rýchlo vstrebateľný
* Eliminuje nepríjemné telesné pachy
* Zlepšuje stav paradentózou
* Zápaly močového mechúra
* Používa sa ako pomocník pri liečbe chudokrvnosti
* Urýchľuje hojenie rán
* Preventívne pôsobí proti rakovine
* Prevencia proti cukrovke
* Regeneruje organizmus
* Posilňuje imunitu (tehotné ženy, deti i starí ľudia by ho mali užívať preventívne)
* Spomaľuje starnutie buniek
* Zepšuje činnosť tráviacej sústavy
* Detoxikuje organizmus
* Má veľký priamosť pre aktívnych športovcov
* Veľmi úspešne napomáha pri liečbe neplodnosti
* Čistí pleť

Jednou vetou teda mladý jačmeň blahodárne pôsobí na celkový zdravotný stav človeka.

Zelené potraviny nie sú liekom a predsa lieči

Ak nášmu telu dodáme kvalitnú výživu a očistu, podporíme imunitný systém a naštartujeme samoliečiace schopnosti nášho tela. Tým, že kvalitnou výživou a očistou uľahčíme nášmu organizmu, uvoľníme ruky imunitnému systému a ten si začne riešiť zdravotné problémy, na ktoré sa akosi nemohol dostať, lebo riešil mnoho iných menších problémov.

Navyše zelené potraviny obsahujú mnoho unikátnych látok, a tým, že ide o produkty, ktoré nie sú chemicky spracované, ale sú čisto prírodné, pôsobí v našom tele inak ako napríklad syntetické preparáty. Jednotlivé zložky na seba nadväzujú, preto sa nemôže stať, že by niečoho bolo moc a inde zase málo v zmysle pozitiva alebo naopak negatíva pre náš organizmus.

Nemôže sa stať, že by sme sa predávkoval napríklad vitamíny alebo ich mali nedostatok, pri pravidelnom užívaní. Z potravín si telo berie samo a poskladá si všetky zložky tak ako potrebuje.

Zelené potraviny v lete

Zelené potraviny sú zdravú, racionálne stravou, ktorá v našich súčasných jídelníčcích zúfalo chýba, takže naše organizmy trpia permanentné podvýživou, nie však kalorickú.
Obdobie leta so sebou prináša napríklad:

* Stres a obavy, aby sa stihla práce pred odchodom na dovolenku
* Zvýšená aktivita na dovolenkách - oproti zvyšku roka
* Zmena stravovacích návykov v cudzích krajinách
* Nadmerné UV žiarenie .....

Zelené potraviny do predchádzajúceho zoznamu čo prináša leto, prináša svoju stabilitu, rovnováhu, energiu a istotu, že s nimi sú uvedené riziká minimalizovať, alebo úplne eliminovaná. Dodávajú živiny a energiu pre dlhé cesty, bráni vzniku únavy a ospalosti na nich. Povzbudzujú imunitný systém, aby dokázal odolávať prudkým výkyvom teplôt. Dopĺňajú vitamíny a minerály, ktoré strácame zvýšeným potením. Antioxidanty v nich obsiahnuté bránia nadmernému UV žiareniu, aby poškodzovalo našu pleť, náš zrak.

Zelené potraviny pomáhajú udržiavať prirodzený rytmus stolice na cestách, v nezvyklom prostredí, chráni našu prirodzenú črevnú mikroflóru pred jej devastáciou vonkajšími i vnútornými nepriaznivými faktormi. Chráni pleť pred vznikom slnečnej alergie pri ich vnútornom užívaní, a keď sa predsa len alergická reakcia na slnečné žiarenie prejaví, potom pomôžu lokálne aplikované s jej hojením.

Zmierňuje a bráni vzniku statických opuchov dolných aj horných končatín a tým chráni pred vznikom zápalu hlbokého žilového systému dolných končatín a možné následné pľúcna embólia. Pomáha nám zaspať a oddychovať, keď sme pretiahnutia zo zamestnania, cestovanie, vypätých rodinných vzťahov.

Živiny z mladého jačmeňa využije nielen mamička, ale prechádza aj do materského mlieka as nimi aj veľa energie a dobrej nálady.

Všetci vieme, že veľmi záleží na prostredí, v ktorom sa rastliny pestujú. U mladého jačmeňa to platí dvojnásobne. Ide hlavne o kvalitu pôdy. Ďalšími faktormi sú predovšetkým podnebie, čistá príroda a čas zberu. Faktorom, ktorý výrazne ovplyvňuje kvalitu mladého jačmeňa, je šetrná technológia spracovania. Vďaka nej sa darí zachovať rad aktívnych enzýmov, ktoré sú základným katalyzátorom takmer všetkých chemických procesov prebiehajúcich v našom tele.

Výrobky z mladého jačmeňa

* Prášok z listov mladého jačmeňa
* Tablety z mladého jačmeňa
* Instantný zelený nápoj


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: