Mladý jačmeň v prášku

Všetci zaiste staráte o svoje zdravie. Jednou z možností je zabezpečiť si potrebné nutričné hodnoty pre váš organizmus. Posilníte tým imunitný systém, dobijete potrebnú energiu a omladne. Skúste to s mladým jačmeňom!


Mladý jačmeň - ideálny doplnok stravy

Na pultoch s produktmi zdravej výživy sa stretávate s rôznymi prípravkami, ktoré majú pomáhať a zlepšovať kvalitu vášho života. Jedným z nich je mladý jačmeň, ktorý je v súčasnosti považovaný za jeden z najvýživnejších celostnej doplnkov potravy.

Mladý jačmeň sa radí medzi tvz. zlené potraviny, ktoré vo vašej výžive zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Zelené potraviny sú plné minerálov, vitamínov, flavonoidov a iných látok, ktoré vaše telo určite ocení.

Preto sa poďte bližšie pozrieť na tento produkt, na jeho zloženie, účinné látky, akým spôsobom vám môže vylepšiť a spríjemniť váš deň.
Mladý jačmeň najvyššej kvality môžete zakúpiť na www.mlady-jecmen.eu

Čo je na mladom jačmeni unikátny?

Produkt mladý jačmeň je kombináciou prášku získaného zo šťavy mladého jačmeňa, rozpustného uhľohydrátov a hnedej ryže. Tento výrobok sa spracováva unikátnym procesom, ktorý umožňuje uchovanie všetkých výživných látok, ktoré sú obsiahnuté v rostlince samotnej. Proces nezničí žiadnu z nutričných látok.

Dr Yoshihide Hagiwara pred 30 rokmi zistil, že mladý jačmeň je jednou z najvyváženejší výživných potravín v prírode. Sám sa podieľal na vyvíjanie takéhoto procesu spracovania mladého jačmeňa, aby získaný prášok obsahoval všetky žiadúce výživné látky. Tým sa významne podieľal na tom, že mnoho ľudí užívajúcich tento produkt získala späť svoje stratené zdravie.

Popis mladého jačmeňa

Mladý jačmeň sa svojím zložením, svojou konštrukciou prispôsobil mnohých klimatickým podmienkam a je vhodný výživový prvok nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá. Dokáže pri svojom raste absorbovať z pôdy celý rad látok, ktoré ho potom robia unikátnym. Akonáhle dorastá do výšky okolo 30cm, je už "zrelý" a obsahuje všetky potrebné výživné látky. Je teda určený k svojmu spracovanie.

Nutričné látky

Mladý jačmeň je bohatý na celý rad látok, nie je ale náhradou pestrej stravy. Mladý jačmeň je používaný ako doplnok stravy, ktorý dodáva telu to, čoho pociťuje nedostatok.

Zoznam výživných látok:

* Vitamíny: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, E, K
* Biotín, cholín
* Kyselina listová
* Minerály: chróm, vápnik, bór, kobalt, jód, meď, železo, horčík, nikel, mangán, fosfor, draslík, selén, sodík, síra, zinok
* Ďalších cca 50 stopových prvkov
* Enzýmy
* Aminokysliny
* Esenciálne mastné kyseliny
* Chlorofyl
* Bioflavonoidy

Vitamíny

Mladý jačmeň je bohatým zdrojom najmä tých vitamínov, ktoré v bežnej strave do tela nedostávame. Sú zničené prepravou potravín a ich spracovaním a tým pádom sa nedostanú do tráviaceho systému. Ide najmä o vitamíny C, E, B a betakarotén.

Minerály

Mangán a zinok patrí svojou hodnú medzi najviac zastúpené minerály v mladom jačmeni. Minerálov a stopových prvkov je v ňom obsiahnuté cca 50 - 60 položiek. Vysoký podiel vápnika je tiež veľmi významný. V mladom jačmeni je obsiahnutý v takej forme, ktorá je ľahko vstrebateľná pre ľudský organizmus. Jedná sa o jeho organickú podobu, ktorá sa v tele spotrebováva, ale neukladá. Anorganická podoba vápnika sa môže v tele ukladať a spôsobovať tak napríklad obličkové kamene.

Bielkoviny

Bielkoviny sú potrebné pre stavbu tkanív. Mladý jačmeň je obsahuje v množstve, ktoré sa rovná 45% jeho váhy. Tieto bielkoviny napomáhajú pri liečbe vredov a chránia povrchové tkanivá.

Enzýmy

tele nájdete okolo 3000 rôznych enzýmov, ktoré zabezpečujú základné funkcie, napr dýchanie alebo trávenie. V mladom jačmeni bolo zatiaľ vedeckým skúmaní zistilo okolo 20 enzýmov, ale objavujú sa ďalšie a ďalšie.

* Superoxid dismutáza - likviduje voľné radikály
* Cytochróm oxidáza - urýchľuje oxidáciu a redukciu
* Peroxidáza - rozkladá peroxid vodíka na kyslík a vodu, tým dochádza k jednoduchému vylučovanie z tela
* Transhydrogenáza - enzým dôležitý pre srdcové tkanivo

* A iné

Antioxidanty

Antioxidanty pomáhajú čistenie organizmu, omladzovanie buniek, znižujú riziko rôznych nádorových ochorení.

Chlorofyl

Chlorofyl plní dezinfekčné funkciu v tele, má antioxidačné vlastnosti a bráni vzniku zápalov, napomáha ich liečiť. Zaisťuje lepší príjem železa, čím sa znižuje chudokrvnosť, vytvára väčšiu hladinu hemoglobínu, má pozitívny vplyv na spermie. Je antibakteriálny.

PH ľudského organizmu

V ľudskom organizme často dochádza k jeho prekyslenie. To má za následok rad ťažkostí a bolestí, dochádza ku kazivosti zubov, rozširovanie infekcií a zápalov, celkovo k oslabeniu imunitného systému. Známkou prekyslenie je napríklad pálenie záhy.

Mladý jačmeň a šťava z neho získaná je mierne zásaditá. Jeho užívaním teda dochádza k zníženiu kyslosti a vyrovnanie pH v tele. Dochádza k nastoleniu rovnováhy.

Mladý jačmeň a prevencia chorôb

* Zabezpečuje potrebnú výživovú hodnotu
* Zvyšuje množstvo energie v tele
* Podporuje trávenie
* Posilňuje imunitný systém
* Zlepšuje kvalitu kože, vlasov a nechtov
* Zabezpečuje potrebou výživu pri diétach a čistiacich programoch
* Bojuje proti zápalom
* Je silný antioxidant
* Posilňuje srdcovú činnosť a srdcové svalstvo
* Posilňuje činnosť mozgu, sústredenosť
* Zabezpečuje mladistvý vzhľad, udržuje telo v dobrej kondícii

Proces spracovania mladého jačmeňa do prášku

Pre získanie kvalitného produktu je nielen potrebné šikovného poľnohospodárstva a dodržanie dobrých obrábaných podmienok, ale najmä zvolenie správneho technologického postupu. Ten zabezpečí, aby v prášku zostali všetky požadované látky.

Siatie

Mladý jačmeň sa Zasieva vždy do vysoko výživné pôdy, ktorá sa neupravuje žiadnymi pesticídmi alebo inými chemikáliami. Akonáhle je pôda pohnojena organickými hnojivami, zasadia sa do nej semienka. Semienka sa vysievajú v riadkoch, aby mala po dobu klíčenia a rastu dostatok vody, kyslíka a správnu teplotu.

Úroda

Zber sa uskutočňuje v čo najrýchlejšom tempe. Mladý jačmeň sa ihneď spracováva a celý proces jeho premeny na prášok by mal trvať čo najkratšiu dobu (cca okolo 4 hodín). Len tak si uchová výživné látky.

Čistenie a sušenie

Po zbere sa rastliny preplachovať čistou vodou a následne sa tak dlho prehadzujú (ako seno), kým neuschnú. Pre sušenie sa nepoužívajú žiadne sušiaky, pretože tie by mohli mladý jačmeň spáliť. Nepoužívajú sa ani chemikálie, ktoré by sa do rastliniek zažraly.

Získanie šťavy

Liečivou zložkou je šťava z listov. Tá sa získava miernym a pomalým tlakom. Tuhé zvyšky, vlákna mladého jačmeňa sa uplatňujú na pohnojení pôdy, v ktorej bude opäť rásť nová várka.

Odstránenie kyslíka

Kyslík v šťave by mohol po dobu prepravy a po dobu, než dôjde ku konzumácii výrobku zničiť jej kvality. Preto sa v rámci výroby prášku špeciálnym procesom odstraňuje prebytočný kyslík a voda.

Vysušovania

Táto fáza je jednou z najkritickejších. Šťava zbavená kyslíka sa teraz musia vysušiť, a to tak, že sa v špeciálnej prístroji rozstříkne do horúceho vzduchu. Prílišná horúčosť by pri vysušovaniu mohla zničiť výživné látky.

Peletovaní

Získaný prášok sa formuje do malých granulek, ktoré sú rozpustné vo vode. Mladý jačmeň tak môžete zakúpiť buď vo forme prášku, alebo vo finále vo forme väčších tabletiek určených na prehĺtanie.

Laboratórne testy

Každá vyrobená dávka sa testuje, či ak obsahuje všetky požadované látky a či nedošlo pri procese spracovania k chybe.

Ako užívať mladý jačmeň v prášku?

Príslušné množstvo prášku uvedeného na obale rozmiešajte v pohári chladné neperlivej vody alebo v džúse. Užíva sa 1-2krát denne nalačno. Výrobok sa uchováva v chlade, suchu a tme (nedáva sa do chladničky).

Zelená potrava - súčasť jedálnička

Zelená potrava by rozhodne nemala chýbať vo vašom jedálničku. Zlepšite si svoju zdravotnú kondíciu a predchádzajte nepríjemným bolestiam a chorobám. Nenechajte svoje telo trpieť a doprajte mu patričnú starostlivosť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: