Mladý jačmeň - liek i prevencia

Hľadáte niečo, čo má blahodárny účinok na vaše celkové zdravie? Niečo, čo vám dodá vitamíny, minerály a stopové prvky v prírodnej forme? Niečo z prírody? V bio kvalite? Mladý jačmeň v prášku spĺňa všetky vaše požiadavky.


Držíte diétu? Máte vysokú hladinu cukru v krvi? Chcete prečistiť vaše telo? Trápia vás pomalé trávenie? Vyskúšajte mladý jačmeň v prášku, ktorý má nielen tieto pozitívne zdravotné účinky na vaše telo.
Dar z prírody mene mladý jačmeň

Mladý jačmeň môžeme právom nazývať "dar z prírody". Už obyvatelia starovekého Grécka a Mezopotámie poznali zázračné účinky mladého jačmeňa. Mladý jačmeň v prášku patrí medzi takzvané zelené potraviny-potraviny z rastlín, ktoré sa podávajú v surovom stave, patrí medzi ne aj nápoje vyrobené z častí mladých rastlín.
Nie je jačmeň ako jačmeň

Každý z nás iste pozná rastlinu jačmeňa. Patrí medzi obilniny a bežne sa u nás pestuje na poliach. Avšak mladý jačmeň má úplne iné vlastnosti a aby sa mohol nazývať mladým jačmeňom, musí byť dodržaná prísne pravidlá pre jeho pestovanie aj spracovanie.
Pestovanie a zber mladého jačmeňa

Väčšinou sa mladý jačmeň pestuje v bio kvalite, teda bez použitia chemických hnojív a postrekov. Rastliny jačmeňa sa pestujú na poliach a až keď dosiahnu výšky 20 až 25cm môžu sa žať.

Prečo sa musí jačmeň žať tak skoro? Rastlina zrelého jačmeňa dosahuje priemerné výšky 40cm, ale neobsahuje tak vysoký podiel vitamínov, stopových prvkov a ďalších výživných látok ako rastlina jačmeňa s výškou 20 cm.
Niekoľko rád pre správne pestovanie jačmeňa

Každý správny poľnohospodár vie, že plodiny pestované na poli je potreba obmieňať, aby si pôda udržala vysokých obsah živín. Preto sa odporúča spolu s jačmeňom pestovať aj lucernu, ktorá dodáva pôde potrebný dusík a rastliny tak získavajú viac potrebných živín-napríklad jačmeň získava viac chlorofylu.

["Data ":"../ img2/Martin/13728136_100620_V_S.swf", "quality": "best", "src ":"../ img2/Martin/13728136_100620_V_S.swf", "bgcolor": "# e1f4fd "]

Mladý jačmeň najvyššej kvality môžete zakúpiť na www.mlady-jecmen.eu
Čo nasleduje po zbere?

Ihneď po zbere začne výroba mladého jačmeňa v prášku. Platí tu heslo "čím rýchlejšie tým lepšie". Čerstvo zozbieraný mladý jačmeň obsahuje vysoké množstvo zdraviu prospešných látok a vďaka rýchlemu spracovaniu si ich udrží.
Výroba mladého jačmeňa v prášku

Listy mladého jačmeňa sa starostlivo umyjú a prelisujeme sa v špeciálnom vysokotlakovom lise. Šťava z mladého jačmeňa sa sušia 1-2 minúty pri teplote 31 ° C. Vzniknutý bledozelený prášok sa ihneď balí do nepriehľadné nádoby, ktorá zabráni prístupu svetla. Mladý jačmeň v prášku má zvyčajne trvanlivosť až dva roky, musí sa však uchovávať v suchu a tme.
Pri nákupe starostlivo vyberajte!

Mladý jačmeň si môžete zakúpiť v troch formách prášku:

Mladý jačmeň v prášku má najvyšší obsah prospešných látok a tomu tiež zodpovedá cena. Vyrába sa vyššie uvedeným spôsobom.

Mladý jačmeň sušený v prášku má výrazne nižší obsah vitamínov a minerálov, pretože sa jedná iba o sušený jačmeň ako seno.

Jačmeň sušený v prášku má najnižší obsah prospešných látok, jedná sa o sušený jačmeň ako seno, ale obsahuje aj rastliny staršieho jačmeňa.
Mladý jačmeň v prášku-vitamínová bomba pre vaše telo

Mladý jačmeň v prášku sa predáva ako prášok určený na výrobu nápoja plného vitamínov, stopových prvkov, minerálnych látok, enzýmov a aminokyselín. Nápojom sa môžete osviežiť kedykoľvek počas dňa.

Ako často a kedy popíjať nápoj z mladého jačmeňa? Odporúča sa podávať tento nápoj na lačný žalúdok alebo 20-30 minút pred jedlom. Ak ste už jedli, počkajte 2 hodiny po jedle.

Ako si pripraviť nápoj z mladého jačmeňa v prášku? Zmiešajte prášok s vodou alebo ovocným džúsom a ihneď vypite. Viete, že kovová lyžička ničí vitamíny? Nepoužívajte ju na miešanie tohto nápoja!
Kedy je najviac prospešné požívať mladý jačmeň v prášku?

Chcete prečistiť svoje telo a zbaviť sa prebytočných toxických látok? Mladý jačmeň v prášku zaručene očistí vaše telo a navyše vám dodá veľa dôležitých vitamínov a minerálov. Mladý jačmeň v prášku obsahuje chlorofyl, rastlinné farbivo, ktoré pomáha očisťovať krv a všetky telesné orgány od toxínov.

Budete sa cítiť lepšie, niektorí tvrdia, že vďaka mladému jačmeňu v prášku aj omladla. Viete, že mladý jačmeň v prášku spomaľuje starnutie? Tiež chráni naše telo pred predčasným starnutím pokožky spôsobené UV žiarením! Je vhodný aj pre tých, ktorí svoju pleť vystavujú solárnemu opaľovanie!
Mladý jačmeň v prášku ako prevencia proti chorobám!

Vďaka vysokému obsahu vitamínov-vitamíny radu B, C, E, alfa a beta karotén, minerálov - až 70 minerálov, enzýmov a stopových prvkov mladý jačmeň v prášku zvýši našu imunitu a my sa lepšie ubránime pred nachladnutím, chrípkou apod Viete, že mladý jačmeň v prášku má preventívne účinky pred rakovinou? Vysoký obsah antioxidantov chráni naše telo pred civilizačnými chorobami, ako je aj rakovina.
Liečivé účinky mladého jačmeňa v prášku

Trápia vás paradentóza? Mladý jačmeň v prášku pôsobí v našom tele zásadotvorná, preto účinne bojuje so zvýšenou kyslosťou v našom organizme. Jedným z problémov, ktorý je spôsobený zvýšenou kyslosťou, je aj zvýšená tvorba zubného kazu, zápach z úst, pálenie záhy, vznik zápalov v ďasnách, ktoré vedú až k paradentóze.
Máte problémy s trávením?

Problémy so zažívaním tiež súvisí so zvýšenou kyslosťou. Pomôže vám mladý jačmeň v prášku, ktorý upraví rozkladanie potravy a tiež odstraňuje zápchu. Je doporučovaný aj v boji proti cukrovke, pretože rýchlejšie rozkladá cukor. Využíva sa aj ako účinný prostriedok proti nadváhe.
Mladý jačmeň v prášku - liek i prevencia

Mladý jačmeň v prášku lieči zápaly a infekcie. Odporúča sa užívať pri problémoch so spánkom. Vďaka aktívnym enzýmom pomáha mladý jačmeň v prášku pri hojení rán, kožných problémoch, regeneračných procesoch.

Ďalej sa užívanie odporúča ľuďom trpiacim chudokrvnosťou, pretože obsahuje veľké množstvo železa. Trpíte migrénou? Častými zmeny nálad? Užívajte mladý jačmeň v prášku. Viete, že obsahuje hormón šťastia serotonín? Tento hormón šťastia vám zaručene zlepší náladu!
Je mladý jačmeň v prášku vhodný pre tehotné?

Predovšetkým ženám, ktoré plánujú tehotenstvo, sa odporúča užívať mladý jačmeň v prášku. Vďaka svojim detoxikačným vlastnostiam prečistí vaše telo a lepšie vás pripraví na tehotenstvo. Mladý jačmeň v prášku obsahuje vysoké množstvo zdraviu prospešných látok, medzi nimi aj kyselinu listovú, ktorá sa užíva pred aj počas tehotenstva. Naviac vám mladý jačmeň v prášku prinesie hormonálnu rovnováhu a dobrú náladu!
Mladý jačmeň v prášku pre deti a seniorov

Aj deti môžu užívať mladý jačmeň v prášku, ale až od šiestich rokov veku. Podávať ich môžete pre zvýšenie imunity, pri liečbe zápalov, rán au iných zdravotných problémov.

Najmä seniorom prináša užívanie mladého jačmeňa v prášku veľké výhody. Vo vyššom veku sa objavujú problémy so zažívaním, časté choroby a iné zdravotné komplikácie. Mladý jačmeň v prášku podporuje trávenie, je účinný ako liek aj prevencia pred rakovinou, zápaly, spomaľuje starnutie, zlepšuje náladu ...


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: