Mladý jačmeň - komplexný účinok pre zdravie

Mladý jačmeň ako významná zelená potravina v podobe enzymaticky živého nápoje plného vitamínov, aminokyselín, minerálnych látok, Vám dodá blahodarné živiny a energiu. Presvedčte sa sami o jeho bohatom obsahu významných látok pre ľudský organizmus.


Mladý jačmeň je považovaný z výživového hľadiska zo všetkých zelených tráv za najhodnotnejšiu. Obsahuje dokonca 18 aminokyselín z celkových 20, a to vrátane 8 esenciálnych, tj tých, ktoré si naše telo samo nedokáže vyrobiť. Mladý jačmeň obsahuje aj rad významných enzýmov, ktoré sú dôležitým katalyzátorom skoro všetkých chemických procesov, ktoré prebiehajú v našom tele.

Mladý jačmeň sa právom radí medzi jednu z najvýživnejších potravín, je skutočným koncentrátom všetkých dôležitých a potrebných živín pre ľudský organizmus.

Mladý jačmeň najvyššej kvality môžete zakúpiť na www.mlady-jecmen.eu

Zloženie Mladého jačmeňa

* GIV - antioxidant 2 "-O-glykosylisovitexin. Jeho antioxidačná aktivita proti oxidačnému poškodeniu lipidov pokožky spôsobenému UV žiarením je približne až 500x vyššia ako aktivita vitamínu E. GIV antioxidant taktiež podporuje vysokú tlmiacu aktivitu aterosklerózy nameranú v krvnej plazme.
* SOD - superoxiddismutáza ničí kyslíkové radikály, nebezpečné aktívnej formy kyslíka, ktoré vylučujeme počas nášho metabolizmu. Mladý jačmeň obsahuje SOD vo veľkom množstve. Je jedinečným pomocníkom v prevencii proti rakovine a stojí aj za dlhovekosťou.
* Chlorofyl - Mladý jačmeň obsahuje chlorofyl, vďaka ktorému sa významne urýchľuje hojenie rán, zlepšuje krvný obraz, bráni vzniku infekčného prostredia. Chlorofyl je najzákladnejším farbivom všetkých zelených častí rastlín. Chlorofyl spomaľuje rast choroboplodných baktérií, je účinný proti zápachu, obsahuje veľa horčíka aj dusíka. Chlorofyl má výrazné čistiace aj detoxikačné účinky. Chlorofyl pomáha z ľudského organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie mnohé jedovaté látky. Chlorofyl regeneruje pečeňové tkanivo a prečisťuje krvné riečište. Chlorofyl sa užíva aj aké dezodorant, ústna voda, žuvačka, a to pre svoju schopnosť pohlcovať pachy.
* Vitamín C - plní v našom tele celý rad dôležitých funkcií. Pomáha zneškodniť v tele vzniknuté voľné kyslíkové radiál. Pôsobí ako významná prevencia ochorení srdca a ciev. Zvyšuje odolnosť organizmu proti infekcii.
* Vitamín B1 - pomáha udržiavať zdravé nervy, posilňuje srdce, upokojuje tráviace ťažkosti.
* Vitamín B2 - pôsobí proti migréne, pomáha pri hojení rán, spomaľuje vývoj šedého zákalu.
* Vitamín B3 - zlepšuje krvný obeh, zmierňuje príznaky ochorenia kĺbov, zmierňuje depresie.
* Vitamín B5 (kyselina pantoténová) - pomáha udržiavať zdravý centrálny nervový systém, pomáha ľudskému telu využívať sacharidy, bielkoviny, tuky. Pôsobí proti migréne, zažívacím ťažkostiam. Zlepšuje stav pri chronickom únavovom syndróme.
* Vitamín B6 - pomáha v prevencii kardiovaskulárnych ochorení, mozgových príhod. Zmierňuje a lieči depresie, zmierňuje nespavosť, zmierňuje príznaky predmenštruačného syndrómu.
* Vitamín B9 (kyselina listová) - je veľmi dôležitá pre vývoj plodu, pomáha pri tvorbe kľúčových chemických látok pre nervový systém. Znižuje riziko niektorých typov rakoviny, zmierňuje depresiu, chráni proti vrodeným vadám.
* Vitamín B12 - zmierňuje depresie, bránia nervovým bolestiam, pocitu brnenia, znižuje riziko srdcových ochorení, znižuje hučanie v ušiach.
* Vitamín H (biotín) - významne sa podieľa na metabolizme takmer všetkých buniek tela. Jedná sa o nepostrádateľný vitamín. Najčastejším prejavom nedostatku vitamínu H je zhoršenie kvality pokožky, nechtov, vlasov, zníženie imunitných funkcií organizmu. Vaša pokožka Vás často svrbí, trpíte častými zápalmi, trpíte únavou, chce sa Vám spať ai Biotín podporuje zdravý rast vlasov, funguje ako prevencia proti plešatosti. Pôsobí tiež proti depresiám, uľahčuje zdravý spánok.
* Vitamín K - znižuje riziko vnútorného krvácania, pomáha pri stavbe silných kostí, odvracia osteoporózu, chráni proti nadmernému krvácaniu po operačných zákrokoch. Vitamín K môže tiež zohrávať významnú úlohu v prevencii rakoviny. Nedostatok vitamínu K sa vyskytuje len u pacientov s ochorením pečene alebo črevnými chorobami, pri ktorých je porušené vstrebávanie tukov.
* Vitamín E - je nevyhnutný pre regeneráciu tkaniva, podporuje hojenie, normálne zrážanlivosť, obmedzuje tvorbu jaziev po zranení. Zlepšuje stav vlasov i pokožky, napomáha proti anémii (chudokrvnosti), spomaľuje procesy starnutia.
* Betakarotén (provitamín A) - betakarotén má značné terapeutické účinky, vrátane schopnosti znižovať sérum cholesterolu a všadeprítomné rakoviny. Počas posledných rokov implementovali zdravotnícke inštitúcie zaoberajúce sa výskumom rakoviny, kedy desiatky štúdií dokazujú, že beta karotén znižuje riziko všetkých druhov rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, pľúc, žalúdka, pažeráka, hrubého čreva, gastrointestinálneho traktu a pošvy.
* Antioxidanty - Mladý jačmeň je významným zdroje antioxidantov, kedy obsahuje celé spektrum známych antioxidantov, vrátane vitamínu B1, B6, vitamínu E, vitamín C.
* Vápnik - Mladý jačmeň obsahuje až 37x viac vápnika ako pšenica. Udržuje zdravé kosti, zuby, podporuje činnosť srdcového svalu i ďalších svalov, podporuje krvnú zrážanlivosť, zmierňuje poruchy trávenia.
* Železo - Mladý jačmeň obsahuje až 5x viac železa ako pšenica. Lieči chudokrvnosť, je veľmi potreté v tehotenstve, ďalej pri silnom menštruačnom krvácaní.
* Chróm - pomáha využívať telu inzulín, hormón, ktorý prenáša do buniek krvný cukor, glukózu.
* Horčík - Mladý jačmeň obsahuje 2x viac horčíka ako pšenica, ktorý významne uľahčuje absorpciu vápnika v Mladom jačmeni. Zmierňuje príznaky chronickej únavy, pomáha srdcu v prevencii arytmií a srdcových chorôb, znižuje krvný tlak, upravuje menštruačné problémy.
* Draslík - pomáha v prevencii vysokého krvného tlaku, srdcových príhod, mozgových príhod.
* Fosfor - pomáha vytvárať zubnú sklovinu, podieľa sa na stavbe kostí, udržuje ich v dobrom stave.
* Meď - pomáha udržiavať plodnosť, podporuje krvnú zrážanlivosť, udržiava zdravú kožu a zdravé vlasy.
* Mangán - zabraňuje ukladaniu cholesterolu na cievne steny, udržiava zdravý cievny systém.
* Serotonín - môže nastavovať základné mozgovú aktivitu vo vzťahu k správaniu, aktivite, prebúdzaní. Serotonín ovplyvňuje emócie, bolesť, pamäť, spánok, apetít. Prispieva k celkovému pocitu pohody. Ten, komu chýba v dostatočnej miere serotonín, si ho dopĺňa konzumáciou najrôznejších sladkostí, čo nie je zrovna ideálne.
* Rastlinné bielkoviny - 45% hmotnosti Mladého jačmeňa tvoria bielkoviny. Na rozdiel od bežných rastlinných bielkovín, ktoré majú nekompletné spektrum i nízku nutričnú hodnotu, spôsobenú nedostatkom esenciálnych aminokyselín. Zelené bielkoviny lieči vredy a chránia povrchové tkanivá a sliznice.
* Mladý jačmeň sa môže pochváliť vysoko kvalitným spektrom bielkovín so všetkými 8 esenciálnymi aminokyselinami a 10 aminokyselinami neesenciálními. Existuje totiž 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré si ľudské telo nedokáže vyrobiť a ďalšie dve, ktoré si nedokáže vytvoriť v dostatočnom množstve. Preto sú nevyhnutné pre život a nazývame ich esenciálne. Ak by v našej potrave chýbala len jedna z nich, povedie to postupom času k chorobe a smrti. Tieto esenciálne aminokyseliny, spolu s 10 ti ďalšími, ktoré z nich telo vyrába, tvoria vzájomnými väzbami štruktúrované bielkoviny, ktoré sú základným stavebným kameňom ľudského organizmu, a vytvárajú enzýmy (globulárne bielkoviny), ktoré sú spúšťačom všetkých základných životných procesov. Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu a sú tak nepostrádateľné pre bunečnú tvorbu, regeneráciu a celkovo pre zachovanie všetkých životných funkcií organizmu. Aminokyseliny sa rozdeľujú na esenciálne, ktoré si naše telo nemôže samo vyrobiť a neesenciálne, ktoré naše telo dokáže nahradiť, a to vyrobením z iných zlúčenín. Esenciálne sú leucín, izoleucín, valín, (tzv. BCAA), lyzín, metionín, treonín, phenylalanin a tryptofán (deti potrebujú ešte arginín a hystidin). Neesenciálne aminokyseliny - obzvlášť dôležité je, si strážiť množstvo troch neesenciálnych aminokyselín - glutamín, cystín a glycín, ktoré v tejto kombinácii tvorí jeden z najvýznačnejších antioxidantov v našom tele.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: