Mladý jačmeň - chlorofyl, enzýmy, vitamíny

Mladý jačmeň je niekedy nazývaný rastlinou 21. storočia. V tvrdenie prispieva fakt, že obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok a mimo občasné počiatočné ťažkosti je úplne bez vedľajších účinkov.


V poslednej dobe je nárast záujmu o zdravú výživu značný. A rovnaké je to is trhom, ktorý prekypuje novými a novými doplnky stravy s blahodárne pôsobiacimi efektmi. Jedným z nich je aj mladý jačmeň. V súčasnosti sa uvádza, že je dokonca najkvalitnejším prírodným produktom sa zdravie prospešnými vlastnosťami na rad problémov a chorôb.

Mladý jačmeň - opis rastliny

A čo to vlastne mladý jačmeň je? Prakticky je to obilnina a rovnako vyzerá, aj keď sa pestuje. Zelené mladé stonky, alebo listy, ako sa niekedy nezývají, sa pri svojej dĺžke asi 25 centimetrov žne. Je to preto, že v tejto fáze obsahujú najvyšší počet zdraviu prospešných výživných zložiek. Pestuje Ak sa vo veľkom, na pôde, kde sa tak deje, býva striedavo tiež pestuje lucerna. To preto, aby úroda bola vždy výdatná a stopercentný. S potrebným množstvom výživných zložiek. Jačmeň je skôr pestovaný vo vyšších nadmorských výškach, vďaka čomu má vyšší obsah minerálov a bielkovín.

Ako sa prášok z mladého jačmeňa pripravuje?

Dorastie Ak mladý jačmeň do svojej požadovanej dĺžky, listy sa zožne, opláchnu a lisuje sa z nich extrakt, ktorý sa dve minúty suší pri nízkej teplote 31 stupňov Celzia. Vznikne tak zelený prášok, ktorý je pripravený pre konzumáciu pri Značkovanie do pohára vody.
Ďalšie príprava je síce rýchlejšia a lacnejšia, zato nie je výsledný produkt tak výživový. Jedná sa o mladý jačmeň sušený, ktorý je prášok vyrobený zo sušeného jačmeňa, teda sena, pomletého na prášok. Niekedy je výrobcovi dofarbujú, aby získal rovnaký vzhľad ako pravý a kvalitný mladý jačmeň v prášku. Spozná sa podľa ceny, pretože sa síce o veľa lacnejší, než pravý prášok, za to z neho výrazne stráca a to viac ako 60% výživových látok.
Ak si kúpite prášok, najlepšie ho uchováte v suchu, pri normálnej izbovej teplote a hlavne v tme. V týchto podmienkach vydrží aj dva roky.

Obsah dôležitých a zdraviu prospešných látok

Prášok z mladého jačmeňa má vysoký obsah radu dôležitých a významných látok, medzi ktorými nechýba enzýmy, vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, vlákninu a samozrejme zelených chlorofyl.

Mladý jačmeň najvyššej kvality môžete zakúpiť na www.mlady-jecmen.eu

Obsah vitamínov - mladý jačmeň:

* Vitamín A - oči, zrak
* Provitamín A - oči, zrak
* Vitamín K - pre rast, vývoj a správnu funkciu vnútorných orgánov
* Vitamín E - antioxidačné účinky a podpora imunitného systému
* Vitamín B1 - premena cukrov
* Vitamín B2 - správny rast, zdravá koža, ústa, zuby
* Vitamín B3 - tvorba energie
* Vitamín B5 - hojenie rán, prevencia kŕčových žíl
* Vitamín B6 - získavanie energie z bielkovín
* Vitamín B7 - pre látkovú výmenu, zásoba energie
* Vitamín B9 - správny vývoj nervovej sústavy

Obsah minerálov a stopových prvkov - mladý jačmeň:

* Železo - dôležitý pre krv a červené krvinky
* Horčík - uvoľňuje svaly, napätie, prevencia kŕčov vo svaloch
* Mangán - prevencia cukrovky, rast chrupavky a kostí
* Draslík - detoxikácia, prevencia a liečba srdcových chorôb
* Vápnik - pre zdravé a pevné kosti a zuby. Mladý jačmeň obsahuje vraj 10-krát viac vápnika ako treba mlieko
* Chróm - ochranca proti cukrovke, udržiava štíhlu líniu
* Fosfor - pevné a zdravé zuby a kosti, ochrana buniek
* Bór - podpora minerálov, pevné kosti
* Meď - pevné šľachy, svaly, kosti a nervy
* Sodík - regulácia vodnej rovnováhy v tele
* Kremík - tvorba chrupavky

Aminokyseliny - mladý jačmeň

* Alanín - udržuje hladinu glukózy
* Arginín - podpora hojenia rán
* Fenylalanín - uvoľňovanie napätia, podpora dobrej nálady
* Glycín - prenos energie
* Histidín - nevyhnutný pre rast a obnovu tkanív
* Izoleucín - regenerácia po úrazoch, pomáha správnej funkcii pečene
* Kyselina asparágová - rýchle odbúravanie stave pri predávkovaní alkoholom
* Kyselina glutamová - znižovanie krvného tlaku
* Leucín - podpora svalového rastu
* Lyzín - zamedzuje množenie vírusov v organizme
* Metionín - pomáha udržiavať zdravé vlasy
* Prolín - tvorba kolagénu
* Serín - rast svalov, metabolizmus tukov, imunita
* Treonín - tvorba protilátok, imunita
* Tyrozín - povzbudzuje, uvoľňuje napätie, stres
* Valín - preto cukrovke

Mladý jačmeň - ďalšie látky

* Chlorofyl
* Bielkoviny
* Cukry

Vďaka vyššie uvedenému obsahu je mladý jačmeň ako preventívnym, tak liečebným prostriedkom pri mnohých ochorení a zdravotných problémov.

Enzýmy a mladý jačmeň

Mladý jačmeň obsahuje celý rad aktívnych enzýmov, bez ktorých by ľudský organizmus nefungoval. Človek sa rodí s určitým počtom enzýmov, ale počas života je stráca. Preto je potrebné dopĺňať potrebnú stravou, inak telo starne.

Detoxikácia, dieta, pleť. mladý jačmeň a detoxikácie

Pre svoj bohatý obsah vyššie uvedených látok je skvelým čistiacim pomocníkom pre zbavovanie ťažkých kovov a toxických látok z tela von, ďalej pomáha pri zápche, či hnačky a upravuje stolicu. Tým je tiež výborným doplnkom pri mnohých redukčných diétach a liečenie obezity vôbec. Znižuje totiž chuť a tým sa dotknutý neprejedať. Upravuje nielen trávenie, ale robí poriadok v črevách, čo má za následok nielen lepší pocit, ale súvisí aj so zdravou pleťou. Človek sa tak ľahšie zbaví akné a iných ochorení kože.

Srdce, krvný obeh, tlak

Mladý jačmeň by mal patriť k dennému stravovanie u ľudí s vysokým i nízkym krvným tlakom, ochorením srdca, tiež prospieva pri boji s kŕčovými žilami. Nielen že pomáha očisťovať krv a zbavovať tak toxických a nepotrebných látok, tiež lieči chudokrvnosť.

Chronické ochorenia

Hoci nie sú chronické ochorenia v bežnej situácii vážna, rozhodne nie sú príjemná. K vlastnostiam mladého jačmeňa, ak je konzumovaný, patrí aj zmiernenie týchto dlhodobých ťažkostí. Ráno by preto mali do svojho jedálnička zaradiť pohári mladého jačmeňa v prášku všetci astmatici, alergici, aj ľudia s častými bolesťami, únavám, malátnosťou apod

Vážnej chorobe - mladý jačmeň pomôže

Mladý jačmeň je skvelý prostriedok pre zmiernenie nielen chronických, ale aj vážnych ochorení ako sú vyššie uvedené srdcové choroby, tiež zmierňuje cukrovku, osteoporózu a dokonca aj rakovinu. Prakticky je mladý jačmeň užitočný pri všetkých ochorení a zdravotných problémoch, najviac uplatitelný sa však ukázal vo vyššie uvedených komplikáciách. Novo sa tiež prišlo na to, že mladý jačmeň môže prospieť párom, ktorým sa nedarí otehotnieť.

Spánok, nervy

svojimi skvelými vlastnosťami navodzuje mladý jačmeň celkovú harmóniu tela, uvoľňuje napätie a tým aj zlepšuje kvalitu odpočinku a spánku a tiež zlepšuje náladu.

Užívanie mladého jačmeňa

Dospelým sa odporúčajú dve lyžice zmiešať v pohári vody a rana nalačno vypiť. A čo je najlepšie - vytvoriť si z mladého jačmeňa koktail šejkrováním.

Najprv vám nejspíš moc po chuti nebude, ale časom sa stane, že sa na ranný nápoj tešiť budete. Mozog si na mladý jačmeň zvykne a vyhodnotí ako pozitívny doplnok stravy pre navodenie dobrej nálady a celkovej pohody. Pre dobrý spánok sa odporúča jednu čajovú lyžicu rozmiešať v pohári vody. Ranná dávka vám zase dodá energiu a vitalitu na celý deň. Zaženie ospalosť a rozprúdi krv ako káva, ale bez zbytočných kyselina kofeínu, ktoré telo zaťažujú. Namiesto toho dodá telu výživné látky na celý deň.

V začiatkoch užívania sa môžu vyskytnúť nežiaduce účinky, z ktorých najčastejšie je hnačka, sú aj prípady, kedy sa zas opačne vyskytla zápcha. Sú to však len prvotné nepríjemnosti, ktoré sa časom úplne odstráni.

Veľa zdravia praje MEDIAPOL News.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: