Mladý jačmeň ako rastlina 21. storočia

Mladý jačmeň patrí medzi najkvalitnejšie prírodné produkty, ktoré preukázateľne pomáhajú proti celej rade ochorení a bol ocenený ako jedna z najprospešnejšie rastlín tohto storočia.


Mladý jačmeň patrí medzi najkvalitnejšie prírodné produkty, ktoré preukázateľne pomáhajú proti celej rade ochorení a bol ocenený ako jedna z najprospešnejšie rastlín tohto stoletíPojďme si povedať niečo viac o mladom jačmeni, rastline, ktorej spojenie s blahodárnymi účinkami na ľudský organizmus Vás možno prekvapí, ale pravdou je , že vďaka celej rade vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších optimálne pôsobiacich látok dopĺňa zdravie človeka a posilňuje celý jeho organizmus.

Mladý jačmeň najvyššej kvality môžete zakúpiť na www.mlady-jecmen.eu

Pestovanie mladého jačmeňa

Mladý jačmeň je takým jedinečným druhom rastliny, ktorá je schopná dodávať od narodenia až po vek základnú výživu. Vznik pestovanie tejto trávy sa viaže k juhozápadnej Ázii zhruba okolo 7. storočia pred naším letopočtom. Základom liečivého pôsobenia je, že ak sa tento typ zelenej trávy žne už v mladom veku, jeho zloženie je veľmi odlišné. Čo sa týka samotného pestovania, po vyklíčení mladý jačmeň veľmi rýchlo rastie a vzhľadom k tomu, že obsahuje vysoké množstvo chlorofylu, intenzívne priťahuje slnečné lúče, z ktorých získava veľké množstvo energie.

Aký kúpiť mladý jačmeň


dostaniu na trhu je tento liek dostupné vo forme prášku a to v dvoch možnostiach. Mladý jačmeň - prášok ako sušený extrakt z jačmennej trávy. Jačmeň v tomto prípade býva najskôr stláčanie a jeho šťava potom vysušená na prášok. Táto forma má výrazne vyšší obsah výživných látok az toho sa odvíja aj cena. Druhou variantou je bežne vysušená tráva, v podstate seno, a následne rozomletá na prášok. Časť dôležitých látok stráca práve pri sušení, ale má účinky podporujúce trávenie. Cena je nižšia.

Chuť mladého jačmeňa

Z počiatku si pravdepodobne budete musieť na neobvyklú chuť zvyknúť. Po týchto prvých dňoch sa ale pravdepodobne, ako uvádzajú mnohí konzumenti, budete aj tešiť na túto potravinu. Keďže ide o zdraviu prospešnú "pochutinu", Vaše telo to ocení.

Zloženie mladého jačmeňa aneb v čom tkvie jeho účinky

Aminokyseliny, enzýmy a chlorofyl

Teraz sa dostávame k samotným liečivým účinkom tejto "veľkej" rastliny. Základom mladého jačmeňa sú aminokyseliny, enzýmy, nukleové kyseliny, vláknina a následne neprekonateľnou chlorofyl. Z 20 aminokyselín ich obsahuje 18. Aminokyseliny sú základnou stavebnou jednotkou bielkovín, z ktorých sú tvorené všetky bunky ľudského organizmu a sú preto nepostrádateľné bunečnú tvorbu, regeneráciu a celkovo aj pre všetky životné funkcie. Ďalej tu máme enzýmy, ktoré sú základným katalyzátorom všetkých chemických procesov, ktoré prebiehajú v našom tele. Človek sa už rodí s ich určitú zásobou, ale v priebehu života, ako starneme, sa táto zásoba postuplně stenčuje. Ich množstvo potom môžeme doplniť práve konzumáciou živej rastlinnej stravy, ktorá je na enzýmy bohatá a ktorá musí spĺňať podmienku, že nebola znehodnotená chemické, tepelné alebo inou úpravou, ktorá enzýmy ničí. Prítomný chlorofyl má nezanedbateľný vplyv na stimuláciu rastu tkanív, tvorby červených krviniek a testy preukázali vplyv na zníženie vstrebávania karcinogénov v tráviacom ústrojenstve. Dokonca má chlorofyl vplyv aj zníženie zápachu z úst.

Vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy - mladý jačmeň

Techlonologie spracovania mladého jačmeňa umožňuje uchovať všetky jeho dôležité látky v perfektnom stave. Nie je tomu teda tak, ako u niektorej koreňovej zeleniny, ktorá po pár minútach vytiahnutí z krajiny stráca celých 50% svojich vitamínov. Mladý jačmeň obsahuje vo veľkej miere vitamín E a rad vitamínov B, ďalej kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, betakarotén, vitamín C a cholín, čo je príbuzný vitamínu B. Je oveľa účinnejší ako špenát.

Čo sa do neho "zmestí"

Hoci ide o vzrastom malú rastlinku, rozhodne to nemá vplyv na jej zloženie, naopak, má toho v sebe viac, ako by sme asi čakali. Obsahuje veľké množstvo železa a fosforu. A čo možno prekvapí, má viac ako 37x väčší obsah vápnika a 25x väčšie množstvo draslíka ako pšenica. Má tiež neuveriteľné množstvo vápnika, približne 11x viac než nájdeme v kravskom mlieku.

Mladý jačmeň pomáha

Boj proti rakovine

Tento druh liečivej zelenej trávy obsahuje minerály ako je sodík, draslík, horčík a vápnik, ktoré vzhľadom k svojmu zásaditému charakteru pomáhajú kyslé prostredie v našom tele neutralizovať a tým môže dochádzať k optimálnemu fungovaniu. Z mladého jačmeňa sa ďalej podarilo izolovať látky, u ktorých boli zistené účinné antioxidačné vlastnosti a môžu tak prispieť v prevencii proti rakovine.

Detoxikácia tela - mladý jačmeň

Z jeho účinkov to ale ešte nie je zďaleka všetko. Veľmi účinne dokáže čistiť naše telo a zbaviť ho tak jedovatých látok, usadenín v črevách, nahromadených ťažkých kovov ai záťažových chemikáliách, ktoré sa tam objavujú. Dá sa povedať, že harmonizuje celý organizmus, navodzuje vnútornú pohodu, a my sa tak cítime lepšie, máme aj lepšiu náladu a viac sa smejeme.

Mladý jačmeň - ako prevencia

Ako už bolo spomenuté, mladý jačmeň je taký malý zázrak prírody. Pomáha takmer všade v ľudskom tele. Pretože umožňuje optimálne čiže to najlepšie možné fungovanie našich orgánov a telesných procesov, odporúča sa pri chudnutí, obezite a diétach, čo sú stavy, ktoré vo všeobecnosti sú pre telo náročnejšie. Zvyšuje kvalitu trávenia a celého zažívanie. Vďaka tomu, že posilňuje imunitný systém, je vhodný pre alergikov a asmatiky. Ovplyvňuje hladinu cholesterolu, odporúča sa pri črevných ťažkostiach alebo výkyvoch v krvnom tlaku. Omladzuje a napomáha celkovému zlepšeniu stavu kože a je teda vhodný aj pre problémy s akné. Na úplný zoznam už snáď len doplním, že zlepšuje pamäť a kvalitu spánku.

Na záver možno povedať toľko, že ak Vás mladý jačmeň a jeho účinky zaujali, nemusíte na nič čakať a môžete ho rovno začať užívať. Tento doplnok stravy je totiž veľmi užitočný pre ľudské telo, a teda aj pre Vás samotných ..


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: