Melóny - výživné a zdravé

V horúcich letných dňoch nás osvieži šťavnatý melón.Nielen ten červený, ale aj tie žlté, zelené a ďalšie okrúhle plody nás lákajú k ochutnaniu. Melóny navyše upokojujú organizmus,majú blahodarný vplyv aj na stimuláciu krvného obehu, pôsobí proti zápche ai


Z histórie melónu

Slovo melón pochádza z gréčtiny a znamená veľké jablko. Všeobecne je pokladaný za ovocie, ale je to vlastne zelenina - patrí do čeľade tekvicovitých a je teda príbuzný uhorky či tekvice. Predpokladá sa, že pôvodne rástol v severnej Afrike, odkiaľ sa rozšíril do Ázie. Podľa archeologických nálezov prvé chutné plody pestovali Peržania už pred štyrmi tisíckami rokov. Ich cesta do Európy viedla cez Taliansko. Našli sa totiž na nástenných maľbách v Pompejach. História melónov je teda pomerne stará. K svojmu rastu potrebujú teplejšie podnebie a vyššie teploty.

V súčasnej dobe sú melóny pestované na celom svete v príhodných klimatických podmienkach. Medzi výrazné producentov patrí napríklad Izrael, Cyprus, Taliansko, Grécko, Španielsko.

V našich oblastiach sa dajú s úspechom pestovať iba vo vinárskych oblastiach na južnej Morave.

Druhy melónov

Melóny sa líšia farbou šupky, dužiny, chuti i veľkostí. Delí sa na dva druhy:

* Vodový melón
* Melón cukrový

Vodový melón (botanicky Lubenice všeobecná Citrullus lanatus)

Jeho správny názov je Lubenice všeobecná. Je to u nás najznámejšie a najrozšírenejšie druh, ktorý sa dal skôr kúpiť len v auguste a septembri. Dnes si vďaka dovozu môžeme túto pochúťku dopriať takmer po celý rok.

Má tmavo zelenú šupku, podľa druhu sa svetlými či tmavými pruhmi, a ružovú až červenú krehkú vodnatú sladkú dužinu s čiernymi jadrami, ktoré sú rozmiestnené v celej dužine.

Plody dosahujú váhy až 15 kg, ale hovorí sa, že najchutnejšie sú tie s váhou okolo 12 kilogramov.

Vodný melón dokáže rýchlo osviežiť vďaka obsahu vody, ktorá tvorí až 91%. Jeho kalorická hodnota je veľmi nízka - kolíše od 15-30 kcal/100g podľa množstva cukru - toho je 3-12%. Pre tých komu vadí pri jedle jadierka, vypestovali vo Francúzsku novú odrodu vodného melónu bez nich.

Melón cukrový (botanicky melón cukrový, Cucumis malo)

Pod týmto názvom sa skrýva mnoho kultivarov pestovaných takmer po celom svete. Ich povrch môže mať farbu od bielej cez rôzne odtiene zelenej po žltú až oranžovú.

Dužina je svetlo zelená až oranžovočervená. Sú aromatickejší než vodné melóny a chuťovo sa od seba líšia. Vnútri sú duté, semená sú umiestnené v strede plodu, takže je možné ľahko vybrať.

V Čechách sa s nimi stretávame iba v posledných rokoch, často je uvidíme na trhoviskách najmä v Stredomorí, na severe Afriky iv Ázii.

Plody obsahujú 6-8% cukru na úkor obsahu vody, ich energetická hodnota je tiež vyššia ako u vodových melónov - cca 53 kcal/100g.

Najrozšírenejšie druhy cukrových melónov

* Medový čiže Honeydew (tiež sieťový melón) - farba kôry je žiarivo žltá, hladká a rebrovaná alebo zbrázděná. Plody pôvodom z Afriky a Izraela sú takmer biele s ľahkým nazelenalým nádychom. Dužina je pastelovo zelená, má sladkú a harmonickú chuť, často sa servíruje s parmskou šunkou či pršutom. Za lahôdku je považovaná studená polievka z rozmixovanej dužiny zriedenej bielym vínom.
* Gallia - jedna z najznámejších odrôd. Guľatý plod pokrýva zelenožltá kôra akoby potiahnutá sivou sieťovinou, niekedy vyzerá ako rozpraskaná kôra stromu. Dužina je svetlo zelená, chuť pripomína nektárinky. Býva veľa šťavnatý. Najlepšie chutí chladený.
* Kantalupský - má guľatá, drsná, žltozelená rebrá, šupka je sfarbená svetle zelene, dužina jasne žlto. Chutí ako ananás, a keď je zrelý, tiež tak vonia. Preto sa mu niekedy hovorí ananásový melón. Je veľa sladký, najlepšie je v kombinácii so zmrzlinou. Medzi cukrovými melóny je najmenšia, ale zároveň najobľúbenejšie.
* Tendral - príbuzný melónu medového, tvarom pripomína ragbyový loptu, dužina je veľa tuhá a má maslovú farbu. Plody o váhe 1 až 2 kg majú tmavozelenú pozdĺžne zbrázděnou pevnú koženú kôru, ktorá plod dobre chráni pred vyschnutím.
* Charentais - je podobný kantalupskému melónu, kryje ho hladká svetlo zelená kôra s tmavšími pruhmi, dužina svoju tmavo oranžovou farbou pripomína marhule, rovnako tak vonia a má sladkú výraznú chuť. Jeho váha býva medzi 1 a 2 kg. Najčastejšie sa používa na dezerty alebo predjedlá. Zle znáša prepravu.

Výživové zložky v melónu

* Pomerne vysoký obsah vitamínu C,
* Ďalej vitamíny skupiny B, najmä pyridoxín (B6) a niacín (B3),
* Kyselina listová, ktorá je potrebná pre zdravú kožu, nechty, vlasy a pre správny vývoj plodu v tehotenstve,
* Karotény,
* Vitamín A, dôležitý antioxidant, ktorý sa stará o náš zrak a chráni pred rakovinou,
* Minerálne látky najmä horčík, zinok, mangán, draslík, železo a vápnik.

Vďaka obsahu všetkých týchto látok v kombinácii s cukrami a veľkým množstvom vody nás porcie melónu v lete dokonale zasýtia, nezaťaží žalúdok a doplní látky vylúčené sladkosťami. Pre svoj močopudný účinok pôsobí melón priaznivo na vylučovací systém a je teda vhodný pre diéty a detoxikačné kúry.

Vplyv melónu na naše zdravie

* Melóny sú silne močopudné, čo sa využíva pri liečení obličkových problémov, kedy je potreba vylučovať veľa moču, ako napríklad u obličkových kameňov.
* Vďaka vysokému obsahu vody pomáhajú melóny stabilizovať pomer vody a soli v organizme.
* Majú taktiež blahodárny vplyv aj na stimuláciu krvného obehu, upokojujú organizmus.
* Dužina posilňuje steny čriev a pôsobí pozitívne proti zápche.

Použitie melónu v kuchyni

* Najčastejšie sa konzumuje samotný, lepšia je samozrejme vychladený. Používa sa aj do rôznych šalátov, a to nielen ovocných.
* Kombinuje sa s orechy, šunkou, hydinovým a krabia mäsom, rôznymi druhmi syrov apod, šaláty sa niekedy pridávajú octovým dressingom.
* Skvele chutí ako súčasť dezertov, tiež v kombinácii s tvarohom alebo jogurtom.
* Rozmixovanej sa používa ako súčasť alkoholických aj nealko kokteilov či bowl.
* Zatiaľ čo z vodného melónu odstraňujeme zrniečka postupne, ako ho jeme, cukrový melón rozrežeme a zrniečka zo stredu vyberieme lyžicou.
* Rýchle a chutné letné pohostenie pripravíte z vychladeného medového melónu, ktorý nakrájate na osminky a na každú položíte plátok pršutu.
* Neodporúča sa pri veľkej konzumácii melónu popíjať vychladené nápoje a kombinovať jeho konzumácii s mliečnymi výrobkami.
* Melóny je možné skladovať v celku niekoľko týždňov, ale počas tejto doby dochádza neustále k dozrievania plodu, čo má za následok zmenu chuti plodu.

Príklady receptov s použitím melónu

Melónový šalát s avokádom

600 g vodného melónu, 2 avokáda, 200 g syra feta, niekoľko lístkov rukoly, pažítka, 2 lyžice olivového oleja, šťava z limetky.

Z červeného vodného melónu odstránime jadierka a šupku a rozkrájame ho na kúsky. Dáme do misy, pridáme olúpané avokádo nakrájané na osminky a segmentovaný syr feta. Ozdobíme rukolou, posypeme nasekanou pažítkou a prelejeme marinádou z olivového oleja a limetkovej šťavy.

Grécky šalát s pistáciami

1 žltý medový melón, 200 g bieleho gréckeho jogurtu, 80 g pistácií, 4 lyžice svetlého medu.

Vychladený žltý medový melón rozkrojíme na štvrtky, zo stredu vyberieme jadrá, odstránime šupku a melón nakrájame na kocky. Dáme ich na misky, pridáme grécky jogurt (možno nahradiť bielym sedliackym jogurtom), posypeme šúpané pistáciami a každú porciu prelejeme lyžicou svetlého medu.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: