Med versus cukor

Med predstavuje prírodný extrakt rastlinné šťavy obohatený o všetko, čo rastlina získava z pôdy, vody, vzduchu. Naproti tomu repný cukor má značný podiel na vzniku a priebehu civilizačných chorôb.


Med je potravina prírodného sacharidového charakteru. Je vytvorená spoločenstvom včiel z nektáru alebo medovice zo živých častí rastlín, ktorú včely zbierajú, pretvárajú, kombinujú so svojimi látkami, uskladňujú, nakoniec nechávajú zrieť v plástoch.

Prospieva nám cukor?

Jeme Ak rafinovaný cukor, kvasí v našom tele a vedie k tvorbe kyseliny octovej, kyseliny uhličitej a alkoholu. Cukor škodí aj pankrease. Ak jeme niečo, čo obsahuje cukor, je pankreas preťažená a vystavená ničivým reakciám. Rafinovaný cukor tiež škodí zubom. Paradentóza je výsledkom pomalé degenerácia ďasien a zubov, spôsobené nadmernou konzumáciou potravy obsahujúce škrob a cukor. Cukor je príčinou mnohých chorôb a ťažkostí. Pre ľudské telo sú užitočné iba cukry prírodné (surové ovocie, surová zelenina, med).

Med a jeho liečivé účinky

Med je vynikajúcou potravinou, ktorá má svoje nenahraditeľné uplatnenie v kuchyni, či už sa jedná o pečenie perníčkov, omáčku pod mäsa, koláče, ochutenie nápojov, sladkú pochúťku s chlebom a maslom. Med je však aj pomocným liekom na mnohé choroby. Med pôsobí protizápalovo, zlepšuje naše trávenie, posilňuje psychiku, srdce. Používame ho pri liečbe chorôb srdca, pečene, žalúdka, čriev, obličiek, močového ústrojenstva, kašľa, chrípkových ochorení apod Med je účinný pri liečení otráv, a to hlavne hubami. Med podávaný pred spaním lieči nespavosť a mierni nervovú vyčerpanosť. Skúste teplé mlieko s medom. Med sa odporúča aj na rany a popáleniny. V plastickej chirurgii pri transplantácii kože sa zistilo, že pacientovi rany sa rýchlejšie a bez komplikácií hoja, dostáva ak stravu doplnenú o med.

Môžu med užívať aj malé deti?

Med predstavuje cennú potravinu vo výžive detí. Ideálne sa v ňom dopĺňajú vlastnosti liečebného a výživného charakteru. Med má veľký vplyv na rast a prírastky. Med je vhodný na sladenie všetkých pokrmov detí.

Med v kozmetike

Ak trpíte drsnou kožou na lakťoch, kolenách, chodidlách, skúste si ju zjemniť medovo-citrónovou zábalom. Zmiešajte dve lyžice medu s dvomi lyžicami šťavy z citróna a zohrejte vo vodnom kúpeli. Následne teplú hmotu naneste na kožu, zakryte igelitom a nechajte dvadsať minút pôsobiť. Nakoniec umyte vlažnou vodou a osušte.

Obsiahnuté látky v mede

Med obsahuje monosacharidy, glukózu (cukor hroznový), fruktózu (cukor ovocný), dextríny, oligosacharidy, vodu, bielkoviny, enzýmy, inhibícia, vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, D, H, K, E, P), vonné látky, farbivá (karotén, flavóny), peľová zrnká, minerálne látky (vápnik, horčík, draslík, fosfor, sodík, chlór, síra, železo, kremík, mangán a i.), včelí materskú kašičku, voľné organické kyseliny, aminokyseliny.

Ako uchovávať med

Med skladujeme pri izbovej teplote v suchej miestnosti, chránime ho pred priamym slnečným žiarením. Najlepšie nádoby na med sú zo skla, kameniny, hliníka, smaltovaného alebo pocínovaného plechu. Zkrystalizuje Ak nám med, nezahrievajú ho na teplotu vyššiu ako 46 ° C, potom by stratil väčšinu svojich vitamínov a enzýmov.

Ako kúpiť správny med

Radšej sa vyhnite zahraničným druhom medu, ktoré obsahujú pele cudzích rastlín. Priemyselne vyrábaný med obsahuje veľké množstvo umelých prísad, ktoré znižujú vytúžený efekt nabudenie imunitného systému. Najlepšie voľbou je nájsť včelára vo vašom blízkom okolí, ktorého med obsahuje rovnaké pele, ktoré vám spôsobujú problémy. Ak nikoho takého nenájdete, stačí sa uspokojiť s domácim medom zo vzdialenejšieho okolia.

Druhy medu

Lesný med

Je z kvetov bylín, kvitnúcich stromov a kríkov. Má tmavšiu farbu a pomalú kryštalizáciu. Má harmonickú chuť, čo je dané vyšším obsahom minerálnych látok a menšie kyslosťou.

Pastové med

Je kvetový med spracovaný postupom, pri ktorom med získa krémovú konzistenciu, nestvrdnú a je dobre tvárny, mäkký, ľahko sa rozotiera. Pri naberanie med nekvapká a neztéká. V pastované medu sú zachované všetky látky ako v tekutom mede.

Kvetový med

Pochádza z kvetov rastlín, kríkov, stromov. Jeho farba je svetlo žltá. Kvetový med je ľahko stráviteľný, obsahuje najmä jednoduché cukry: glukózu a fruktózu. Sú v ňom zastúpené bielkoviny peľu, môže preto pôsobiť aj protialergicky.

Agátový med

Je skoro bezfarebný s vôňou agátového kvetu. Zostáva dlho v tekutom stave.

Lipový med

Má zlatožltou farbu, ťažko kryštalizuje.

Zmiešaný med

Je kombináciou svetlého kvetového a tmavšieho lesného medu, ktorý pochádza zo včelami spracované miazgy listnatých i ihličnatých stromov.

Lúčna med

Má žltú až tmavohnedú farbu a vôňu kvetov, z ktorých prevládala znášky. Vydrží dlho v tekutom stave.

Med s prísadami

Predstavujú novinku, kedy do pastovaného medu sa pridávajú výťažky z liečivých rastlín: rakytníka, zázvoru ai

Med s propolis

Je používaný k predchádzaniu mnohých ťažkostí. Je obľúbený pri vírusových ochoreniach, žalúdočných vredoch, pri prechladnutí. Prináša úľavu pri celkovej vyčerpanosti organizmu pri rôznych infekciách. Propolis má dezinfekčné účinky, ničí alebo brzdí v raste niektoré baktérie, vírusy, huby, kvasinky a plesne.

Med s materskou kašičkou

Vyrába sa z materskej kašičky, ktorá je primiešavanie do pastového medu. Med prispieva k zlepšeniu látkovej výmeny, pomáha znižovať krvný lipidy a cholesterol. Materská kašička je prirodzený zdroj stimulačných látok so širokým spektrom účinkov v oblasti činnosti pečene, srdca, centrálneho nervového systému, stimulácie krvotvorby, podpore imunitného systému.

Med s peľom

Obsahuje rad účinných látok (bielkoviny, minerálne látky, enzýmy, vitamíny). Používame ho pri celkovej vyčerpanosti, zvýšenej únave, v rekonvalescencii. Napomáha pri poruchách tráviaceho procesu a vylučovania. Priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene. Kvetný peľ je vynikajúci prameň energie nielen v zime a na jar.

Medovina

Je vyrábaná spôsobom kvasenia vodného roztoku medu indukovaného pridaním kultúry dolských kvasiniek. Špecifická chuť je dotváraná prídavkom chmeľových šištičiek a ďalších niekoľkých bylín a korenia. Obsah alkoholu sa pohybuje okolo 16%.

Porovnanie medu a cukru

Včelí enzýmy obsiahnuté v mede vyvolávajú chemické reakcie štiepiaci nevstřebatelné zložité cukry na vstrebateľné jednoduché cukry. Tie vchádzajú priamo do krvi, následne do buniek, a preto telo nezaťažujú procesom štiepenia v pečeni. Na druhej strane celý objem repného cukru musí prejsť našimi pečeňou, kde sa štiepi na jednoduchšie, vstrebateľné cukry. Tento proces celkovo zaťažuje ľudské telo a ochudobňuje ho o minerálne látky.

* Med je zdrojom energie x cukor je zdrojom obezity,
* Med je ľahko stráviteľný x cukor je ťažko stráviteľný,
* Med posilňuje imunitu x cukor vyvoláva ochorenie,
* Med napomáha pri liečení chorôb x cukor všeobecne zhoršuje zdravotný stav,
* Med je ekologicky čistý x cukor môže byť znečistený,
* Sladenie medom je prirodzené x sladenie cukrom je neprirodzené.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: