Mäta pieporná

Mäta pieporná patrí medzi naše najznámejšie liečivej rastliny. Ho využitie nájdete vo farmácii, pre domáce liečenie, v kuchyni pre dochutenie sladkých i slaných pokrmový. Použiteľné do ďalej a dozviete sa viac o aromatických listoch s .......


Mäta Perná má svojich príbuzných: mäta dlouholistý, mäta vodná. Mäta je veľmi odolná, jedná sa o mrazuvzdorné trvalku. Mäta Dorast až do výšky osemdesiat centimetrové a neobmedzený sa rozrastá všade okolo. Malé svetlo purpurová listy vyrastajú v lete v koncových oválnych kvetenstvách. Kvety chutiam ako sviezi pepermintový cukrik. Mätu si mozete pestovať aj doma, na okennom parapetom, a mať ju tak neustále pri ruke.

Ako mätu spoznajú

Je to trváca bylina s drevnatú podzemkom a podzemnými i nadzemnými výbežkom (stolony) s početnými Púčik. Priame štvorhranné av hornej časti rozvetvené chlpaté byle sú 30 až 100 cm vysoké. Ústretové listy sú vajcovito kopijovité, zašpicatené a na okraji nepravidelne ostro pílkovité. Sú slabo chlpaté, majú žláznatě bodkovaný čepeľ a žilky na rube sú silne vynikli, rovnako ako byle spravidla fialové. Kvety majú pětizubý trubkovitý a na okraji Řásná kalich; svetloružový ryhami alebo ružovkastá koruna je štvorcípej a takmer pravidelná. Mäta kvitne od júna do augusta.

Kde sa mate darí

Mäta sa pestuje na veľkých plochách, veľmi často sa vyskytuje aj vo vidieckych Záhradkách a na vlhších Lúkách. Najlepšie sa ho darí v ľahších humóznych pôdach s dostatkom vlahy a svetla v teplejších chránených polohách.

Ako si sami môžem vypestovať mätu

Matu je najlepsia množiť koreňovými odrezkami, a to na jar alebo na jeseň. Ďalšie možnosti rozmnožovaním urastených rastlín je rozdelením Kořenov. Aby mali listy čo najlepšiu chuť, vôňu a najvyšší obsah silice, vysádzajte je na plné slnka a do dobre nasiaknutá vodou a úrodnej pôdy. Sviezi listy odstráňte pred kvitnutím alebo po zrezanie, Akonáhle rastlina začína obrastá.

Ako zbiera a uchováva mätu

U mäty odrezávajú mladých kvitnúce vrcholky niekolkokrat do roka vždy pred rozkvetením, kedy rastliny dosiahnu asi 30 cm výšky. Žatvy sa v júni a júli, niekedy ešte v auguste, ale vždy iba za slnečného počasia, a to najlepsie v poludňajších hodinách. Rovnako ako u ostatných siličných drog závisí aj tu kvalita drogy ako na pôdnych a klimatických podmienkach, tak aj na správnej dobe zberu a príprave drogy.

Mäta sa suší sa ihneď po zbere v tenkých vrstvách

na tienistých a dobre vetraných miestach, Najlepšie pri teplote 20 - 30 ° C, pri umelom sušení nesmie teplota prekročiť 35 ° C, aby nedochádzalo ku stratám silice. Pri pomalom sušení listy hnednú. Počas sušenie opatrne načechráváme. Listy balíme do papierových vriec. Vňať sušíme vo vrstve do 10 cm, vždy v tieni. Počas sušenie dostatocne vetrajú.

Rastliny, ktoré sú napadnuté Hrdza mätový, sa nezbierajú. Droga má charakteristický mentholový pach a má naliehavú korenistú, neskor príjemný chladivý chuť. Na závadu sú zahnednuté časti, listy napadnuté Hrdza.

Sušenú mätu pieporná neskladujte dlhšie ako rok.

Čo mäta ukrýva

Hlavnou zložkou, ktorú mäta obsahuje je mentol, ktorý vyvoláva pocit chladu a znecitlivuje, čím sa strácajú nepríjemné pocity ako svrbením, mierne bolestivosť a podráždením. Pri vonkajšom použití je mäta výborná ako odvar na výplachy pri bolestiach zubov a ďasien, pričom spríjemňuje a čistí dych. Mäta je súčasťou mnohých čajových zmesí, mentol potom mastí, kloktadiel, inhalačných zmesí, masážnych v roztoku, ale hľa žuvačiek, cukríkov apod

Mäta obsahuje 1 - 2% silice, v ktorej je až 50% mentolu, ďalej jeho estery s kyselinou octovou, cez 10% menthonu a ďalších asi 40 zložiek. Ďalej sú v vňati mäty obsiahnuté triesloviny (5 - 10%) a horčiny.

Mäta v kozmetika

Čerstvé mätové lístky je možné pridať do vody na kúpeľ, pretoze má osviežujúca účinky.

Mäta a ho Liečivé účinky

Mata patrí medzi najcastejsie používané drogy v medicíne. Má priaznivé účinky na nervový sústavy, pretoze silice potláčajú citlivosť nervových zakončení a mierne bolesti, podporuje vylučovaním žlče, trávenie, zabraňuje nadúvaniu, uvoľňuje krce a má hľa osviežujúca a protizápalové účinky. Najväčšie Uplatnenie u mäty je pri všetkých žalúdočných problémov, zlepšuje žalúdočnú nevoľnosť pri opicu, zastavuje vracanie, lieči koliky a choroby čriev, zlepšuje chuť do jedla, tíši bolesť pri podráždenej žlčníka alebo žlčových kameňoch, celkovo zlepšuje vylučovaním žlče a posiľňuje celú nervovej sústavy, má mierne afrodiziakálne účinky.

Mäta proti nechutenstvo, črevných kolikách, nadúvanie

dve čajové lyžičky (asi 4,5 g) rezané drogy, 1 l vody. Pripravený zápar vypije nesladený v troch dávkach počas dňa.

Mäta proti nadúvaniu

1 diel mäty, 1 diel plodu aniz, 1 diel fenikel, 1 diel Rasco. Polievkovú lyžice zmesi nechajte prejsť Varo v 1 l vody. Odvar pite v malých dávkach počas dňa. Odvar sa používa tiež ako kloktadlo, na inhalácie pri zápaloch hrtanu a priedušiek, zvončeky na kúpele pri reumatizme a kožných vyrážkach.

Mäta proti žalúdočným ťažkostiam

1 diel mäty, 1 diel medovka, 1 diel vňate z repíka, 1 diel vňate z benediktu. Dve lyžice zmesi zalejte pol litrom vriacej vody a nechajte pätnásť minút lúhovať v prikrytej nádoby. Preceďte a popíjajte tri krát denne pol hodiny pred jedlom. Nálev si pripravujte na každý deň čerstvý.

Mäta proti impotencii a frigidite

diel mäty, 1 diel saturejky. Dve lyžice zmesi zalejte pol litrom vriacej vody a nechajte pätnásť minút lúhovať v prikrytej nádoby. Preceďte a popíjajte tri krát denne pol hodiny pred jedlom. Nálev si pripravujte na každý deň čerstvý.

Mäta pre telesné a duševné kondíciu

1 diel mäty, 1 diel rozmarín. Dve lyžice zmesi zalejte pol litrom vriacej vody a nechajte pätnásť minút lúhovať v prikrytej nádoby. Preceďte a popíjajte tri krát denne pol hodiny pred jedlom. Nálev si pripravujte na každý deň čerstvý.

Uplatnenie mäty v kuchyni

Silne aromatické mäta pieporná dobre chutí v múčnikoch, nápojoch. Skvele posluzi k ozdobenie pokrmový.

Mäta pieporná mávala svoje slávne miesto aj v staročeskej kuchyni. Mato voni Predovšetkým jedlá Angličanov, ale považuje si ju arabská, francúzska, balkánske hľa talianska kuchyňa. Mäta sa pridáva aj do miešaných alkoholických i nealkoholických nápojov. Mätu môžem použiť samotné alebo v zmesi s inými bylinkami, najcastejsie VUR Salvio, ale is yzopom, saturejkou, ligurčekom, estragónom ai Dávame ju do plniek, do krájaných mas (karbonátky, sekaná), pridáva sa tiež do smotanových surové, tvarohových pomazánok, k dusenej zeleniny (mrkva, pór, mladá kel).

Exotická šťava s mätou

750 g kivi, 2 hrsť lístkov čerstvej mäty (rozmixovanej v 1 l vody a přecezené), šťava z 1 citróna, ľadová Triest, trocha cukru. Kivi umytí, olúpte, zbavte malých jadierok a pokrájame. Mätu pomačkejte a vložte do odšťavovača. Čerstvé šťavy doplňte ľadová trieštia, podľa potreby dolejte vodou a ihneď podávajte. Ozdobte ovocím a lístkami mäty.

Osviežujúca predjedlo sa šalátové uhorkou

1 šalátová uhorka, 1 lyžičky soli, 1 biely jogurt, 0,5 lyžice octu, 6 lístkov mäty, čierne korenie. Olúpanú uhorku rozkrájajte na tenké půlměsíčky. Premiešajte So solo, nechajte odkvapkať v sitka na 30 minút. Zmiešajte jogurt s octo a korením, jemne nakrájanú mätou a primiešajte vytlačeniu uhorku. Nechajte vychladnutia.

Gratinované banány s mätou

2 banány hľa VUR Šupka, 10-12 lístkov čerstvej mäty, 8 lyžice prírodného cukru, 50 g masla, šťava z 1 citróna. Rúru predhrejeme na 200 stupňov. Banány rozkrojte a položte Šupka nadol na plech pokrytý papierom na pečením. V každej polovici urobte 3 zárezy a vložte do nich po lístky mäty. Posypte cukrom a 5-8 minút zapekajte v rúre. Pred servírovaním si pripravte karamelové omáčku tak, že v malom kastrůlku rozohrejte maslo sa zvyšným cukrom a citrónovou šťavou.

Aperitív pre dospelých

6 cl bieleho vína, 1 cl vodky, 3 cl sódovky, niekolko lístkov mäty, plátok limetky. Do pohára nalejte víno, vodku a sódu, zamiešajte. Pridajte plátok limetky a natrhané lístky mäty.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: