Letné ovocie - jahody, čerešne, višne

Jahody, čerešne a višne nie len chutné letné ovocie, ale aj pomocníci proti chorobám, dokonca Vám umožní zhodiť prebytočné kilogramy, a svoje uplatnenie nájdu aj v kozmetike. Doprajte si lahodné ovocie pokojne denne v rôznych úpravách.


Jahody

Jahody sú prvým letným ovocím v našich končinách. Doba jahôd netrvá dlho, preto si ich užite do sýtosti počas tých štyroch týždňov, kedy sú k dostaniu.

Z histórie jahôd

O jahodách sa hovorí, že je to kráľovské ovocie. Ich história je ale podstatne starší, pretože už človek doby kamennej maškrtili plané jahody.

Prvé dochované správy o jahodách aj ich liečivých účinkoch nájdeme u gréckeho lekára Hippokrata.

Veľkoplodé jahody vznikli krížením odrôd dovezených z Ameriky v 17. storočia vďaka mlsnému jazýčka kráľa Slnko Ľudovíta XIV., ktorý po svojom záhradníkovi chcel stále väčšie a chutnejšie plody.

V dnešnej dobe sa pestuje mnoho set odrôd tohto ovocia na plantážach po celom svete. O tom, či je jahoda ovocie alebo kvetina, sa páni botanikové sporia. Z ich pohľadu je sladký šťavnatý plod len Zväčšená stopka a plodom sú drobná zrniečka na jeho povrchu.

Liečebné účinky jahôd

* Z 87% obsahujú jahody vodu.
* Sú bohatým zdrojom vitamínu C, A, E, vitamínov skupiny B a minerálnych látok, hlavne draslíka, fosforu, horčíka, vápnika av menšom množstve takých, ktoré nebývajú v bežnom ovocí bežné, ako sú bór, fluór, kobalt a molybdén.
* Charakteristickou chuť a vôňu jahodám dodávajú organické kyseliny, ktoré ale môžu za alergické reakcie niektorých ľudí. Niekomu pomôže kopřivce predísť, keď spolu s jahodami sníva čerstvý mliečny výrobok - jogurt apod
* Jahody obsahujú aj veľa vlákniny, cez nízky počet kalórií sú schopné zasýtiť, preto sa odporúčajú ako súčasť redukčných diét.
* Vyskytuje sa v nich veľmi ojedinelé kyselina ellagovej, ktorú nájdeme iba u čerešní a hroznového vína a ktorá bráni karcinogénov zmeniť zdravé bunky v nádorovom.
* Ďalej obsahujú látku podobnú Acylpyrinu - kyselinu metylsalicylovou, preto znižujú horúčku a zlepšujú reumatizmus.
* Jahody prečisťujú organizmus, pomáhajú pri chudokrvnosti, pri kardiovaskulárnych ochoreniach, močových a žlčových kameňoch, pôsobí protizápalovo, posilňujú metabolizmus, znižujú krvný tlak, odstraňujú zápchu.
* Jahody majú výrazné aromatické vlastnosti, čoho sa využíva u celej škály výrobkov. Jahodová príchuť je tak známa u žuvačiek, cukríkov, čokolády a sušienok.
* Vďaka vysokému obsahu zinku v drobných zrníčkách na povrchu jahôd sa odporúčajú ako afrodiziakum.
* Zinok ovplyvňuje sexuálnu výkonnosť u oboch pohlaví, pretože ovláda množstvo a sekréciu testosterónu, ktorý pomáha ženám k rýchlejšiemu vzrušenie a dosiahnutie orgazmu a zároveň aktivuje spermie.

Jahody v kozmetike

Jahody sa využívajú aj v kozmetike, pretože obsahujú veľké množstvo mangánu, ktorý je prospešný pre pevnosť pokožky a rast vlasov. Predtým sa jahody používali aj na bielenie zubov.

Jahodová maska na čistenie pleti

100 g jahôd, sneh z jedného bielka, 1 lyžicu citrónovej šťavy, 1 lyžicu medu. Jahody rozmixujeme, pridáme ostatné suroviny a necháme 15 minút pôsobiť. Maska čistí pleť a upchaté póry.

Jahody v kuchyni

Najsladšie sú menšie a tmavo červené plody. Najvoňavejšie zase lesné jahody. Možností spracovania je nekonečne veľa.

Čerstvé jahody s cukrom, roztlačené so smotanou, jogurtom alebo mliekom.

Deti milujú jahody so šľahačkou. Skvele chutia v nesladkých pokrmoch, napríklad v šaláte z kuracieho mäsa.

Aké by bolo šampanské bez jahôd.

Dá sa z nich pripraviť spústa múčnikov - koláče, bublaniny, knedle, ovocné poháre a krémy, šaláty, zmrzliny, aj polievky.

Zavárame je na kompóty, džemy a marmelády, robíme z nich víno, mušty a zmrazujete je.

Jahody umývame tesne pred použitím, stopku odtrhnete až potom. Plody ihneď po nákupe snívame alebo spracujeme, dlhšie skladovanie neznesú. Pri nákupe vyberajte zrelé čerstvé plody, najlepšie je využiť možnosť, ktorú ponúkajú niektorí pestovatelia, a natrhať si ich priamo na plantáži.

Tvarohový koláč s jahodami

1 / 2 balíčka detských piškót, 400 g mäkkého tvarohu, 1 téglik kyslej smotany light, 150 g práškového cukru, 15 g želatíny, 300 g jahôd, 1 / 2 balíčka ovocného želé na torty.

Želatínu rozpustíme podľa návodu na vrecku. Tvaroh ušľaháme so smotanou a cukrom a pridáme rozpustenou želatínu. Na dno tortovej formy naukladáme piškóty, zalejeme ich tvarohovou hmotou a dáme do chladničky vychladiť. Keď tvaroh stuhne, ozdobíme povrch torty jahodami a prelejeme je dortovým želé pripraveným podľa návodu na vrecku. Dáme stuhnúť.

Čerešne a višne

Na sever od Álp sa čerešne dostali s Rimanmi v 2. storočia n. l.

V Čechách sa pestujú od 12. storočia.

Existuje viac ako tisíc odrôd čerešní a višní. Najskoršej druhy zrejú už začiatkom júna, bývajú to väčšinou plané čerešne - ptáčnice, divoko rastúci na okrajoch lúk a polí. Skoré čerešne tiež nebývajú červavé, pretože v čase ich dozrievania sa ešte nevyskytuje ich škodca - vrtuľa čerešňová. Neskôr nastupujú ďalšie kvalitnejšie druhy - sladké srdcovky tmavo červenej farby.

Na začiatku prázdnin to sú Chrupka spolu s višňami, ktoré podľa druhu zrejú celé leto.

Višne sú tmavé s navinul chuťou, rozdeľujeme ich na kyselky a amarelky.

Liečebné účinky čerešní a višní

* Čerešne aj višne obsahujú z 80% vodu, ďalej ovocné cukry, vitamíny C, B2, A a minerály, z ktorých najdôležitejšie je horčík, železo, draslík, kremík a jód.
* Vyššie množstvo týchto látok nájdeme v tmavých čerešniach.
* V ľudovom liečiteľstve sú najmä čerešne používajú pre svoje prečisťujúci schopnosti, podporujú chuť do jedla, vylučovanie žalúdočných štiav a moču, sú dôležitými čistiacimi prostriedkami pre obličky a pečeň.
* Majú priaznivý vplyv na bolesť chrbtice a na problémy so štítnou žľazou.
* Chráni telo proti rôznym zápalom.
* Dietologové je odporúčajú pri redukčných diétach.
* Višne ocení každý, kto trpí zápchou.
* Chorí dnou by si mali denne dopriať štvrť kila čerstvých alebo zavařených čerešní, pretože znižujú hladinu kyseliny močovej v krvi.
* V čerešniach aj višniach sa vyskytujú látky podobné farbivám - antokyány, ktoré podľa posledných výskumov pomáhajú proti obom typom cukrovky. Antokyány majú aj ďalšie blahodarné účinky - chráni srdce a cievy pred poškodením, pôsobí proti rakovinnému bujnenia, posilňujú imunitu.

Čerešne a višne aj v kozmetike

Použite čerstvú čerešňovou šťavu ako prostriedok proti vráskam na tvári. Vmasírujte ju jemne do pokožky a nechajte zaschnúť.

Čerešne a višne v kuchyni

Pri nákupe vyberáme šťavnaté plody so zelenou stopkou, ktorá je zárukou čerstvosti. Rýchlo sa kazí, preto je čo najskôr zjeme alebo inak spracujeme.

Ak ich potrebujeme skladovať, potom na tmavom a chladnom mieste a len krátko. Pri ich kontakte s vodou dochádza k rýchlemu kvasenie, čo spôsobuje nepríjemné zažívacie problémy, ak sa na ne napije.

Z oboch druhov ovocia sa dajú pripraviť koláče, bublaniny, rôzne múčniky, ovocné poháre a sladké knedle. Uplatnenie nájdu ako súčasť zmrzlín.

Čerešne sa používajú tak na výrobu nealkoholických nápojov (napr. Cherry Cola, džúsy a pod), tak alkoholických (čerešňovica atď).

Z višní vznikajú vyhľadávané likéry, destiláty, z odrody Maraska rastúce v Dalmácii sa robí známe maraskino.

Veľmi obľúbené je zavárané, pretože si tak ovocie uchováme na zimu, a ďalej džemy, výborný je višňový.

Recept - višňový džem

1kg višní, 1kg cukru, šťava z 2 citrónov.

Višne odpeckujeme, zmiešame s cukrom a necháme 24 hodín prikryté v chlade odpočinúť. Potom pridáme citrónovú šťavu a zmes za stáleho miešania privedieme k varu. Varíme 4 minúty, stále miešame. Plníme do umytých a horúcou vodou vypláchnutých pohárov. Ihneď uzavrieme viečkom, najlepšie skrutkovým, obrátime a postavíme na viečko. Spoznáme tak, či džem neuniká. Keď džem vychladne, poháre obrátime a uložíme do temna a chladna.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: