Lesné plody - antioxidanty a vitamíny

Tiež si radi pochutnávajú na koláčmi s čučoriedkami, milujete zmrzlinu s malinami a sviečkovice nazapomenete pridať brusnice? Dobre robíte, poďme sa spoločne presvedčiť ako nám tieto lesné plody prospievajú.


Lesné plody

Ako malé dievča som chodila do lesa s babičkou is mamičkou na lesné plody. Bývali sme na vidieku a všetko čo sa na náš stôl dostalo - či už zelenina, ovocie alebo lesné plody, všetko bolo priamo zo záhradky alebo z voľnej prírody. Po odchode na strednú školu som bola na internáte v meste a šokovaná som pozerala, že si idú kamarátky kúpiť čerešne do obchodu. Dnes je to bežné a naviac v obchode nakúpite všetko aj mimo sezóny, ale povedzte úprimne - nie čerstvé čučoriedky vlastnoručne natrhané chutnejšie?

Jahody, čučoriedky, černice, maliny nazbierané v lese sú nielen pochúťka, ale prinášajú telu aj mnoho vitamínov a ďalších látok potrebných pre zdravie. Kilogram jahôd má viac vitamínu C ako rovnaké množstvo pomarančov. Ľudové liečiteľstvo užíva lesné plody k potlačeniu radu neduhov.

Lesné jahody

Lesné jahody sa pre vysoký obsah vitamínu C odporúčajú pri srdcových chorobách, vysokom krvnom tlaku, žalúdočných vredoch a chudokrvnosti. Lieči žlčníkové, pečeňové a krvné choroby a dnu. Jahody obsahujú aj vitamíny B a E. Odvar alebo kaše z jahôd sa užíva na ošetrenie pleti, na hemoroidy, zápach z úst, ekzémy a hnisajúce rany.

Čučoriedky

Listy obsahujú glukokininy a preto sa nálev z nich používa pri slabej cukrovke. V listoch sú obsiahnuté vo významnom množstve triesloviny, takže sa hodí na prípravu čaju používaného vnútorne pri hnačkových ochoreniach, žalúdočných ťažkostiach, ale (na rozdiel od plodov) aj pri zápaloch močových ciest - ako mierne prostriedky používané na analgézie mikróbov, močopudný a protizápalový prostriedok, zvonka pôsobí zápar či skôr odvar z čučoriedkového lístia pri kožných ochoreniach, napríklad aj pri lupienke.

Plody obsahujú triesloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množstvo tukov, mikro-a makroprvky - horčík, draslík, mangán, železo, meď, zinok, chróm.

Čučoriedky zlepšujú nočné videnie a lieči šeroslepota, zlepšujú imunitu a pôsobí preventívne a liečebne (ako doplnkový prostriedok) proti infekciám, predlžujú život, chránia pred stareckou demenciou, pomáhajú pri hnačkách a iných črevných ochoreniach, zvyšujú množstvo moču, čím napomáhajú odvodňovanie a liečbe niektorých opuchov a zápalov močových ciest, znižujú hladinu cholesterolu a tukov v krvi, chráni telesné bunky proti voľným radikálom, prospievajú regenerácii slizníc, podporujú úsilie obéznych o znižovaní telesnej hmotnosti, majú aj upokojujúci a protistresový účinok. Čučoriedky vrátane čaju z lístia zvyšujú odolnosť voči radiácii.

Užívanou časťou je plod a list

Plod sa zbiera v čase úplnej zrelosti ručne, alebo hrebene, ale tým dochádza k devastácii vlastných kríkov. Po zbere sa musí dokonale usušiť na slnku, alebo v tieni. List sa zbiera od júna do konca septembra a po tej sa sušia v tieni, alebo na slnku. Hlavnou účinnou látkou plodu, je trieslovina, rôzne organické kyseliny, cukry a farbivá. List obsahuje až 11% trieslovín a látky znižujúce hladinu cukru v krvi. Plody sa konzumujú buď čerstvé alebo sa z nich tiež vyrába výborný kompót a sirup sa špecifickou, kyslastá sladkou chuťou. Z čučoriedok sa pripravujú aj džemy, marmelády, mušty a víno. Majú výraznú farbu, ktorá sa využíva na farbenie iných ovocných výrobkov. Čučoriedky môže zakonzervovať aj sušením alebo zmrazením.

Čaj zo sušených listov. Už predtým bol známy prospešný účinok čučoriedok na ľudské zdravie, obsah radu cenných živina napr. výrazný vplyv čučoriedok na ostrosť videnia. V rokoch 2000 - 2005 najmä americký výskum potvrdil predné miesto čučoriedok medzi inými tzv zdravými potravinami a preukázal výrazný účinok obsiahnutých antioxidantov a bioflavonoidov na ľudské zdravie. Plody čučoriedky boli zaradené medzi 10 najzdravších potravín. Následne začali byť v širokom meradle používať výťažky z plodov k výrobe prípravkov, ktoré spevňujú steny ciev, srdca a zlepšujú ostrosti zraku. A tak ľudovej poznatky o zdraviu prospešné účinky čučoriedok boli vedou znova potvrdené.

Brusnice

Brusnice sú červené bobuľovité plody nízkeho polokeříku, ktorý je rozšírený predovšetkým v Európe, Ázii i Amerike. Brusnice majú vysoký podiel vitamínu A, E a C, železa, fluóru, sodíka, vápnika, draslíka av menšom množstve sú tu zastúpené nikel, chróm a jód. Tým však skvelé účinky brusníc nekončia. Vedci renomovaných svetových kliník sa začali venovať serióznym výskumom.

Zistili napríklad, že kyselina elagiková, ktorú brusnice obsahujú, dokáže ničiť baktérie spôsobujúce urologické ochorenia, najmä zápaly močových ciest. Série štúdií potvrdzujú jedinečný účinok brusníc pri prevencii a liečbe infekcií močových ciest, zápaloch obličiek, inkontinencii, zápaloch prostaty, menštruačných problémoch a problémoch pohybového ústrojenstva. Okrem toho pôsobí brusnice ako vynikajúci prírodný antioxidant.

Brusnice, dozrievajú od konca júla do septembra, sú veľmi obľúbené predovšetkým pre prípravu vynikajúcich kompótov. Okrem organických kyselín - kyseliny benzoovej s konzervačnými účinkami, obsahujú provitamín A, fenolové glykozid arbutín a vaccinin, triesloviny, flavonoidy, minerálne látky, rastlinné farbivá a asi 20 mg vitamínu C v 100 g. Okrem uvedenej kyseliny benzoovej obsahujú plody značné množstvo kyseliny šťaveľovej, a preto nie sú vhodné pri obličkovej diéte. Listy brusnice obsahujú arbutín. Majú protizápalové, dezinfekčné a močopudné účinky. Na farmaceutické účely sa zbierajú a sušia od júla do októbra.

POZOR! Brusnicová šťava môže zvýšiť riziko vzniku obličkových kameňov u ľudí, ktorí sú k nim náchylní. A existujú dôkazy, že brusnice môžu narušiť účinky liekov na riedenie krvi, ako je napríklad warfarín.

Maliny

Maliny obsahujú vitamíny A, B, C a E, cukry, minerály a silice. Sú vhodné pri cukrovke, zlom trávení a reumatizmu. Uvoľňujú kŕče pri chorobách žlčníka. Znižujú horúčku, pomáhajú pri hnačke. Užívajú sa na hemoroidy, akné, kožné vyrážky, astma. Odporúčajú sa pri kôrnateniu tepien. Maliny majú asi tretinu antioxidačné sily černíc.

Černice

Černice sú zdrojom vitamínu B, C a minerálnych látok. Pre potravinárske účely zbierame plody, na liečebné účely do konca 20. storočia bol zhromažďovaný takmer výhradne list. Dnes, po objavení silného ochranného a antioxidačného účinku obsiahnutých bioflavonoidov, patria plody medzi dôležité liečebné suroviny a ako potravina medzi plodmi, ktorých zvýšená konzumácia by sa mala stať jedným z dôležitých cieľov zdravej životosprávy. Černice obsahujú tiež draslík, horčík, železo, vlákninu a kyselinu listovú.

Tiež kôstky predstavujú pre organizmus užitočnú balastné látky. Obsah salycylátů je výhodou pri liečbe zápalov, prechladnutie, niektorých foriem reumatizmu av prevenciu trombóz, u osôb s intoleranciou k Acylpyrinu však môžu rovnakú reakciu vyvolať
i černice = mozgová alergia prejavujúca sa napr hyperaktivitou.

Sirup užíva ako nápoj pri horúčkovitých stavoch a tiež ako prísada pri bylinných kúrach. Zrelé čerstvé plody sa samozrejme využívajú aj ako ovocie. Konzumujeme Ak plody čerstvé - pôsobí priaznivo na vyprázdňovanie. Ďalej plody obsahujú draslík, horčík a železo, sacharidy, organické kyseliny a príjemnú arómu.

Plody ostružín a malinoostružin, najmä tmavých odrôd - s tmavo fialovými až čiernymi plody - obsahujú vysokú hladinu bioflavonoidov s veľkým antioxidačným účinkom, ktoré môžu predchádzať nádorovým a srdcovým ochorením, poškodenie voľnými radikálmi - vrátane oxidačného starnutia buniek, spomaľujú stareckou degradácii mozgu, pomáhajú liečiť zápal pľúc a iné zápaly, znižujú následky ožiarenia a chemoterapie, pôsobí detoxikačne a radíme ho k látkam chrániacich pečeň.

Chráni aj zrak a ďalšie orgány pred voľnými radikálmi. Antioxidačný účinok týchto liečivých rastlinných farbív sa sčíta s antioxidačným účinkom vitamínu C. Posilňujú sa navzájom napr. v rámci prevencie nádorových a srdcových ochorení a ochorení dýchacích ciest. Účinnosť farbivá sa zachováva aj konzerváciou a farbivo nemá nežiaduce vedľajšie účinky.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: