Kocovina - informácie, rady, tipy

Bolesť hlavy, sucho v hrdle, smäd ... také nepríjemné príznaky po prohýřené noci zažil už asi každý z nás. V nasledujúcom článku ponúkame niektoré rady a tipy, ako kocovina predchádzať a ako následné prejavy zmierniť.


Keď sa povie kocovina ...

Ako "kocovina" sa pôvodne označovala výtržností a vyvinula sa zo slova kočičina. Výraz kocovina, tak ako ho chápeme dnes, sa rozšíril asi v 2. polovici 19. storočia.

Kocovina predstavuje súbor negatívnych príznakov, ktoré vznikajú v dôsledku požitia väčšieho množstva alkoholu. Príznaky môžu byť smäd, bolesť hlavy, nevoľnosť, triaška, pocit slabosti, človek môže byť apatický, alebo naopak podráždený, citlivý na svetlo a hluk apod

Na opici sa podieľa dehydratácia organizmu a účinky acetaldehydu. Úplná kocovina nastáva až po vyprchaní eufórie alebo utlmenie v dôsledku alkoholu.

Čo je to acetaldehyd?

Jeho chemická značka je CH3CHO. Vzniká v dôsledku odpovede pečene a sliznice žalúdka na etanol. Etanol je obsiahnutý v alkohole a je zodpovedný za príjemné pocity. Acetaldehyd má 30 krát väčšiu toxicitu ako spomínaný etanol. Acetaldehyd má neblahé účinky na mozog, svaly, pečeň, tráviaci systém. Naše telo proti nemu bojuje enzýmy, ktoré ho rozkladajú.

Pečeň si poradí asi s 99 percentami acetaldehydu, zvyškové množstvo putuje do obehu krvi a výsledkom je kocovina. Pečeň je schopná odbúrať približne 7 - 10 gramov etanolu v priebehu jednej hodiny. Pečeň teda majú čo robiť, aby cez noc stihli odbúrať liter vína.

Acetaldehydu však môžeme pripísať aj užitočnú vlastnosť-kocovina odrádza ľudí od konzumácie alkoholu, takže bráni závislosti. Niektorým ľuďom to ale napriek tomu nepomôže.

Prirodzené množstvo acetaldehydu

V našom tele je určité normálne množstvo acetaldehydu. Jeho "výrobca" sú baktérie v slinách, nájdeme ho v káve, ovocí, syroch, jogurtoch, chlebe, nakladané zelenine apod Organizmus dokáže toto malé množstvo spracovať, avšak pri zvýšenom množstve (konzumácii alkoholu) už nastáva problém v podobe kocoviny.

Zaujímavosť

Existujú ľudia, ktorí majú odlišnosti v genetike a ich organizmus potom nedokáže odbúravať toľko acetaldehydu, ako je tomu u ostatných. Týka sa to najmä Číňanov. Majiteľ takejto genetickej výbavy je ale na druhú stranu dobre chránený pred alkoholizmom.

Kocovina výrazne ovplyvňuje náš mozog

Z prehnanej konzumácie alkoholu sa len tak nevyspíte. Následkom je nesústredenosť, zpomalenost reakcií, poruchy funkcií mozgu ai, pričom nezáleží na tom, aký druh alkoholu pijeme-rolu tu hrá to, že sa jedná o alkohol. Náš mozog je značne utlmený, a to trvá ešte iv dobe, keď už nemáme alkohol ani v krvi. To so sebou prináša aj mnohé iné riziká, napríklad čo sa týka riadenia auta. Ľudia totiž nedokážu tak obozretne riadiť auto, aj keď si myslia, že áno. Po bujarej večierku by sme mali skrátka patrične dlho počkať, ako sa vrhneme do nejakej aktivity, ktorá vyžaduje dobrú kondíciu.

Najlepšie je kocovina predchádzať

Úplne zaručeným spôsobom, ako sa kocovina vyhnúť, je vôbec nepiť, to je samozrejmé. Ak túto variantu vylúčite, môžete sa inšpirovať ďalšími tipy ...

* Ak plánujete pitie alkoholu, je dôležité byť vo forme. Alkoholu by sme sa mali vyhnúť, ak sme chorí, po chorobe, v prípade, že sme výrazne schudli, alebo berieme antibiotiká.

* Nadopujte sa vitamíny a minerály. Jedzte vitamíny, pite vody bohaté na minerály, vyskúšajte tablety aktívneho uhlia.

* Pred plánovanou akciou si urobte zásoby všetkého, čo hodláte na liečbu kocoviny použiť.

* Alkohol navzájom nemiešajte, radšej zostaňte len u jedného druhu. Medzitým popíjajte nealko nápoje a stále zajídejte. Pri konzumácii alkoholu by sme mali byť aj aktívny-baviť sa, tancovať, hrať najrôznejšie súťaže apod

* Pamätajte, že teplý alkohol (napríklad varené víno) vám stúpne do hlavy rýchlejšie, než jeho studená variant (víno). Rovnako tak pôsobí nápoje, ktoré obsahujú kysličník uhličitý.

* Počas konzumácia alkoholických nápojov by sme mali obmedziť fajčenie cigariet. Vôbec najhoršie je, keď si pri pití alkoholu zapáli nefajčiar.

Tipy ako zahnať kocovina

Párty bola skvelá, ale trochu ste to s pitím prehnali? Žalúdok máte ako na vode, hlavu ako "črep", potrebujete pokoj a ticho? Tu je pár tipov, ako vyzrieť na kocovina ...

* Základ je voda. Tá je totiž pre telo, trpiaci kocovina, veľmi dôležitá. Najlepšie je studená voda. Odporúčajú sa tiež bylinkové čaje, ovocné čaje, mätový, harmančekový, alebo medovkový čaj.

* Stavte na zázvorový koreň. Zázvor má tlmiace účinky. Poradí si s bolesťou a upokojuje črevá. Niekomu môže vadiť jeho silnú arómu a chuť-v tom prípade sú alternatívou zázvorové výťažky, ktoré možno kúpiť napríklad v lekárni.

* Starý dobrý vývar. Alkohol dráždi žalúdok a napríklad také biele víno vyvoláva pálenie záhy. Prvá pomocou je vývar, ryža, alebo biely chlieb, ktoré vám navyše dodajú aj energiu.

* Doprajte si sladkosti. Spaľovanie alkoholu pomôže konzumácia potravín, ktoré obsahujú veľa fruktózy. Stačí treba čaj s medom, alebo sladké pečivo! Odporúča sa tiež banán-zdroj vitamínu E.

* Prečítať si hlavu! Ak to zvládnete, bežte sa prevetrať na vzduch. Prechádzka vám rozhodne prospeje, rovnako ako sprcha (čím studenšie, tým lepšie).

* Toast so slaninou? Áno! Britskí vedci tvrdia, že na kocovina pomáha hrianka so slaninou. Obsiahnuté pečivo a tučné mäso zásobia organizmus potrebnými aminokyselinami a alkohol sa ľahšie odbúra.

* Dôležité je pozitívne myslenie. Vplyv na to, ako sa cítime, má aj naše myslenie. Veľkú úlohu hrajú prípadné výčitky svedomia. Ak si povieme: "Dobre mi tak, nemal (a) som včera tak piť", rozhodne nám to neprospeje. Skúsme radšej: "Síce som to asi prehnal (a), ale všetci sme sa skvele bavili." Vplyv na psychiku nebude tak ničivý a budeme sa cítiť lepšie!

* Zostaňte v posteli o niečo dlhšie. Kocoviny sa nezbavíme bez potrebného množstva spánku. Spánok dodá energiu, ale na druhú stranu sa nič nemá preháňať. Odporúča sa nezostať v posteli dlhšie ako 10 hodín, v opačnom prípade by sme totiž mohli byť ešte viac unavení.

Rady typu: "Čím ses skazil, to ti tiež pomôže."

Tak podobné rady môžeme počúva od nezvratných pijanov. Povestné "vyprošťováky" nám viac priťaží, ako pomôžu. Prinesú zbytočnú záťaž pre už tak vyčerpaný organizmus. Taktiež by sa nemali piť kofeínové nápoje, ktoré upevňujú dehydratácii tela.

Recept na cesnakovou polievku-dobrá na kocovina

Budeme potrebovať liter vody, masox, soľ, korenie, majoránku, cesnak, lyžicu masla, pór, syr (tavený).

Postup: prelisovaný cesnak osmažíme na masle, pór pokrájame na kolieska a pridáme na panvicu, necháme chvíľu osmažiť a dolejeme vodu. Následne pridáme masox a chvíľu varíme. Syr nakrájame na menšie kúsky a pridáme do polievky. Prisypeme podľa chuti soľ, korenie, majoránku. Konzumujeme treba tradične s opečenými kockami chleba.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: