Jogurty - zdravé jogurty

Čo ste o jogurtu nevedeli, ako jogurty vyrobiť ľahko a rýchlo doma a využitie jogurtov. Viete čo je to laktózová intolerancia a kto touto chorobou trpí? A už ste počuli o jogurtu Labneh, dahi alebo Dadih?


Ak máte doma čerstvé, zavárané alebo mrazené ovocie, možno si urobiť akýkoľvek ovocný jogurt. Časť môžete rozmixovať a časť ovocie dať do jogurtu v celku na kocky nakrájané. Experimentujte treba jabĺčka so škoricou, jahody s vanilkou .... Jogurt môžete prisladiť trstinovým cukrom, možno použiť aj iný cukor, med alebo javorový sirup. Müsli, lupienky, guličky, burizóny ... .. fantázii sa medze nekladú.

Jogurty

História jogurtu siaha až do hlbokého staroveku. Najstaršia písomná zmienka o jogurtu je pripisovaná rímskemu spisovateľmi Plinia staršiemu. Ten vo svojich zápiskoch poznamenáva, že niektoré "barbarské kmene" vedeli "zahustit mlieko na príjemne kyslou hmotu". Dôkazy o existencii kysaných mliečnych výrobkov však siahajú až do 3. tisícročia pred naším letopočtom.

Jogurty pre zdravie

Pri svojej relatívne nízkej energetickej hodnote je jogurt bohatým zdrojom plnohodnotných bielkovín, vápnika, fosforu a rôznych vitamínov skupiny B. Polotučný jogurt má obsah tuku okolo 3%, väčšina iných potravín obsahuje tuk v podstatne väčšom množstve.

Napríklad vajcia obsahujú 11% tuku, údeniny 35 až 50%, maslo 80%, mäso obsahuje 20 až 40% tuku.

Jogurt zlepšuje trávenie

jeho konzumáciou sa do organizmu dostávajú látky, ktoré pozitívne ovplyvňujú zloženie črevnej flóry. Nenahraditeľné sú vo chvíli, keď je rovnováha baktérií tráviaceho ústrojenstva narušená, najčastejšie po liečbe antibiotikami.

Dlhodobo zlepšujú jogurty vstrebávanie látok črevnými stenami

a pôsobí preventívne proti alergiám a autoimunitným ochorením. Podľa jednej štúdie z minulého roka sa jogurty môžu uplatniť aj pri liečbe žalúdočných vredov spôsobených baktériou Heliobacter pylori, spolu so súčasne podávanými antibiotikami.

Jogurtové baktérie Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus

pomáhajú chrániť detský organizmus pred hnačkovým ochoreniam a obmedzujú s nimi spojený úbytok hmotnosti. S jogurtom telo ľahko prijíma minerálne látky a rad dôležitých vitamínov.

Jogurt bez cukru pomáha podľa posledných štúdií odstrániť nepríjemný dych, zubný kaz a choroby ďasien. Japonskí vedci zistili, že jogurt znížil v ústach 80% dobrovoľníkov hladinu sírovodíka, ktorý je hlavnou príčinou nepríjemného zápachu. Spôsobujú to špeciálna jogurtové baktérie.

Rozdelenie jogurtov

Podľa obsahu tuku možno deliť jogurt na smotanový (viac ako 10 percent tuku), biely (viac ako 3 percentá tuku), jogurt so zníženým obsahom tuku (0,5 až 3 percentá) a nízko tučný (0 až 0,5 percenta tuku) .

Aké jogurty poznajú vo svete?

Vo svete sa vyrábajú ešte ďalšie druhy jogurtu. Patrí k nim jogurt dahi s charakteristickou chuťou a hustotou obľúbený najmä v Indii, Pakistane a Bangladéši. Pripravuje sa jednoduchým zrážaním mlieka a ochucuje cukrom, sušeným ovocím alebo korením. Ďalšie jogurt dadih pochádza zo západnej Sumatry a vyrába sa z byvolieho mlieka.

V Libanone sa pripravuje koncentrovaný jogurt labneh

obľúbený hlavne na prípravu sendvičov. Ak je jogurt labneh ďalej zahusťovanie a spracovávaný, možno z neho vytvoriť gule, ktoré je možné zmiešať s korením a rôznymi druhmi zeleniny a nakladať do olivového oleja. Na Tchaj-wane je od konca osemdesiatych rokov veľmi obľúbený jogurt zhotovovanej zo zmesi kozieho a sójového mlieka. Vďaka špeciálnemu postupu kvasenie stráca nepríjemný kozie zápach aj zápach sóje.

Jogurtu sa podobajú kyslé mliečne nápoje

ktorým sa niekedy nesprávne hovorí kefír. Pôvodná kefír pochádza zo Zakaukazska a obsahuje baktériu Streptococcus a mliečne kvasinky spolu s malým množstvom alkoholu do výšky jedného percenta. Fermentované nápoje často obsahujú kultúry Acidophilus a Bifidus, nie je preto správne pre ne používať ani názov jogurt.

Výroba domáceho jogurtu - recept na výrobu jogurtu

Nakupujete denne pre svoje deti jogurty? Ponúkame návod, ako ušetriť, ako pripraviť pre rodinu jogurt bez konzervantov, umelých sladidiel a éčok .....

* Výroba domáceho jogurtu lacnejšie
* Väčšie množstvo jogurtu pripraveného ihneď ku konzumácii
* Ekologickosť - žiadne problémy s triedením odpadu - kelínky
* Úspora financií - výroba domáceho jogurtu je lacnejšia
* Zdravotné hľadisko - presne viete, čo Váš jogurt obsahuje

Výroba jogurtuje veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Existuje aj niekoľko rôznych možností výroby. Ak máte možnosť zakúpiť čerstvé mlieko z automatu je lepšie, ale ide to iz škatuľového plnotučného mlieka.

1. Dva litre mlieka + lyžice cukru + biely jogurt 150g (čím viac jogurtu tým skôr hotovo) Mlieko privedieme do varu, pridáme polievkovú lyžicu cukru a odstavíme. Necháme vychladnúť na teplotu 40 - 30 ° C a primiešame biely jogurt so živou kultúrou alebo náš doma už vyrobený jogurt od minule. Teplota mlieka nesmie byť vyššia inak zničíte jogurtovú kultúru. Zamiešame (možno aj mixovať) a naplníme zmesou nádobky s viečkom. Ďalej len necháme v teple, treba na stole, cez noc pod teplou dekou. Ráno by mal byť jogurt hotový.
2. Druhá možnosť je zakúpiť si Jogurtovač. Cez prvotnej investícii do prístroja - ceny Jogurtovač začínajú už od 499 je ďalší výroba domáceho jogurtu lacnejšie.

Ak máte doma čerstvé, zavárané alebo mrazené ovocie, možno si urobiť akýkoľvek ovocný jogurt. Časť môžete rozmixovať a časť ovocie dať do jogurtu v celku na kocky nakrájané. Experimentujte treba jabĺčka so škoricou, jahody s vanilkou .... Jogurt môžete prisladiť trstinovým cukrom, možno použiť aj iný cukor, med alebo javorový sirup .. Müsli, lupienky, guličky, burizóny ... .. fantázii sa medze nekladú.

Jogurtové recepty

Jogurt následne môžeme používať nielen ako dezert samotný, ale napríklad: Biele jogurty navyše môžu nahradiť úplne nevhodné tučné majonézy, môžete ich používať do šalátov, marinád a podobne. Rovnako tak môžu biele jogurty nahradiť aj kyslú smotanu. Ovocný jogurt si môžete zamraziť a jesť ho namiesto zmrzliny.

Jogurtová bábovka - recept

2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva, 1 hrnček mlieka, 0,75 hrnčeka oleja, 2 vajcia, 150 ml jogurtu, 1 lyžica kakaového prášku Postup V mise zmiešame všetky sypké suroviny okrem kakaa. Pridáme mokré ingrediencie, dobre premiešame a väčšinu cesta nalejeme do vymastenej a vysypanej formy. Do zvyšku cesta zamiešame kakao a prilejeme do formy. Vložíme do vyhriatej rúry a upečieme pri 180 ° C, 70-80 minút.

Jogurtový Makovec - recept

4 vajcia, 2 hrnčeky cukru, 1 hrnček polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 500 ml jogurtu, 300 g mletého maku. Postup Všetko zmiešame dohromady a pečieme pri 180 ° C asi 40 minút.

Jogurtové rezne - recept

8 prsných kuracích rezňov, 250 g jogurtu, 2 celé vajcia, 4 strúčiky cesnaku, soľ, korenie, ďalšie koreniny podľa chuti Postup Kuracie rezne naklepeme, osolíme a okoreníme a namáčame do jogurtovej marinády. Tú pripravíme zmiešaním jogurtu, vajec, cesnaku, opäť soli a korenia, pridať môžete aj pálivé grilovacie korenie. Potom mäso preložíme do uzatvárateľnej nádoby a uložíme v chladničke. Najskôr na druhý deň vyberáte odrezky z marinády, obaľujeme v strúhanke a opatrne vyprážame.

Intolerancia laktózy

Dokonca aj tí, ktorí majú po vypití klasického mlieka zažívacie ťažkosti - ide o takzvanú laktózovou intoleranciou, môžu bez problémov jesť jogurty a piť jogurtové nápoje.

Laktózovou intoleranciou - neznášanlivosťou mliečneho cukru, poťažmo mlieka či mliečnych výrobkov trpí asi 70% ľudskej populácie. Laktózovou intoleranciou vnímame ako ochorenie predovšetkým v stredoeurópskom jedálničku, pretože konzumácia mliečnych výrobkov je jeho bežnou súčasťou, a laktózovou intoleranciou trpí v strednej Európe menšinová časť populácie. V Afrike či Ázii nebývajú mliečne výrobky tak často konzumované, a preto sa laktózovej intolerancii nevenuje toľko pozornosti.

Prajeme dobrú chuť.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: